یادداشت ویراستار؛ در زیر یک پست مهمان توسط رابی فرگوسن ، بنیانگذار شرکت است بازی های سوخت, زیرساخت بلاکچین برای بازی های ویدیویی با سرمایه گذاران مانند Coinbase و نیروانا سرمایه.

معرفی NFT ها

NFT ها دارای کاربردهای گوناگونی هستند ، اما به ویژه کاربرد آنها در بازی جذاب است. هر ساله بازیکنان میلیاردها دلار برای دارایی های مجازی (مانند پوسته های Fortnite) هزینه می کنند تا تجربه دیجیتالی خود را افزایش دهند. مشکل این است که با این دارایی های موجود در سرورهای شرکت ، بازیکنان در واقع مالک آنها نیستند. اگر بازی تعطیل شود ، یا از انجام آن خسته شده باشید ، این دارایی ها همچنان در بلاتکلیفی باقی می مانند ، در صورت وجود روش های بسیار کمی برای “بازپرداخت”.

قبل از اینکه بتوانیم نشانه های غیرقابل اشتعال (با نام مستعار NFT) را درک کنیم ، ابتدا باید معنی “قابل شستشو” بودن را توضیح دهیم. Fungibility توصیف می کند که آیا می توان یک مورد را با یک مورد مشابه دیگر عوض کرد. به عنوان مثال یک اسکناس دلار یا یک دانه برنج قابل انعطاف است: با سایر اسکناس های دلار یا دانه های برنج قابل تعویض است.

از طرف دیگر ، یک خانه یا یک اثر هنری ، موارد غیرقابل شادی هستند: با خانه های دیگر یا کارهای هنری قابل تعویض نیستند. یک رمز غیر قابل انعطاف (NFT) یک دارایی دیجیتال است که منحصر به فرد است ، دارای سابقه قابل ردیابی یا DNA است که آن را از دارایی های به ظاهر یکسان دیگر متمایز می کند.

توسعه دهندگان به طور معمول بدون مشاوره با بازیکنان ، دارایی های خریداری شده یا به دست آمده در غیر این صورت را تغییر می دهند. در دنیای واقعی ، هرگز اجازه نمی دهیم کسی وارد خانه ما شود و یک مبلمان خرج کند ، اما در بازی ، مدت هاست که این نوع عمل را قبول کرده ایم.

NFT ها ایجاد و ذخیره می شوند دفترهای توزیع شده, یا بلاکچین ها ، که تبادل مستقیم ، نظیر به نظیر را تسهیل می کنند. این بدان معنی است که:

  1. بازیکنان می توانند آنها را خارج از بازی معامله کنند.
  2. توسعه دهندگان نمی توانند تغییرات منفی در آنها ایجاد کنند زیرا ویژگی های دارایی دیگر روی سرورهای آنها قرار ندارد.
  3. اگر ناشر یا بازی خاموش شود ، NFT ها دیگر متوقف نخواهند شد. خواص آنها روی زنجیره بلوک باقی مانده و آماده استخراج برای استفاده در بازی های دیگر است.

NFT ها اخیراً توسط توسعه دهندگان پذیرفته شده اند. با وجود این ، تعدادی سیگنال وجود دارد که نشان دهنده چیزهای بزرگ برای سال 2019 است.

سیگنال های رشد برای NFT ها در سال 2019

سیگنال یک: بازی های آینده با پتانسیل بازار گسترده. برنامه های اولیه زمین آزمایش این فناوری بود. اکنون ، وقتی به سال 2019 می رویم ، شاهد اعتماد به نفس بیشتر توسعه دهندگان ، مکانیک های بازی پیچیده تر و تجربه های کاربری ساده تر به طور فزاینده ای هستیم.

به عنوان مثال در سال 2019 ، بازی Gods Unchained ، بازی کارت بازرگانی دیجیتال (TCG) ما که بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است ، آغاز می شود. Gods Unchained و بازی های دیگر مانند آن ، خبر از ارتقا در فضای dapp می دهند و این ثابت می کند که می توانیم در سطح AAA رقابت کنیم.

Gods Unchained

سیگنال دو: در همان زمان ، ما می بینیم افزایش نارضایتی از مدل تجارت سنتی. Youtuber YongYea اخیراً ویدئویی ساخته است که نشان می دهد Valve’s چگونه است غیرواقعی، ساختگی (یک TCG دیجیتال) فقط 2 ماه پس از راه اندازی 97.5٪ بازیکنان خود را از دست داد.

Artifact یک مورد موردی جالب است ، زیرا یکی از تنها بازی هایی است که امکان تبادل نظیر به نظیر را با کاربران دارد و در کارت Steam در بازار تجارت می کنند. هنوز هم ، این ارقام نشان می دهد که مدل متمرکز ، حتی با چنین پیشرفت هایی ، باعث سرخوردگی می شود.

سیگنال سه: پیشکسوتان صنعت در حال جذب بازی های بلاکچین هستند:

  1. سپتامبر 2018: یوبی سافت از اجلاس بازی Blockchain در لیون فرانسه حمایت مالی کرد. در مصاحبه ای با VentureBeat ، Anne Puck (دستیار مدیر Ubisoft’s Blockchain Initiative) گفت: “ما فکر می کنیم که بلاکچین این توانایی را دارد که تجربه بازی را دگرگون کند و حتی شاید بتواند بازیکنان را به عنوان ذینفع واقعی در دنیای خود تقویت کند.”
  2. اکتبر 2018: Ubisoft به عضویت افتتاحیه کنسرسیوم Blockchain Game Alliance درآمد.
  3. نوامبر 2018: کارمندان سابق بلیزارد و اکتیویژن 16 میلیون دلار بودجه برای ساخت یک استودیو بازی بلاکچین جمع کردند.
  4. ژانویه 2019: کلی تابستان ، مدیر عامل سابق شرکت سرقت بزرگ خودرو ناشر Take-Two Interactive و قهرمان گیتار ناشر Red Octane ، در راه اندازی Planet Digital ، یک استودیوی جدید بازی بلاکچین ، کمک کرد.

سیگنال چهار: در حالی که سایر مناطق رمزنگاری کاهش فعالیت داشته اند, علاقه به NFT ها فقط در حال افزایش است. اطلاعیه های ذکر شده در بالا در زمانی منتشر شد که قیمت اتر در یک روند نزولی قرار داشت:

قیمت اتریوم

درک اینکه چرا NFT ها علی رغم نوسانات اتر شکوفا نیستند ، دشوار است: بازی ، به سادگی ، کاملاً مناسب این فن آوری است ، همانطور که بازی بازها هستند قبلا، پیش از این بومیان دیجیتال ، عادت دارند روزانه با دارایی های دیجیتال ارتباط برقرار کنند. برای آنها ، همانطور که کیفیت برنامه ها بهبود می یابد ، بلاکچین بدون هیچ مشکلی تبدیل می شود و مالکیت واقعی دارایی های دیجیتالی که قبلاً برای آنها پرداخت کرده اند را برای آنها فراهم می کند..

و هنگامی که NFT ها بلند شوند ، به طور کلی به زنجیره های خود ارزشی خواهند داشت. بازی های Blockchain حتی ممکن است به یک تثبیت کننده اصلی قیمت ارزهای رمزپایه تبدیل شوند.

غذای آماده

با افزایش کیفیت پروژه ها و تعدادی برنامه ریزی شده برای انتشار ، در سال 2019 شاهد اتفاقات بزرگی برای NFT ها خواهیم بود. هرچه گیمرها به طور فزاینده ای از مدل های سنتی ناامید می شوند ، علاقه ناشران اصلی افزایش می یابد و بازار غیر fungibles افزایش می یابد.