بیشتر افراد احتمالاً بی یاد معلمان دبیرستان و دانشگاه خود را به خاطر می آورند که کلاسهای خود را توبیخ می کنند تا از منابع سایت های مانند ویکی پدیا استفاده نکنند.

به جای اینکه کورکورانه هر چیزی را که در اینترنت قرار دارد باور کنند ، از دانشجویان خواسته می شود تا از منابع منتشر شده در نشریات معتبر استفاده کنند.

با این حال ، به نظر می رسد در دنیای رسانه های دیجیتال که با کلیک ها دامن می زند ، حتی نشریات معتبرتر به دلیل دعوت از خط آخر سقوط کرده اند.

دنیای نشر علم غالباً نادیده گرفته می شود ، اما به نظر می رسد به همان اندازه جایگاه بعدی پوسیده است. علم جعلی به همان اندازه اخبار جعلی یک مسئله واقعی است ، با این تفاوت که تشخیص واقعیت از داستان بسیار سخت تر است.

یک تحقیق و بررسی توسط گاردین دریافت که بیش از 175000 مقاله علمی توسط پنج بزرگترین ناشران در فضا تولید شده است. اکثریت قریب به اتفاق این مقالات اساساً از هر بررسی و توازن انتشارات علمی سنتی ، از بررسی های مشابه برای بررسی نهایی هیئت تحریریه ، صرف نظر می کنند..

متأسفانه ، فقط کافی است یک مقاله نادرست یا گمراه کننده در یک مجله معتبر منتشر شود تا بتواند در اتاق پژواک رسانه ها شروع به کار کند ، جایی که سایت بر روی سایت همچنان به همان داستان نادرست (و مقالات یکدیگر) اشاره می کند تا زمانی که اطلاعات نادرست کورکورانه به عنوان واقعی پذیرفته می شوند.

در عوض ، این “ناشران دسترسی آزاد درنده” تمایل داشتند هر آنچه را که به آنها ارسال شده است ، به شرط پرداخت هزینه مورد نیاز ، بیرون بکشند. نه تنها علم جعلی به صداقت جامعه علمی آسیب می رساند ، بلکه می تواند منجر به ایجاد اطلاعات غلط جدی برای زندگی شود.

مانوئل مارتین

فرصتی برای مصاحبه پیدا کردیم مانوئل مارتین, یکی از بنیانگذاران Orvium ، یک پلت فرم غیرمتمرکز منبع باز است که در حال مقابله با بخش انتشارات دانشگاهی است. تیم Orvium با هدف رفع تمام ناکارآمدی ها در فضای نشر دانشگاهی و کمک به بالا بردن استاندارد اطلاعات علمی و دانشگاهی در سراسر جهان.

اوریوم این تیم شامل اعضای با سابقه CERN ، NASA ، Amazon و Oracle می باشد.

مصاحبه زیر ریشه ای از مسئله علمی جعلی است ، اینکه چگونه یک راه حل بلاکچین می تواند همه چیز را تغییر دهد ، و اینکه تیم Orvium چگونه می خواهد مقابله کند 25 میلیارد دلار تجارت انتشارات دانشگاهی.

می توانید توضیح دهید که علم علمی جعلی چقدر بزرگ است?

فکر نمی کنم بتوانیم در مورد بزرگ بودن صنعت ساختگی جعلی تعدادی بگذاریم. بررسی همتا تنها مرحله کنترل کیفیت مستقل برای تأیید اعتبار یک مقاله تحقیقاتی است. با این حال, ناشران سنتی نمی توانند از پس تقاضای انتشار فعلی برآیند. این عمدتا به دلیل یک مدل تجاری منسوخ و ناکارآمد و این واقعیت است که امروز ما بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ علم تولید می کنیم.

برخی از مجلات / ناشران از این تقاضای زیاد استفاده می کنند و برای افزایش سود خود از اقدامات غارتگرانه استفاده می کنند. آنها کنترل های لازم کیفیت را از بین می برند و بررسی های مشابه با کیفیت پایین را انجام می دهند. این امر به دلیل مات بودن فرآیند بررسی نظیر موجود توسط صنعت امکان پذیر است.

این عدم شفافیت مشکل واقعی “علم جعلی” است و راه حلی که ما از طریق Orvium پیشنهاد می کنیم تبدیل کل چرخه زندگی علوم ، از جمله روند بررسی همکارها ، به یک پرونده کاملاً شفاف با استفاده از سوابق عمومی ، معتبر و مستقل است..

روند معمول انتشار مقالات و یافته های علمی چیست?

روند می تواند به شرح زیر خلاصه شود.

محققان نسخه خطی را به یکی از ناشران تحویل می دهند. در آن مرحله ، آنها قرارداد انحصارطلبی را امضا می کنند و کلیه حق چاپ و مجوز را به آنها می دهند. پس از آن ، ناشران از دانشمندان دیگر این حوزه می خواهند نسخه خطی را داوطلبانه تأیید کنند.

اگر بعد از اعتبار سنجی همه چیز خوب باشد ، ناشران نسخه خطی را برای چاپ آماده علامت گذاری می کنند ، اما با این حال ، برای دریافت شیار رایگان در مجله ، باید چندین ماه صبر کنید. روند فعلی برای نویسندگان و جامعه علمی طولانی و مبهم است و تعصبات را امکان پذیر می سازد.

به تعبیری صنعت انتشارات علمی کاملاً منحصر به فرد است. آنچه آن را از نشر سنتی متمایز می کند ، هزینه های انتشار و حاشیه سود است (ناشران علمی موفق می شوند بیشتر هزینه های انتشار را کاهش دهند که منجر به حاشیه سود بسیار بیشتری می شود).

برای جزئیات بیشتر ، ما همچنین مقاله ای در مورد روند انتشار علمی در وبلاگ ما.

مشکلاتی که با مدل فعلی وجود دارد چیست?

اول ، بازار بسیار الیگوپولیستی است. تیپنجمین ناشر برتر حدود 70٪ از کل انتشارات را تشکیل می دهند ، که به آنها امکان می دهد دسترسی به دانش عمومی را کنترل کنند. این همچنین به آنها امکان می دهد تا هزینه اشتراک و دسترسی مجلات علمی را به طور مداوم افزایش دهند. مجلات علمی گران می شوند هر سال.

سپس ، فرآیند بررسی همکار بسیار طولانی است. علی رغم پیشرفت های فنی ، زمان ارسال تا انتشار هنوز تا حد زیادی به عامل انسانی بستگی دارد. هنگامی که ژورنالی نسخه خطی را دریافت کرد ، سردبیر باید اثر را غربال کند و آن را به منتقدان همکار اختصاص دهد.

سپس ، اگر روند انتقال بین نویسندگان ، ویراستاران و بازرسان موفقیت آمیز باشد ، نسخه خطی برای چاپ علامت گذاری می شود. با این حال ، این بدان معنی نیست که مقاله بلافاصله منتشر می شود. این فقط به این معنی است که با در دسترس قرار دادن فضا برای انتشار در نسخه چاپی در نظر گرفته شده است.

مجلات مستقل غیرمتمرکز

مجلات مستقل غیرمتمرکز از طریق سایت Orvium.

بسته به مجله ، زمان انتشار به طور قابل توجهی متفاوت است ، اما زمان متوسط ​​آن 12 ماه است. اگر یک نسخه تحقیقی توسط ژورنالی رد شود ، نویسندگان باید مجدداً به یک مجله مختلف ارسال کنند و روند را از سر بگیرند..

مشکل سوم این است که روند بررسی همکار بسیار مستعد سوگیری است. نسخه های خطی توسط متخصصان حوزه ارزیابی می شوند ، سپس توسط نویسندگان اصلاح و اصلاح می شوند و سپس سرانجام برای چاپ پذیرفته می شوند. به این ترتیب بودجه اعطا می شود ، مقالات منتشر می شود ، دانشگاهیان تبلیغ می شوند و جوایز نوبل برنده می شوند.

مشکل این است که بازرسان برای شناختن و منابع یکسان رقابت می کنند ، بنابراین مرور همکار به طور ضمنی از تعصب رنج می برد ، به ویژه به این دلیل که معمولاً بازرسان و بررسی های همگانی عمومی نیستند.

آخرین اما نه کمترین ، ما حق تهیه و تولید حق چاپ را نداریم.

در هر صنعت دیگری ، خالق بابت کار خود پرداخت می شود: به نوازندگان برای آهنگ هایشان پول می دهند ، به هنرمندان برای قطعات هنری خود ، به نویسندگان برای کتاب هایشان و غیره پول می دهند اما صنعت انتشارات علمی بسیار متفاوت است.

در بیشتر مواقع ، محققان موظفند حق چاپ تحقیقاتی خود را (تحقیقاتی که برای انجام آنها اغلب میلیون ها دلار از پول عمومی می شود) به ناشر مجله منتقل کنند. ناشران دانشگاهی ادعا می کنند که این امر برای محافظت از حقوق نویسندگان و هماهنگی مجوزها برای چاپ مجدد یا موارد دیگر ضروری است. در تئوری ، اجازه استفاده از نسخه خطی یکی در ازای خدمات ارائه شده (مانند ویرایش ، بررسی همکار ، انتشار و تبلیغات) داده می شود.

با این حال ، بخش بزرگی از هزینه های ویرایش و بررسی همکارها قبلاً توسط جامعه تحقیقاتی پرداخت یا انجام شده است..

Orvium چیست و چگونه مشکلات را حل می کند?

Orvium اولین چارچوب منبع باز و غیرمتمرکز برای مدیریت چرخه های زندگی نشریات علمی و داده های مرتبط است. بلاکچین به ما امکان می دهد زیرساخت هایی را ایجاد کنیم که محیط های باز ، قابل اعتماد ، غیرمتمرکز و مشترک را امکان پذیر می کند. با استفاده از این فناوری ، محققان می توانند ورودی هایی را به سوابق عمومی اطلاعات ارسال کنند و جامعه علمی می تواند نحوه اصلاح و به روزرسانی آن سوابق را کنترل کند.

بلاکچین علاوه بر ماهیت باز ، دارای دو ویژگی مهم دیگر است: شفاف است و فساد یا هک آن غیرممکن است.

Orvium مانند این عمل می کند: مقالات ، بررسی ها ، بازبینی ها ، نقل قول ها ، نویسندگان ، داده های تحقیقاتی و غیره همه در بلاکچین مدل سازی و ذخیره می شوند. هر ارسال ، اصلاح و بررسی ثبت می شود ، بنابراین چرخه کامل زندگی مقاله ، از اولین ارسال ، به طور عمومی در دسترس است.

این یک مدل کاملاً جدید را به ارمغان می آورد ، که مزایای زیادی مانند انتشارات خودکار ، مدل مجوز رایگان ، حفظ حق چاپ ، روند باز و بازبینی شفاف ، بررسی استنادها ، اعتبار سنجی نویسنده ، تجزیه و تحلیل و بسیاری موارد دیگر را به شما معرفی می کند..

علاوه بر همه اینها ، Orvium موسسات و دانشگاهیان را قادر می سازد تا سازمان های خود را با استفاده از “مجلات خودمختار غیرمتمرکز” (Orvium DAJs) ایجاد کنند که به آنها کمک می کند قوانین و مبانی شکل گرفته به عنوان قراردادهای هوشمند در بلاکچین را به صورت شفاف تنظیم کنند تا به آنها کمک کند قوانین رأی گیری ، بعدی روزنامه را تعیین کنند. موضوعات یا هر دستورالعمل حاکمیتی دیگری برای رشد و توسعه جامعه آنها به روشی مقرون به صرفه.

سرانجام ، Orvium مشارکت هر بازیگر اجتماعی را در تکامل علوم از بخش دولتی و خصوصی باز خواهد کرد.

Orvium با گشودن تعریف مجلات ، ایجاد چالش ها یا جوایز برای بازبینی ها برای افزایش اعتبار علمی ، ارتقا promotion فعالیت های حمایت و حمایت مالی از خطوط تحقیقاتی برای عموم مردم ، از این امر پشتیبانی می کند..

می توانید درباره تیم پشت Orvium بگویید?

آه ، بله ، ما بسیار خوش شانس هستیم که متخصصان برجسته ای در تیم خود داریم.

اول ، ما آنتونیو رومرو داریم که وظیفه او این است که شکاف بین مشکلات تجاری ما و راه حل های فن آوری را پر کند. آنتونیو همچنین بیش از 6 سال در CERN کار کرده است ، جایی که او چندین پروژه بزرگ داده و یادگیری ماشین را برای R هدایت کرده است&مشارکت D بین سرن و چندین رهبر بازار ICT. کارهای او – تسریع در نگهداری پیش بینی پیشرفته و راه حل های یادگیری ماشین – به عملیات زمینی و بهینه سازی در مجتمع شتاب دهنده CERN دامن زده است. آنتونیو با موسسات دیگری مانند Fermilab ، GSI و EMBL-EBI نیز همکاری کرده است.

تیم orvium

سپس Roberto Rabasco را در اختیار داریم که تخصص وی در زمینه راهبری ، طراحی و توسعه راه حل های نرم افزاری با قابلیت دسترسی بالا است. او مشتاق توسعه راه حل های نوآورانه و خلاقانه فن آوری است و بیش از 10 سال تجربه در بخش خصوصی دارد و در شرکت های بین المللی مانند Deutsche Telekom ، Just Eat یا ASOS کار کرده است..

و آخر خودم ، مانوئل مارتین. من ابتکار عمل مدیریت داده های مهم ، داده های بزرگ و یادگیری ماشین را برای CERN و برخورد دهنده بزرگ هادرون (LHC) دارم. من همچنین با NASA-JPL ، Fermilab (بخش انرژی ایالات متحده) و GSI در میان بسیاری دیگر کار کرده و همکاری کرده ام ، به عنوان سخنران مهمان برنامه اجرایی در مدرسه بازرگانی ESADE شرکت کرده ام و همچنین به شرکت های بزرگی مانند Oracle مشاوره داده ام ، BMW ، Caixa ، Gassco ، Eni و UPS.

ما سه نفر فقط بنیانگذار هستیم ، اما تیم بسیار بزرگتر است و بازیکنان کلیدی باتجربه زیادی را در این بخش متشکل می کنیم. کریس متمن ، معاون فناوری همیار & افسر نوآوری در NASA-JPL و هیئت مدیره بنیاد نرم افزار Apache ، Tom Soderstrom ، رئیس فناوری & افسر نوآوری NASA-JPL ، کریستوفر توچی ، رئیس استراتژی شرکت & نوآوری در Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) ، Nicolai Oster رئیس بخش ICO در Bitcoin Suisse AG فقط برخی از آنها هستند.

شما یک دانشمند و مهندس داده هستید. چه چیزی شما را مجبور به ورود به حوزه نشر دانشگاهی کرد؟ به سمت علوم سنتی است?

تمام زندگی حرفه ای من در CERN متمرکز بر حمایت از ابتکارات همکاری برای امکان پذیر ساختن پیچیده ترین اما مهیج ترین آزمایش های علمی بوده است که بشر تاکنون انجام داده است. من این شانس را داشتم که دو سنت خود را برای شکار رئیسان بهداشتی بگذارم ، و این بسیار جالب بود ، اما همچنین برای روشن کردن اساسی ترین اسرار جهان.

انرژی تاریک یا ماده ای که بیش از 95٪ جهان را نشان می دهد چیست؟ این تجربه به من کمک کرده است تا اهمیت علم را برای جامعه خود درک کنم و همچنین هر زمان که ما دانش دانش را ، بدون توجه به زمینه ، از بین می بریم ، میراثی برای نسل های آینده ایجاد می کنیم.

تنها راه ایجاد این میراث انتشار شفاف و در دسترس است. و این توسط مدل انتشار فعلی به خطر افتاده است.

من عاشق چالش ها هستم و استفاده از تجربیاتم در یک مسئله واقعی و متعالی امری بسیار جذاب بود که نمی توان آن را کنار گذاشت. Orvium بیش از Blockchain است ، جنبه های زیادی از چرخه زندگی انتشار وجود دارد که در آن Big Data و هوش مصنوعی (دو علاقه و دامنه تخصص من) می توانند نقش اساسی داشته باشند.

چه عاملی باعث ایجاد Orvium شد?

در تابستان سال 2017 ، من و روبرتو ، آنتونیو از این فناوری مخرب به نام بلاکچین متحیر شدیم ، بنابراین شروع به پرسیدن از خود کردیم که چگونه می توانیم از این فناوری برای حل یک مشکل جهانی استفاده کنیم. با مجبور شدن به نوشتن چند مقاله علمی در موارد مختلف ، ناگزیر ، ما در موضوعات صنعت چاپ و نشر علمی تصادف کردیم.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم از Blockchain برای بازسازی این صنعت استفاده کنیم تا دیگر بر روند تکامل علم تأثیر منفی نگذارد. و بقیه تاریخ بود.

اتهامات زیادی در مورد سو-استفاده بیش از حد فناوری Blockchain وجود دارد ، شاید حتی برخی اخبار جعلی و مطمئناً ICO های جعلی. آیا سخت است که آن صدا را قطع کرده و جدی گرفته شود?

امروزه ، به دلیل سرعت بی نظیر نوآوری ، قابل درک است که فناوری های تأثیرگذار مانند Blockchain هیاهوی زیادی را بدست می آورند.

این به این معنی نیست که بیش از حد هیپ هستند ، اما فناوری برای رسیدن به بلوغ کافی به زمان نیاز دارد و بلاکچین هنوز برای رسیدن به پتانسیل کامل خود راهی طولانی در پیش دارد. من کاملاً معتقدم که مسئولیت ماست که پیشرفت آن را به روش صحیح انجام دهیم.

من چند سال پیش چیزی مشابه زندگی کردم که فناوری های Big Data در وضعیت مشابه Blockchain امروزی قرار داشتند. این مسئولیت به من داده شد که ارزیابی کنم چگونه CERN (که آزمایشات آن در هر ثانیه حدود 1 پی بی بی تولید می کند) می تواند از فناوری های جدید Big Data سود ببرد. برای درک فناوری و پتانسیل و پیامدهای آن و یافتن موارد استفاده صحیح به زمان نیاز داشتیم.

البته این دو نکته با هم مرتبط هستند و به همان اندازه مهم هستند. و شاید امروز تمایل به استفاده از Blockchain در زمینه هایی باشد که در ابتدا مسابقه مشخص نیست ، اما این بخشی از فرایند یادگیری است. در Orvium ، ما اعتقاد راسخ به معنای Blockchain داریم و کاملاً متقاعد شده ایم که می توانیم یک بار و برای همیشه یک مسئله مهم را که بر علم تأثیر می گذارد و بنابراین تکامل جامعه ما به طور کلی حل کنیم ،.

چه کاری لازم است که یک شرکت بلاکچین جامد موفقیت کسب کند?

داشتن تناسب بازار و محصول واقعاً مهم است. هنگامی که شما در حال ساخت یک شرکت Blockchain یا هر شرکتی هستید ، دو گزینه پیش رو دارید: یا سعی می کنید مشکلی را حل کنید (و هرچه مشکل بزرگتر باشد ، میزان موفقیت بالاتر است) ، یا سعی در نوآوری دارید. “مشکل” نوآوری این است که شما همچنین باید به مخاطبان خود آموزش دهید و عدم انجام این کار می تواند استارتاپ شما را بکشد.

سپس ، تیم پشتیبان پروژه نیز مهم است. حضور متخصصان فصلی در تیم شما به رشد شما کمک می کند.

نکته آخر اینکه ، یک جامعه فعال نیز حیاتی است و گوش دادن به نظرات آنها بسیار مهم می شود ، به گونه ای که در نهایت آنها پروژه را هدایت می کنند و در نتیجه موفقیت آن ، در اینجا در Orvium همیشه سعی می کنیم کانال های خود را زیر نظر داشته باشیم برای درک ناامیدی کاربران ، به آنها مشاوره دهید و بهترین راه حل را برای همه پیدا کنید.

چرا بلاکچین راه حلی برای مشکلات انتشارات دانشگاهی است?

فناوری Blockchain فرصتی منحصر به فرد برای پرداختن به موضوعات اصلی در سیستم انتشارات علمی دانشگاهی مانند زمان طولانی بررسی و هزینه های بالا ارائه می دهد. با ارائه جوایز معتبر و اقتصادی به بازرسان نظیر ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که تحقیقات با کارآیی بیشتر و در کسری از هزینه های فعلی بررسی شده است. این نوع تغییر رویکرد به نشر تحقیقات علمی با کنترل بیشتر پژوهشگران بر کارشان ، بلکه جامعه کل جامعه نه تنها به نفع جامعه دانشگاهی است..

انتشارات آکادمیک دارای چند مسئله است و بسیاری از آنها را می توان با استفاده از فناوری های Blockchain حل کرد زیرا زمینه مناسبی برای شفافیت به صورت غیرمتمرکز و تغییرناپذیر است. در اینجا مواردی است که بلاکچین را به گزینه ای جذاب برای محققان تبدیل می کند:

  • اثبات فوری وجود و تألیف. این بدان معنی است که نویسندگان از زمان ارسال آن ، دست نوشته های خود را در Blockchain امضا و مهر زمان می کنند و همه می توانند آن را تأیید کنند.
  • حق چاپ و مجوزها توسط نویسندگان متعلق و قابل انتقال است: نویسندگان کنترل کار خود و مزایای اقتصادی بالقوه آن را حفظ می کنند.
  • هزینه های انتشار و دسترسی بهینه: قیمتها تحت تأثیر ساختارهای انحصاری یا الیگوپولیستی بازار تأثیر ندارند. دانشگاه ها دیگر مجبور نیستند برای دسترسی به داده های تحقیقاتی پول ناشایست صرف کنند.
  • چارچوب کارآمد برای ایجاد مجلات غیرمتمرکز با هزینه های پایین نگهداری و عملیاتی. این به هزینه های دسترسی کمتری ترجمه می شود.
  • ادغام یکپارچه بین داده ها و نتایج تحقیق.
  • بررسی های همکار و مداوم و شفاف: جامعه تحقیق قادر است صحت و سقم تحقیق را به صورت علنی تعیین کند.
  • به رسمیت شناختن عمومی و پاداش اقتصادی برای بررسی کنندگان همکار: محققان دیگر لازم نیست اعتبار علمی را بررسی کنند و آزمایشات را به صورت رایگان ارزیابی کنند.
  • آزادی اشتراک ژورنال: هیچ مدل اشتراک ژورنالی اعمال نمی شود.
  • محاسبه شفاف معیارهای کیفیت مانند ضریب تأثیر و کیفیت بررسی همکار.
  • روشهای “غارتگر” فعلی را از بین می برد و مناقشاتی در مورد دزدی ادبی ، مالکیت ایده و ثبت نام.

چه چالش ها یا موانعی را پیش بینی یا در حال حاضر با آنها مقابله می کنید?

من فکر می کنم بزرگترین چالش همگام بودن با بازار است. ما برای محصولی که در واقع کار می کند مناسب بازار محصولات هستیم ، اما نقطه عطف بعدی ما مقیاس گذاری است. و برای این منظور ، ما باید افرادی را پیدا کنیم که به اندازه ما علاقه مند باشند تا صنعت انتشارات علمی فعلی را تغییر دهند زیرا کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.

آیا از یافته های گزارش گاردین تعجب کرده اید؟ چرا که نه?

به نوعی ، تیم قبلاً از وضعیت انتشار علمی مطلع شده است زیرا ما روزانه با آن سروکار داریم ، بنابراین صادقانه بگویم خیلی تعجب نمی کنم. ما می دانیم که با یک بازار عظیم روبرو هستیم که از 31 میلیارد دلار عبور می کند و هر ساله با حدود 4 درصد رشد می کند. انحصارطلبی واضح شرکتهایی با حاشیه سود 36٪ که بزرگتر از گوگل یا اپل است.

اما مسیر فعلی بازار اعداد امیدوار کننده را برجسته می کند (به عنوان مثال: 9 میلیون کاربر فعال ، 2.2 میلیون مقاله در سال ، 3 میلیارد بارگیری در سال ، + 125٪ مقاله علمی در بازارهای در حال ظهور – هند ، کره جنوبی ، چین و برزیل).

آیا مورد دیگری وجود دارد که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

علم م representsثرترین مکانیزمی است که تاکنون برای ارتقا activity فعالیت اقتصادی جدید و صنایع جدید طراحی شده است که می تواند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند. جوزف شومپیتر ، اقتصاددان ، استاد هاروارد و یک مفسر تأثیرگذار سیاسی گفت, “تخریب خلاق واقعیت اساسی در مورد سرمایه داری است. علم در مرکز نظام اقتصادی ما بوده و بوده است. “

Orvium یک فرصت عالی برای ایجاد اختلال در بازار نشریات علمی است که یک بار برای همیشه ایجاد شده و تیم کاملاً متعهد به دستیابی به این هدف است.

سرانجام ، من می خواهم به این نکته اشاره کنم که ما چقدر تلاش می کنیم Orvium به عنوان یک پلت فرم اصلی انتشار برای جامعه تحقیقاتی شناخته شود و در عین حال مزایای علم را به جامعه بازگرداند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me