یک تحول عمده در بخش انرژی وجود دارد که نوآوری های فن آوری به رشد آن دامن می زند منابع انرژی توزیع شده (DER) DER ها اساساً به مصرف كنندگان منفعل انرژي اين اجازه را مي دهد كه توليد كننده شوند. به بیان ساده ، مشتری جدید فردی است که توانایی تولید و مصرف انرژی را دارد. هنگامی که مشتری موادی اضافی داشته باشد ، می تواند مازاد آن را به همسالان خود و در نتیجه تجارت انرژی همتا به همسالان بفروشد..

تجارت انرژی همتا به همتا

تجارت انرژی همتا به همتا ایده ای است که ایده اقتصاد همتا به همتا را بیان می کند. به طور خلاصه ، اقتصاد مشترک. تجارت انرژی P2P سیستمی ایجاد می کند که به موجب آن مصرف کنندگان می توانند از سایر کاربرانی که انرژی بیشتری از آنها استفاده می کنند ، استفاده کنند. کسانی که انرژی مازاد دارند ، می توانند بیش از حد برای جبران سود مالی ، به همسالان خود بفروشند ، در مقابل ذخیره ، کاهش یا صادرات آن به شبکه برق.

به طور سنتی ، نیروگاه های بزرگ تولید انرژی ، انحصار سیستم های برق و تولید برق را حفظ کرده اند. بنابراین ، آنها تقاضای زیادی را برآورده می کنند. با این حال ، برآوردها نشان می دهد که بخش زیادی از انرژی مورد نیاز می تواند توسط منابع انرژی تجدید پذیر مانند جزر و مد ، باد ، خورشید و زمین گرمایی تأمین شود. اینجا جایی است که تجارت انرژی P2P انجام می شود.

همتایان در سیستم توزیع برق محلی می توانند مستقیماً انرژی را بین خود و بدون ایجاد مزاحمت تأمین كنندگان انرژی معامله كنند. تجارت معمول انرژی همیشه یک طرفه است. برق از مولدهای بزرگ به مصرف کنندگان ، اغلب در فواصل طولانی منتقل می شود. در همین حال ، پول نقد در خلاف جهت حرکت می کند.

با این حال ، تجارت P2P رشد بازار انرژی جدید را تسهیل می کند که به کاربران در مقیاس کوچک امکان می دهد تا به طور فعال در زمان واقعی انرژی را معامله کنند. بدین ترتیب ، ایجاد تعادل بین ایجاد و تولید انرژی با مصرف و تقاضای درون شبکه.

ارزش Blockchain در بخش تجارت انرژی P2P

در آوریل 2016 ، شایعاتی مبنی بر اینکه اولین معامله تجارت انرژی در جهان در بلاکچین انجام شده است ، وجود داشت. به بیان دقیق تر ، معامله در بروکلین ، نیویورک انجام شده بود. صاحب یک صفحه سقف خورشیدی ایده فروش مازاد برق اضافی خود به همسایه خود را طراحی کرده بود. وی با استفاده از یک قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاک چین Ethereum ، همسایه خود را چند کیلووات ساعت فروخت.

مورد بالا نشان دهنده ارزش بالقوه ای است که بلاکچین می تواند برای بخش تجارت انرژی P2P ایجاد کند. بازار انرژی امروز متشکل از تعداد زیادی از تأمین کنندگان و خریداران است. این شرکت کنندگان در شبکه تمایل دارند مقدار زیادی داده را رد و بدل کنند و معاملات مختلفی را انجام دهند. این فرایندها به استاندارد سازی بالایی نیاز دارند. معرفی یک سیستم عامل بلاکچین برای کل اکوسیستم تجارت انرژی می تواند به این استاندارد برسد.

بلاکچین همچنین می تواند از طریق ریشه کن کردن کارگزاران ، تأثیر مثبتی در تجارت انرژی همتا به همتا داشته باشد. هر فروشنده در سیستم عامل تجارت انرژی می تواند یک معامله گر شود و محصول خود را در سیستم عامل خود ارائه دهد. این امر خرید محصولات دیگر را بر اساس انرژی انتخابی خود برای سایر مصرف کنندگان آسان می کند. همچنین ، قیمت محصولات به طور قابل توجهی پایین تر از تامین کنندگان انرژی معمولی است.

استفاده از قراردادهای هوشمند نیاز به پاک سازی معاملات را به طور مرکزی از بین می برد. هر دو شرکت کننده در قرارداد شفافیت قبل از معامله خواهند داشت که طرف مقابل شرایط معامله را برآورده می کند. بنابراین ، هر دو معامله و تسویه حساب فوراً و در زمان واقعی اتفاق می افتد. این همان چیزی است که به عنوان مدیریت شبکه هوشمند شناخته می شود. علاوه بر این ، فرآیندهای مختلف را می توان از شبکه تجارت تا حدودی پیچیده مالی حذف کرد ، تسویه حساب های مالی ساده است.

پروژه های تجارت انرژی P2P مبتنی بر بلاکچین

PowerLedger

PowerLedger یک پلت فرم تجارت انرژی P2P مستقیم و بدون اعتماد است که مجموعه ای از برنامه های انرژی را که همیشه در حال رشد هستند پشتیبانی می کند. هدف اصلی آن رسیدگی به برخی از چالش های سیستم انرژی جهانی است. این موارد شامل چگونگی درگیر کردن افراد در مسکن با چگالی بالا در اقتصاد DER و اختراع مجدد شبکه های انرژی برای پشتیبانی از اتصال DER ها است..

سکوی تجارت انرژی PowerLedger

تاکنون PowerLedger از لیستی در حال رشد از برنامه های تجارت انرژی پشتیبانی می کند که برخی از آنها در حال کار و برخی دیگر در حال توسعه هستند. این برنامه ها شامل پشتیبانی از تجارت P2P ، مدیریت خودكار دارایی ، مدیریت بازار توزیع شده ، مدیریت اتومبیل الكتریكی و غیره است.

به زبان ساده ، PowerLedger به افراد این فرصت را می دهد تا با صرف خرید و فروش انرژی ، سود پولی را بدست آورند. معامله گران در زمان واقعی از یک سازش خودکار و بی اعتماد سیستم های تسویه حساب پرداخت می کنند. اطلاعات بیشتر در مورد PowerLedger و رمز تجارت انرژی آن را می توانید در راهنمای مبتدیان مشاهده کنید.

الکترون

الکترون نام تجاری شرکت مستقر در لندن ، Chaddenwych Services Limited است. هدف آن ارائه راه حل هایی برای بازار انرژی مبتنی بر تضمین بلاکچین برای یک بستر امن ، قوی و شفاف است. این کار را با مهار قدرت بلاکچین برای طراحی یک سیستم کارآمد و انعطاف پذیر برای بازار انرژی انجام می دهد.

بستر تجارت الکترونیک انرژی

الکترون از یک تیم بلاکچین و کارشناسان انرژی تشکیل شده است که از فناوری غیرمتمرکز برای تقویت زیرساخت های مشترک بخش انرژی استفاده می کنند. آنها سیستم های دوستانه نوآوری را برای حمایت از انتقال بخش به سیستم های شبکه هوشمند و هنجارهای جدید بازار مانند تمرکززدایی و دیجیتالی کردن ، طراحی می کنند..

این یک پلت فرم تجارت انرژی انعطاف پذیر فراهم می کند که تجارت مشترک در اکوسیستم انرژی فعلی و همچنین تجارت P2P و شبکه میکرو را امکان پذیر می کند. این برنامه همچنین تلاش می کند تا پروژه های انرژی مبتنی بر جامعه را که از میلیون ها DER استفاده می کنند تا ارزش سیستم را به حداکثر برسانند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را در وب سایت رسمی Electron پیدا کنید.

افکار نهایی

فناوری بلاکچین ایجاد بسترهای معاملاتی انرژی P2P را امکان پذیر می کند که در آن همه می توانند تجارت ، پرداخت و حتی انرژی را به دیگران تحویل دهند. با وجود زیرساختی جذاب از نظر اقتصادی که با قدرت اینترنت امکان پذیر شده است ، امکان ایجاد یک بازار انرژی کامل در آینده وجود دارد. ریشه کن کردن تهدیدات احتمالی مانند کلاهبرداری و رفتار ناشایست توسط شرکت کنندگان ، این زنجیره قدرت بزرگ در بخش را دارد.

در حال حاضر ، بلاکچین فناوری است که پتانسیل زیادی برای بخش تجارت انرژی دارد. با این حال ، بیشتر این موارد استفاده بالقوه در یک مرحله ابتدایی قرار دارند. ممکن است چندین سال طول بکشد تا یک معماری کامل بلاکچین برای پشتیبانی از برخی از تحولات فوق ایجاد شود. اما مطمئناً ، روزی ممکن است یک نوآوری مبتنی بر بلاکچین ، که احتمال بالقوه خود را زیر سوال نبرد ، بخش تجارت انرژی را اداره کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me