نصف شدن Bitcoin (یا نصف کردن) لحظه قابل توجهی در تاریخ بیت کوین است. Bitcoin’s Halvening یک رویداد از پیش برنامه ریزی شده است که از بیت کوین در برابر تورم محافظت می کند و به اطمینان از درجه کمبود دارایی دیجیتال کمک می کند.

قبل از اینکه به بحث و گفتگو در مورد بحث نصف شدن بیت کوین بپردازیم ، بگذارید دو دقیقه وقت بگذاریم تا برخی از س questionsالات سریع تقسیم شدن را بررسی کنیم. سپس ، می توانیم وارد مواد آبدار شویم.

نصف شدن بیت کوین چیست?

نصف شدن Bitcoin رویدادی است که از قبل با برنامه نویسی Bitcoin تعیین شده است پاداش استخراج به نصف کاهش می یابد. اساساً ، مقدار استخراج کنندگان BTC می توانند به عنوان پاداش تأیید اعتبار بلوک بعدی بیت کوین به نصف برسند.

در نصف سال 2020 ، یارانه استخراج معدن تقسیم می شود 12.5 BTC تا 6.25 BTC.

چرا نصف شدن بیت کوین مهم است?

بسیاری از رویدادهای Halving Bitcoin به دنبال آن است که به دارایی عنصری از “کمبود” برای محافظت از ارزش طولانی مدت آن بدهد. بیت کوین تقریباً به اندازه طلا کمیاب می شود.

این رویداد نصف شدن بیت کوین باعث می شود نرخ تورم دارایی به 1.8٪ کاهش یابد و از نرخ تورم دلار آمریکا کم شود. این به ویژه در سال 2020 قابل توجه است ، زیرا ایالات متحده برای مقابله با هرج و مرج اقتصادی ناشی از همه گیری COVID ، تریلیون دلار بسته محرک اقتصادی چاپ کرده است.

الکس مشینسکی ، مدیر عامل شبکه سلسیوس ، اظهار داشت: “نصف شدن یک اتفاق مهم برای بیت کوین است ، اما این فقط یک عنصر در طوفان عالی است که در حال حاضر BTC از آن لذت می برد.” “دولتهای سراسر جهان محرکهای مالی بی سابقه ای را اجرا می کنند ، که این امر باعث ایجاد تورم بالا در ارزهای فیات می شود ، که پیشنهاد ارزش بیت کوین را به عنوان دارایی تورم تقویت می کند. در نتیجه ، بسیاری از اولین سرمایه گذاران خرده فروشی به عنوان راهی برای محافظت از ثروت خود به BTC می روند. “

هر Halving در آینده باعث کمبود بیت کوین خواهد شد. از آنجا که ما در درجه اول ارزش BTC را به عنوان رابطه ای با USD می بینیم ، دو نیروی کاملاً مخالف داریم که به قیمت بالاتر بیت کوین اشاره دارند.

اتفاقات نصف شدن با سیل حدس و گمان قیمت صنعت همراه است ، که بیشتر فرض می کند واقعه نصف شدن باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

چه تعداد نصف بیت کوین وجود دارد?

نصف شدن هر 210،000 بلوک اتفاق می افتد تا زمانی که یارانه استخراج بلوک به 1 ساتوشی ، کوچکترین واحد بیت کوین (0.00000001 BTC) برسد. پس از وقوع رویداد نهایی نصف شدن ، یارانه بلوک بعدی به صفر می رسد و دیگر به معدنچیان یارانه بلوک استخراج تعلق نمی گیرد اما همچنان می توانند هزینه معاملات را دریافت کنند.

پیش بینی می شود آخرین نصف بیت کوین در سال 2140 باشد. حتما مقاله ما را در مورد آن بخوانید – فراموش نکنید!

چه تعداد بیت کوین وجود دارد?

هم اکنون حدود 18،355،462 BTC در گردش است.

به دلیل انحنای قبلی بیت کوین ، به خمیدگی های جزئی توجه کنید

به دلیل انحنای قبلی بیت کوین ، به خمیدگی های جزئی توجه کنید

چه زمانی Bext Bitcoin نصف می شود?

پیش بینی می شود رویداد بعدی نصف شدن بیت کوین در ماه مه سال 2020 اتفاق بیفتد ، منابع مختلف 12 تا 16 مه را هدف قرار دهند.

تاریخچه نصف شدن تاریخ بیت کوین

دو Halvings Bitcoin وجود دارد – یکی در 2012 و یکی در 2016.

2012 نصف شدن

نیمه اول در رخ داد 28 نوامبر 2012. بلوک نصف سازی توسط SlushPool توسط یک ماینر با استفاده از ماینر Radeon HD 5800 استخراج شد.

پاداش بلوک BTC از 50 BTC در هر بلوک به 25 BTC در هر بلوک کاهش یافت.

قیمت بیت کوین در روز نصف 2012: 12.35 دلار

قیمت بیت کوین 150 روز بعد: 127.00 دلار

افزایش قیمت: 928.34٪

نصف شدن 2016

نیمه دوم در 9 ژوئیه 2016 اتفاق افتاد.

پاداش بلوک BTC از 25 BTC در هر بلوک به 12.5 BTC در هر بلوک کاهش یافت.

قیمت Bitcoin در روز نیمی از سال 2016: 650.63 دلار

قیمت Bitcoin 150 روز بعد: 758.81 دلار

افزایش قیمت: 16٪

  • 2009 – بلوک 1-210،000 50 BTC پاداش کسب کرد.
  • 2012 – بلوک 210،001 – 420،000 25 BTC پاداش کسب کرده است.
  • 2016 – بلوک 420،001 – 630،000 جایزه 12.5 BTC کسب کرده است.
  • 2020 – بلوک های 630،001 – 740،000 پاداش 6.25 BTC کسب می کنند.
  • 2024 – بلوک های 740،001 به بعد پاداش 3.125 BTC کسب می کنند.
  • 2140 پوند – تمام 21 میلیون بیت کوین استخراج شده اند. پاداش 0 خواهد بود.

شایان ذکر است که فقط به دلیل پایین بودن جایزه BTC ، استخراج از جذابیت کمتری ندارد. قیمت بیت کوین در طول سالها افزایش یافته است. کسب پاداش بلوک در سال 2016 تقریباً ارزش داشت 16،250 دلار, در حالی که پاداش بلوک جدید پس از نصف شدن سال 2020 حدوداً ارزش دارد 53125 دلار.

چرا بیت کوین را نصف کنید?

یک سوال متداول که بسیاری از افراد مطرح کرده اند این است که چرا پاداش بیت کوین را در طول وجود خود یکسان نگه ندارید؟ پاسخ ما را به مفهوم کمبود می رساند.

کمبود بیت کوین: تعادل ظریف

اگر بیت کوین پاداش را در 50 BTC ثابت نگه دارد ، این بدان معنی است که فقط 420،000 بلوک پاداش را ارائه می دهد تا زمانی که 21 میلیون BTC اعمال شود ، که در برخی از موارد در سال 2016 اتفاق می افتاد.

از آنجا که این فناوری هنوز نسبتاً جدید و جدید بود ، این امر برای پذیرش کاربر بیت کوین بسیار مضر بود فقط اقلیت کمی از مردم اکثریت قریب به اتفاق بیت کوین را در اختیار دارند.

در ابتدا ، ممکن است کاهش زودهنگام قابلیت دسترسی به بیت کوین ارزشمندتر باشد ، اما در نهایت ، این امر بسیاری از کاربران در مراحل اولیه را دفع می کند. اگر افراد کمتری بتوانند از آن استفاده کنند ، دارایی دیجیتال این کار را می کند اساساً در یک قفس طلاکاری شده با نقدینگی کم محبوس شود.

به دنبال دنباله روی از حوادث ، نقدینگی کم خطر نگه داشتن دارایی را افزایش می دهد ، و ارزش ذاتی آن را از بین می برد.

عرضه و تقاضا در میان گروه کوچکی از احتکار کنندگان بیت کوین تعیین کننده قیمت است.

قیمت BTC به طور مصنوعی متورم می شود و نگه داشتن آن (احتکار BTC) به یک بازی سیب زمینی داغ تبدیل می شود. هر نهنگ منفرد با دارایی های عظیم می تواند هر لحظه قیمت را مخزن کند و خطر نوسان دارایی را بیشتر کند.

یکی از محرک های اصلی قیمت بیت کوین ، پذیرش کاربر است و با قرار دادن چنین موانع نامعقولی برای کاربران جدید (نوسان زیاد و هزینه های زیاد برای ورود به اکوسیستم بیت کوین) ، تعداد کمی از افراد تازه وارد به قلمرو ارز رمزنگاری شده نسبتاً ناآشنا می روند.

با وجود دارایی های دیجیتالی قابل مقایسه مانند Litecoin ، پذیرش کاربر برای بیت کوین خوب نخواهد بود.

در طرف دیگر اندام های کمیابی ، ما می توانیم 21 میلیون محدودیت را حذف کنیم تا مکانیک Bitcoin را درک کنیم.

اگر بیت کوین جایزه خود را در 50 BTC حفظ می کرد اما 21 میلیون سقف را حذف می کرد ، یک بی نهایت نظری BTC در یک بازه زمانی کافی به بازار وجود دارد. این امر باعث ایجاد طولانی مدت در بازارها می شود و یک دارایی دیجیتال اساساً بی ارزش ایجاد می کند. هر سال جدید به لحاظ نظری دارایی را کمی کاهش می دهد. اگر به مدرکی در دنیای واقعی نیاز دارید ، فقط نگاهی به وضعیت رمزنگاری ونزوئلا بیندازید و اینکه چرا بسیاری از ونزوئلا ها از بیت کوین استقبال کرده اند.

سقف 21 میلیون و وقایع دوبرابر دوره ای به شما اطمینان می دهد که بیت کوین از نظر حفظ ارزش و قابلیت استفاده ، بهترین کیفیت را به کاربران ارائه می دهد.

نصف شدن چگونه بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد?

اگر مدتی است که CoinCentral را می خوانید ، می دانید که در مورد قیمت دارایی حدس نمی زنیم. ما این کار را به معامله گران روز توییتر واگذار خواهیم کرد که بدون اشتباه پیش بینی های توییت خود را بدون اشتباه حذف می کنند. سرگرمی های سه تایی.

با این حال ، چند استدلال منطقی وجود دارد که می تواند برای حرکت قیمت Bitcoin به هر دو جهت ایجاد شود. قیمت بیت کوین پس از دو نیمه اول افزایش یافت ، اما نمی توان فهمید که این صرفاً همبستگی است یا علیت.

آیا بعد از نصف شدن بیت کوین در سال 2020 جهش قیمتی رخ خواهد داد؟ فقط زمان می تواند بگوید.

آیا بعد از نصف شدن بیت کوین در سال 2020 جهش قیمتی رخ خواهد داد؟ فقط زمان می تواند بگوید.

همانطور که گفته شد ، بسیاری از شخصیت های تأثیرگذار و قابل احترام در فضا پیش بینی قیمت ها را انجام داده اند ، بسیاری از آنها بر اساس بیت کوین به عنوان یک دارایی کمیاب پیش بینی شده است.

به عنوان مثال تیم دراپیر سرمایه دار میلیاردر ، پیش بینی 250،000 دلار بیت کوین تا سال 2022 را داشت.

رائول پال ، مدیر سابق صندوق پرچین گلدمن ساکس ، اخیراً ادعا کرد قیمت بیت کوین ممکن است قبل از رویداد نصف بعدی در سال 2024 ، به 1 میلیون دلار برسد..

اما هرگونه پیش بینی را در اینترنت با یک قاشق نمک انجام دهید. به عنوان مثال ، جان مک آفی با پیش بینی 1.000.000 دلار بیت کوین سر و صدای زیادی ایجاد کرد اما به زودی عقب نشینی کرد با آزمایش زمان اشتباه ثابت شد.

اینفوگرافیک ارائه شده توسط LunarCRUSH.

در خلا pure خالص که فقط نیروهای اساسی بازار و ریاضیات غالب است ، قیمت بیت کوین به دلیل کمبود پس از نصف شدن افزایش می یابد ، اما واقعیت بسیار پیچیده تر از این است. به جای اینکه ما در اینجا به یک سوراخ خرگوش بپردیم ، اگر می خواهید در مقاله دیگری جزئیات بیشتری را ارائه دهیم ، در صورت تمایل برای ما ایمیل ارسال کنید.

افکار نهایی

صرفنظر از تأثیر آن بر قیمت ، نصف شدن بیت کوین یک قطعه منحصر به فرد از تاریخ دارایی های دیجیتال است. با انعطاف پذیری زیاد ، بیت کوین ثابت کرده است که تعداد بی شماری از شک و آنتاگونیست ها اشتباه کرده است. هر مرحله موفقیت آمیز در برنامه نویسی آن ، بیت کوین را در مسیر تبدیل شدن به یک وسیله انعطاف پذیر ، غیرمتمرکز و جهانی برای مبادله و ذخیره ارزش نگه می دارد..

در سال 2016 ، من در نصف شدن شرکت نکردم و همه مواردی که در نظر گرفته شد ، یک اتفاق جزئی بود. “” کاترین کولی ، مدیر عامل Binance.US ، اظهار نظر می کند. “تجمع واقعی 18 ماه بعد اتفاق افتاد. در کل ، من بیت کوین را در دراز مدت صعود می کنم ، خواه این رویداد قیمت ها را به طور محسوسی تغییر ندهد یا نه. با بیکاری و بودجه محرکی که بر سیستم USD ما تأثیرگذار است ، فکر می کنم افراد بیشتری به دنبال مواجهه جایگزین با بازاری هستند که ارتباطی با USD ندارد. “

نصف کردن از طرف شما نیاز به عمل زیاد یا هیچ اقدامی ندارد. اگر دارایی دیجیتال را در اختیار دارید ، ارزش آن را دارد که درک صمیمانه تری از نحوه کار آن ایجاد کنید. یادگیری این موضوع دروازه های سیل را برای درک بهتر سیاست های جهانی پولی در یک فناوری روزافزون تقویت می کند ، یک درس مهم با توجه به شرایط اقتصادی فعلی.

مدیرعامل لجر ، پاسکال گوتیه ، اظهار داشت: “در حالی که ما نمی دانیم که نصف شدن آینده چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت ، اما می دانیم که سرمایه گذاری ها به بازار موسسات سرازیر می شود و افراد بیشتری نسبت به گذشته در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند.” با وجود فشار خارجی بر بورس ، ما بهترین آوریل خود را داشته ایم. بازار رمزنگاری ها روند صعودی خود را ادامه می دهند ، روندی کاملاً مشابه آنچه در سال 2016 شاهد کاهش نصف آن بوده ایم. یک فرصت طولانی مدت برای پذیرندگان جدید وجود دارد که با آموزش شروع می شود و بر اهمیت در دسترس بودن بیت کوین برای مردم تأکید می کند ، همانطور که بود طراحی شده است. “

برای درک بهتر Bitcoin ، راهنمای Bitcoin یا راهنمای Bitcoin for dummies را بخوانید.