ویگنش ساندرسان یک کارآفرین سریال و معمار نرم افزار با بیش از 10 سال تجربه در تولید محصول است. او از بنیانگذاران BitAccess ، یک شرکت فارغ التحصیل YCombinator است که به یک شبکه بزرگ از دستگاههای خودپرداز Bitcoin تبدیل شده است. Sundaresan همچنین به بودجه پروژه هایی مانند Ethereum ، Polkadot ، Dfinity ، Omisego و Decentraland کمک کرده است..

Sundaresan نگاه خود را به پروتکل های باز ، برنامه نویسی پایان بخش ، و به طور خاص تر ، تسهیل تغییر الگو به سمت یک دنیای مالی غیرمتمرکز تر است. به تازگی ، او یک توکن فروشی موفق برای بنیاد لندروید ، یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در سنگاپور ، ایجاد کرده و در حال توسعه یک پروتکل باز برای اجاره غیرمتمرکز و برنامه های مالی متحد است..

شما توییتر bio “نرم افزار همه چیز را می خورد” – آیا می توانید این نقل قول را توضیح دهید?

این یک نقل از سخنی است که مارک آندرسن هوروویتس گفته است – نرم افزار دنیا را می خورد. در ظاهر ، به نظر می رسد این یک عبارت واضح برای رفع واسطه یا “Uberization” است. از فناوری باعث می شود مشاغل معمولی منسوخ شود.

اوبر سیستم مدالیون تاکسی ، آمازون کتابفروشی ها ، DeFi بانک ها و غیره را خوردند.

اما از نظر من ، این یک باور بسیار خوش بینانه است. نرم افزار قدرت ، قدرت قابل دسترسی است. اگر یک نرم افزار دنیا را بخورد ، و هر کسی بتواند به نرم افزار دسترسی پیدا کند – هرکسی می تواند دنیا را بخورد. داستان واقعی فرصت برابر – این چیزی است که این نقل قول درباره آن است.

چگونه وارد دنیای ارزهای رمزپایه و بلاکچین شدید؟ اولین تجربه شما با دارایی های دیجیتال چه بود?

برای شروع من رمزنگاری نداشتم و هیچ پولی برای خرید رمزنگاری نداشتم. من وارد bitcointalk شدم و یک سرویس سپرده گذاری برای افراد ساخته ام تا بتوانند رمزنگاری را عوض کنند. هزینه معامله ای که به دست آوردم اولین رمزنگاری من بود.

آیا می توانید تجربه BitAcces خود را توصیف کنید؟ راه اندازی 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در 18 کشور چگونه بود?

برای من یک زمان پرخطر و بسیار خوش بینانه بود. این ساده لوحی وجود دارد که امروزه نادر است ، آنچه که ما در حال ساخت آن بودیم در سراسر جهان گسترش می یابد. همچنین رضایتمندی ناشی از معرفی چیز جدیدی به جهان است. در بسیاری از این مکان ها ، این اولین ATM بیت کوین بود – تورنتو ، مونترال ، وینیپگ.

ما باحال ترین بچه های شهر بودیم. من مجبور شدم زیاد سفر کنم ، با بسیاری از OG های رمزنگاری شده ملاقات کنم. آنها با هیجان خرید ماشین بازی خودپردازها کسانی بودند که خودپرداز خریداری می کنند. در واقع ، من اینگونه با آنتونی دی لوریو ، بنیانگذار Ethereum آشنا شدم. او اولین مشتری من بود. او اولین دستگاه خودپرداز را در تورنتو ، حوالی جلسه BTC خریداری کرد.

چه سختی ها و سختی هایی بود که باید بر آنها غلبه می کردی?

BitAccess یک فارغ التحصیل YC بود ، مشخصه آن رشد سریع است. فراتر از یک نکته ، سخت ترین چیز تغییر تمرکز از فناوری خالص به فناوری بود که باید خود را پیرو انطباق قرار دهد. ابزارهای مربوط به انطباق بیش از نیمی از وقت ما را می خوردند.

قسمت سخت دیگر شوک فرهنگی انتقال از هند به کانادا بود. من در آغوش جامعه رمزنگاری قرار گرفتم ، اما می فهمیدم که کارآفرینی ، جهان چگونه کار می کند … شوک فرهنگی هرگز کاملاً از بین رفت.

نکته مهم بعدی برای ارز رمزنگاری شده چیست?

من معتقدم دنیای مجازی و NFT در منطقه بسیار جالبی قرار دارند ، در آستانه چیزی باورنکردنی. Cryptovoxels را بررسی کنید. آنها مرزهای چقدر خلاقانه یک انسان را می توانند زندگی کنند.

به نظر شما ، فضای ارز رمزنگاری شده برای ایجاد تکامل بعدی خود به چه چیزهایی نیاز دارد?

پاسخ واضح مقیاس گذاری است. روزی که بفهمیم ، هزینه های معامله به چند سنت کاهش می یابد و تحولی عمیق را در سراسر جهان ایجاد می کند. تغییر دیگری که این فضا به آن احتیاج دارد ، اکنون بیش از هر زمان دیگری ، داستان های قوی پیرامون بلاکچین است.

داستانهایی که خوش بینی سال 2014 را گوشزد می کنند. دو سال گذشته بسیاری از این جامعه را به پوسته مجبور کرده است. پرخاشگری بی جهت ، بدبینی زیادی وجود دارد. ما باید داستان های بزرگی را که توانایی اعتماد به یکدیگر را برمی گردانند ، به جریان بیندازیم.

طبق سایت شما ، راز سرمایه گذاری شما “سرمایه گذاری در انتظار رونق نیست ، بلکه سرمایه گذاری است زیرا شما به راحتی ایده را دوست دارید”

برخی از شرکت ها (یا صنایع) با ایده هایی که شما دوست دارید چیست (محدود به ارز رمزنگاری شده)?

اگر رمزنگاری نیست ، اکتشاف فضا الهام بخش است ، یک مرز دیگر.

در رمزنگاری ، من همیشه Decentraland را دوست داشته ام – فلسفه اصلی که سرزمین شما ، هرگاه مال شما باشد ، هرگز نمی تواند از بین برود. در دنیای استبدادی فزاینده ، این واقعیت لنگر است. کهکشان در Urbit نمونه دیگری است. هنر دیجیتال – بگویید در تولیدکنندگان یا opensea. کاربرد واقعاً اصلی هوش مصنوعی در Numerai.

به عنوان یک کارآفرین در زندگی خود ، چه لحظه های اصلی رشد را می دانید؟ چه دروس کلیدی را می توانید برای کارآفرینان مخاطب صرف کنید?

کارآفرینی فقط در صورت جمع شدن دو چیز می تواند کارساز باشد.

اولین مورد این است که شما نیاز دارید آنتی تز خود را با یک تز موجود تعریف کنید.

و دوم اینکه این واقعیت را درک کنید و در صلح باشید که حداکثر به سنتز برسید ، نوعی نقطه ملاقات بین تز موجود و آنتی تز شما.

در قلب این یک فلسفه وجود دارد – درک اینکه وقتی آرزوی رسیدن به جایی را شروع می کنید ، ترانزیت ها را در وسط ، برنامه ریزی شده و بدون برنامه ریزی ، به عنوان چیزهایی تشخیص می دهید که سفر شما را تقویت می کنند ، نه به عنوان اتلاف وقت سنگین.

این از آثار دلوز ، فیلسوف فرانسوی الهام گرفته شده است. در حقیقت ، ما نسخه فعلی پروتکل خود را به نام دلوز نامگذاری کرده ایم ، اگر بخاطر داشته باشید که نحوه رسیدن به اینجا در یک خط مستقیم نبوده و مکانی که از اینجا می رویم نیز نخواهد بود.

مهمترین مواردی که باید در ارز رمزپایه و فضای بلاکچین دنبال کرد (به عنوان مثال DeFi ، مقررات بین المللی ، Libra و غیره) چیست؟ چرا?

سه مسئله اصلی که روی لایه 1 بلاکچین تأثیر می گذارد – مقررات (حوزه قضایی خود را بدانید!) ، مقیاس پذیری و حاکمیت. هر آنچه در این سه نوک پیکان اتفاق می افتد ، مهم و مهم است.

به نظر شما ، چه کسانی از درخشان ترین ذهن های رمز ارز امروز هستند?

از سر کاف ، گاوین وود ، فرد هرسام را دنبال می کنم. و یک ورودی غیر کشنده -CryptoDonAlt. دیدگاه و برداشت وی از این فضا جذاب است.

اگر تنها یک غذای آماده وجود داشته باشد می توانید به مخاطبان ما منتقل کنید ، آنها را با چه توصیه ای ترک می کنید?

خوب ، من واقعاً نمی توانم مشاوره بدهم ، اما من یک پیشنهاد دارم – اینکه ما خوشبینی کنیم ، تا قبل از ثروتمند شدن ، به ذهنیت دنیای رمزنگاری برگردیم. بازتر بودن ، فرصت دادن به مردم ، شاید حتی یک فرصت دوم. و خوش بینی را با مقصر خواندن اشتباه نگیریم. زندگی یک اجتماع است ، یک بازی چند نفره است. ما هنگام بازی رمزنگاری نباید این را فراموش کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me