از زمان افزایش علاقه جهانی به ارزهای رمزپایه و بلاکچین در سال 2017 ، بحث پیرامون بلاکچین های دولتی و خصوصی در برابر یکدیگر در زمینه پذیرش عملی همچنان ادامه دارد. Ethereum بدون شک محبوب ترین بلاک چین عمومی با بیش از حد است اکثریت +4،400 Dapps از زمان شروع کار Ethereum در سال 2015 بر روی آن ساخته شده است ، اما برنامه های برتر Ethereum هنوز فقط چند هزار معامله در روز را مشاهده می کنند.

وقتی نوبت به مشاغل بزرگ می رسد (به عنوان مثال Fortune 1000) ، اکثر شرکت ها هنوز در مرحله آزمایش و آزمایشی نهادینه سازی بلاکچین در مشاغل روزمره خود هستند. علاوه بر این ، تصمیم گیری در مورد ساخت بلاکچین داخلی خود در مقابل استفاده از سازگار با هدف برای شرکت هایی مانند Hyperledger Fabric یا Corda ، باید در مورد زنده ماندن کوتاه مدت و بلند مدت فکر شود..

نیازی به گفتن نیست که ما هنوز خیلی دور از مکانی هستیم که بسیاری از کارشناسان فکر می کردند در این مرحله ، اواسط سال 2019 از منظر پذیرش بلاکچین خواهیم بود. مقیاس پذیری و سرعت مسئله بزرگی برای Ethereum بوده است ، در حالی که گاو نر در مقابل خرس ها دستمزد در سمت ارز چیزها است. سرمایه گذاران و پروژه های بلاکچین به طور یکسان شرط بندی های خود را روی بلاکچین هایی قرار می دهند که فکر می کنند نه تنها باعث حفظ ، بلکه سهم بازار جهانی برای سالهای آینده نیز می شود..

بنابراین دقیقاً چه چیزی برای استفاده از شرکتهای بزرگ در بلاکچین مورد نیاز سازندگان این شرکتهای لایه پروتکل مورد نیاز است؟ و چگونه می توانیم این فن آوری را همچنان در افزایش نظارت نظارتی و اقدامات نظارتی رعایت کنیم?

مشکلات موجود در بلاک چین های عمومی و خصوصی

مزایای برجسته زنجیره بلوک شفافیت ، تغییرناپذیری و تمرکززدایی در مقایسه با بلاکچین های عمومی و خصوصی در هر دو تنظیم مجاز (باز) و مجاز (بسته) معاملات قابل توجهی دارد. این معاملات از عوامل اصلی منجر به بروز مسائل فرزندخواندگی بوده است ، و باعث شده بسیاری گزینه های ترکیبی با راه حل های داخل و خارج از زنجیره را در نظر بگیرند..

در سطح بالا ، بلاک چین های عمومی به هر کسی اجازه می دهد تا به شبکه بلاکچین خود بپیوندد تا در معاملات ضمن مشارکت در تأیید گروهی عمومی ، تأیید گروهی در یک شبکه غیرمتمرکز غیر قابل اعتماد ، در معاملات شرکت کند. با این حال ، عمده ترین مشکلات در مورد بلاک چین های اصلی مربوط به سرعت معامله ، مقیاس پذیری و مصرف انرژی است.

از طرف دیگر ، بلاکچین های خصوصی معاملات را به اشخاص مجاز در یک محیط متمرکز با کنترل بیشتر و محدود کردن شبکه محدودتر و سریع تر محدود می کنند. مبادلات اصلی با بلاکچین های خصوصی حول اعتماد مورد نیاز به نهادهای مجاز ، کنترل کننده و همچنین موضوعات ذاتی کنترل متمرکز و خصوصی داده ها ، از جمله آسیب پذیری های مربوط به دستکاری داده ها و هک شدن است. با توجه به اینکه فیس بوک تلاش می کند Libra را در 12 ماه آینده راه اندازی کند ، در حالی که با بسیاری از مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی در طول تاریخ سر و کار دارد ، بحث برای حفظ حریم خصوصی مورد حمایت بلاکچین از همیشه قوی تر است.

به عنوان یکی گزارش مک کینزی اشاره می کند ، “بیشتر زنجیره های تجاری از معماری مجاز و خصوصی برای بهینه سازی باز بودن و مقیاس پذیری شبکه استفاده می کنند.” با این حال ، موارد زیادی برای استفاده در بلاکچین های دولتی و خصوصی در بسیاری از زمینه ها وجود دارد ، از جمله رای گیری ، بازی ، زنجیره تأمین و امور مالی ، که در بسیاری از موارد گفته می شود “یک اندازه برای همه مناسب نیست” در مورد اینکه کدام نوع بلاکچین برجسته است به عنوان “بهترین نژاد”.

هدف Quras ایجاد اولین بلاک چین عمومی «بهترین های هر دو جهان» است

همانطور که صنعت بلوک زنجیره بلوغ ادامه می یابد ، ما همچنان شاهد هستیم که شرکت های نوآورتر با راه حل هایی برای حل مسائل در سطح اولیه و بلاک چین پروتکل ارائه می دهند.

وارد قراس, زنجیره بلوکی عمومی که از قراردادهای مخفی و ناشناس استفاده می کند. Quras مستقر در توکیو با استفاده از معاملات ناشناس در یک قرارداد هوشمند با استفاده از معاملات ناشناس در یک بلاکچین “بهترین هر دو جهان” کار می کند در حالی که قرارداد هوشمند در یک شبکه توزیع شده و غیرمتمرکز قرار دارد.

امروزه پروژه های بلاکچین پروتکل های محدودی را برای فعالیت در اختیار دارند که هر یک به دنبال پروتکل درست بلاکچین هستند که گزینه های مورد نیاز برای اجرای اکوسیستم خود را دارد. سرویس هایی که به قابلیت های خصوصی خصوصی نیاز دارند قادر به اجرای پروتکل های عمومی نیستند در حالی که بسیاری از بلاکچین های خصوصی از موارد استفاده محدود به انتقال ارزش دارند. عدم پذیرش dApp در بزرگترین بلاکچین ها ، عدم انطباق سازوکارهای انگیزشی بین کاربران بلاکچین و ارائه دهنده زیرساخت های بلاکچین را نشان می دهد..

محبوب ترین ارزهای رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی ، مانند Zcash ، Monero و Dash ، هر یک از فناوری های خاص خود استفاده می کنند ، اما هیچ یک از آنها شامل قراردادهای هوشمند نیستند. در حالی که پروژه های بزرگ دیگری مانند Origo Network ، Enigma و OasisLabs به دنبال فعال کردن حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند هستند ، اما فقط OasisLabs پروتکل خاص خود را دارد ، با ردیابی تراکنش همیشه عمومی.

تیم پشت Quras در مورد تمام موضوعات فعلی که باعث آزار پروتکل های بلاکچین و مسائل مربوط به فرزندخواندگی در توسعه 2.5 ساله بلاک چین Quras شده اند ، فکر کردند..

“Quras در برابر نیازهای پروژه انعطاف پذیر است ، به هر پروژه اجازه می دهد فیلتر حریم خصوصی مورد نیاز خود را از طریق استفاده از فن آوری های ضد دانش و حلقه برای محافظت از معاملات کاربر ایجاد کند. Quras از حریم خصوصی کاربران و شرکتها محافظت می کند و بسیاری از موارد استفاده جدید را برای مشاغل بزرگ فراهم می کند که به دلیل مقیاس پذیری و حریم خصوصی در جستجوی بلاکچین برای کارهای خود مردد هستند. “.

با قابلیت بار فعلی برای انجام حداکثر 1000 تراکنش در ثانیه همراه با برنامه های Quras برای افزایش ظرفیت ، بلاکچین برای مقیاس سازی ساخته شده است.

همسو سازی مشوق ها در حالی که افراد را توانمند می کنید

اولین بار توسط NEM پیاده سازی شد ، Quras به جای احتکارکنندگان سکه ، از یک الگوریتم «اثبات اهمیت» برای پاداش دادن به کاربران شبکه استفاده می کند. کسانی که توسط الگوریتم “مهم” قلمداد می شوند می توانند با دریافت پاداش بلوک ، بلوک تولید کنند. Quras قصد دارد تمام هزینه های معامله را به کاربرانی که حجم معینی از QRS ، انتقال ارزش اصلی در اکوسیستم QuUras را حفظ می کنند ، توزیع کند..

شبکه اصلی Quras قرار است در Q4 امسال منتشر شود ، انتظار جامعه آنها که بیش از 100000 سفیر و توسعه دهنده مارک را شامل می شود ، است. در حالی که Quras در حال کار بر روی ساخت برخی از اعلامیه های مهم Dapp بوده است ، آنها انگیزه های زیادی را برای وارد کردن توسعه دهندگان و مدیران رمزها به پروتکل Quras در نظر گرفته اند. Quras قصد دارد 20 تا 40٪ از هزینه های بنزین را به پروژه های مبتنی بر بلاکچین توزیع کند. به نوبه خود ، از گاز Quras می توان برای پرداخت هزینه خدمات شبکه مانند ذخیره اطلاعات ، اجرای قرارداد هوشمند و هزینه های معاملات استفاده کرد.

شیگکی کاکوتانی ، مدیرعامل Quras می گوید: “از آنجا که ما در عصر فردی زندگی می کنیم ، فکر می کنم باید از افراد و حریم خصوصی آنها محافظت کنیم.” “به عنوان مثال ، تمام داده های فیس بوک در سرور ذخیره می شود ، اما از این به بعد فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که شخصاً حتی داده های شخصی خود را نیز در اختیار داشته باشید. (باید) جایی روی سرور ننشیند. ”

با مسئولیت محدود ارتباط بین شرکت های بزرگ و فناوری Blockchain

تأثیر بلاکچین عمومی با معاملات خصوصی و ناشناس در محافظت از هویت و معاملات ضمن داشتن شفافیت در روند کار بسیار زیاد است. این روش همچنین ممکن است در جلب شرکتهای بزرگ برای نهایی کردن استفاده از بلاکچین برای بهره وری و ایجاد ارزش واقعی در دنیای واقعی بدون چمدانهایی که می تواند همراه با بلاک چین های دولتی و خصوصی باشد ، کلیدی باشد.

استفاده از شناسه دیجیتال امکان مطابقت با قوانین و مقررات را فراهم می کند و درهای جدید را برای موارد استفاده در دنیای مدرن باز می کند. انطباق مقررات برای تصویب ضروری است ، بنابراین فن آوری های نوآورانه باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا بتوانند در چارچوب های فعلی و قوانین آینده قانون فعالیت کنند..

استفاده از شناسه دیجیتال امکان کنترل جزئیات هویت را برای کاربران فراهم می کند. این اجازه می دهد تا سازمان ها فقط در صورت رضایت مشتری خود از شناسه های توزیع شده استفاده کنند. با داشتن استاندارد حریم خصوصی بالاتر با استفاده از فناوری ناشناس ، می توان از شناسه دیجیتال خصوصی ایمن تری پشتیبانی کرد.

و این دقیقاً به همین دلیل است که بلاک چین هایی مانند Quras از موقعیت خوبی برای پذیرش شرکت های بزرگ برخوردار هستند. صنایعی که می توانند از ترکیب فناوری های بلاکچین و ناشناس بودن بهره مند شوند شامل امور مالی و معاملات دارایی مشتری ، دولت و رسیدگی به رای گیری الکترونیکی و زیرساخت های شهر هوشمند ، بیمه و داده های شخصی و دارایی برای پوشش بیمه و همچنین مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تأمین ، بازی و خرده فروشی.

بیایید نگاهی بیندازیم به + 7 تریلیون دلار صنعت بهداشت بعنوان مثال ، که بسیار پراکنده است ، با کمبود خدمات به مصرف کننده و عدم شفافیت در مورد قیمت ، کیفیت و ایمنی محصولات و خدمات همراه است. امروزه ، به دلیل مقررات مختلف و عدم توانایی در داده های ناشناس مصرف کننده ، نمی توان داده های پزشکی را به راحتی بین شیوه های بهداشتی تقسیم کرد ، چه رسد به خطوط کشور. با رعایت حریم خصوصی در سطح شروع معامله و تعامل قرارداد ، جمع آوری اطلاعات پزشکی گسترده می تواند به طور ایمن و اخلاقی انجام شود.

آینده روشن است

همگرایی صنعت سنتی و بلاکچین اجتناب ناپذیر است ، اما باید به روشی سازگار انجام شود که ثبات ، حریم خصوصی یا حمایت هایی را که امروز جهان بنگاه های اقتصادی آزاد ندارد ، از بین نبرد..

خوشبختانه ، بسیاری از شرکت های هیجان انگیز می بینند که همگرایی زودتر از دیرتر انجام می شود و ما در نهایت می توانیم برای همیشه وارد دوره “وب 3.0” شویم.

Quras با هدف ایجاد زنجیره بلوکی ساخته شده برای همکاری و پذیرش گسترده است ، و در آینده با احساس حساسیت شدید در مورد آنچه امروز مورد نیاز است توسعه می یابد.

یادداشت سردبیر: از Simon Bogdanowicz و تیم Quras برای کمک در این مقاله متشکریم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me