در تحقیقات قبلی خود برای گزینه های Coinbase ، من راهی کاملاً جدید برای خرید بیت کوین و سایر آلت کوین ها پیدا کردم – خودپردازهای بیت کوین. مانند خودپردازهای عادی ، شما پول نقد را به دستگاه واریز می کنید ، اما به جای دریافت وجوه خود در یک حساب بانکی ، مقدار معادل بیت کوین را در کیف پول دریافت می کنید که ارائه می دهید.

در حال حاضر بیش از 1700 دستگاه خودپرداز بیت کوین در 58 کشور جهان. این ماشین ها تنها راه خرید ارز رمزپایه با پول نقد نیستند. فراتر از هزاران دستگاه خودپرداز ، تقریباً 40000 ارائه دهنده خدمات وجود دارد که می توانند به شما در مبادله بیت کوین با پول نقد و بالعکس کمک کنند..

دستگاههای خودپرداز بیت کوین اخیراً در مقالات آنلاین در حال تبلیغ هستند که به رشد رو به رشد بیت کوین کمک می کنند ، اما من (به اشتباه) تصور کردم که آنها محدود به شهرهای بزرگ هستند. برای سرگرمی ، آدرس خود را وارد کردم رادار خودپرداز سکه ببینم که چقدر باید برای امتحان کردن یکی از این پسران بد سفر کنم.

من شوکه شدم که فهمیدم ، یک دستگاه خودپرداز Bitcoin وجود دارد که فقط از آپارتمان من در عقب یک پمپ بنزین شورون فاصله دارد. چه کسی فکر کرده است که یک شهر فقط 140،000 نفری در خط مقدم پیشرفت ارزهای رمزپایه قرار دارد?

برداشت اول من

پیدا کردن خودپرداز در پشت یک انبار جعبه بطری آب و چند مینی انشعاب کمی سخت بود. بعد از تغییر موجودی کالا ، فضای کافی برای کار داشتم و می توانم خرید رمزنگاری خود را شروع کنم.

من با یک صفحه ساده استقبال می کنم که نرخ ارز هر یک از سه ارز ارائه شده را نشان می دهد – Bitcoin ، Dash و Ethereum.

خودپرداز بیت کوین

در نگاه اول می بینم که این یک آزمایش ارزان نخواهد بود. بیت کوین تقریباً 1000 دلار بیشتر از نرخ بازار در ازای یک قیمت ذکر شده است 6818.36 دلار آمریکا. برای کسانی که نمی خواهند ریاضیات را انجام دهند ، این تقریباً 17٪ است – هزینه راحتی نه چندان کم.

خوب ، بیایید شروع به تبادل کنیم.

پس از انتخاب “خرید بیت کوین” ، به من گفتند که برای استفاده از دستگاه خودپرداز باید ثبت نام کنم. عجیب به نظر می رسد که برای خرید ارزی که تا حدودی به دلیل جنبه های حریم خصوصی آن محبوب شد ، نیاز به ثبت نام دارم اما به هر حال تصمیم دارم ادامه دهم. من چیزی برای پنهان کردن ندارم.

ثبت نام خودپرداز بیت کوین

برای اولین بار از من خواسته می شود که وارد سایت خود شوم شماره تلفن برای دریافت رمز عبور یکبار مصرف به حد کافی ساده است. متن را بلافاصله با رمز خود دریافت می کنم.

پس از وارد کردن رمز عبور خود ، لازم است هر دو طرف خود را اسکن کنم گواهینامه رانندگی. این کمی تهاجمی به نظر می رسد ، اما یک بار دیگر ، من جلو می روم.

ورودی مجوز راننده خودپرداز بیت کوین

خیلی برای حفظ حریم خصوصی

برای آخرین مرحله از ثبت نام ، من باید یک سلفی. این معمولاً جایی است که می خواهم حریم خصوصی را تعیین کنم. با این حال ، کنجکاو هستم ببینم بقیه مراحل چگونه انجام می شود ، بنابراین یک عکس می گیرم. فداکاری هایی که برای تولید یک مقاله جالب انجام دادم.

سلفی خودپرداز بیت کوین

اولین سلفی گرفتن من رد می شود زیرا لبخند نمی زنم. این یک نیاز عجیب است ، اما خوب. من دوباره سعی می کنم ، سفیدهای مروارید خود را این بار به نمایش بگذارم ، و این کلاهبرداری را انجام می دهد. سرانجام ، وقت خرید مقداری بیت کوین است.

خوب ، دقیقاً نه.

صفحه بعدی به من اطلاع می دهد که ثبت نام من ارسال شده است اما هنوز تأیید نشده است. این روند ممکن است 5 دقیقه طول بکشد – برآوردی که مطمئن هستم از نظر خوش بینانه است. یا می توانستم به طور ناخوشایند در پمپ بنزین در انتظار تأیید خودم بایستم ، یا می توانم آن را یک روز صدا کنم و فردا دوباره به آنجا بروم. دومی را انتخاب می کنم.

بیایید کمی بیت کوین بخریم

روز بعد حاضر می شوم و مستقیم به سمت خودپرداز می روم – اقدامی که مشخصاً متصدی پمپ بنزین دیدن آن را عادت نکرده بود. از طریق برخی از گفتگوی چت معمولی ، من فهمیدم که آنها چند ماه پیش دستگاه خودپرداز را دریافت کرده اند ، اما اقدام چندانی انجام نشده است. من از گفتن اینكه انبار نوشیدنی 5 فوت در جلوی دستگاه كمك نمی كند ، خودداری كردم. به غیر از این ، او چیز زیادی در مورد ATM یا ارز رمزنگاری شده به طور کلی نمی دانست.

برگشتم به دستگاه ، من یک بار دیگر باید شماره تلفن خود را وارد کنم تا رمز ورود خود را دریافت کنم.

موفق باشید! اکنون ، سرانجام قادر به وارد کردن آدرس کیف پول گیرنده برای بیت کوین خود هستم. من از طریق تلفن وارد حساب کیف پول خود می شوم و کد QR را بلند می کنم. در حین انجام این کار ، من از دستگاه خودپرداز وقت خارج می کنم و باید شماره تلفن خود را دوباره وارد کنم. خدا را شکر عجله ندارم.

اطلاعات کیف پول خودپرداز بیت کوین

وارد کردن اطلاعات کیف پول من بسیار آسان تر از آن است که پیش بینی می کردم. اسکنر موجود در دستگاه خودپرداز مشکلی در خواندن تصویر از تلفن من ندارد زیرا من آن را کنار دوربین نگه می دارم. بعد از سلفی گرفتن مسائل روز گذشته ام ، فکر کردم این یک مسئله است.

در صفحه بعدی ، می توانم آدرس خود را تأیید کرده و مقداری پول نقد وارد کنم.

خودپرداز بیت کوین درج پول نقد

من یک اسکناس 10 دلاری تیز می خورم (بالر!) و معامله ام را تأیید می کنم. سپس من یک پیام تأیید دریافت می کنم و می دانم که این مبادلات معمولاً چند دقیقه طول می کشد و به خانه می روم. پس از حضور در خانه ، کیف پول بیت کوین خود را بررسی می کنم و مطمئناً بودجه موجود در آنجا موجود است!

افکار من

خرید بیت کوین از طریق دستگاه خودپرداز به هیچ وجه کار خوشایندی نبود. روند ثبت نام غیر ضروری سرزده است و نرخ ارز ضعیف بیش از نکات مثبت هرگونه راحتی شما با استفاده از دستگاه است. شک دارم که در آینده نزدیک دوباره از یکی استفاده کنم.

همانطور که گفته شد ، من فکر می کنم این دستگاه های خودپرداز برای افراد ایده آل هستند بدون دسترسی به حساب بانکی یا کسانی که سعی در قطع ارتباط با سیستم مالی فعلی. از آنجا که بیت کوین به یک روش پرداخت رایج در سراسر جهان تبدیل می شود ، من همچنین می توانم خودپردازهای این چنینی را در بین مسافرانی که به دنبال جلوگیری از نرخ های ضعیف در صرافی های ارز هر کشور هستند ، محبوب بگیرند.

محبوبیت روزافزون دستگاه های خودپرداز بیت کوین ، بازتاب خوبی از اقداماتی است که جهان در جهت پذیرش رمزنگاری برداشته است. با پیشرفت تکنولوژی و کنترل شدن نرخ ارز ، تردیدی ندارم که ماشین آلاتی از این قبیل به طور گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک در سراسر جهان استفاده خواهند شد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me