معاملات ارز رمزنگاری شده در سال 2019 از روزهای وحشی غرب وحشی که نهنگ ها و استخرهای سرمایه گذاری غیررسمی می توانستند سکه های تصادفی را در چند ساعت کوتاه ، گاهی چند دقیقه به دو درصد افزایش سود برسانند ، به راه های نسبتا زیادی رسیده است..

تغییر در معاملات ارزهای رمزپایه بیشتر به دلیل سنگین شدن بازار خرس های گسترده (“زمستان رمزنگاری” برای کسانی که حس درام دارند) بوده است. استخرهای معاملاتی ، یک تغییر ظاهرا غیررسمی از استخرهای سرمایه گذاری با ساختار بیشتر ، متشکل از جامعه ای از سرمایه گذاران که سرمایه تجاری خود را تحت اعتماد یک نهاد واحد (شخص یا گروه) قرار می دهند.

ممکن است تصمیم گیری در مورد استخرهای معاملاتی ارزهای رمزپایه و سالم بودن آنها برای صنعت ارزهای رمزپایه دشوار باشد. با گمانه زنی های گسترده در سال 2017 در آینه دید عقب ، استخرهای تجاری به احتمال زیاد یک میلیون دلار سرمایه گذاران را از دست دادند. افراد دارای پول به افرادی که دارای سوابق موفقیت آمیز محدود بودند اعتماد کردند و همه آنها در اثر کاهش سریع قیمت ها در سال 2018 سوزانده شدند. صدها پروژه ناکارآمد صدها میلیون دلار از طریق فروش رمز به دست آوردند و به دلیل عدم دقت کافی در کلاهبرداری ها میلیون ها نفر فرار کردند بخشی از اپراتور استخر.

غریزه روده یکی می گوید که استخرهای تجاری در صنعت ارزهای رمزنگاری ناپایدار می توانند کشنده باشند و به طور کلی باید از آنها اجتناب شود ، اما ممکن است ایده دیگری بیش از آنچه که به چشم می خورد وجود داشته باشد.

در ریشه های آن ، به نظر می رسد که استخرهای معاملاتی ارزهای رمزپایه رابطه ای رسمی تر با یک تأثیرگذار است. تأثیرگذاران رمزنگاری سال گذشته تمایل داشتند که با کمبود صداقت و پروژه های شیلت چپ و راست برای هزینه های ثابت و درصد توکن ها کار کنند و من فکر می کنم (امیدوارم) به عنوان یک صنعت ، از آن یاد گرفته ایم. پاکسازی خونریزی های رمزنگاری زمستان ممکن است ما را به سمت بهتر تغییر دهد و استخرهای تجاری ممکن است یک بار دیگر نقش عملکردی سالم داشته باشند.

آیا باید از زاویه دیگری به استخرهای معاملات ارزهای رمزنگاری نزدیک شویم?

جنبه اجتماعی ذاتی تجارت در جامعه ارزهای رمزپایه وجود دارد. ماهیت غیرمتمرکز صنعت خود (در رابطه با نداشتن یک مرکز اصلی وال استریت) به خوبی مفهوم استخرهای بازرگانی را بخوبی می بخشد. این منظره در حال حاضر از تعداد بی شماری اسلک ، تلگرام ، سیگنال و غیره تشکیل شده است ، کانال هایی از منحصر به فرد منحصر به فرد گرفته تا افرادی که دارای پیوند هستند.

مشکلی که در معاملات اجتماعی وجود دارد این است که اکثر آن با احساسات مثبت مثبت نادرست در صنعت بازی می کند. جنبه رسمی تری از معاملات اجتماعی امیدوارم که به معامله گران اجازه دهد تصمیمات هوشمندانه تری را با مکانی که پول خود را انتخاب می کنند اتخاذ کنند.

چگونه می توان از سرمایه گذاران در استخرهای معاملاتی ارز رمزپایه محافظت کرد?

رویکرد اولیه شامل خالقین استخر است که پول خود را در همان استخر سرمایه گذاران قرار دهند و “پوستی در بازی” داشته باشند ، تا از این کار جلوگیری کند که آگاهانه از راه هایی که می تواند به سرمایه گذاران آسیب برساند.

دوم ، همه پول باید در حوضچه تجارت قفل شود و می تواند فقط برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد ، که توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می شود ، جایی که سود باید توسط خود سیستم عامل توزیع شود. سازنده استخر فقط باید بتواند با آن وجوه تجارت کند و نه چیز دیگری.

هر زمان که پول شخصی از حساب بانکی وی خارج شود (یا Ledger ، در زیر تشک او و غیره ، و غیره) همیشه خطر وجود خواهد داشت و استخرهای تجاری در صنعت ارزهای رمزنگاری در قطب ریسک پذیری توتم کمی بالاتر هستند. گفته می شود ، ساختار رسمی تر برای چیزی که از قبل وجود دارد می تواند تا حد زیادی در بلوغ چشم انداز سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه کمک کند.

در دنیای استخر معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، بهترین مدیران استخر (و سیستم عامل های دارای استخر) به طور حتم در رده های بالاتر قرار می گیرند. سرمایه گذاران مقدار محدودی سرمایه دارند و احتمالاً صدها یا هزاران استخر وجود خواهد داشت. م keyلفه اصلی ایجاد ساختار اعتماد در بازاری با نوسانات وحشی است که به نظر می رسد بدون دلیل اتفاق افتاده است ، مانند یک توکن تصادفی که در 60 دقیقه 40٪ افزایش یابد.

همانطور که گفته شد ، یک استخر عالی سرمایه گذاری ، هر آنچه مربوط به تیم و ساختار آن باشد ، توسط سیستم عامل ذکر شده و تأیید می شود. چند سوال که به ذهن خطور می کند: فلسفه سرمایه گذاری آنها چیست؟ آیا اصول اولیه آن اثبات شده است یا مجموعه وسیعی از پروژه های پرخطر مانند VC مرحله اولیه با پاداش بالا؟ سرمایه گذاری آنها برای یک اکوسیستم خاص چقدر سنگین است؟ چگونه بودجه خود را بر اساس معیارهای خاص تخصیص می دهد (به عنوان مثال 50٪ پروتکل ، 10٪ به برنامه ها ، 40٪ به راه حل های پرداخت.) چگونه و هر چند وقت یکبار از پیشرفت سرمایه گذاران استخر تجاری مطلع می شود?

افکار نهایی

زمینه مهم است. به شما این امکان را می دهد تا بدانید در کجا هستید و عملکرد شما چقدر خوب است. با این وجود ، در معاملات امروز ، دستیابی به این مسئله دشوار است.

اگر اخیراً وارد فضای تجارت ارزهای رمزپایه شده اید ، توصیه می شود ابتدا با یک شروع کنید شبیه ساز بازار رمزنگاری یا چیزی که پول شما را در معرض خطر قرار ندهد. جریان بازار را بفهمید. قبل از اقدام قاطع با یک مشاور مالی حرفه ای دارای مجوز مشورت کنید. متعهد شوید که هرگز چیزی بیش از توان مالی خود برای از دست دادن را به خطر نیندازید. فقط در این صورت است که باید در چیزی مانند استخرهای تجاری شروع به غر زدن کنید.

با این حال ، هنگامی که در حوزه استخرهای تجاری قرار گرفتید ، اطمینان حاصل کنید که سوالات درستی را می پرسید و با احتیاط لازم را برای تحقیق در مورد اپراتورهای استخر ، معیارهای سرمایه گذاری آنها انجام می دهید و به جنبه اجتماعی درک اینکه کجا محصول اصلی است ، متمایل شوید..

توانایی مقایسه بازده شما در مقایسه با همسالان بسیار حیاتی است. این به شما اجازه می دهد تا جای خود را بشناسید و باعث بهبود معامله گران می شود. همچنین ، کمک می کند تا به روانشناسی معامله گران بپردازید تا درک کنید بهترین معامله گران چگونه عمل می کنند و بر این اساس رویکرد شما را تقویت می کنند. موجی از شفافیت که توسط استخرهای معاملات اجتماعی به وجود آمده می تواند کمک زیادی به درک عملکرد دقیق داخلی یک صنعت کند که مدتهاست درگیر معما و نوسانات وحشی است. بدون ایستادن ، بدون تعداد جعلی ، فقط نتایج واقعی.