ماینرهای بیت کوین امروزه چقدر تولید می کنند؟

استخراج یک روش محبوب برای کسب BTC است ، اما آیا سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج ارزش آن را دارد؟ برای پاسخ به این سوال ، خوب است که هم به هزینه ها و فرصت های بلند مدت و کوتاه مدت نگاه کنید. این مقاله شامل فاکتورهای کلی مورد بررسی در هر برهه از زمان و یک مثال خاص بر اساس ارزش BTC در سال 2019 است.

هزینه های پیشاپیش و مداوم

این سوال که ماینرهای بیت کوین چقدر تولید می کنند پیچیده است. چندین فاکتور اصلی وجود دارد که در تعیین سودآوری نقش دارند. اگرچه ممکن است موارد دیگری نیز در نظر گرفته شود ، در اینجا لیست کوتاهی است که باید از آن آگاه باشید.

هزینه ها و قابلیت های سخت افزار

هزینه های تجهیزات استخراج می تواند بسیار متفاوت باشد. از سکوهای CPU کم قدرت گرفته تا ماینرهای ASIC با قدرت بالا ، این بزرگترین هزینه پیش پرداخت است. اگرچه با یک دکل ارزان تر می توانید از قبل صرفه جویی کنید ، در مقایسه با گزینه های گران تر که قادر به تولید نرخ هش سریع تر هستند ، به مرور زمان BTC (یا سایر ارزهای رمزپایه) کم درآمد خواهید داشت.

هزینه های برق (محل ، محل ، محل)

یکی از بزرگترین چالشهای تعیین سودآوری دقیق استخراج بیت کوین ، موقعیت جغرافیایی یک عملیات استخراج است. مکانهایی که هزینه های برق بالایی دارند و محیط گرم تری دارند ، دستیابی به ROI جامد را بسیار دشوارتر می کنند. مکانهایی با هزینه برقی ارزان تر و محیط خنک تر حداقل سودآوری را امکان پذیر می کند. به طور معمول ، برای مثال مکانهایی که دارای مقدار زیادی انرژی برق آبی هستند ، عملیات استخراج در مقیاس وسیع تری دارند. با این حال ، قوانین محلی اعمال شده در سال های اخیر در بسیاری از حوزه های قضایی ، استخراج بیت کوین را به طور کلی منع کرده است.

زمان راه اندازی و هزینه های سخت افزار در حال انجام

از آنجا که سرمایه گذاری در سکوهای استخراج بسیار گران است ، می توان فرض کرد که مراحل نصب بسیار آسان است. این مورد نیست. واقعیت این است که شما برای مونتاژ دکل ها و نگهداری آنها به مرور زمان باید کاملاً اهل فن باشید. برای بسیاری از استخراج کنندگان ، این واقعیت که بیت کوین هیچ تغییر عمده ای در الگوریتم استخراج نداشته است ، نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده دارای ثبات است..

هر زمان که سایر پروژه های رمزنگاری به الگوریتم های مقاوم در برابر ASIC تغییر می کنند ، دکل های استخراج با ارزش هزاران دلار اغلب از قابلیت استخراج برخوردار نیستند. با این وجود ، پشتیبانی مداوم Bitcoin از ASIC به این معنی است که ماینرها بیشتر مجبور به پرداخت هر دکل استخراج هستند.

دشواری و رقابت معدن

حتی در بازارهای خرس نیز خبرهای خوبی وجود دارد. به طور کلی ، پایین آمدن قیمت BTC منجر به رقابت کمتری در بین استخراج کنندگان بیت کوین می شود. خبر بد این است که افرادی که می خواهند فوراً به فیات برگردند احتمالاً این کار را با کسری انجام می دهند. بنابراین ، استخراج به طور کلی برای کسانی که مایل به HODL در بازارهای خرس هستند بهتر است.

در طرف مقابل ، بازارهای گاو نر رقابت بیشتری ایجاد می کنند ، که به طور کلی به معنای کاهش BTC در هر ماینر است. با این وجود ، در این زمان ها امکان بازگشت مجدد به فیات با سود وجود دارد.

متفاوت از ارزشهای فیات و ارزشهای رمزنگاری شده

اصطلاح “سودآوری” نسبی است. البته ، ارزش BTC می تواند به شدت متغیر باشد. با این حال ، شناخت معادل هزینه در واحد پول محلی شما نیز مهم است. در بسیاری از موارد ، تورم بالای ارزهای فیات ممکن است به این معنی باشد که شما قادر هستید زودتر به سود نسبی برسید. سپس ، سوالات پیچیده و اضافی وجود دارد که باید از خود بپرسید. به عنوان مثال ، آیا شما قصد دارید بلافاصله از جوایز استخراج BTC برای خرید چیزها استفاده کنید؟ آیا بعداً به ارزش های بالاتر رمزنگاری HODL می کنید؟ آیا می خواهید بلافاصله به فیات برگردید?

نصف کردن رویدادها

بیت کوین پاداش استخراج دارد که برای کاهش نصف در بلوک های خاص طراحی شده است. در سال 2019 ، استخراج کنندگان بیت کوین هر بار با موفقیت استخراج یک بلوک ، 12.5 BTC دریافت می کنند. در پایان ماه مه سال 2020 ، رویداد نصف بعدی باید رخ دهد. وقتی این اتفاق می افتد ، پاداش استخراج فقط 6.25 BTC خواهد بود.

ماینرهای بیت کوین در سال 2019 چقدر درآمد کسب می کنند?

با در نظر گرفتن عام, بلند مدت هزینه ها و سودآوری (در بخش بالا نشان داده شده است) مهم است. هنوز هم مردم می خواهند بفهمند سودآوری در این بازار چگونه است کوتاه مدت. پاسخ ساده این است که سودآوری BTC (از اواخر آوریل 2019) ناخوشایند است. این به دلیل ارزش نسبتاً پایین BTC در مقایسه با بازار گاو نر قبلی در سال 2017 است. البته اگر ارزش BTC افزایش یابد ، این همیشه می تواند در هر زمان تغییر کند. برای قرار دادن سودآوری 2019 در چشم انداز بهتر ، استفاده از سناریوی واقعی بر اساس عوامل واقع گرایانه خوب است.

سناریو 1

در این سناریو ، بگذارید بگوییم یک ماینر می خواست از Bitmain Antminer S9 استفاده کند. توجه داشته باشید که با تغییر به یک دکل استخراج متفاوت ، نتایج متفاوت خواهد بود اما اندکی. Antminer S9 دارای هش بالاتر (14.0 TH / s) و مصرف برق 1350 W نسبت به بسیاری از رقبا است.

همانطور که اکثر استخراج کنندگان رمزنگاری انجام می دهند ، به احتمال زیاد شما به یک استخر استخراج خواهید پیوست. هزینه ها با این کار ممکن است متفاوت باشد ، اما یک درصد آن استاندارد است.

سرانجام ، هزینه برق حیاتی ترین هزینه برای تأمین نیرو است. به عنوان مثال ، اگر ایالات ایالات متحده را بررسی کنیم ، بازده یا خسارت خالص به شدت به این نرخ بستگی دارد. به عنوان مثال اوکلاهما, کمترین هزینه متوسط ​​برق را دارد با قیمت 0.088 کیلووات ساعت از ژانویه 2019. بر اساس قیمت BTC در آوریل 2019 ، برای بازده سرمایه گذاری مدتی طول می کشد.

اگرچه این محاسبه در نمودار زیر بازده تخمینی 1.56 دلار در ماه را نشان می دهد ، اما هزینه این دکل استخراج معادن خاص (3000 ~) را شامل نمی شود. با فرض ثابت ماندن قیمت BTC (5325 پوند) ، رسیدن به سوددهی بیش از 162 سال طول می کشد ، حتی در محلی که ارزان ترین هزینه برق در ایالات متحده است. این حتی در افزایش هزینه های برق با گذشت زمان تاثیری ندارد.

سودآوری استخراج BTC

این ماشین حساب سودآوری شامل هزینه های اولیه خرید دکل استخراج نیست. برای مثال با Bitmain Antminer S9 ، رسیدن به ROI بیش از 162 سال طول می کشد اگر ارزش 1 BTC در 5،325.54 دلار باقی بماند.

سناریو 2

در سناریو 2 ، اجازه دهید تمام عوامل فوق در سناریو 1 علاوه بر مکان / هزینه برق یکسان باشد. با انتخاب معدن در هاوایی ، ایالتی که گرانترین هزینه برق را با میانگین 0.3209 دلار کیلووات ساعت دارد ، ماهانه 224.82 دلار کسری کسر خواهید داشت. این حتی شامل هزینه دکل استخراج نمی شود. بنابراین ، دستیابی به سوددهی در هاوایی تقریباً غیرممکن است ، حتی اگر ارزش BTC به طور قابل توجهی افزایش یابد.

بازگشت به سودآوری معدن?

حتی در مکان ایده آل با یک دکل استخراج با کیفیت بالا ، واضح است که دستیابی به سودآوری در مدت زمان معقولی از طریق استخراج BTC عملاً غیرممکن است (حداقل از اوایل تا اواسط سال 2019). با این حال ، این بدان معنا نیست که همیشه اینگونه خواهد بود.

اگر یک اجرای گاو نر باشد ، کسانی که قادر به استخراج با موفقیت BTC بودند این فرصت را دارند که بازدهی دریافت کنند. هنوز هم پیش بینی این مسئله دشوار است. به طور خلاصه ، اگر به دنبال یک چرخش کوتاه در ROI هستید ، احتمالاً بهتر است استخراج BTC را در نظر نگیرید. با این حال ، همیشه این احتمال وجود دارد که مقدار BTC بتواند به بالاترین حد ممکن برگردد و استخراج معدن را در بلند مدت سودآوری کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map