بلاکچین بیشتر به دلیل توانایی خود در پشتیبانی از ارزهای رمزپایه و دپ شناخته می شود ، اما با پیشرفت بیشتر این فناوری تعداد برنامه های بلاکچین همچنان افزایش می یابد. در همان زمان ، پایگاه کاربر نیز در حال پیشرفت است. دولت ها نه تنها توانایی های فناوری بلاکچین را آزمایش می کنند بلکه از این فناوری برای بهبود حاکمیت در دنیای واقعی نیز استفاده می کنند. در اینجا چند نمونه از برنامه های فعلی بلاکچین در بخش دولتی آورده شده است.

امنیت داده ها

هک بانک های اطلاعاتی دولت در سالهای اخیر به امری عادی تبدیل شده است. حتی با وجود ویژگی های امنیتی پیشرفته ، فناوری های قدیمی پایگاه داده نمی توانند با سطح امنیتی بلاکچین ها مقایسه شوند. علیرغم امکان ادامه هک شدن پایگاه داده ، آژانس های بخش دولتی به طور کلی نسبت به پتانسیل ذخیره سازی داده های حساس مبتنی بر بلاکچین خوش بین هستند..

وقتی به امنیت داده فکر می کنید ، به راحتی می توانید درک کنید که دولت های سراسر جهان مایل به سرمایه گذاری در فناوری های محافظت از داده ها در صنعت دفاع هستند. با این حال ، بخش دولتی همچنین در تلاش است تا از داده های مربوط به شهروندان و کارمندان دولت محافظت کند. در سپتامبر 2017 ، وزارت علوم و فناوری وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) (S&T) به مبلغ 749،241 دلار قرارداد منعقد کرد از برنامه نوآوری مشاغل کوچک (SBIR) برای توسعه راه حل های مدیریت هویت و دسترسی مبتنی بر بلاکچین برای یک شرکت نرم افزاری به نام Digital Bazaar Inc.

پاسخگویی و اعتماد

قرن هاست که شهروندان خواستار شفافیت بیشتر دولت ها هستند. با این حال ، دستیابی به این هدف به چند دلیل دشوار بوده است. در حالی که بسیاری از این عدم پاسخگویی می تواند ناشی از مسائل سیستمی باشد ، چالشهای فنی نیز نقش زیادی دارند. با استفاده از بلاکچین برای نگهداری سوابق ، چندین طرف می توانند به طور ایمن کپی دفتر را نگه دارند ، و اعتماد و مسئولیت پذیری را افزایش دهند.

دولت های ملی سوئد ، استونی و جورجیا همگی با موفقیت دفاتر ثبت نام بلاک چین را راه اندازی کرده اند. با نگاهی ویژه به جورجیا ، ملت در آوریل 2016 با BitFury تفاهم نامه همکاری امضا کردند. یکی از اولین نمونه های تصویب بلاک چین در بخش عمومی ، این اقدام سیستم کارآمدتری را برای ثبت عناوین جدید زمین ، تخریب املاک ، رهن ، خرید / فروش ایجاد کرد عنوان زمین ، اجاره و خدمات اسناد رسمی. فقط با 25 درصد از اراضی کشور به طور رسمی ثبت شده است, تقاضای عمده ای برای اجرای یک راه حل blockchain وجود دارد که می تواند مدیریت سوابق املاک جورجیا را ساده کند.

نموداری که نشان می دهد بلاکچین ثبت ملی زمین گرجستان چگونه کار می کند

نمودار نشان می دهد که چگونه بلاکچین ثبت ملی زمین جورجیا کار می کند

کاهش هزینه ها و زمان انتظار

با ادامه افزایش بدهی های ملی ، بخش دولتی باید به فکر روش هایی برای کاهش هزینه ها باشد. اجرای یک راه حل بلاکچین می تواند به صرفه جویی در هزینه پایگاه داده و امنیت سایبری کمک کند. به عنوان یک نمونه ، دولت ها دائماً با وجوه سازش نیافته مشکل دارند. این امر هر زمان که شخص یا سیستم در روند آشتی تراکنش را بررسی نمی کند ، رخ می دهد. بسیاری از دولت ها از سوابق بودجه ناکارآمد برخوردار هستند که نتیجه آن هزینه های بیشتر است. در مقابل ، استفاده از بلاکچین به عنوان یک سیستم حسابداری داخلی می تواند کارایی بسیار بیشتری را در مدیریت بودجه تضمین کند.

اداره خدمات عمومی ، آژانس مستقلی از دولت ایالات متحده ، برای ردیابی قراردادها ، بلاکچین را آزمایش کرده است. خوزه آریتا ، مدیر عملیات قرارداد برنامه IT 70 برنامه آژانس ، گفته است که بلاکچین می تواند به فروشندگان صنعت اجازه دهد فقط به جای ورود به سیستم های مختلف ، فقط یک بار اطلاعات را وارد کنند. آریتا معتقد است که بلاکچین هزینه های مستقیم تجزیه و تحلیل پیشنهاد را کاهش می دهد نزدیک به 80 درصد. هدف GSA کاهش زمان حمل و نقل برای پیمانکاران برنامه ریزی شده است. از سال 2018 ، پردازش 110 روز از طریق روند طبیعی و 40 روز از طریق روند سریع انجام می شود. بلاکچین قصد دارد این روند را به کمتر از ده روز کاهش دهد.

ساختمان ستاد اداره خدمات عمومی

در نوامبر 2018 ، GSA خود را گسترش داد برنامه آزمایشی بلاکچین.

مشارکت عمومی و خصوصی

در حالی که رقابت های زیادی بین ارزهای رمزپایه مختلف وجود دارد ، فضای کلی بلاکچین بیشتر از اینکه رقابتی باشد ، همکاری می کند. ما قبلاً این مورد را با بسیاری از شرکت های خصوصی مشاهده کرده ایم که در حال راه اندازی برنامه هایی در بلاک چین های عمومی مانند Ethereum هستند. برای دولت ها ، مشارکت های عمومی و خصوصی نوع دیگری از همکاری است که نتایج قابل توجهی را آغاز کرده است.

چنین مشارکت هایی بخش مهمی از اجرای بلاک چین برای برنامه های بخش دولتی است. به عنوان مثال ، علی بابا است کار با شهر چانگژو برای اطمینان از داده های مراقبت های بهداشتی در بلاکچین. به همراه Tencent ، فدراسیون تدارکات چین & خرید ساخت بلاکچین است سکوی تدارکات. از اواسط سال 2019 ، چین بیشتر سیاست های بلاک چین در بخش عمومی را در سطح محلی انجام می دهد. شهرهایی مانند شانگهای ، شانشی ، هنان ، گوانگژو ، گویانگ و هانگزو همگی برنامه هایی را برای تشویق توسعه بلاکچین آغاز کرده اند. منطقه جدید Xiongan ، واقع در استان هبی ، منطقه جدید توسعه ای است که به عنوان مرکز نوآوری در بلاکچین ساخته می شود.

چشم انداز بودجه برای برنامه های Blockchain در بخش عمومی ایالات متحده

مثالهای فوق الذکر نشان می دهد که فناوری بلاکچین به سرعت از یک آزمایش دولتی به یک م technicalلفه اصلی اصلی افزایش کارایی عملیاتی تبدیل شده است. درست مانند بخش خصوصی ، درک تخصیص بودجه برای دستیابی به یک دیدگاه واقعی در مورد اهمیت بلاکچین بسیار مهم است. برای بسیاری از دولت ها ، تخصیص بودجه برای یک فناوری خاص ممکن است در دسترس نباشد. با این حال ، یک گزارش وجود دارد که نشان می دهد بودجه بخش دولتی برای توسعه بلاکچین در حال افزایش است.

در 18 آوریل 2019 ، IDC Government Insights گزارشی منتشر کرد دولت ایالات متحده پیش بینی می کند 123.5 میلیون دلار برای فناوری بلاکچین تا سال 2022 هزینه کند. این رقم در مقایسه با 10.7 میلیون دلار هزینه شده در سال 2017 بیش از 10 برابر افزایش دارد. این گزارش پیش بینی می کند که بودجه فناوری بلاکچین در ایالت ها و دولت های محلی از 4.4 میلیون دلار در سال 2017 به 48.2 میلیون دلار در سال 2022. مشابه بودجه فدرال ، این تقریبا 10 برابر افزایش در مدت زمان پنج ساله است.

لازم به ذکر است که این تخمین ها هستند ، بنابراین مقدار نهایی تخصیص ممکن است بسیار متفاوت باشد. با نگاهی به هزینه های کلی فناوری در سطح فدرال ، مبالغ پیشنهادی برای بلاکچین هنوز هم کم است. مثلا, یک گزارش تخمین می زند که 87.2 میلیارد دلار در سال 2020 برای فناوری اطلاعات (IT) دولت فدرال هزینه خواهد شد. با این وجود ، این واقعیت که بودجه پروژه های بلاکچین به سرعت تسریع می شود ، نشان دهنده ارتباط فزاینده فناوری در بخش عمومی است.

نتیجه

برنامه های کاربردی بلاک چین در حال حاضر تأثیر مثبتی در سراسر جهان دارند. دولت ها در سطوح مختلف (محلی ، استانی ، ملی) در حال درک مزایای این فناوری هستند. هنوز هم ، بسیاری از این برنامه ها در مرحله آزمایش یا اواسط سال 2019 باقی مانده اند. با افزایش علاقه و سرمایه گذاری در بلاکچین؛ با این حال ، اهمیت بلاکچین در بخش دولتی فقط در سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me