نگرانی در مورد استفاده از انرژی استخراج بیت کوین همچنان زنگ خطر را در سطح جهانی افزایش می دهد. طی سال گذشته ترکیبی از عوامل ، از جمله سخت افزار بهتر ، استخراج کنندگان بیشتر و مزارع استخراج بزرگتر ، مصرف برق بیت کوین را به اوج جدیدی رسانده است. اکنون ، علاقه مندان به بیت کوین از سراسر جهان به دنبال راه حل پایدارتری برای مشکلات فعلی استفاده از انرژی هستند.

استخراج چیست?

بیت کوین از طریق فرایندی شناخته می شود که به عنوان مکانیزم اجماع شناخته می شود. به زبان ساده ، هزاران کامپیوتر بلاکچین بیت کوین را به صورت کامل و به صورت تکراری حفظ می کنند. هر یک از این رایانه های شخصی که به عنوان گره نیز شناخته می شوند ، برای حل الگوریتم اثبات کار با یکدیگر رقابت می کنند. موردی که معادله را کامل می کند ، بلاک بعدی را به بلاکچین اضافه می کند. گره ای که بلوک بعدی را اضافه می کند پاداش BTC را برای تلاش های خود دریافت می کند. در حال حاضر ، این پاداش 12.5 BTC است.

با محبوبیت بیت کوین ، تعداد استخراج کنندگان در بلاکچین آن افزایش می یابد. اخیرا گزارش تعداد معدنچیان فعال را در شمال 300،000 نفر قرار می دهد. شما می توانید با افزایش کمبود بیت کوین انتظار داشته باشید که این تعداد افزایش یابد.

گیگاوات بیشتر

در نتیجه ، معدنچیان بیشتر منجر به مصرف برق بیشتر می شوند. یکی مطالعه دریافت که عملیات استخراج بیت کوین در سال گذشته 2.55 گیگاوات برق مصرف کرده است. این میزان مصرف انرژی بیت کوین را با کشورهایی مانند صربستان ، بحرین و ایرلند برابر می کند.

برای قرار دادن این میزان مصرف گسترده ، اگر بیت کوین یک کشور بود ، از نظر مصرف انرژی ، در رتبه 66 از 195 قرار دارد. با توجه به جدیدترین ها ، شما می توانید 4،892،381 خانوار آمریکایی را با این میزان برق تأمین کنید اقتصاددان آمار.

مصرف انرژی بیت کوین

منبع: bitcoin-energy-consuction.com

همین آمار نشان می دهد که بیت کوین 0.24 درصد از کل برق مصرفی جهان را تشکیل می دهد. این میزان در روز گذشته حدود 144،760،846 کیلووات ساعت است. اولین رمزنگاری جهان نیز سالانه ردپای کربن 26248 kt CO2 ایجاد می کند.

اگرچه به نظر می رسد این سطح از مصرف انرژی نگران کننده باشد ، اما وقتی رشد آینده را در نظر می گیرید ، فقط یک چلپ چلوپ است. استخراج بیت کوین در حال افزایش است. سال گذشته ، این شبکه با افزایش 413 درصدی مصرف برق در سطح جهان روبرو شده است. این افزایش فعالیت شبکه ، هش ریت را افزایش می دهد. به نوبه خود ، سطح دشواری شبکه افزایش می یابد.

این افزایش دشواری می تواند سطح انرژی معاملات آینده بیت کوین را از 478 کیلووات ساعت در هر معامله امروز ، تا پایان سال به 900 کیلووات ساعت برساند. این نگرانی ها موجب شده است تا برخی از افراد به دنبال راه حل های نوآورانه و سودمند باشند.

انرژی سبز

یک راه حل ، عملیات استخراج انرژی سبز است. یکی از این عملیات ها در فوریه سال جاری و در شرایطی که روشن شد ، آشکار شد گزارش شده که Plouton Mining قصد دارد یکی از بزرگترین امکانات استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در جهان را در صحرای موهاوی کالیفرنیا ایجاد کند. این عملیات از این واقعیت بهره می برد که صحرای موهاوی دوازدهمین مکان داغ در جهان است.

مدیر عامل شرکت Plouton Mining ، سمی دل رئال ، درمورد این تصمیم ، توضیح داد که چگونه امکانات استخراج خورشیدی به نفع همه است. وی توصیف کرد که چگونه هزینه های برق “مانع اصلی مشکل برای همه” است. این تیم در تلاش است تا از 50 جریب زمین بیابانی خود استفاده کند تا مفهوم آنها را به واقعیت تبدیل کند.

بهبود کارایی

هنگام بحث در مورد پروژه های استخراج بیت کوین انرژی سبز ، موارد زیادی برای جشن گرفتن وجود دارد. طبق گزارشی که اخیراً توسط این شرکت تحقیقاتی منتشر شده است سهام سکه, عملیات استخراج انرژی های تجدید پذیر در حال افزایش است. این گزارش تخمین می زند که حدود 78 درصد از کل مصرف برق بیت کوین از منابع تجدید پذیر حاصل می شود.

این گزارش همچنین مهاجران معدنچیان را در طی دو سال گذشته به سمت کشورهای دارای تجدید پذیری بیشتر نشان می دهد. این گزارش حاکی از هجوم معدنچیانی است که چین را به مقصد ایالات متحده ، ایسلند ، روسیه و کانادا ترک می کنند. همه این کشورها گزینه های انرژی سبز بیشتری را به استخراج کنندگان بالقوه ای که به دنبال راه اندازی مزرعه بزرگ هستند ، ارائه می دهند.

تغییر از PoW

استراتژی دیگری که توسط جامعه بیت کوین در نظر گرفته می شود ، از مکانیزم اجماع فعلی PoW به گزینه دیگری تبدیل شده است. یکی از این گزینه ها الگوریتم اثبات خطر (PoS) است. این سازوکار اجماعی برای حل معادلات سنگین پیچیده و محاسباتی نیازی به رایانه برای رقابت در برابر یکدیگر ندارد.

در عوض ، گره ها کاربرانی هستند که رمزهای خود را ذخیره می کنند. در این سیستم ، گره ها بلاکچین را با استفاده از رمزهای سهام خود به عنوان وثیقه تأیید می کنند. اگر گره ای صادقانه عمل کند ، جوایز بیشتری به آنها تعلق می گیرد. وقتی یک گره به طور مخربی عمل می کند ، آنها رمزهای خود را از دست می دهند.

این سازوکار اجماعی در حال افزایش محبوبیت است و در حال حاضر توسط تعدادی از ارزهای رمزپایه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است که بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin, اعلام کرد که بلاکچین ETH نیز مدتی قبل از سال 2021 به سیستم PoS به روز خواهد شد.

مخالفت با PoS

درست است که تغییر سیستم PoS میزان مصرف انرژی مورد نیاز بیت کوین را تا حد زیادی کاهش می دهد ، اما نگرانی های بسیاری وجود دارد که باید قبل از این تغییر همیشه رفع شوند. اما ابتدا باید پویایی جامعه بیت کوین را درک کنید.

انجمن بیت کوین

قبل از اینکه هر تغییری در شبکه Bitcoin ایجاد شود ، اتفاق نظر در جامعه استخراج رخ می دهد. در اینجا یک مانع عمده وجود دارد که طرفداران PoS برای تغییر کد Bitcoin باید آن را برطرف کنند. استخراج کنندگان بیت کوین میلیاردها دلار برای تراشه های استخراج قدرتمند ASIC هزینه کردند. اگر الگوریتم PoW وجود نداشته باشد ، این سخت افزار گران قیمت بی فایده خواهد بود.

ماینرها در برابر هر تغییری که آنچه را که در گذشته بسیاری از آموزه های بیت کوین در نظر می گرفتند تغییر می دهد ، مقاومت می کنند. در سال 2017 ، کل شبکه بیت کوین هنگام بحث در مورد افزایش اندازه 1 مگابایت بلوک ، به حالت دفاعی درآمد. در پایان ، بحث و جدال با تشکیل هارد فورک Bitcoin Cash به پایان رسید.

نکات فنی

برخی از نگرانی های فنی نیز وجود دارد که سیستم های PoS نیز باید آنها را برطرف کنند. یكی از این نگرانی ها حمله دوربرد است. در این سناریو ، یک فرد از کلیدهای قدیمی با یک زنجیره حمله دوبار خرج شده به صورت خصوصی استخراج شده ، برای ایجاد یک دزدکی قابل توجه استفاده می کند. حمله بود شرح داده شده توسط بوترین در تحلیل اخیر PoS خود. این نوع حمله با استفاده از الگوریتم PoW امکان پذیر نیست.

امنیت Bitcoin

هنگام بحث درباره تغییر کد Bitcoin ، موارد زیادی در معرض خطر است. بلاکچین Bitcoin در حال حاضر امن ترین و بزرگترین در جهان است. این امنیت همان چیزی است که ایمان به بیت کوین را به عنوان برترین ارز رمزنگاری شده در سطح جهانی حفظ می کند. الگوریتم PoW ، اگرچه بی فایده است ، اما یک مفهوم اثبات شده از نظر زمانی است. در نتیجه ، به احتمال زیاد به جای تغییر برنامه نویسی بیت کوین ، به سمت امکانات استخراج انرژی تجدیدپذیر فشار می آورید.

راه حل چیست?

متأسفانه ، جامعه به یک راه حل آزمایش شده برای مشکلات انرژی بیت کوین نرسیده است. افزایش ابتکارات انرژی سبز امیدوار است که ، با ورود بیت کوین به جریان اصلی ، انتقادات مربوط به انرژی آن از گذشته باشد.