“ما از اینکه مردم در مورد قیمت های هدف از ما می پرسند خسته شده ایم.”

این بود تام لی در اواخر سال 2018. یکی از بنیانگذاران Fundstrat Global Advisors و یکی از برجسته ترین تحلیلگران قیمت ارزهای رمزنگاری شده است. وی مشهور پیش بینی کرد که بیت کوین سال 2018 را با 25000 دلار به پایان برساند. علی رغم ادعای لی به شهرت توانایی او در پیش بینی سهام و قیمت رمزنگاری ، حتی او خسته شده است.

تأسف آور است ، این همان چیزی است که صنعت رمزنگاری به آن کاهش یافته است. تاجران و علاقه مندان به رمزنگاری به طور وسواس در مورد قیمت ها وسواس پیدا کرده اند. گفتگو به طرز چشمگیری از راه حل های ارائه شده توسط رمزپایه ها دور شده است. کسانی که به نحوه تسویه حساب نقل و انتقالات XRP در چند ثانیه از مرزها اهمیت می دهند ، کم می شوند. استفاده از بلاکچین Ethereum برای اتوماسیون تسویه حساب های بیمه ای دیگر موضوع داغ نیست.

روزهای شکوه

سال 2017 بهترین سال در صنعت ارزهای رمزنگاری شده از نظر رشد بازار بود. بیشتر آنها آن را سالی می دانند که بیت کوین تقریباً به 20 هزار دلار رسیده است. با این حال ، سال بسیار بیشتر از اهداف قیمتی بود. همچنین یک سال بود که مردم علاقه خود را به قدرت تحول آفرین رمزنگاری از بین می بردند.

یکی از پروژه های رمزنگاری که توجه مردم را به خود جلب کرد Ripple بود. ارز دیجیتال Ripple ، XRP ، یکی از بهترین عملکردها بود که در درجه اول با علاقه ای که از صنعت و فراتر از آن دریافت کرد ، باعث افزایش آن شد. ریپل تصمیم گرفت با بانک ها و شرکت های خدمات مالی کار کند تا پرداخت ها را سریع و ارزان تسویه کند. در سطح جهان نزدیک به 100 بانک سوار شده است. آنها شامل MUFG ، پنجمین بانک بزرگ در سطح جهان ، UBS ، Standard Chartered ، Bank of America و Credit Agricole.

دنیای رمزنگاری از هیجان درباره Ripple و XRP سر و صدا داشت. بسیاری به دنبال درک محصولات Ripple از جمله XRapid و XVia و تفاوت آنها با یکدیگر بودند. علاقه مندان به رمزنگاری می خواستند بدانند که آیا بانک های آنها از Ripple برای تسویه معاملات مرزی استفاده می کنند یا خیر.

EOS همچنین به بسیاری علاقه مند بود و ICO بسیار موفق آن این را منعکس می کند. این پروژه قول داد که کاستی های Ethereum مانند مقیاس پذیری را بهبود بخشد. همچنین نویدبخش شبکه بهتری برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز است که بیشتر به DApps معروف است. حتی رسانه های اصلی نیز مورد توجه قرار گرفتند ، و EOS به طور گسترده توسط نشریات برجسته ای مانند بلومبرگ ، CNBC و فوربس پوشش داده شد..

وقتی همه چیز تغییر کرد

سپس 2018 آمد و همه چیز تغییر کرد. در دو ماه اول ، قیمت بیت کوین به نصف کاهش یافته بود و هیچ نشانه ای از بهبودی را نشان نمی داد. آلت کوین ها وضعیت بهتری نداشتند و بازار وحشت کرد. بیشتر بازرگانان خرده فروشی معاملات رمزنگاری شده خود را فروخته اند. برای اقلیتی که فروش نگذاشتند ، پیش بینی زمان افزایش مجدد بیت کوین در اولویت های قبلی قرار گرفت.

نشریات رسانه ای ، هم جریان اصلی و هم متمرکز بر رمزنگاری ، نیز تغییر یافتند تا با سلیقه جدید مصرف کننده سازگار شوند. مقالاتی درباره زمان اجرای بعدی گاو نر ، همه عناوین و همچنین خوانندگان را به خود اختصاص داده است. رسانه های اصلی به تحلیل گرانی روی آوردند که می توانستند پیش بینی کنند ، که اکثر آنها ظالمانه بود.

تام لی مورد علاقه بسیاری از رسانه ها بود. او ابتدا پیش بینی کرد که بیت کوین سال را با 25000 دلار بسته می کند و بعداً پیش بینی را تا 15000 دلار اصلاح کرد. پیش بینی های مشهور دیگر از مایک نووگراتز ، جان مک آفی ، تیم دراپر و غیره صورت گرفت.

تیم دراپر

منحرف کردن توجه

انحراف توجه به موضوعات پرهیاهو مرتبط با قیمت خیلی تعجب آور نبود. بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری مقدار قابل توجهی پول در بازار خرس 2018 از دست داده بودند. بنابراین آنها خیلی مشتاق بودند که پول خود را پس بگیرند.

تغییر مسیر تأثیر منفی بر این صنعت گذاشته است. برای اولین بار ، این بزرگترین هدف رمزنگاری ها را از بین برده است: به چالش کشیدن وضعیت موجود و معرفی مردم به دنیای جدیدی از امکانات. چندی پیش ، رمزنگاری ها برای تغییر شکل میلیون ها زندگی مورد توجه علاقه مندان و بدبینان قرار گرفته بود.

در ایالات متحده ، غول های وال استریت پس از اینکه فهمیدند چقدر چالش بیت کوین علیه سیستم مالی سنتی است ، غوغا کرده بودند. از جی پی مورگان گرفته تا گلدمن ساکس ، بزرگترین بانک ها در تحقیق و توسعه رمزنگاری سرمایه گذاری می کردند.

در آفریقا ، حواله ها ارزان تر ، سریعتر و راحت تر می شدند. استارتاپ هایی مانند Bitpesa برای حل و فصل نقل و انتقال های مرزی در زمان واقعی به رمزنگاری ها روی می آوردند. در منطقه ای که هزینه های حواله آن سه برابر بیشتر از هزینه های غربی آنها است ، رمزنگاری ها انقلابی را دامن می زدند. غول های جهانی مانند Binance نیز در حال راه اندازی فروشگاه بودند و تشخیص دادند که آفریقا مرز رمزگذاری بعدی است.

اینکه آیا بیت کوین می تواند دوباره به 20 هزار دلار برسد عواقب عمده ای دارد. با این حال ، ما نمی توانیم خطراتی را تحت الشعاع سایر جنبه های صنعت قرار دهیم. توسعه دهندگانی که در حال ساخت برنامه های غیرمتمرکز و استفاده از رمزنگاری برای تغییر زندگی هستند باید از حمایت مورد نیاز برخوردار شوند. در غیر این صورت ، ما ریسک می کنیم رمزنگاری ها را به یک دارایی حدس و گمان قیمت تبدیل کنیم و آنها را از ارائه آینده غیرمتمرکز که ناکاموتو تصور می کند ، باز داریم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me