آنقدر تبلیغات تبلیغاتی در مورد استفاده از بلاکچین ایجاد شده است که انواع سکه های عجیب و غریب برای حل مشکل واسطه ظاهر شده اند. در حالی که برخی به طور خاص به عنوان یک شوخی ایجاد شده اند ، برخی دیگر صرفاً به عنوان گرفتن پول به امید فریب سرمایه گذار نابغه بعدی استفاده می شوند. با وجود انبوهی از سکه های جدید به بازار ، تردید وجود دارد که جوامع آینده برای مبادله ارزش به چندین هزار سکه مختلف نیاز داشته باشند.

آیا جامعه ارزهای رمزنگاری شده چشم انداز اصلی خود را از دست داده است؟ بیت کوین در سال 2009 پیشگام بسیاری از کاربردهای اساسی بلاکچین بود. در این مقاله ، به برخی از این اصول اساسی باز خواهیم گشت ، زیرا بعید است که Satoshi Nakamoto تصور کرده باشد سکه ترامپ وقتی او / آنها تصمیم گرفتند جهان را با ارز رمزنگاری شده تغییر دهند!

موارد استفاده از بلاکچین

بانکداری از بانکهای غیر بانکی

بر اساس بانک جهانی, تقریباً یک سوم مردم کره زمین حساب بانکی ندارند. دو و نیم میلیارد نفر وقتی حساب کنید که بسیاری از ما ده ها سال است که حساب بانکی داریم ، تعداد زیادی است. البته بحث هایی در جامعه رمزنگاری وجود داشته است ، اما در بیشتر موارد ، غرب این موضوع را نادیده گرفته است. این به این دلیل است که غرب از زیرساخت های خوبی برخوردار است.

اکنون ، در نظر بگیرید که بانکداری در کشورها ، قاره ها و فرهنگ ها چقدر پراکنده است. کنوانسیون های بانکی در ایالات متحده نسبت به اروپا و بعد از آن بیشتر با حرکت به سمت شرق کاملا متفاوت هستند. برای کسانی که قبلاً خدمات مستقر ندارند ، چرا می توانید شعبه ، خودپرداز و راه حل کارت بسازید ، وقتی همه این کارها را می توانید از طریق تلفن همراه انجام دهید.?

بسیاری از افراد بدون بانک ، به ویژه در آفریقا ، از راه حل های پول سیار مانند M-Pesa استفاده می کنند. و با این حال ، M-Pesa همچنان شما را مجبور می کند با یک مرکز فروش روبرو شوید که سپس با یک سازمان بزرگ که مسئولیت رسیدگی به سپرده ها و برداشت ها را دارد ، کار می کند. با یک تلفن هوشمند و یک برنامه کیف پول رمزنگاری شده ، می توانید هر دو بازیکن را حذف کرده و بیت کوین را مستقیماً با طرف مقابل ارسال و دریافت کنید..

مقاومت در برابر سانسور

پاترون

مقاومت در برابر سانسور همچنان موضوع مهمی در سال 2019 است زیرا همچنان شاهدیم سیستم عامل های غالب کاربران را ممنوع می کنند. دیوید روبین و جردن پیترسون ، دو خالق محتوای مطرح ، اخیراً اعلام کرده اند که حساب Patreon خود را تعطیل می کنند. Patreon یک سایت بودجه مردمی است که به هر کسی امکان می دهد یک انجمن آنلاین ایجاد کند و کمک های مالی خود را دریافت کند.

اقدام روبین و پیترسون در جهت همبستگی با دیگر سازندگان است که به دلایل سیاسی از حضور در این سکو منع شده اند. در حالی که این زوج قصد دارند راه حل پرداخت خود را ایجاد کنند ، تعدادی از پیروان روبین از او خواسته اند که از بیت کوین به عنوان گزینه جایگزین منطقی تر استفاده کند. او در حال آزمایش آب ها است تا ببیند چه نوع جذبی را در پی خواهد داشت:

خوب Bitcoin دنیا ، کمی آزمون یکشنبه.

حذف Patreon در 15 ژانویه آغاز می شود … pic.twitter.com/cA0SkERd00

– دیو روبین (RubinReport) 7 ژانویه 2019

راه راه

در مورد دیگری ، ارائه دهنده پرداخت Stripe سال گذشته خدمات پرداخت برای یک کانال معروف ارز رمزنگاری شده YouTube را تعطیل کرد رمزنگار:

هشدار فلاش: 5 روز به من اخطار داده شده است كه تمام پرداخت های كارت وارد شده به مشاغل من متوقف می شود و حساب های من خاموش می شود “به دلیل فشار شرکای بانکی ما که نمی خواهند با آنها ارتباط برقرار کنند # ارز رمزنگاری شده کسب و کار.” کمک لطفا. پیشنهادات. لطفا RT. pic.twitter.com/sFygF8MzTz

– کریس “The Cryptoverse” Coney (ChrisConeyInt) 3 ژوئن 2018

شرایط فوق مسئله رو به رشد سو abاستفاده از شرکتهای متمرکز را برجسته می کند. بعضی از اینها اختیار حذف کل درآمد یک فرد یا شرکت را دارند. این نوع قدرت نگران کننده است وقتی شما در نظر بگیرید که معیشت مردم در معرض خطر است و به راحتی می توان آن را حذف کرد.

بیت کوین این مشکل را بدون زحمت حل می کند زیرا ماینرها پرداخت ها را پردازش می کنند. و آنها اهمیتی نمی دهند یا نمی دانند که چرا دو طرف با یکدیگر تبادل ارز می کنند. آنها به راحتی معامله را تسهیل می کنند و از هرگونه دلیل سیاسی که می تواند در آن دخالت کند ، اجتناب می کنند.

دولت & حکومت

دولت و حاکمیت برخی دیگر از موارد استفاده عالی بلاکچین هستند. در حالی که اکثر دولت ها به راه حل های ارزهای رمزپایه فشار وارد می کنند ، تعداد کمی مبتکرانه وجود دارد که شروع به پذیرش آن می کنند. برخی از ایالت های ایالات متحده ، مانند اوهایو ، و Crypto Valley در سوئیس در حال حاضر پرداخت (جزئی) مالیات را با استفاده از بیت کوین معرفی می کنند.

از طرف مقابل ، شهروندان یک کشور باید بتوانند به طور مستقل نحوه هزینه دولت را تأیید کنند. که البته ، با یک کیف پول بیت کوین ساده ، که نشان می دهد بودجه از کجا می آید و به کجا می رود ، می توان به دست آورد. امور مالی دولت را از طریق بلاکچین در دسترس قرار دهید و ممکن است فقط متوجه شوید که تعداد اسکلت های مالی در آن کمد مخفی شده است.

رأی بلاکچین

رأی گیری در بلاکچین یکی دیگر از حوزه هایی است که به نظر می رسد بحث های زیادی را به دنبال دارد و دلیل خوبی هم دارد. اگرچه بسیاری از کشورها ادعا می کنند که دارای دموکراسی های فعال هستند ، اما روند رای گیری آنها چیزی شفاف نیست. معمولاً راهی برای تأیید میزان دموکراتیک بودن آنها وجود ندارد.

در بلاکچین ، رأی دادن می تواند مشابه روندی باشد که سوئیس اجرا می کند ، معروف به دموکراسی مستقیم. در یک کشور کوهستانی کوچک ، هر شهروند می تواند در صورت جمع آوری 100000 امضای معتبر ابتکار عمل را آغاز کند. سپس آنها می توانند همه پرسی برگزار کنند که می تواند منجر به تغییر مستقیم قانون اساسی شود.

البته این فقط یک مثال ساده است ، اما می بینید که وقتی با یک دفتر بلاک چین تغییرناپذیر همراه شوید ، این قدرت تا چه اندازه می تواند قدرتمند باشد. سپس ، امتیاز رای دادن را در راحتی خانه خود اضافه کنید. دموکراسی های آینده ممکن است سیاستمداران بسیار کمی داشته و قانون اساسی در حال تکامل داشته باشند. برای مردم توسط مردم ممکن است واقعاً درست باشد.

چرا وقتی می توانیم همزمان به بلاکچین رأی دهیم ، ساعتها در صف های طولانی ایستاده ایم؟ استفاده از بلاکچین

چرا وقتی می توانیم همزمان به بلاکچین رأی بدهیم ، ساعتها در صف های طولانی بایستیم?

استفاده از بلاکچین از کجا می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند?

مطمئناً استفاده های جدیدی از بلاکچین وجود دارد. انواع مختلفی با واسطه های جا افتاده وجود دارد که می توانند از اخلال استفاده کنند. گفته شد ، در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال رمز بزرگ بعدی هستند ، وعده های واقعی بلاکچین همان مفاهیم ساده اما قدرتمندی هستند که بیت کوین همچنان به تبلیغ آنها ادامه می دهد. مواردی مانند شمول مالی ، مقاومت در برابر سانسور و حکمرانی شفاف. همانطور که اینترنت راه را برای دسترسی آزاد به اطلاعات هموار کرد ، بلاکچین نیز زمینه دسترسی آزاد به امور مالی را فراهم می کند.