سرمایه گذار صندلی راحتی است. فقط نمودار آخرین رمزنگاری داغ ، سهام یا ETF را بلند کنید و این واقعیت را بخاطر داشته باشید که تمام پس انداز زندگی خود را برای سو. استفاده از آن برای رسیدن به اوج های دیوانه وار نداشته اید. بیشتر ، اگر نه همه ، معامله گران رمزنگاری در یک زمان یا زمان دیگر پشیمانی مشابهی را تجربه کرده اند. اگرچه از نزدیک نگاه می کنیم ، دلایل منطقی زیادی وجود دارد که هرگز اکثر سرمایه های خطر خود را در هر رمزنگاری واحد شخم نزنید. بعضی از منطق ها واضح است ، اما بعضی دیگر شما را مجبور می کند که خارج از چارچوب فکر کنید. محدود کردن تمرکز بیش از حد در اوراق بهادار به اندازه کافی آسان است ، به شرطی که احساسات خود را حفظ کنید ، ترس از دست دادن (FOMO) و حرص و آز را در دست داشته باشید. اکنون یک بررسی دقیق تر از این است.

کسری از ارزش خالص شما

در این مقاله ، ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه از سرمایه گذاری بیش از حد ریسک سرمایه خود در هر تجارت خاص جلوگیری کنید. ما در مورد مسئله به همان اندازه مهم بحث خواهیم کرد که چه مقدار از ارزش خالص شما باید برای سرمایه گذاری رمزنگاری و سفته بازی اختصاص یابد. با این حال ، بگذارید فقط بگوییم که شما باید تلاش کنید فقط بخشی از ارزش خالص کل شما (خانه ، دارایی شخصی ، پس انداز ، حساب بازنشستگی و غیره) را به بازارهای رمزنگاری اختصاص دهید. فقط شما می توانید مقدار مناسب برای سرمایه گذاری در رمزنگاری ها را تعیین کنید. با این حال ، باید به اندازه کافی متوسط ​​باشد تا اگر شما به اندازه کافی بدشانس بودید که همه چیز را از دست دادید ، سبک زندگی شما تحت تأثیر قرار نگیرد.

قسمت خود را به هفت یا هشت تقسیم کنید

تفسیر همیشگی پادشاه سلیمان شاید بهترین مشاوره متنوع سازی نمونه کارها باشد که دریافت کرده اید:

“بخش خود را به هفت ، یا حتی به هشت تقسیم کنید ، زیرا شما نمی دانید چه بلایی بر روی زمین می آید.”

  • Ecclesiastes ، فصل 11 ، آیه 2

اشتباه مهلکی که بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری مرتکب می شوند ، قرار دادن مقدار زیادی از سرمایه ریسک خود در یک موقعیت تجاری یا بلند مدت است. شاید شما هم تسلیم این وسوسه شده باشید. شاید خوش شانس بودید و بسته نرم افزاری درست کردید ، یا شاید ضرر کردید بزرگ وقت.

شاید شما حتی به توصیه های سلیمان عمل کرده باشید ، و همه سرمایه های خطرپذیر خود را به هفت یا هشت سکه مختلف تقسیم کنید. سپس بالاترین حد رمزنگاری دسامبر 2017 به بازار آمد و شما همچنان با 80 درصد افت حساب روبرو شدید. به هر حال چه چیزی می دهد?

خوب ، به خاطر یک چیز ، سلیمان نمی گفت که تمام سرمایه ریسک خود را در تخصیص مساوی رمزنگاری قرار دهید. اکثر بازارهای رمزنگاری ارتباط زیادی با هم دارند ، بنابراین شما واقعاً اصلاً تنوع زیادی ندارید.

منظور سلیمان از تخصیص سرمایه ریسک شما در انواع مختلف قابل توجه سرمایه گذاری بود. در مقالات قبلی ، عملکرد قدرت نسبی بیت کوین در مقابل سهام فناوری ، طلا ، املاک و مستغلات و سهام بازارهای نوظهور را مشاهده کرده اید. بیت کوین در دوره های دو ، سه و پنج ساله گذشته برنده بدون چالش بود. با این حال ، بیت کوین دارد به شدت، شدیدا از دسامبر 2017 در هر چهار کلاس دارایی مالی عملکرد کمتری داشته است. ممکن است پادشاه سلیمان به شما پیشنهاد داده باشد که یک مقدار دلاری از سرمایه ریسک خود را به پنج بازار اصلی اختصاص دهید. شما فقط با محدود کردن غلظت بیش از حد سبد سهام ، از منحنی ارزش ویژه سبد سهام لذت خواهید برد.

فریب مهلک

بیت کوین بین دسامبر 2017 و دسامبر 2018 تقریبا 85 درصد کاهش یافت و این یک مورد قدرتمند برای محافظه کاران بود تخصیص دارایی. چنین کاهشی توسط بسیاری از سرمایه گذاران مرحله آخر (Q4 2017) بیت کوین بعید به نظر می رسید (اگر غیرممکن نباشد). در نتیجه ، آنها ممکن است پول نقد بیش از حد زیادی را در سکه شخم بزنند ، زیرا این سکه هرچه بیشتر افزایش یابد. پس از آنکه بیت کوین به سختی به سمت منفی حرکت کرد ، ممکن است استرس شدید داشته باشند ، اگر وحشت کامل نداشته باشید.

تاجران و سرمایه گذاران غالباً فراموش می کنند که نتیجه هر معامله معینی تقریباً 100 درصد تصادفی است. نتیجه مستقل از همه مجموعه برندگان (بازندگان) است که پیش از آن بوده است. و با این حال ، علاقه مندان به رمزنگاری هنوز هم می توانند وسوسه شوند شرط بندی در مزرعه بر اساس اخبار مطلوب ، الگوهای نمودار یا افراط در احساسات سرمایه گذار. آیا هر سرمایه گذار منطقی باید دو ، پنج یا حتی 10 برابر تخصیص پول نقد عادی خود را در معامله ای که واقعاً فقط یک تلاش 50-50 است ، مستقر کند؟ البته که نه. با این حال ، بازرگانان و سرمایه گذاران همچنان هر روز مرتکب این اشتباه مهم می شوند.

راهی که سرمایه گذاران می توانند از این دام جلوگیری کنند این است که به سادگی از توصیه های حکیمانه سلیمان پیروی کنید.

تنوع: تخصیص های Bitcoin Plus ETF

در اینجا آمار کلیدی برای نمونه های فرضی 100000 دلار حاوی بیت کوین ، QQQ (NASDAQ 100 ETF) ، GLD (طلای ETF) ، ITB (املاک و مستغلات ETF) و EEM (بازارهای نوظهور ETF) آورده شده است. برای مرور مقالات قبلی ما ، دوره آزمون 1 ژانویه 2014 تا 1 ژانویه 2019 بود که در فواصل 6 ماهه اندازه گیری شد. 20000 دلار به هر پنج ابزار اختصاص یافت:

محدود کردن غلظت بیش از حد نمونه کارها نمونه کارها BTCUSD

نمونه کارها یک.) BTCUSD ، QQQ ، GLD ، ITB و EEM: نتایج فرضی پنج ساله پرتفوی 5 دارایی هر یک از 20 هزار دلار. تصویر: DW Pendergast Jr.

نمونه کارها بیت کوین به علاوه چهار ETF سودآور بود. طی یک برداشت اولیه اولیه تقریباً 18 ماهه ، نمونه کارها هرگز به زیر 91000 دلار کاهش نیافته است. با این حال ، پس از تقریباً 400٪ افزایش ، بیش از 265،000 دلار سود باز داشت. بیت کوین بیشترین دارایی در مورد شدت هر افت در اوراق بهادار یک و دو بود.

تنوع: تخصیص سهام بیت کوین پلاس با بتا بالا

محدود کردن غلظت بیش از حد نمونه کارها NFLX

نمونه کارها دو.) BTCUSD ، NFLX ، NEM ، DHI و TSM: نتایج فرضیات پنج ساله پرتفوی 5 دارایی هر کدام 20 هزار دلار است که از این تعداد چهار سهام بتا بالا هستند. این نمونه کارها بهترین ترکیب ریسک و بازده همراه با حداقل برداشت را ارائه می دهد. تصویر: DW Pendergast Jr.

این تجسم نمونه کارها بعدی ، یکی از ETF های نمونه کارها را جایگزین کرد بتا بالا (فرار) اجزای سهام. حتی با کاهش قابل توجه کاهش ، عملکرد به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این نمونه کارها بهترین ترکیب از پتانسیل سود ، کم شدن سود (به ویژه) را ارائه می دهد عقب نشینی زیر آب) و کنترل ریسک.

The Wild Ride: Bitcoin Alone

محدود کردن غلظت بیش از حد سهام بیت کوین

نمونه کارها سه.) نمونه کارها فقط BTCUSD ، با استفاده از تخصیص اولیه 100000 دلار. فقط بیت کوین بهترین عملکرد را داشت. اما ببینید که در مرحله سه ساله پس گرفتن چه میزان رنج متحمل شده است. تصویر: DW Pendergast Jr.

نمونه کارها فقط بیت کوین سودهای شگفت انگیزی را کسب کردند. با این حال ، این سودها با برچسب قیمتی سنگین مانند یک افت بزرگ و سود باز همراه بود. آیا واقعاً 18 ماه پس از (1 ژوئیه 2015) سرمایه گذاری اولیه 100000 دلاری خود در بیت کوین ، می توانستید 65000 دلار زیر آب بگیرید.?

باشه ، مونتی من در شماره دو را می گیرم

واقع بینانه ، نمونه کارها دو می توانستند یکی از این دو مورد باشند. به همین دلیل است:

  • سهام م componentلفه بتا بالا ETF سود بالاتری نسبت به ETF ارائه می دهند.
  • سهام در واقع پرتفوی را با مدت زمان کمتر و افت شدید کمتر ، ریسک پذیرتر کرد.
  • به نظر می رسد سهام با بتا بالا به خوبی مکمل بیت کوین باشد ، زیرا خود یک بازار بی ثبات است.

نمونه کارها فقط بیت کوین بیشترین پتانسیل سود را ارائه می دهند. تا کنون ، هیچ بحثی وجود ندارد. با این حال ، ماندن در طولانی مدت برای سرمایه گذاران نیز دشوارترین بود. تعداد بسیار کمی از سرمایه گذاران (رمزنگاری شده یا غیر از این) می توانند 70 درصد سودهای باز سود را کنترل کنند. همچنین بسیاری از افراد نمی توانند با استرس ناشی از سقوط تقریباً 65 درصدی ارزش سهام زیر آب (وقتی پورتفوی شما از زیر ارزش اصلی آن پایین می آید) کنار بیایند و این درست از دروازه است! هیچ یک از دو نمونه کارها حتی از راه دور و به اندازه نمونه کارهایی که فقط برای بیت کوین انجام داده بودند ، افت نکردند. به گفته همه ، به نظر می رسد نمونه کارها دو برنده دستی در این ضربات سه جانبه باشند.

محدود کردن غلظت بیش از حد نمونه کارها

شما دیده اید که چطور محدود کردن غلظت بیش از حد سهام می تواند مدت زمان و شدت برداشت را محدود کند ، حتی در حالی که سودآوری را افزایش می دهد. هیچ راهی مناسب برای طراحی یک نمونه کار سرمایه گذاری متعادل وجود ندارد و مطمئناً مدل های فوق می توانند اصلاح ، آزمایش مجدد و بهبود یابند.

با این حال ، ایده اصلی این است که شما اهمیت تنوع بخشی به طبقات کاملاً متفاوت دارایی (حداقل پنج و شاید حتی به اندازه ده) را در مبالغ دلاری برابر درک می کنید. هرچه در انجام این کار مهارت پیدا کنید ، منحنی ارزش سهام شما مستقیم تر می شود. کاهش هزینه های شما کوچکتر و میزان استرس شما نیز کاهش می یابد.

در اینجا یک جمله به یاد ماندنی آورده شده است که حداقل برخی از مواردی را که در بالا آموخته اید خلاصه می کند:

“من بیش از بازپرداخت پول خود نگران بازگشت پول خود هستم.”

  • ویل راجرز