هنگامی که قدرت نسبی (RS) بیت کوین در برابر طلا یا سایر فلزات و بازارهای مالی عمده را اندازه گیری می کنید ، شاهد یک دید بدون تعصب از قدرت مقایسه ای (یا ضعف) آن خواهید بود. این آمار می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات مهم سرمایه گذاری بگیرید. آنها حتی می توانند به شما کمک کنند تا نقاط عطف عمده بازار را پیش بینی کنید ، به شما این امکان را می دهد ورود دقیق تر تجارت (یا خروج) را تعیین کنید.

این مقاله RS بیت کوین در مقابل طلا را نشان می دهد (تیکر: GLD ، سهام طلای SPDR) در شش بازه زمانی کلیدی. خواهید دید که BTCUSD در سه ، شش ، 12 ، 24 و 36 ماه گذشته چگونه در برابر GLD موفق شده است. همچنین خواهید دید که بیت کوین در پنج سال گذشته به طور مداوم از GLD بهتر عمل کرده است.

خواهید دید که بیت کوین حتی از سهام دو شرکت بزرگ استخراج طلا در جهان بهتر عمل کرد. سرانجام ، شما بینش خواهید یافت که چرا قرار دادن بیت کوین و طلا در اوراق بهادار تجاری و سرمایه گذاری شما ایده خوبی است.

Bitcoin vs Gold: Key RS Stats

آمار Bitcoin (BTCUSD) در برابر GLD RS از اوج سقوط دسامبر 2017 به شدت به نفع GLD انباشته می شود. برای لحظه ای ، به هر حال. درست است که BTCUSD در بازار خرس به سر می برد ، اما علائم نزولی زندگی همچنان برای این سکه ظاهر می شوند. در مورد GLD ، این ممکن است در حال راه اندازی یک رالی قدرتمند چند ماهه (یا سال؟) باشد ، حرکتی که در سال 2019 نیز می تواند باعث صعود شود..

آمارهای کوتاه مدت (یک سال یا کمتر)

عملکرد سه ماهه BTCUSD: (39.16) درصد

عملکرد GLD سه ماهه: + 7.36 درصد

برنده RS: GLD

عملکرد شش ماهه BTCUSD: (30.97) درصد

عملکرد شش ماهه GLD: + 2.40 درصد

برنده RS: GLD

عملکرد 12 ماهه BTCUSD: (71.82) درصد

عملکرد GLD 12 ماهه: (1.46) درصد

برنده RS: GLD

چرخه های بیت کوین در مقابل طلا GLD

GLD ، ماهانه: با نوسانگرهای چرخه کلیدی در حالت صعودی ، بدنبال GLD باشید تا در اوایل تا اواسط سال 2019 شکست بخورد. میانگین متحرک نمودار 50 و 200 ماهه نمودار نیز در یک پیکربندی صعودی قرار دارد. تصویر: NinjaTrader 8

واضح است که در رده بندی کوتاه مدت RS هیچ مسابقه ای برگزار نشده است. GLD در هر سه دوره کوتاه مدت BTCUSD را شکست داد. به آسانی. با این حال ، هنگامی که به اندازه گیری های 2 تا 5 ساله RS می روید ، BTCUSD به سادگی با GLD ها اعداد عملکرد نسبتاً متوسط ​​را کف می کند:

آمار بلند مدت (دو سال یا بیشتر)

عملکرد 24 ماهه BTCUSD: + 311.02 درصد

عملکرد 24 ماهه GLD: + 11.20 درصد

برنده RS: BTCUSD

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 860.84 درصد

عملکرد 36 ماهه GLD: + 18.37 درصد

برنده RS: BTCUSD

عملکرد پنج ساله BTCUSD: + 466.16 درصد

عملکرد پنج ساله GLD: + 3.29 درصد

برنده RS: BTCUSD

چرخه های بیت کوین در مقابل طلا BTCUD

BTCUSD ، نمودار 2 هفته ای: ممکن است پایین ترین چرخه دسامبر 2018 بیت کوین منجر به صعود قابل توجهی در سال 2019 شود. تصویر: MotiveWave Ultimate

سهام کلیدی طلا: بیت کوین نیز برنده می شود

اگر در 28 دسامبر 2015 در سهام Barrick Gold (ABX) و BTCUSD سرمایه گذاری کرده باشید ، واحدهای رمزنگاری شما به طور قابل توجهی بیشتر از سهام ABX شما افزایش می یابد:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 860.84 درصد

عملکرد 36 ماهه ABX: + 74.24 درصد

برنده RS: BTCUSD

در اینجا نگاهی به مقایسه عملکرد 3 ساله Newmont Mining Corp. (NEM) در مقابل BTCUSD می اندازیم:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 860.84 درصد

عملکرد 36 ماهه NEM: + 92.46 درصد

برنده RS: BTCUSD

تمام داده ها از طریق TradingView.com آخرین تاریخ قطع داده 28 دسامبر 2018 برای ABX ، BTCUSD ، GLD و NEM بود. حق کمیسیون ، لغزش و سود سهام موجود نیست.

لازم نیست یا

بله ، بیت کوین در دوره های 2 ، 3 و 5 ساله گذشته عملکرد بسیار خوبی نسبت به GLD (و معاملات آتی طلا ، طلا) داشته است. از طرف دیگر ، GLD از اواخر دسامبر 2017 بیت کوین را به راحتی شکست داده است. اگر در اینجا بینشی کسب کنید این است: هرگز در هر بازار شرط بندی نکنید ، مهم نیست که چقدر صعودی (نزولی) نسبت به آن دارید. بازارها منطقی نیستند و بسیاری از عوامل اساسی تأثیرگذار بر قیمت ها به احتمال زیاد در نمودارهای فنی شما ثبت می شوند.

همبستگی بیت کوین در مقابل طلا GLD و BTCUSD

GLD و BTCUSD ، هفتگی: طلا و بیت کوین تمایل دارند از مراحل غیر همبسته به فازهای بسیار همبسته منتقل شوند. در حال حاضر ، ممکن است تغییر در سناریوی اخیر در حال انجام باشد ، در حالی که در سال 2019 برای هر دو بازار امکان دستیابی به موفقیت های بزرگ وجود دارد. تصویر: NinjaTrader 8

صرف نظر از رمزنگاری ها ، سهام یا ETF هایی که شما تجارت می کنید ، نیروهای بازاری در کار هستند که هیچ کس نمی تواند 100 درصد از زمان را با دقت درک کند ، و کمتر از این پیش بینی قیمت مناسب است.

بنابراین ، از نوعی طرح تخصیص دارایی منطقی (شاید در پنج تا هشت بازار مالی غیر همبسته ، از جمله بیت کوین و طلا) استفاده کنید ، خصوصاً اگر یک سرمایه گذار بلند مدت هستید. با این کار احتمال زنده ماندن از هر آچار میمونی که آقای مارکت ناگزیر در جهت پرتفوی سرمایه گذاری شما بیندازد ، شانس بهتری برای شما ایجاد می کند..

ذاتی در مقابل ارزش خارجی

یک تحلیلگر بیت کوین اخیراً پیشنهاد کرده است که بیت کوین یک است ذخیره ارزش:

“(بیت کوین) بزرگترین ذخیره ارزشی است که تاکنون ایجاد شده است.”

– لو کرنر از CryptoOracle ، 21 نوامبر 2018 ، مصاحبه CNBC

بیت کوین مانند دلار آمریکا (USD) دارای یک دلار است ذاتی مقدار صفر همانطور که قبلاً (قبل از 15 آگوست 1971) توسط کنگره آمریکا مورد نیاز بود ، دلار آمریکا با طلا و نقره پشتیبانی نمی شود. دلار آمریکا خودسرانه دارد اختصاص داده واحد ارزش یا خارجی مقدار. دولت می گوید با یک دلار ارز یک دلار کالا و خدمات خریداری می شود و شما به راحتی این حقیقت را می پذیرید و به کار خود ادامه می دهید. البته ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر حاکم است اما این بر معاملات روزانه شما با دلار تأثیر نمی گذارد.

بیت کوین ، مانند دلار آمریکا ، هیچ کالای ملموسی مانند طلا یا نقره پشتیبانی نمی کند. شما کاملاً آگاه هستید که ارزش آن می تواند به سرعت تغییر کند ، برای کالاها و خدمات در بیت کوین معامله می کنید. معامله گران بیت کوین در مورد ارزش منصفانه آن در طول جلسه معاملات توافق می کنند. در دسامبر 2017 معامله گران توافق کردند که 19،870 دلار ارزش دارد ، اما در دسامبر 2018 ، آن نقطه توافق به 3215 دلار سقوط کرد. قیمت بیت کوین است همه ارزش خارجی. هر آنچه یک خریدار و فروشنده در بورس می توانند توافق کنند ارزش آن را دارد.

فروشگاه ارزشمند افتخارآمیز

با این وجود طلا قرن ها به عنوان ذخیره ارزش ملموس شناخته شده است. در دوران باستان ، طلا همیشه بود به عنوان پول واقعی در نظر گرفته شده است, با ارزش ذاتی. شما می توانید طلا را برای مواد غذایی ، زمین ، لباس ، دارو ، روغن ، کالاهای جمع آوری شده ، وسایل نقلیه موتوری ، خانه ها و غیره مبادله کنید. این همچنین یک کالای قابل لمس است که می توانید آن را در یک طاق بانک ، صندوق خانه خود قرار دهید یا حتی در قوطی قهوه دفن کنید در حیاط پشتی.

در مقابل ، بیت کوین یک ارز الکترونیکی و نامشهود است. حتی جدا از اینكه ارزش ذاتی آن صفر است ، بعید به نظر می رسد كه بتواند در یك حالت آفلاین برای مبادله کالا و خدمات مورد استفاده قرار گیرد. تصور کنید اگر شبکه برق به دلیل an خاموش است EMP حمله کردن همه اشکال ارتباط ممکن است مختل شود. اینترنت ممکن است تاریک شود. صرافی های رمزنگاری می توانند به همراه سایر بازارهای مالی به طور موقت بسته شوند.

بیت کوین ، سایر رمزنگاری ها و سهام دیگر به عنوان نوعی ارز در دنیای واقعی بی فایده است. حتی کارتهای نقدی و نقدی بانکی شما می توانند پلاستیکی بی روح باشند. طلا برای پشتیبان گیری از ارزش ذاتی خود به هیچ برق و شبکه ارتباطی نیاز ندارد. به نظر می رسد در چنین سناریوی آخرالزمانی ، داشتن طلای فیزیکی بر داشتن بیت کوین ارجح است. حتی ارز فیات نیز ترجیح داده می شود ، و از یک پس زمینه اقتصادی فوق تورمی جلوگیری می کند.

پرچین تورم

در طول 1970s تورم ، طلا از 35 دلار در هر اونس به 875 دلار در هر اونس افزایش یافت (در کمتر از هشت سال) حتی با دو برابر شدن قیمت مصرف کننده (تورم که اصطلاحاً نامیده می شود) در آمریکا (1970 از سال 1979). در حقیقت ، طلای 35 دلاری سال 1972 اکنون بیش از 1275 دلار در هر اونس ارزش دارد ، زیرا در 46 سال گذشته به راحتی از تورم قیمت مصرف کننده پیشی گرفته است.

قیمت های مصرف کننده 501 درصد افزایش یافته است از سال 1972 (مبنا: 1972 = 100 و 2018 = 600.71). با این وجود ، طلا با ضریب 39.84 برابر یا 3884 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است (1275 دلار تقسیم بر 32 دلار). بنابراین طلا از نرخ تورم با نسبت 7.75 به 1 بهتر عمل کرده است (3884 تقسیم بر 501). ثابت شده است که طلا به عنوان یک ذخیره ارزش طولانی مدت در برابر افزایش روزافزون هزینه های زندگی است.

بهترین از هر دو جهان

شاید روزی بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفته شود. شاید نه. به راستی کی اهمیت می دهد؟ همه آنچه که در اینجا و در حال حاضر مهم است این است که شما می توانید بیت کوین معامله کنید. تمام روز و شب. بلند و کوتاه. شما می توانید قراردادهای آتی بیت کوین را خریداری و بفروشید. حتی می توانید هر ماه مقداری بیت کوین بخرید ، اما انتظار می رود یک بار دیگر به بالاترین حد خود برسد.

حتی بهتر ، شما می توانید فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری بیت کوین خود را با اهداف کنترل روشن ریسک و سودآوری انجام دهید. حتی ممکن است بازدهی بلندمدت بهتر از کسانی داشته باشید که طلا را به عنوان پرچین در برابر تورم نگه می دارند. با این حال ، به یاد داشته باشید که ارزش ذاتی بیت کوین صفر است. طلا دارای این ارزش ذاتی است و همیشه ممکن است به عنوان یک پناهگاه سرمایه گذاران شناخته شود.

استفاده از طلا و بیت کوین

تجارت آنها را در نظر بگیرید:

  • نوسان بیت کوین (پول نقد ، اهرم یا معاملات آتی) با یک سیستم مکانیکی اثبات شده
  • چرخش تجارت طلا (گزینه های GLD ، GLD ، معاملات آتی و معاملات آتی) با یک روش هدفمند 100 درصد مشابه

برخی را به عنوان سرمایه گذاری کنار بگذارید:

  • دلار به طور متوسط (DCA) به یک سرمایه گذاری طولانی مدت بیت کوین
  • سرمایه گذاری DCA به یک طلای بلند مدت (طلای فیزیکی یک کارگزار یا استفاده از GLD به عنوان پروکسی)
  • برای سرمایه گذاری های طولانی مدت هرگز از اهرم یا قراردادهای آتی استفاده نکنید

چرخش دوقلوها?

بر اساس الگوهای نمودار مربوطه ، 2019 می تواند یک سال چرخش عمده برای بیت کوین و طلا باشد. یک برنامه تجارت و سرمایه گذاری مناسب ایجاد کنید که بتواند معکوس های بالقوه قدرتمند آنها را در کارنامه شما کار کند.