در سال گذشته ، دنیای جریان اصلی ایده بلاکچین و معاملات مبتنی بر رمزنگاری را پذیرفته است ، حتی 2018 را به اصطلاح سال بلاکچین. این موضوع صرفاً از میان حرفهای مهم عبور کرده و به ایده های جدید و نوآوری های جدید باز شده است. یکی از بزرگترین گامهای رو به جلو در این پذیرش جریان اصلی این واقعیت است که مردم می فهمند که رمزنگاری می تواند معنایی فراتر از تجارت ارز رمزنگاری شده داشته باشد..

بیشتر این به خاطر کار بزرگی است که در سال 2018 روی Ethereum انجام شده است. از آنجا ، صنعت بلاکچین شاهد انفجار دارایی های جدید است و با این کار ، ماهیت و عملکرد دارایی های رمزنگاری تکامل یافته است. امروز ، آنها به چهار دسته مجزا تقسیم می شوند:

ارز رمزنگاری شده سنتی: گزینه های سنتی ارزهای رمزپایه یک ارز غیرمتمرکز را با هزاران نفر در استخراج و امنیت شبکه ارائه می دهند – همه اینها بدون فروش گسترده ، ICO یا airdrop هستند. بیت کوین مثال واقعی این امر است.

نشانه یا سکه های رنگی: نشانه ها / سکه های رنگی معمولاً با نوعی توزیع خارج از استخراج همراه هستند. بسیاری از آنها در بلاک چین دیگری مانند Ethereum یا Waves صادر می شوند. آنها را حتی می توان به چندین زیر گروه تقسیم کرد ، با این موضوع که اتصال آنها به یک بازار خارج است و منبع ارزش آنها قابل انعطاف است. چگونگی دستیابی به این امر ، می تواند متفاوت باشد. در بعضی موارد ، می تواند از کالای فیزیکی مانند روغن استفاده کند (پترو یک مثال عالی است) یا می تواند یک ارزیابی نامشهود داشته باشد (PAX به جمع نشانه های USD Tether پیوسته است).

رمز استفاده یکبار مصرف: این رمز رمز فراموش شده که به کوپن نیز معروف است ، طعم های مختلفی دارد و حتی می تواند در زنجیره بلوکی خود باشد. مزیت اینها از توانایی آنها در ثبت اطلاعات ناشی می شود و سپس از بازار ناپدید می شود. این امر به ویژه در هر بازاری که مبادلات یک طرفه مهم باشد ، مانند زمانی که تیم سفارشی و مرزبانی اطلاعات را برای دستگاه های اینترنت اشیا ضبط می کنند ، بسیار مثر است.. فکتوئیدها یک نمونه ترکیبی از رمزنگاری و رمز هستند. آنها به کاربر اجازه می دهند تا داده ها را در زنجیره بلوک Factom بنویسد و سپس آنها از بازار خارج می شوند.

دارایی های دیجیتال غیر قابل نفوذ: همه دارایی های دیجیتال قابل تعویض نیستند و نیاز واقعی زیادی به این نوع معاملات وجود دارد. دارایی های دیجیتال غیرقابل انعطاف نشان دهنده موارد منحصر به فرد است و آنها می توانند ارتباطی در دنیای واقعی داشته باشند (به عنوان مثال املاک و مستغلات ، جایی که هر خانه یا واحد از املاک منحصر به فرد است) یا یک مجموعه دیجیتال قابل جمع آوری باشد. نمونه هایی از مورد اخیر عبارتند از CryptoPunks, که صرفاً برای کلکسیونرها یا بازیهای مبتنی بر جمع آوری مانند CryptoKitties است.

مردم کجا می توانند نشانه های خود را ذخیره کنند?

اگر صنعت بلاکچین قصد دارد روش هایی را برای بازنمایی هر دو نوع ارزش آنلاین و آفلاین از طریق ارز رمزپایه و رمزها ایجاد کند ، سوال بعدی این است: مردم کجا می توانند تمام دارایی های دیجیتالی خود را ذخیره کنند? برای قرار دادن همه این مقدار ، یک مکان امن لازم است. پاسخ کیف پول های مبتنی بر رمزنگاری است ، که فقط در طی چند سال توسعه پیشرفت زیادی کرده اند.

کیف پول ها برای نگهداری انواع مختلفی از نشانه ها تکامل یافته اند. ذخیره سازی ضروری است ، اما آخرین نوآوری ها نیز امکان دسترسی به مبادلات غیرمتمرکز را فراهم کرده است. این یک ابزار همه در یک ایجاد می کند ، روند کلی را ساده می کند تا کیف پول بتواند به عنوان یک مرکز برای همه موارد رمزنگاری عمل کند. یک مثال خوب برای این مشتری Waves است ، که فراتر از ذخیره سازی است. مشتری Waves همچنین به شما امکان می دهد رمزهای جدیدی ایجاد کنید و از داخل کیف پول خود معامله کنید. جفت مثال دیگر Vault و لومی. این موارد به طور خاص برای ذخیره کالاهای دیجیتالی شما ایجاد شده اند – بیشتر آنها دارایی های ERC 721 هستند (استاندارد مورد استفاده برای بسیاری از کلکسیون های ایجاد شده در Ethereum).

موضوع مشترک در میان تمام این دارایی های جدید بلاکچین ، نیاز عملی به مکانیزم کیف پول است. به ویژه برای فضای نشانه های منحصر به فرد یا مجموعه های دیجیتالی ، بدون داشتن مکان نگهداری مجازی ، روند کار دشوارتر و ردیابی آن دشوارتر می شود. چنین موانعی باعث کاهش سرعت تصویب کلی سیستم عامل می شود که منجر به نکته دیگری می شود: سرعت پذیرش جریان اصلی فراتر از خود سیستم عامل است. توسعه برنامه های پشتیبانی و لوازم جانبی به همان اندازه مهم هستند که تجربه کاربر را ساده و مقیاس می کنند. این تفاوت بین داشتن رایانه ای است که از نظر فنی کار می کند حتی اگر توسط یک سیستم خط فرمان در مقابل یک MacBook کاربر پسند کار کند.

نوآوری های کیف پول به تازگی سطح ممکن را خراشیده اند. در ماه های آینده ، چندین کیف پول ویژگی های امنیتی جدیدی را برای گسترش حفاظت ارائه می دهد ، و یک لایه امنیتی عمیق تر در مورد رمزهای عبور شما ایجاد می کند. این برای لائیست به چه معناست؟ اکنون کیف پول رمزنگاری می تواند به وب سایت ها وارد شود, MetaMask قبلاً این کار را برای برخی از وب سایت ها انجام داده است. این نه تنها کارها را برای کاربران ساده می کند ، بلکه شکل جدیدی از هویت دیجیتالی را ایجاد می کند. با ورود به کیف پول خود ، در نتیجه اعتبار خود را تأیید می کنید.

این یک ایده جدید را به افق می آورد: یکپارچه و هویت امن. ارز رمزنگاری شده می تواند روند معاملات را تأمین کند ، اما موتور زیر کاپوت زنجیره بلوک است. با استفاده از زنجیره بلوک ، یک پایگاه داده دائمی ، امن و شفاف با پشتیبانی از رمزگذاری یک طرفه ، یک نوع محافظت مقیاس پذیر را برای با ارزش ترین داده فراهم می کند.

اگرچه ممکن است ایده کیف پول دیجیتالی ذخیره سازی عملی برای رمزهای رمز باشد ، اما فقط یک قدم به عقب می رود تا تصویر بزرگتر را ببینید: یک هویت دیجیتالی واقعاً امن در حالت آفلاین و آفلاین.