کاهش بیش از 80 درصدی در بیت کوین و سایر بازارهای رمزنگاری هنوز هم ممکن است باعث شود شما سر تکان دهید. تقریباً یک سال از حماسه بیت کوین گذشته است بازار خرابی بعدی Crypto حتی ممکن است باعث خرابی ارزش نمونه کارها رمزنگاری شما شود. شما همچنین ممکن است برای درک چگونه و چرا سقوط بازار رمزنگاری گرچه برای لغو هیچ یک از اشتباهات سرمایه گذاری رمزنگاری شما خیلی دیر است ، اما انجام یک کار پس از مرگ هرگز دیر نیست.

در اینجا نگاهی دقیق تر به دلایل منطقی بازگشت خیره کننده بازار رمزنگاری از گاو نر قابل توقف به خرس زخمی است. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه یک بازار سرسام آور و فراری را آماده کنید تا از هم بپاشد. در آینده ، می توانید با فروش سود خود را بدست آورید به قدرت بازار دیگر پس از هراس ناشی از وحشت ، دیگر برای فروش تلاش نمی کنید لگدمال برای خروج ها بازدید.

Key Dynamics of 2015-2017 Crypto Market Mania

مبانی

در اواخر سال 2015 ، شبکه های خبری مهم مالی به بیت کوین و سایر رمزنگاری ها علاقه مند شده بودند. بیت کوین سرانجام سال 2015 را با یک یادداشت قوی ، نزدیک به 40 درصد افزایش داد. سرمایه گذاران این بازدهی قوی را با نرخ بی ثبات سواری نزدیک به سود صفر که در S مشاهده می شود مقایسه کردند&شاخص P 500 در ماه اوت-دسامبر 2015. مشهور دوقلوهای وینکلوس در اخبار مالی نیز بودند. شاید وضعیت آنها به عنوان نوآوران و سرمایه گذاران ثروتمند ، باهوش فناوری همچنین شروع به چرخاندن سر سرمایه گذاران متقاضی به سمت بازارهای رمزنگاری کرده باشد.

تقریباً در همان زمان ، هر چه بیشتر آموزش و تفسیر رمزنگاری محور در اینترنت منتشر می شود. رسانه های اجتماعی شروع به وزوز کردن در مورد حدس کردند یقین – اطمینان – قطعیت بیت کوین یک روز جایگزین سیستم های پول فیات قدیمی و تحت مدیریت دولت می شود. حتی بچه ها شروع به یادگیری فناوری بلاکچین ، ارز دیجیتال غیرمتمرکز ، قراردادهای هوشمند و سکوهای استخراج رمزنگاری کردند. مبادلات رمزنگاری جدیدی برای تجارت باز شد. Gemini ، صرافی بنیانگذار Winklevoss ، در اکتبر 2015 به طور کامل افتتاح شد.

ظاهراً ، حتی خاطره کوه بدنام هم نیست. Gox crypto heist (و ورشکستگی متعاقب آن) در اوایل سال 2014 کافی بود تا اشتیاق سرمایه گذاران جدید رمزنگاری را کاهش دهد. این آگاهی جدید و گسترده از بیت کوین ، ارزهای رمزپایه و بلاکچین به فراهم آمدن صحنه رالی جذاب بازار رمزنگاری کمک کرد. اما هنوز یک رویداد قدرتمند و پرتحرک لازم بود تا بیت کوین را به حالت پایدار رالی بکشاند.

فنی

در اکتبر سال 2015 ، یک اتفاق فنی که مدتها پیش بینی شده بود اتفاق افتاد. اولین صعودی 21 هفته ای بیت کوین بریدگی کانال (مبنای بسته شدن) از اکتبر 2013 رخ داده است. این نمودار را ببینید:

Crypto Market Crash شکست صعودی

BTCUSD ، هفتگی: از اکتبر 2015 ، بیت کوین (و بسیاری دیگر از رمزنگاری ها) یک رالی حماسی و 38 ماهه را آغاز کرد. هفت شکست متوالی کانال 21 هفته ای ، شاهد قدرت گاو نر بود. تصویر: MotiveWave Ultimate

رالی بیت کوین چنان قدرتمند بود که هرگز دوباره زیر کانال قیمت پایین (نه هفته) بسته نشد تا اینکه پس از افزایش سهموی دسامبر 2017 و ضربه بعدی. همه گفته شد ، هفت بار شکسته شدن کانال صعودی هفتگی وجود داشت (اکتبر 2015 – اکتبر 2017). با افزایش قدرت تجمع ، اصلاحات قیمت بسیار اندک بود ، بیشتر شبیه مکث است تا عقب گرد.

بازخورد مثبت

هنگامی که بازار رمزنگاری وارد آن مرحله قدرتمند گاو نر شد ، a حلقه بازخورد مثبت مشهود شد این چیزی شبیه به این بود: بیت کوین موفقیت بزرگی را ایجاد کرد. رسانه های خبری این گزارش را گسترده و گسترده منتشر کردند و مبانی صعودی یا به روزرسانی تحلیلگران و غیره را برای افزایش بالاتر ذکر کردند. سرمایه گذاران این خبر را شنیدند و خرید کردند. بیت کوین یک بار دیگر موج زد. مقداری سودآوری اتفاق افتاد و قیمت برای چند هفته کنار رفت.

سپس بیت کوین بار دیگر کانال شکسته شد.

رسانه های خبری مجدداً میز را مورد هدف قرار دادند و روی پتانسیل رشد طولانی مدت بیت کوین متمرکز شدند. حتی تعداد بیشتری از سرمایه گذاران نیز انباشته شده اند. این تجمع با سرعت بیشتری آغاز شد. کسانی که در حاشیه بودند از از دست دادن ترس داشتند. آنها کورکورانه نسبت به وضعیت فنی نمودارها شروع به خرید تهاجمی کردند. رسانه های خبری یک روز میدانی داشتند و اهداف قیمتی بیت کوین همیشه بالاتر بود که توسط تحلیلگران ، صندوق های سرمایه گذاری و گوروهای رمزنگاری انجام شد. یک غرفه کوچک دیگر رخ داد. سرمایه گذاران از ترس از دست دادن مرحله بعدی بالاتر ، غرفه را خریداری کردند. ادامه داد و ادامه داد.

چرخه قابل پیش بینی احساس سرمایه گذار

بالاخره بعد از شش خبر فوری ، اخبار سرسخت و پیگیری سرمایه گذاران چرخه ، شکست صعودی نهایی اتفاق افتاد. این اتفاق در 15 اکتبر 2017 رخ داد ، زمانی که بیت کوین با 5862.69 دلار بسته شد. سکه یکبار دیگر بالاتر جهید و پول تازه ای به دست آورد. در تاریخ 26 نوامبر 2017 ، نمودار هفتگی بیت کوین روند صعودی (شروع به سرعت بخشیدن به صورت عمودی) را تأیید کرد که در 9474.62 دلار بسته شد.

آن زمان بود که مرحله شیدایی آغاز شد. همانطور که طمع انبوه جای عقل سلیم را گرفت ، برخی (بیشتر؟) سرمایه گذاران جدید ظاهرا توانایی محاسبه نتایج منطقی ریسک برای پاداش را از دست دادند. ترس از دست دادن (FOMO) تبدیل به به هر قیمتی سوار شوید (GOBAAC؟) یک بار دیگر ، حلقه بازخورد مثبت در کار بود. شکست های صعودی باعث شد اخبار و نظرات سرسختانه مورد استقبال بیشتری قرار گیرند. سرمایه گذاران در مراحل بعدی با کم توجهی به خطر صعود به سمت بالا ، به صعود بی امان و سهموی بیت کوین ادامه دادند.

خنک شدن به هر قیمتی

در طول رمپ نهایی بالاتر از حد ضربه ، ممکن است استدلال های مخالف و نزاع به دلیل غیر احمقانه ، قدیمی یا حتی کاملا احمقانه رد شود. سرمایه گذاران با تحصیلات پایین تر ممکن است اهداف قیمتی سه ، پنج یا حتی ده برابر بیشتر از ارزیابی های فعلی واقع بینانه باشند. حرص و طمع انبوه ، همراه با انتظارات غیرواقعی (توسط متقاضیان متأخر در راهپیمایی) مطمئناً از عوامل اصلی بیت کوین از 9474.62 دلار به 19،870.62 دلار در طی ماه های اکتبر – دسامبر 2017 بود..

حرص و طمع توده ای منجر به یک رالی ناپایدار شد

Crypto Market Crash به قدرت تبدیل می شود

BTCUSD ، هفتگی: چه زمانی باید در بازار گاو فراری سود کسب کنید؟ هر زمان به یک باند کلتنر اصلی (9 ATR دور از میانگین متحرک نمایی 45 دوره ای) رسیده یا از آن بیشتر شود. تصویر: TradingView.com

اگر یک نمودار ساده از نمودار فوق وجود دارد ، این است:

 • هر زمان که بازار رمزنگاری یک محدوده باند Keltner با 9 محدوده متوسط ​​واقعی (ATR) فراتر از میانگین متحرک نمایی 45 دوره (EMA) را لمس کند یا از آن فراتر رود ، باید برخی از آنها را بگیرید ، اگر نه همه سودهای آزاد خود را.
 • اگر سناریوی بالا در یک بازار گاو نر فراری و فراری رخ داد ، این کار را انجام دهید همه از منافع خود استفاده کنید ، یا اینکه آنها را از شما سلب کنید. معامله گران حرفه ای در آنجا (یا حتی زودتر) در حال خارج شدن هستند. آنها به خوبی می دانند که احتمال وارونگی بیشتر بسیار ناچیز است.

چرا بازار رمزنگاری خراب شد?

برای بررسی ، سقوط بازار رمزنگاری به دلیل چندین عامل اتفاق افتاد. نحوه بازی در بیت کوین به شرح زیر است:

 1. بیت کوین در اواخر سال 2015 به موضوعی بسیار محبوب در رسانه های خبری مالی تبدیل شد.
 2. سرمایه گذاران که با کمبود فرصت درک شده در جای دیگر روبرو شده اند ، به موفقیت بیت کوین در اواخر سال 2015 دامن زدند.
 3. رسانه های خبری با استناد به پتانسیل سرمایه گذاری بلند مدت بیت کوین ، در مورد شکست چشمگیر عمل کردند.
 4. این خبر صعودی سرمایه گذاران دیگر را بر آن داشت تا برای کار در بیت کوین پول بگذارند.
 5. قیمت ها بالاتر رفت. رسانه های خبری همچنان سوار بر بازار گرم بالاتر رفتند. سرمایه گذاران بیشتری علاقه مند شدند. یک حلقه بازخورد مثبت مشهود شد.
 6. سودآوری اتفاق افتاد ، اما قیمتها فقط به صورت پهلو معامله می شدند. ترس از دست رفتن به سرعت باعث شکنش جدیدی شد ، زیرا سرمایه گذاران جدید همچنان به انباشت ادامه دادند.
 7. بیت کوین هر چه بیشتر صعود کرد ، از اواسط نوامبر 2017 یک صعود سهمی و تقریباً عمودی را آغاز کرد.
 8. سرمایه گذاران در مراحل آخر عمدتا توسط FOMO ، حرص و آز و ناآگاهی از فن آوری های بازار هدایت می شدند.
 9. تحلیلگران و بازرگانان با احتیاط نسبت به تازه واردان به عنوان کوک ، اتحادیه یا نابینای فرصت نوشتن.
 10. معامله گران طرفدار به طور مداوم بخش هایی از بیت کوین خود را به قدرت می فروختند زیرا قیمت ها در صعود سهموی خود بالاتر می رفت.
 11. معامله گران و سرمایه گذاران جدید کسانی بودند که خرید بیت کوین را انجام می دادند ، و طرفداران مثبت همه آنها را از عهده خود می فروختند.
 12. سرانجام ، عرضه سرمایه گذاران جدید به سادگی خشک شد. دیگر هیچ گیرنده ای برای بیت کوین با قیمت بالاتر از 19،870.62 دلار وجود نداشت.
 13. معامله گران حرفه ای شروع به کوتاه کردن معاملات آتی بیت کوین و بیت کوین کردند. قیمت شروع به سقوط کرد. بسیاری از سرمایه گذاران دیرتر چشم خود را بسته و با ضرر زیادی به فروش رساندند.
 14. با کاهش قیمت ، سرمایه گذاران تحصیل نکرده سعی در پایین آمدن داشتند. بیشتر آنها نتوانستند سود کسب کنند ، زیرا تجمعات کوتاه مدت بود. معامله گران طرفدار هر رالی را می فروختند و درآمد کسب می کردند.

حریص را شروع کنید ، در نهایت نیازمند شوید

غم انگیزترین داستان ها سرمایه گذارانی بودند که در این تجمع سهموی خرید کردند. بسیاری هرگز در مسیر صعود سود نمی بردند و در عوض دیدند که سود باز آنها به زیان های کلانی تبدیل می شود. چه غم انگیز است ، اجازه دادن به یک فرصت عالی بازار گاو نر به هدر می رود! به هر حال هر کاری لازم است انجام دهید تا دچار سرنوشت مشابهی نشوید.

شما اکنون می دانید که چگونه می توان بازار گاو نر را به طور انبوه هدایت کرد. مطمئناً می توانید پول زیادی بدست آورید زیرا بازار به یک حالت یکسویه تغییر جهت می دهد. با این حال ، تمام این مراحل گاو نر با یک تجمع تماشایی ، سهموی و یک انفجار ناخوشایند در بالاترین سطح پایان می یابد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که همیشه از خود با استفاده از دستورالعمل های سود دهی سودمند ارائه شده در بالا محافظت می کنید.