اثبات سوختگی | اجماع از طریق تخریب سکه

Proof of Burn (PoB) یک روش اجماعی نسبتاً شنیده نشده است که هدف آن رفع مشکلات مصرف انرژی موجود در سیستم های اثبات کار (PoW) است. Iain Stewart ، خالق اثبات سوختگی ، استدلال می کند که هم اثبات کار و هم اثبات سهام ، منابع واقعی را مصرف می کنند که در غیر این صورت می تواند برای اهداف بهتر استفاده شود. بدیهی است که بیت کوین قابل توجه ترین شبکه PoW است. گرچه ، هیئت منصفه هنوز درمورد تأثیرات زیست محیطی آن تأثیرگذار نیست.

اثبات سوختگی چگونه کار می کند?

وقتی سکه ها در بلاکچین نابود می شوند ، آنها را سوزانده شده معرفی می کنیم. این روش مرسوم برای توضیح مفهوم است ، اگرچه هیچ چیز از نظر فنی تخریب نمی شود. اجرای واقعی مستلزم ارسال سکه های در گردش به یک آدرس بدون هزینه است که به عنوان آدرس غذا خوار شناخته می شود.

آدرس های غذا خوار کلید خصوصی ندارند ، به این معنی که در حالیکه کسی می تواند کل سکه ها و معاملات را در آن آدرس مشاهده کند ، هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند تا منابع مالی را باز کند. تهیه این نوع شفافیت مهم است تا مردم بتوانند بررسی کنند که سکه ها واقعاً سوزانده شده اند یا خیر. چندین روش برای اجرای اثبات سوختگی وجود دارد که در بخش بعدی به آنها خواهیم پرداخت. در اینجا مثالی از آدرس غذا خوار آورده شده است:

آدرس بیت کوین خوار دارای حدود 13 بیت کوین است که هرگز قابل بازیابی نیستند! اثبات سوختگی

آدرس آدرس خواندن بیت کوین در حدود 13 بیت کوین است که هرگز قابل بازیابی نیستند!

اثبات رایت رمز ارزها

طرف مقابل

برجسته ترین نمونه ارز رمزنگاری شده PoB Counterparty است. این سابقه نسبتاً طولانی در چنین صنعت جوانی دارد ، زیرا در سال 2014 قبل از اتریوم و دیوانگی ICO راه اندازی شد. هنگام ارسال BTC به یک آدرس غیرانتفاعی طرف مقابل ، نشانه های Counterparty (XCP) در بلاکچین Bitcoin ایجاد می شوند:

آدرس خوار طرف مقابل در حدود 2 100 بیت کوین است! اثبات سوختگی

آدرس خوار طرف مقابل در حدود 2100 بیت کوین است!

Slimcoin

Slimcoin از مدل متفاوتی استفاده می کند. استخراج کنندگان برای بدست آوردن حق استخراج بلوک های جدید در شبکه ، باید بخشی از سکه های خود را بسوزانند. از نظر تئوری ، این بدان معناست که ماینرها هنوز در حال کار برای ایمن سازی شبکه هستند ، با این تفاوت که به صورت نابودی سکه است. ایده در اینجا این است که استخراج کنندگان برای انجام کار به هزینه سنگین سخت افزار و برق احتیاج ندارند.

فاکتوم

فاکتوم از فرآیند پیاده سازی پیچیده تری به نام رایت و نعنا استفاده می کند. در اکوسیستم فاکتوم ، از طریق سیاست های پولی پروژه ، نشانه ها به طور مداوم ایجاد می شوند. از طرف دیگر ، داده ها به زنجیره بلوک متعهد می شوند. اساساً ، هرچه شبکه Factom بیشتر رشد کند ، نشانه های بیشتری سوزانده می شوند و در نهایت عرضه سکه باید کاهش یابد.

مزایا و معایب

در مورد Counterparty ، مزیت آشکار این روش این است که معدنچیان تشویق می شوند که در دراز مدت دور بمانند. ارز رمزنگاری شده یک صنعت جذاب است ، اما فرکانس سکه های جدید ، چنگال ها و جنگ های هش ، ثبات بسیاری از این شبکه ها را زیر سوال می برد. وقتی همه برای انجام یک کار سریع بیرون هستند ، شانس کمی برای ایجاد پروژه هایی وجود دارد که برای سالهای آینده به سود کاربران باشد.

از نظر منفی ، ما باید بار دیگر توجه خود را به مسئله تمرکز جلب کنیم. کسانی که منابع بیشتری برای سوزاندن دارند ، می توانند این کار را انجام دهند و به نوبه خود با قدرت استخراج بیشتر پاداش می گیرند. این با مشکل تمرکز استخراج که در حال حاضر با بیت کوین مشاهده می کنیم سروکار ندارد.

هنوز مشخص نیست که آیا این مسئله به اندازه کافی با ثروتمندتر شدن مشکل در بسیاری از سیستم های اقتصادی مقابله می کند یا خیر. علاوه بر این ، برخی از اقدامات اثبات سوختگی سکه ها را برای همیشه از بیت کوین حذف می کند. اگر این شبکه ها خراب شوند ، بیت کوین اختصاصی هرگز قابل بازیابی نیست.

رایت به عنوان یک ویژگی

گرچه به طور کامل در روش های اجماع آنها اجرا نشده است ، اما رمزنگاری های دیگری وجود دارد که از سوختن به عنوان یک ویژگی برای تعدادی از مزایای دیگر استفاده می کند.

هزینه های معامله

شبکه ها همچنین برای پرداخت هزینه های معاملات سکه می سوزانند. در حال حاضر چندین شبکه از این روش استفاده می کنند از جمله Ripple ، Binance و Request Network. Binance کاربران را تشویق می کند که نشانه های BNB خود را به عنوان راهی برای کاهش هزینه های معامله در صرافی ارز رمزنگاری شده خود نگه دارند.

آنها همچنین با هدف دستیابی به عرضه کل 100 میلیون سکه ، نشانه ها را به صورت فصلی می سوزانند. BNB در ابتدا با دو برابر این تعداد به گردش در آمد. نیازی به گفتن نیست ، این واقعیت که آنها دارای یک ابزار سودمند و یک عرضه پولی نزولی هستند ، تقاضای رمز آنها را بسیار قوی کرده است. BNB یکی از معدود نشانه هایی است که از زمان ثبت نام ، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است.

در مورد Ripple and Request Network ، روند کار متفاوت است. هر بار که کاربر یک انتقال را انجام می دهد ، هزینه تراکنش را پرداخت می کند و شبکه مقدار کمی از آن هزینه را می سوزاند. باز هم ، این تأثیر در کاهش عرضه کل آن سکه دارد. این را با بیت کوین مقایسه کنید ، جایی که استخراج کنندگان هزینه ها را می گیرند. در این سناریو ، این مقدار از تورم حاصل به همه افراد در شبکه منتقل می شود.

تاریخچه رایت شبکه را درخواست کنید

تاریخچه رایت شبکه را درخواست کنید

سکه های ICO فروخته نشده

بسیاری از پروژه های جدید ارزهای رمزپایه دارای یک منبع از پیش تعیین شده هستند. برخی از پروژه ها به عنوان بخشی از تعهد به سرمایه گذاران خود تصمیم می گیرند که سکه های فروخته نشده سوزانده شوند. این تلاشی کوچک اما شایسته برای بازگرداندن ارزش به پشتوانه ایده آنها است.

احساس سوختگی کنید

اثبات سوختگی یک روش اجماعی جدید است که روشهای جالبی را برای تکامل فضای ارزهای رمزنگاری شده بیان می کند. اساساً به سکه های جدید اجازه می دهد تا از شبکه های مستقر موجود ، مانند بیت کوین ، بوت استرپ بگیرند تا مزایایی که قبلاً کسب کرده اند را بدست آورند. متأسفانه ، میزان جذب در سراسر هیئت مدیره بسیار کم بوده است.

همانطور که از مثال Counterparty در بالا دیدیم ، حدود 2100 بیت کوین برای ایجاد رمزهای XCP از گردش خارج شده اند. به نظر نمی رسد که این یک مدل طولانی مدت باشد. این نظریه که این اطمینان از تعهد شرکت کنندگان در شبکه را تضمین می کند یک قمار بسیار بزرگ است. در واقع ایجاد یک شبکه معنادار و سپس مجبور کردن مردم برای پذیرش آن در نظر گرفته نمی شود. هیچ مقدار بیت کوین نمی تواند موفقیت را تضمین کند.

این امر همچنین تأثیر منفی در حذف بیت کوین از کل عرضه دارد. این احتمالاً باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود که ممکن است در کوتاه مدت برای سرمایه گذاران خوب باشد. با این حال ، هدف نهایی این است که مردم از چیزی مانند بیت کوین به عنوان وسیله مبادله و نه فقط ذخیره ارزش استفاده کنند. البته هنوز اثبات سوختگی کافی است تا اثبات شود ، اما تاکنون به نظر می رسد که استفاده از سوزاندن سکه به عنوان یک ویژگی ممکن است مفیدتر از صرفاً وسیله ای برای اجماع باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map