وب با مقالاتی درباره آینده رایانش ابری پر شده است. بیشتر این موارد بر روی مواردی مانند هوش مصنوعی و داده های کلان تمرکز دارند که به کسب و کارهای بزرگ کمک می کنند و احتمالاً در مورد ما اطلاعات بیشتری نسبت به خودمان دارند. با این حال ، به نظر می رسد که بسیاری از آنها تأثیری که بلاک چین و ارز رمزپایه در دنیای رایانه توزیع خواهد گذاشت را دست کم می گیرند. قبل از اینکه ما در آن غوطه ور شویم ، بیایید سریع محاسبه کنیم که رایانش ابری چیست.

مروری کوتاه بر رایانش ابری

تأمین نیرو از جنبه های عادی تجارت و در واقع زندگی روزمره است. برنامه نویسان می توانند کد را از راه دور از حالت دیگری بنویسند. دستیاران مجازی می توانند روز شما را از جایی در آسیا ترتیب دهند. حتی ممکن است فقط لوله کش محلی شما باشد که آن توالت فرنگی مضر که از آن اجتناب کرده اید را مرتب کند. این بخشی از یک اقتصاد سالم است. افراد در مهارت های خاصی تخصص دارند. شما با تمرکز بر آنچه در آن مهارت دارید ، به آنها برای این مهارت ها پرداخت می کنید و کارها را ادامه می دهید. چرا از این روش با زیرساخت های فناوری اطلاعات نیز استفاده نکنید?

بسیاری از شرکت ها دوست دارند کنترل بخش IT خود و کارکنان نگهداری آنها را کنترل کنند. این ممکن است برای شرکتهای بزرگ با بودجه برای راه اندازی مفید باشد اما برای شرکتهای کوچکتر و استارتاپها داشتن خدمات در صورت تقاضا اغلب منطقی است.

و این همان چیزی است که رایانش ابری ، خدمات محاسبات آنلاین انعطاف پذیر را فراهم می کند که همزمان با افزایش مقیاس ، نیازهای شما را برآورده می کند. خدمات رایانش ابری در سه دسته پشته قرار می گیرند: زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) ، بستر به عنوان یک سرویس (PaaS) ، و نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) برای توضیحات مفصل همراه با مقاله ما در مورد رایانش ابری همراه باشید.

برنامه های آینده جهان

ماشین های بدون راننده

یا شاید دنیای فعلی؟ اتومبیل های بدون راننده در حال رسیدن به واقعیت هستند. اتومبیل های کاملاً خودکار هستند پیش بینی می شود که آماده باشد از اوایل سال های 2025 تا 2030. اگرچه بسیاری از تصمیم گیری ها در اتومبیل اتفاق می افتد ، بنابراین باید گفت ، ماشین های آینده باید به ابر متصل شوند.

یک ماشین بدون راننده گوگل

تقریباً این نکته وجود دارد که اتومبیل های بدون راننده برای عملکرد بهتر خود به اتصال ابری احتیاج دارند. تصویر با مجوز از گرندلخان.

به احتمال زیاد اتومبیل های خودکار نرم افزار خود را در جاده به روز می کنند. آنها همچنین برای درک حرکت سایر ماشینهای بدون راننده در اطراف خود به ابر متصل می شوند.

ویدیو نیز نقش اصلی را بازی می کند. در حالی که وسایل نقلیه خودکار در درجه اول از دوربینهای خود برای ناوبری استفاده می کنند ، آنها همچنین از آنها برای جلوگیری از سرقت ، خرابکارها و ارائه شواهدی در مورد حوادثی که ممکن است هنگام خارج و خارج از آن اتفاق بیفتد استفاده می کنند. یک اتومبیل بدون راننده ممکن است بتواند این اطلاعات را به صورت محلی ذخیره کند ، اگرچه احتمالاً با بارگذاری آن برای بررسی بهتر در سرویس داده می شود.

تحقیقات با منبع جمعیت

بسیاری از دست ها باعث کار سبک می شوند. همانطور که به سمت دنیایی که به طور فزاینده ای به هم پیوسته است حرکت می کنیم ، دانشمندان و محققان به دنبال افزایش قدرت محاسبات برای حل معماهای خود هستند. این هدف از پروژه های رمزنگاری مانند گولم است که در آن می توان ابر رایانه های مجازی را ایجاد و نابود کرد. دارندگان قدرت محاسبات اضافی می توانند منابع اضافی خود را اجاره کرده و برای این کار به ارز رمزپایه پرداخت کنند.

این نوع رویکرد را می توان قبلاً در پروژه هایی مانند این مشاهده کرد [ایمیل محافظت شده]. هر کسی می تواند یک برنامه رایگان را بارگیری کند و آن را بر روی دستگاه محلی خود اجرا کند. این برنامه داده های تلسکوپ رادیویی را به امید یافتن هوش فرازمینی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

تصور کنید که یکی از اولین کسانی است که زندگی فرازمینی را کشف می کند

[ایمیل محافظت شده] تصور کنید که یکی از اولین کسانی است که زندگی فرازمینی را کشف می کند. تصویر با مجوز از [ایمیل محافظت شده] پروژه.

در حال حاضر ، هیچ کس انگیزه ای ندارد (به غیر از حسن نیت و البته کشف البته) برای شرکت در این برنامه. اما این امکان هنوز هم موجود است. منبع باز بودن کد همراه با فناوری بلاکچین می تواند سناریوهایی را ایجاد کند که در آن مردم می توانند به برنامه هایی کمک کنند که واقعاً برای آنها مهم است. پروژه های اقتدارگرا که ادعا می کنند به نفع خود عمل می کنند ممکن است سر و صدا نکنند.

از متمرکز به توزیع شده

مسلماً حدس و گمان در مورد موارد آینده استفاده از رایانش ابری بسیار سرگرم کننده است اما ما هنوز برخی از مشکلات اساسی را برای حل و فصل داریم. مهمترین نکته این است که نقاط متمرکز خرابی وجود دارد. در این صنعت در حال تحول سریع ، سرانجام مربوط به آمازون ، مایکروسافت ، دیجیتال اقیانوس و دیگر ارائه دهندگان غالب رایانش ابری است..

به دنبال رسوایی فیس بوک و نقض داده های گوگل در سال جاری ، مردم همچنان در مورد مالکیت داده های خود تردید دارند. این نوع نگرانی ها به طور طبیعی به فضای رایانش ابری منتقل خواهند شد. آیا آمازون می تواند تجارت شما را به دلایل سیاسی سانسور کند؟ آیا مایکروسافت می تواند هدف بعدی نقض امنیت باشد?

شرکت ها هزینه های کلانی را صرف تبلیغات می کنند تا مشتریان را نسبت به قابل اعتماد بودنشان متقاعد کنند. متأسفانه شرکت ها ابتدا با سود سهامداران و سپس با رضایت مشتری انگیزه می گیرند. فقط به همین دلیل ، ما باید بلاکچین را با آینده رایانش ابری ادغام کنیم به گونه ای که به مصرف کنندگان اجازه دهد از تقلب در شرکت ها ، سانسورها و تعهدات سیاسی آزاد شوند..

آینده رایانش ابری

موارد استفاده برای آینده رایانش ابری واقعاً هیجان انگیز است. اما رایانش ابری مسئله قدیمی و قدرت و کنترل در جامعه بشری را حل نخواهد کرد. برای اطمینان از اینکه بازیگران بد کنترل سیستم ها را برای اهداف خود ندارند ، باید این سیستم ها را به بلاکچین وارد کنیم. چین در حال حاضر در مرحله ساخت یک است شبکه نظارت بزرگ با یک سیستم اعتباری اجتماعی نسبتاً نگران کننده.

و گرچه انتقاد از شرق آسان است ، سایر بخشهای جهان مانند انگلیس و ایالات متحده از قبل سیستم های نظارت داخلی را به خوبی توسعه داده اند. آیا عموم مردم به این سیستم ها دسترسی خواهند داشت؟ احتمالا نه. وقتی سیستم های رایانش ابری را با فناوری بلاکچین ادغام می کنیم در حالت ایده آل شفافیت لازم برای اعتماد به آنها را خواهیم داشت. پس ممکن است سرانجام در ایجاد نوعی رونق تلاش کنیم که به جای افراد معدود ، به سود بسیاری باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me