ICO تقریباً از ایده راه اندازی بلاک چین جدا نشده است. اکنون این روش اصلی برای جمع آوری سرمایه برای تیم های توسعه است که متقاعد شده اند در مورد مسئله مهم بعدی هستند. حجم بالای ICO منجر به گسترش توکن های جدید در بازار و تقریباً ناگزیر ، در حال گسترش قبرستان پروژه ها که به دلایل مختلف اکنون مرده اند.

موفقیت یا عدم موفقیت ICO – سس مخفی چیست?

برای یک سرمایه گذار منفرد که هنوز به دنبال رمزنگاری به عنوان وسیله ای برای کسب بازده مناسب است ، امکان موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه تقریباً غیرممکن است. درست است ، بسیاری از چک لیست های عملی وجود دارد که می تواند به سرمایه گذاران بالقوه کمک کند تا در میدان مین قضاوت در مورد پتانسیل بلند مدت یک مقاله سفید یا یک تیم توسعه را جستجو کنند.

اما همچنین شاخص های دیگری نیز وجود دارد که احتمال دارد یک استارت آپ بلاکچین خوب عمل کند یا خیر. ما می توانیم به جای اعتماد به چک لیست ، به مدل متفاوتی از جذب سرمایه نگاه کنیم که همچنین ممکن است پتانسیل جذابی برای سرمایه گذاران آینده نگر داشته باشد.

بلاکچین – و فناوری های دفتر توزیع گسترده تر (DLT) – اکنون در بسیاری از بخش های صنعت از جمله بانکداری ، خودروسازی ، هواپیمایی و FMCG مورد توجه قرار گرفته است. شرکت ها به روش های مختلفی درگیر می شوند.

برخی از آنها در کنسرسیوم های گسترده صنعت مانند شرکت می کنند R3 (مالی) یا MOBI (خودرو) تا با هم روی راه حل های یکپارچه کار کنیم. برخی دیگر در حال سرمایه گذاری در شرکت های معتبر فناوری برای ساخت سیستم های سفارشی برای یک راه حل خاص هستند. به عنوان مثال ، والمارت با IBM در حال توسعه DLT برای استفاده در زنجیره تأمین خود است.

دارایی دیجیتال – راه حل های DLT برای صنعت مالی

دارایی دیجیتال یکی از این نمونه های شرکتی است که خود را به عنوان یک پیشرو در بازی توسعه DLT برای بخش مالی تثبیت کرده است. این شرکت هرگز ICO انجام نداده است. در عوض ، این یک مسیر بودجه سنتی تر را دنبال کرد و با موفقیت پشتیبانی مالی از قبیل JP Morgan و Citigroup را به دست آورد و بیش از 110 میلیون دلار سرمایه خطرناک جمع کرد.

صفحه اصلی دارایی دیجیتال

صفحه اصلی دارایی دیجیتال

از آنجا که دارایی دیجیتال تحت حمایت سرمایه گذاری است و بستر فنی آن بر روی هیچ بلاکچین عمومی ساخته نشده است ، مانند استارت آپ های بلاکچین که تحت ICO قرار می گیرند ، در یک اقتصاد رمزگذار عمل نمی کند. در عوض ، دارایی دیجیتال سیستم دفتر توزیع شده خود را ایجاد کرده است که به عنوان Digital Asset Platform شناخته می شود. این سیستم عامل دفاتر توزیع شده و مجاز را همراه با یک زبان سفارشی برای توسعه قراردادهای هوشمند ترکیبی می کند.

دفترهایی که زیربنای پلتفرم هستند تفکیک شده اند ، به این معنی که کاربران فقط براساس مجوزهای خود می توانند بخش ویژه دفتر خود را مشاهده کنند. این از داده ها با سطح محرمانه بودن لازم برای استقرار سیستم در بخش مالی محافظت می کند. در همان زمان ، یک گزارش همگام سازی برای اطمینان از یکپارچگی داده ها در کل دفتر کار می کند.

زبان مدل سازی دارایی دیجیتال (DAML) زبان برنامه نویسی خاص دامنه است که توسط سیستم عامل استفاده می شود. این طراحی شده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد رفتارهای قابل پیش بینی را برنامه ریزی کرده و هر نتیجه احتمالی را تجزیه و تحلیل کنند. این امکان ایجاد قراردادهای هوشمندی را فراهم می کند که امروزه بسیاری از توافق نامه های قانونی پیچیده و آشتی را در بخش مالی خودکار و استاندارد می کند..

این چگونه از Ethereum متفاوت است?

DLT سفارشی مانند آنچه که توسط دارایی دیجیتال استفاده می شود ، در تضاد با یک اکوسیستم بلاکچین عمومی مانند Ethereum است. بلاکچین Ethereum باز است ، یعنی اپراتورهای گره می توانند کل بلاکچین را ببینند. برخی از راه حل ها برای عنصر محرمانه بودن وجود دارد ، اما نه در حدی که نیازهای شرکت ها و موسسات بانکی را برآورده کند..

بلاک چین های عمومی مانند Ethereum امکان توسعه برنامه ها را به طور کلی در زبان های برنامه نویسی قرارداد هوشمند فراهم می کنند. زبانهای عمومی انعطاف پذیری کامل برنامه نویسی را امکان پذیر می کنند ، که می تواند مجموعه ای گسترده از موارد حاصل از یک قرارداد هوشمند واحد را ایجاد کند. این امر دشواری های اجتناب ناپذیری را در پیش بینی و آزمایش هرگونه احتمال احتمالی ایجاد می کند.

بنابراین قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum که در زبانهای برنامه نویسی عمومی کدگذاری شده اند ، ممکن است عواقب ناخواسته ای داشته باشند ، که Digital Asset با توسعه قراردادهای هوشمند خود در DAML قادر به جلوگیری از آنها است..

پرونده معروف اکنون هک DAO نمونه برجسته پیامدهای ناخواسته در یک قرارداد هوشمند مبتنی بر Ethereum است. بودجه توسط یک حزب مخرب که قادر به استفاده از نقاط ضعف ذاتی در برنامه نویسی قرارداد هوشمند بود ، جمع شد. این نوع هک آسیب پذیری های ذاتی Ethereum را نشان می دهد.

چرا پیش بینی اهمیت دارد

قابل پیش بینی بودن از این جهت مهم است که شرکت ها هنگام اجرای فن آوری های جدید مجبورند ریسک هایی را برای سرمایه گذاری سهامداران در نظر بگیرند. با توجه به خسارت احتمالی قیمت سهام ، شرکتها به سختی تمایلی به پذیرش همان فناوری دفتر عمومی مربوط به هک مانند یکی از متحمل شده توسط DAO ندارند..

بنابراین ، عنصر قابل پیش بینی DAML برای برنامه نویسی قراردادهای هوشمند به خوبی می تواند به این معنی باشد که ارائه دارایی دیجیتال می تواند برنامه هایی فراتر از دنیای مالی و در بخش های دیگر در آینده داشته باشد.

این به این دلیل نیست که Ethereum و سایر بلاک چین ها مزایای زیادی را هم برای توسعه دهندگان بلاکچین و هم برای جامعه سرمایه گذاری رمزنگاری ارائه می دهند. با این حال ، دنیای شرکت ها با استفاده از بلاک چین های عمومی در وضعیت فعلی خود ، نگرانی های بسیاری زیادی دارند.

در دنیای مالی ، رازداری یکی از سختگیرانه ترین الزامات است و داده های معاملات در بلاکچین عمومی با تعریف عمومی است. علاوه بر این ، سرعت پایین معامله و گسترش هک های با مشخصات بالا همچنین به این معنی است که بلاکچین های عمومی برای همه اهداف در بخش های مالی و سایر موارد مناسب نیستند.

بانک ها

شرکت های مالی مانند بانک ها تمایلی به استفاده از بلاک چین های عمومی ندارند

قابل درک است که شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که اجرای هر فناوری جدید ارزش آفرینی خواهد کرد ، به این معنی که باید در افزایش قیمت سهام و در نتیجه بازگشت سرمایه سهامداران کمک کند. هر گونه خطا در مورد اشتباه پیش می رود ، بازارها را می ترساند و نتیجه عکس می دهد.

چرا سرمایه گذاری خصوصی برای بلاکچین مهم است

دارایی دیجیتال یک شرکت خصوصی است ، به این معنی که درگیر شدن در هر سرمایه گذار فردی امکان پذیر نیست مگر اینکه شرکت در آینده از عرضه اولیه (IPO) استفاده کند..

پس چی؟ اگر نمی توانید سهام یا نشانه های Digital Asset را بخرید ، چرا باید مزاحم شوید؟ نکته این است که ، در زمینه صدها استارت آپ جدید بلاکچین که هر ماه در حال حاضر راه اندازی می شوند و شکست می خورند ، می توان از این موارد آموخت.

در نظر بگیرید که بخش مالی حتی در ساده ترین معاملات نیز به واسطه ها وابسته است. کارگزاران ، وکلا و سایر واسطه ها با هدف اطمینان از اینکه اعتماد کافی برقرار می شود ، سیستم را بهم پیوند می زنند. با این حال ، موسسات مالی مانند آنهایی که در دارایی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند ، درک می کنند که این سیستم پیچیده است و برای هر معامله دست به دست می شود.

سیستم از نظر طراحی به این سختی نیست. تا حدی بر اساس عوامل خارجی مانند بحران مالی جهانی 2008 تکامل یافته است. اما خود صنعت نیاز به توسعه را تشخیص می دهد. این پتانسیل طولانی مدت DLT برای انجام این کار را می بیند. هسته اصلی اصل بلاکچین ایجاد سیستم بود که بتواند مستقیماً دو طرف را به هم متصل کند و جایگزین نیاز به واسطه برای ایجاد اعتماد در معاملات که شامل مبادله ارزش است ، شود..

دارایی دیجیتال این اصول اصلی را در نظر گرفته و آنها را در یک راه حل سفارشی برای بخش مالی توسعه می دهد. نویدبخش این است که سرعت تجارت را تسریع کنید ، بسیاری از موافقت نامه های حقوقی مربوط به تجارت را خودکار کنید و از طریق تفکیک دفترهای مجاز مجوز رازداری قانونی را تضمین کنید.

دفترهای خصوصی به عنوان یک کاتالیزور برای فرزندخواندگی

اینجاست که سوال اساسی پذیرش بلاکچین جالب می شود. خالصان بلاکچین تمایل دارند ایده فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز را که توسط مشاغل بزرگ پذیرفته می شود ، تمسخر کنند. خصوصی یا مجاز بودن دفترهای ثبت نام متمرکز نیز اصول ذاتی یک شبکه اجماع باز را که نیاز به اعتماد را تحت تأثیر قرار می دهد شکست می دهد. از این گذشته ، اگر شبکه اجماع برای گروه خاصی بسته شده است ، چرا آنها حتی نیاز به تمرکززدایی دارند?

خوب ، جهان ، حتی شبکه های بسته بین موسسات مالی و شرکت ها ، هنوز بر اساس اعتماد همتا عمل نمی کند. روی آن واسطه ها می دوزد. و هزینه می گیرند. کاهش کارمزد هزینه ها را کاهش می دهد ، بنابراین افزایش بازگشت سرمایه بالقوه به سهامداران را افزایش می دهد که باعث جذب پول و سرمایه بیشتری به شرکت مورد نظر می شود.

بنابراین ، بلاکچین های خصوصی دارای ارزش هستند و در نهایت می توانند کاتالیزوری برای پذیرش گسترده فن آوری های غیرمتمرکز باشند ، خواه پاک خواهان بلاکچین باشند یا نخواهند. اگر این پیشرفت را با اینترنت مقایسه کنیم ، هیچ کس فکر نمی کند که این روزها شرکت ها از اینترانت های بسته و شبکه های خصوصی برای انجام کار استفاده می کنند.

شرکتهایی که به زحمت نمی توانستند از پس فن آوری های اینترنتی برآیند ، مدتها پیش بدشان می آمد و سرمایه های سهامداران را با خود می بردند. با این وجود ، استفاده از فن آوری های اینترنتی توسط شرکت ، این واقعیت را که شبکه جهانی وب به عنوان یک سیستم باز باقی می ماند ، تغییر نمی دهد..

چرا سرمایه گذاران رمزنگاری باید به تصویب DLT توجه کنند

دارایی دیجیتال از برخی از موارد مورد توجه و سرمایه گذاری برخوردار است برجسته ترین موسسات بانکی جهان. این م institutionsسسات به قدرت فن آوری دفتر توزیع شده برای ایجاد تغییرات ابتکاری در بخش معتقدند ، در غیر این صورت سرمایه گذاری نمی کردند. این باور از آنجا ناشی می شود که استفاده از DLT ها در بخش مالی پتانسیل واقعی ، بلند مدت و تغییر دهنده صنعت را دارد.

آنچه دارایی دیجیتال به درستی انجام می دهد استفاده از عملکرد اصلی DLT ها برای حل یک مشکل موجود است. این نه در حال ساخت راه حلی برای مشکلی است که وجود ندارد ، و نه شرکتی است که به دنبال سود سریع در بازده سریع است.

این یک بازی طولانی است که نتیجه آن باعث ایجاد اتوماسیون و افزایش اعتماد بین طرفین می شود. این به نوبه خود سرعت بخشیدن به معاملات و افزایش سودآوری بازیکنان در بخش مالی را به همراه خواهد داشت. سودآوری در نهایت همان چیزی است که باعث افزایش بازگشت سرمایه به سهامداران می شود.

سودآوری همان دلیلی است که Walmart و IBM در ابتکار استفاده از قابلیت ردیابی دیجیتال بلاکچین در زنجیره تأمین Walmart شریک شدند. اگر Walmart بتواند محصول از دست رفته را کاهش دهد ، مزایای متعددی دارد.

این شرکت معتقد است که می تواند سود حاصل از کالای کمتر از دست رفته را افزایش دهد و هزینه های تلاش برای ردیابی و ردیابی محصول از طریق زنجیره تأمین را کاهش دهد. ردیابی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین همچنین خطر ورود محصولات خراب به قفسه ها و خانه های مصرف کنندگان را کاهش می دهد. کاهش ریسک همچنین با اطمینان به بازار که شرکت شرط پایدار برای سرمایه گذاری است ، قیمت سهام را افزایش می دهد.

راه حل های جدید ، نه مشکلات جدید

امروزه بسیاری از استارت آپ های بلاکچین در تلاشند بازارهای کاملاً جدیدی را با استفاده از مبنای بلاکچین ایجاد کنند. این قسمت قابل توجهی از دلیل شکست بسیاری از استارت آپ های بلاکچین است. در ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری در ICO بزرگ بعدی ، منطقی است که بررسی کنیم که پول کلان در حال حاضر به کجا می رود.

راه حل های توسعه یافته برای DLT در مشاغل بزرگ با ارائه مقاله سفید عمومی و پیشنهاد بازده فوری توکن ها ارائه نمی شود. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند به طرح سرمایه گذاران باهوشی تبدیل شوند که ICO های آینده و پتانسیل پاداش های بلند مدت را ارزیابی می کنند..

با نگاهی گسترده تر ، این امر همچنین می تواند راهی برای ارزیابی سایر فرصت های سرمایه گذاری بلند مدت باشد. به جای اینکه در شرکت ارائه دهنده راه حل blockchain پول بپردازید ، شروع به بررسی این که کدام شرکت ها DLT را اجرا می کنند ، کنید. آیا در نتیجه احتمال افزایش قیمت سهام وجود دارد؟?

سرمایه گذاری هوشمند

تصویب این دیدگاه گسترده این است که سرمایه گذاران موفق چگونه درآمد کسب می کنند. آنها بر اساس یک کاغذ سفید براق دنبال بازگشت سریع نیستند.

سرخابی

سرخابی چیزهای براق را دوست دارد. سرخابی نباشید. (اعتبار تصویر: بی بی سی)

باهوش ترین سرمایه گذاران به جهان نگاه می کنند ، وقت می گذارند تا در مورد آنچه که باعث ایجاد تغییر در بازارها می شود اطلاعات کسب کنند و از این دانش برای ارزیابی بصیرت آمیز از پتانسیل آینده برای تغییر استفاده می کنند.

کسانی که با موفقیت از رونق dotcom عبور کردند ، این را درک کردند و کسانی که بیشترین سود را از سرمایه گذاری در بلاکچین و DLT کسب کنند ، تفاوتی نخواهند داشت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me