معاملات آتی بیت کوین یک تحول نسبتاً اخیر پس از تأیید مقررات در پایان سال 2018 است. آنها امکان معامله با ارزش آینده بیت کوین را فراهم می کنند اما بدون استفاده از مبادلات. معرفی معاملات آتی بیت کوین در طی سال جاری تحولات جالبی را ایجاد کرده است. در اینجا ، ما مختصراً تاریخچه معاملات آتی بیت کوین را به شما معرفی می کنیم و به موارد بعدی می پردازیم.

آینده بیت کوین چیست?

اول ، به سود هر کسی که ممکن است از نظر مالی مبهم باشد ، آینده بیت کوین چیست?

در قرارداد آتی ، دو طرف توافق می کنند که کالایی را با قیمت توافق شده در تاریخ آینده معامله کنند. بنابراین ، به عنوان مثال ، به یک کشاورز فکر کنید که در آغاز فصل رشد محصولات غلات را می فروشد. اگر بین الان و زمان برداشت محصول قیمت دانه کاهش پیدا کند ، از جیب شما خارج است.

خریداران دانه او در همان موقعیت هستند اما در طرف دیگر معادله قرار دارند. اگر قیمت دانه افزایش یابد ، آنها می توانند محصولات خود را با ضرر به فروش برسانند.

آینده راهی برای محافظت در برابر این نوسانات است. خریدار و فروشنده توافق می کنند که معاملات خاصی را با قیمت توافق شده و تاریخ معین در آینده انجام دهند. این توافق نامه یک قرارداد قانونی است که به موجب آن طرفین باید صرف نظر از برندگان یا بازندگان خرید را منعقد کنند.

معامله گران مالی از معاملات آتی به عنوان راهی برای حدس و گمان در مورد قیمت آینده یک دارایی استفاده می کنند. اگر آنها اعتقاد دارند که قیمت ها افزایش می یابد ، پس خرید دارایی با قیمت ثابت آینده به یک معامله گر اجازه می دهد با افزایش نرخ بازار ، این دارایی ها یا خود قرارداد آتی را با قیمت بالاتر بفروشد. این یک تجارت خطرناک است و کسب سود متکی به درک عمیق نوسانات بازار است.

معاملات آتی بیت کوین نیز به روشی مشابه کار می کنند. با خرید و فروش قراردادهای آتی بیت کوین ، سرمایه گذاران می توانند ارزش آینده بیت کوین را حدس بزنند بدون اینکه هرگز مجبور به مالکیت واقعی دارایی شوید.

تاریخچه مختصری از آینده بیت کوین

هنگام راه اندازی

معاملات آتی بیت کوین مدتی قبل از سال 2018 وجود داشت اما فقط در مبادلات رمزنگاری به عنوان دارایی های غیرقابل تنظیم معامله می شد. معاملات آتی بیت کوین تنظیم شده در پایان سال 2017 معرفی شد. در طی یک هفته در ماه دسامبر ، دو صرافی برجسته معاملات آتی ، بورس گزینه های گزینه شیکاگو (Cboe) و بورس کالای شیکاگو (CME) ، هر دو معاملات آتی را براساس بیت کوین آغاز کردند.

جامعه مالی گسترده تر از معرفی معاملات آتی بیت کوین استقبال کردند. این اولین فرصت برای درگیر شدن در تجارت بیت کوین بود بدون اینکه لزوماً مجبور به داشتن واقعی آن باشید. همچنین امنیت و مشروعیت مقررات را ارائه می دهد.

علاوه بر این ، معاملات آتی بیت کوین برای سرمایه گذاران آن کشورهایی که تجارت بیت کوین را ممنوع کرده اند ، یک مزیت دارد. به این دلیل که معامله در معاملات آتی به معنای معامله خود بیت کوین نیست.

جامعه رمزنگاری همچنین در معرفی معاملات آتی بیت کوین هیجان اولیه را داشت. تصور می شد که بازار می تواند نقدینگی ناشی از هجوم سرمایه گذاری های جدید را افزایش دهد.

پیش از این وقایع ، قیمت بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش بود وب سایت Cboe خراب شد در همان روزی که معاملات آتی بیت کوین افتتاح شد و قیمت بیت کوین 10 درصد افزایش یافت.

میانگین حجم معاملات آتی بیت کوین در Q2 نسبت به سه ماهه قبل 93٪ رشد کرد ، در حالی که سود باز از 2400 قرارداد فراتر رفت و 58٪ افزایش داشت. درباره تجارت بیشتر بیاموزید # بیت کوین آینده: https://t.co/adjWVWXBPQ pic.twitter.com/UQWC3nGGrI

– CMEGroup (CMEGroup) 20 جولای 2018

هنگامی که CME یک هفته بعد معاملات آتی بیت کوین را آغاز کرد ، بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از 20 هزار دلار رسید. اگرچه ، همانطور که همه ما می دانیم ، این دوام نیاورد.

سپس خرس ها آمد

قیمت بیت کوین طی چند ماه اول سال 2018 به طور پیوسته افت کرد. با کاهش شدید ، اخبار شروع به گمانه زنی کردند که آیا معرفی معاملات آتی بیت کوین ضرری بیش از سود داشته است یا خیر. WSJ تحلیلی منتشر کرد در ژانویه نشان داد در حالی که سرمایه گذاران کوچکتر روی قیمت بیت کوین صعودی بودند ، سرمایه گذاران نهادی که در معاملات آتی بیت کوین معامله می کنند نزولی بودند و قیمت را پایین می آورد.

در ماه مه ، بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو نامه ای را منتشر کرد پیشنهاد می شود که تورم سریع بیت کوین توسط سرمایه گذاران خوش بینانه متقاعد شده است که اطمینان داشتند بازار می تواند به رشد خود ادامه دهد. در ادامه این نامه به این نکته اشاره شد که معرفی معاملات آتی بیت کوین ، ابزاری برای کوتاه مدت در بازار بیت کوین برای سرمایه گذاران بدبین فراهم کرده است. چنین ابزاری برای اتصال کوتاه قبلاً وجود نداشته است.

اگرچه کاملاً ممکن است معرفی معاملات آتی بیت کوین باعث افت قیمت بازار شود ، اما حجم معاملات لزوماً در این تئوری جمع نمی شود. گروه CME در ماه جولای توئیت کرد که آمار معاملات سه ماهه دوم آنها متوسط ​​افزایش روزانه 93 درصدی نسبت به سه ماهه اول را نشان می دهد.

اگر نظریه بانک فدرال درست باشد ، چنین افزایش چشمگیری در معاملات آتی بیت کوین باید ارزش بیت کوین را در سه ماهه دوم 2018 به میزان قابل توجهی نسبت به ماه اول تحت تأثیر قرار دهد. مخصوصاً اگر روند کوتاه پوشیدن روند باشد. با این حال ، نمودار قیمت بیت کوین برای سال 2018 به وضوح شدیدترین نوسانات بازار در سه ماهه اول را نشان می دهد.

نمودار قیمت BTC

سه ماهه اول 2018 به وضوح برای بیت کوین بیش از سه ماهه دوم نوسان داشت.

علاوه بر این ، حجم معاملات آتی بیت کوین به طور کلی وجود دارد کند دیده می شود, حتی از همان ابتدای راه اندازی آنها در ماه دسامبر. این یک جهش بزرگ است که تصور کنید چنین حجم کمی از معاملات می تواند باعث کاهش قابل توجه قیمت شود.

آینده برای آینده بیت کوین: تسویه حساب فیزیکی ETF بیت کوین را امکان پذیر می کند?

CME و Cboe معاملات آتی بیت کوین تسویه حساب شده را بر اساس قیمت بیت کوین در صرافی های رمزنگاری معرفی کردند. با این حال ، مبادلات رمزنگاری هنوز بدون نظارت باقی می مانند. تحول بزرگ بعدی در سفر آتی بیت کوین ، معرفی قراردادهای آتی تنظیم شده و تنظیم شده از نظر جسمی است.

صرافی بین قاره ای (ICE) که مالک NYSE است ، استارتاپی به نام را تشکیل داده است باکت, که آینده هایی را راه اندازی می کند که با بیت کوین واقعی تسویه حساب می کنند. این یک تحول بیشتر در معاملات آتی بیت کوین است که نیازهای تنظیم کنندگان را بهتر برآورده می کند. باکت اعلام کرده است این معاملات آتی بیت کوین خود را در دسامبر سال جاری آغاز خواهد کرد.

به خودی خود ، این می تواند گامی باشد که باعث جذب بیشتر سرمایه های نهادی به بازار بیت کوین شود. با این حال ، حدس و گمان هایی وجود دارد که معرفی معاملات آتی از نظر جسمی می تواند به SEC ایالات متحده کمک کند تا ETF بیت کوین را تصویب کند. در طی رد های قبلی ، SEC نقل کرد وابستگی رمزنگاری به مبادلات غیرقابل تنظیم و اندازه کلی بازار بیت کوین به عنوان دلایل رد ETF های بیت کوین. معاملات آتی با تسویه حساب فیزیکی همچنین می توانند نقدینگی را به بازار تزریق کنند ، به این معنی که Bakkt موانع تصویب SEC را از بین می برد.

افکار نهایی

2018 اولین سال تنظیم معاملات آتی بیت کوین بوده است و ماجرا هنوز هم تمام نشده است. معرفی معاملات آتی بیت کوین می تواند شروع یک داستان جذاب تاریخی باشد. در سالهای آینده ، تکامل آنها می تواند توصیف کند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در نهایت توسط بازارهای اصلی جریان مالی پذیرفته شده اند.

تصویر ویژه با مجوز از Pixabay