شما در یک تجارت بزرگ رمزنگاری برنده هستید. سود باز شما هر روز افزایش می یابد. تبریک می گویم! اما آیا دقیقاً می دانید چرا و چه موقع باید از معاملات برنده خارج شوید ، قبل از پول هوشمند به برخی ، یا حتی همه دستاوردهای سخت شما کمک کنند?

این مقاله چندین تنظیم سودآور و کم خطر را نشان می دهد که می تواند به شما کمک کند قبل از اینکه برای تجارت آشکار شود ، تجارت خود را تعیین کنید. گله. با خروج از جلوتر از جمعیت ، می توانید خیلی بیشتر از سودهای آزاد خود را حفظ کنید. همچنین استرس کمتری را تجربه خواهید کرد و زمان کمتری را در بازار خواهید گذراند ، بنابراین در معرض خطر قرار گرفتن در معرض خطر قرار می گیرید.

استراتژی شماره 1: استفاده از شمارش چرخه قیمت همراه با پشتیبانی / مقاومت و واگرایی قیمت / حرکت (معاملات طولانی)

بیشتر بازارهای رمزنگاری مایع (با حجم معاملات بالا) با قیمت 16-24 بار کار می کنند چرخه (از یک دره به یک دیگر اندازه گیری می شود ، میانگین آن معمولاً 18-20 بار است). با رسم الف دو برابر تصادفی اسیلاتور در نمودارهای شما ، شما می توانید از نظر بصری پیش بینی کنید که چرخه معاملات بعدی پایین ممکن است ظاهر شود. این شاخص فنی دقیق می تواند اطمینان بیشتری در ورود / خروج از معاملات خود ایجاد کند. در مثال تجارت زیر ، من یک چرخه معتبر پایین را شناسایی کردم ایکس در نمودار روزانه BTCUSD. قیمت در چهار نوار بعدی شتاب بیشتری می گیرد ، برای چندین مورد دیگر ادغام می شود و پس از آن افزایش نهایی را تجربه می کند آ. چندین پویایی چرخه در اینجا کار می کند که شما باید آنها را داخلی کنید:

 • در یک چرخه صعودی ، بازارها معمولاً 5 تا 7 میله از کمترین چرخه قبل از توقف موقت / عقب نشینی (مستطیل آبی) افزایش می یابند.
 • اگر دوباره قیمت پس از ایستگاه افزایش یافت ، انتظار می رود که افزایش کامل از پایین ترین سطح چرخه ، پس از 11-14 نوار قیمت بار دیگر متوقف شود.
 • اگر میله 11-14 در یک حرکت قبلی متوقف شود ، محکم باشید مقاومت منطقه (خط قرمز روی نمودار) و شما نوسانگرهای حرکت مانند فهرست کانال کالا (CCI (14)) منفی است واگرایی با اقدام قیمت ، باید از تجارت برنده خود خارج شوید بلافاصله. مستقیما.

تجارت BTCUSD پس از 12 بار از تجارت برنده خارج می شود

شکل 1.) بیت کوین / دلار آمریکا ، روزانه. استفاده از دانش شمارش نوار چرخه و سایر شاخص های فنی می تواند شما را نسبت به خروج سودآور – قبل از بقیه افراد ، هشدار دهد. نمودار گرافیکی: Metastock.com

بعد از یک میله محکم 11-14 میله ای (یکی بدون بازگشتی قابل تشخیص در طول مسیر) ، احتمال سود بیشتر بسیار کم است. بنابراین ، به محض تسریع بالاتر قیمت از منطقه اصطکاک اول ، شروع به کار کنید مقیاس کردن حداقل یک سوم سود باز خود را پس از رسیدن به میله 10 ، سومین ثانیه را با نوار 11 کاهش دهید و به طور کامل از تجارت خارج شوید و پول نقد کنید قبل از اینکه قیمت وارد یک خط مقاومت اصلی شود.

غذاهای کلیدی:

 • همیشه تعداد نوار چرخه فعلی را بدانید. اکثر بازارهای رمزنگاری پس از یک رالی 11-14 قدرتمند متوقف می شوند / معکوس می شوند.
 • بدانید که مناطق مقاومت اصلی (عرضه) در سکه هایی که تجارت می کنید کجاست. اینها معمولاً مناطق قیمتی معکوس / معکوس با احتمال زیاد هستند.
 • از توسعه واگرایی قیمت / حرکت در نوسانگرهای قابل اعتماد مانند شاخص کانال کالا یا CCI (14) آگاه باشید ، به ویژه پس از یک افزایش شدید 11-14 میله ای به سمت یک منطقه مقاومت اصلی.
 • با استفاده از این سه ابزار شما می توانید نقاط خروج از داد و ستد با احتمال زیاد را قبل از گله تعیین کنید. قبل از اینکه سودهای باز شما به هدف ربایش تبدیل شود ، از معاملات برنده خارج شوید!

استراتژی شماره 2: فروش قدرت در یک رالی مرحله آخر ، سهموی (معاملات طولانی)

بیشتر دخمه ها تمایل به حرکت در سه موج متوالی و پایدار دارند. سپس یک مرحله تغییر شکل روند عمده یا ادغام می شود. اواخر دسامبر 2017 تا اقدام قیمت اکتبر 2018 در نمودار روزانه BTCUSD این مسئله را به خوبی نشان می دهد:

چهار BTCUSD از تجارت برنده خارج می شود

شکل 2.) بیت کوین / دلار آمریکا ، هفتگی. بازارهای پرطرفدار پس از سه موج قدرتمند متوالی متوقف و معکوس می شوند. هنگامی که موج چهارم ظاهر می شود و قیمت شروع به تسریع می کند ، شما نیاز به یک برنامه برای برداشت سود ناگهانی دارید. نمودار گرافیکی: Metastock.com

توجه داشته باشید که سه موج اولیه از ابتدای سال 2018 در حال کاهش بود. موج چهارم شروع شد ، اما نتوانست موج سه پایین را از بین ببرد و قیمت از چند ماه قبل در حال تحکیم است.

اما اکنون نگاهی به سمت چپ نمودار بیندازید: سه موج قدرتمند صعودی در ماه مارس – اکتبر 2017 چاپ شده اند ، اما پس از آن فقط پس از بازپرداخت جزئی ، موج چهارم ظاهر شد. این موج هیولای خرید با سرعت تقریباً عمودی به مدت شش هفته افزایش یافت. این تظاهرات احتمالی احتراق شیدایی منجر به پیش بینی قابل توجه در بالا / برگشت در اواسط دسامبر 2017 شد. در اینجا نحوه سودآوری و همچنین محافظت از سودهای آزاد وجود دارد ، اگر شما هرگز در یک تجمع سهموی تقریباً عمودی گیر افتاده اید:

 • هنگامی که قیمت از موج سه بالا رفت ، شروع به نظارت بر رابطه قیمت با هشت دوره آبی می کنید میانگین متحرک نمایی خط (EMA) همانطور که قیمت بیش از حد بالاتر از خط کشیده می شود ، شروع به دریافت یک سوم سود باز کنید و از خط به عنوان توقف عقب خود استفاده کنید.
 • سطح 13 دوره را کنترل کنید میانگین شاخص جهت دار یا هیستوگرام ADX (13). قرائت بالای 50 بسیار شدید است ، مگر در یک تجمع سهموی. در عوض به دنبال واگرایی قیمت / حرکت بین ADX و قیمت باشید. توجه داشته باشید که چگونه ADX نتوانست به بالاترین حد برسد حتی وقتی بیت کوین بزرگ شد. این نشانه روشنی برای رزرو حتی بیشتر است ، اگر نه تمام سودهای آزاد شما.
 • سرانجام ، عقب نشینی پس از اوج دو موج پایین ، کمترین چرخه هفتگی بود. قیمت برای هشت میله جمع شد ، در اوج سه متوقف شد ، کمی عقب کشید و سپس پیشروی تقریباً عمودی شش میله ای را شروع کرد. در مجموع 14 نوار قیمت بالاتر از کمترین چرخه است. قانون میله 11 به 14 را که قبلاً بحث شد به خاطر دارید؟ با نوار 11 ، یک تاجر خردمند با تهاجمی مقیاس خود را کاهش می داد و با نوار 12 تمام سودهای باز را می گرفت و به سمت تپه ها می دوید. آن استراتژی خروج را با بیشتر معامله گران خرده فروشی که معتقدند آسمان حد است مقایسه کنید.

غذاهای کلیدی:

 • افزایش شدید بیش از یک موج سه بالا ممکن است نشانه افزایش روند سهموی باشد.
 • رابطه بین میانگین متحرک نمایی هشت دوره آبی و قیمت خود را ثبت کنید. افراط و تفریط ممکن است هشدار دهنده این باشد که تجمع تقریباً کامل است.
 • ADX 13 دوره ای را برای واگرایی قیمت / حرکت بررسی کنید. عدم موفقیت ADX در رسیدن به بالاترین قیمت در کنار قیمت ، سیگنال خروجی واضحی است.
 • قانون نوار قیمت 11-14 نیز متحدی بسیار قدرتمند در مبارزه برای حفظ سودهای باز است. هرگز انتظار نداشته باشید که بازار پس از میله های 11-14 به طور قابل توجهی افزایش یابد. سود خود را بردارید و به پول نقد برگردید.

استراتژی شماره 3: استفاده از زمان بندی چرخه برای خروج از معاملات کوتاه مدت به قدرت

نمودار شمعدان روزانه بیت کوین / دلار آمریكا به وضوح تعداد چرخه های نوار 19-21 را به طور مكرر نشان می دهد (از طریق یک طریق). در بعضی مواقع این چرخه می تواند تا 24-26 بار افزایش یابد ، یا حتی تا 14-16 بار کوچک شود ، اما به طور کلی در طول 18-20 بار می باشد.

بگذارید بگوییم شما کوتاه رفتید شکست خط روند در اواخر ژانویه 2018 ، و شما قبلاً می دانستید که یک چرخه کم احتمال زیاد به دلیل ظهور آن در تاریخ 6 فوریه یا حدود آن است. قیمت خیلی سریع کاهش یافت و تا 20 فوریه نزدیک 20 درصد سود به شما ارائه داد ، پس یک معامله گر عاقل چه کاری انجام می داد؟ برای برخی از نکات به نمودار زیر مراجعه کنید:

معاملات برنده Bitcoin / USD با چرخه

شکل 3.) بیت کوین / دلار آمریکا. تاجران باهوش از دانش خود در مورد پیش بینی چرخه برای کمک به زمان خروج خود استفاده می کنند و سود خود را از گله پیش می برند. شمعدان های برگشتی صعودی پایین بودن چرخه را تأیید می کنند اما سیگنال های خروج از تجارت کوتاه مدت ضعیف هستند. نمودار گرافیکی: Metastock.com

شمارش نوار چرخه در 16 فوریه در 2 فوریه بود. در آن زمان ، شما 20 درصد سود باز داشتید ، بنابراین حرکت عاقلانه این بود که حداقل نیمی از سود باز را با نزدیک کردن نوار بگیرید. سپس با توسعه میله های 17-20 ، آخرین فرصت برای برداشت سود نهایی قبل از تشکیل کم چرخه وجود داشت. آیا ممکن است قیمت با کاهش کمتری به یک تاریخ دیگر کاهش یابد؟ بله ، اما چرا این شانس را دارید که با چنین نتیجه با احتمال کم ، سودهای باز را به خطر بیندازید?

یک بار دیگر

یک تنظیم کوتاه تجارت مشابه در سمت راست نمودار قرار دارد. زمان بندی چرخه و پویایی سودآوری دقیقاً به همان شیوه کار می کرد. به هر حال ، کم عمق است عقب کشیدن ورود طولانی به وسط نمودار نیز پس از کم بودن چرخه تأیید شده رخ داده است. بازگشت های کم عمق به کمترین چرخه در فاز چرخه صعودی و عمیق در فازهای چرخه نزولی رخ می دهد. هرچه بیشتر با چرخه های یک سکه کار کنید ، شناسایی تنظیمات کوتاه خرید و فروش کم خطر برای شما آسان تر خواهد بود.

غذاهای کلیدی:

 • ردیابی متوسط ​​طول چرخه در هر سکه ای که معامله می کنید ، یک قدرت تجارت قدرتمند به شما می دهد.
 • وقتی یک دوره تجارت کوتاه برنده به 15 بار رسید ، آماده شوید که نیمی از سود خود را بگیرید.
 • با پیشرفت چرخه از طریق میله های 17-20 ، شما باید مقیاس کاملاً برنده تجارت کوتاه خود را انجام دهید.
 • بازگشت کم عمق به پایین ترین چرخه معمولاً در مراحل چرخه صعودی رخ می دهد. بازگرداندن عمیق تر به پایین چرخه در مراحل چرخه نزولی و / یا تنظیمات معکوس روند صعودی عمده رخ می دهد.

خلاصه

دانستن نحوه خروج از معاملات برنده می تواند به همان اندازه که یک فرآیند مکانیکی و سرد است ، هنر نیز باشد. اما دانش عمیق در مورد زمان چرخه و سایر موارد فنی به شما کمک می کند حداکثر سود را از برندگان خود کسب کنید. این دانش از تبدیل یک معامله بزرگ برنده به یک برنده متوسط ​​، یا حتی تجارت باخت جلوگیری خواهد کرد. این رویدادی است که هیچ معامله گر ماهری هرگز نباید آن را تجربه کند.

برداشت قبل از این که رقابتی شما داشته باشد ، سود کسب می کند و شما برای سودآوری مداوم در بازارهای رمزنگاری آنچه را که لازم دارید ، خواهید داشت.

سلب مسئولیت: سوداگری در بازارهای مالی شامل ریسک قابل توجهی است و بنابراین فقط باید هنگام سرمایه گذاری یا سرمایه گذاری از ریسک سرمایه استفاده شود. همیشه قبل از استفاده از ریسک سرمایه در بازارهای مالی ، با مشاور مالی مجاز خود مشورت کنید.