آموزش چرخه قیمت: تجارت اولین بازپرداخت

قیمت چرخه یکی از پدیده های فنی قابل اطمینان تر در بازار ارزهای رمزنگاری شده هستند. ماهیت تکراری و به موقع آنها در هنگام ورود یا خروج از معاملات خود در فرصت مناسب ترین فرصت را به شما می دهد: یک قدم جلوتر از رقبای خود.

این آموزش مختصر با درک اساسی چرخه ها آغاز می شود و سپس یک جفت خاص از post-trend را نشان می دهد واژگونی تنظیمات تجارت چرخه. این تنظیمات مبتنی بر چرخه در همه بازارهای رمزنگاری ظاهر می شوند ، از شاخص های فنی رایج استفاده می کنند و به راحتی به خاطر سپرده می شوند. آنها همچنین نمایه ریسک / پاداش مطلوب و پتانسیل درصد بالایی از معاملات برنده را به شما ارائه می دهند.

چرخه ها در بازار ارزهای رمزنگاری شده: چه ، چرا ، چگونه

همه ارزهای رمزپایه مایع در یک سری چرخه قیمت حرکت می کنند. این الگوهای نوسانی فشار خرید و فروش می تواند فرصت های تجاری کم خطر و با پاداش بالا را به شما ارائه دهد.

مرغ یا تخم مرغ?

برخی از معامله گران ادعا می کنند که چرخه ها به خودی خود وجود دارند و عامل اصلی حرکت های قابل معامله در بازار هستند. با این حال ، دیگران به همان اندازه مصمم هستند که نبرد مداوم بین گاوها و خرس ها عامل اصلی اقدام قیمت های دوره ای است. بحث این مرغ درمقابل تخم مرغ البته ادامه دارد ، اما همه آنچه شما باید بدانید این است که چرخه ها وجود دارند ، قابل شناسایی هستند و می توانند فرصت سودآوری را به شما ارائه دهند.

پیش بینی چرخه ایده آل

شکل 1.) Litecoin / USD ، روزانه: چرخه قیمت در همه ارزهای رمزپایه و در هر نمودار چارچوب زمانی نشان داده می شود. نمودار گرافیکی: Motivewave.com

نمودار بالا سه چرخه متفاوت قیمت ایده آل را در Litecoin / USD نشان می دهد. نرم افزار به طور خودکار تعداد مطلوب نوارهای قیمت را برای هر چرخه تعیین می کند. نیمه دایره های چرخه پیش بینی پایین ترین چرخه آینده را ارائه می دهد (همه چرخه ها از قله به قله اندازه گیری می شوند). در این مثال ، دوره های 18.6- ، 38.1- و 79.3 روز تمایل دارند تا در نقاط عطف اصلی بازار با هم پایین بیایند. با نگاه به آینده ، همان سه اندازه گیری چرخه نشان می دهد که تلاقی دیگری از پایین ترین سطح چرخه ممکن است در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر 2018 رخ دهد.

پایین ترین چرخه در بازارهای صعودی ، نزولی و کناری اتفاق می افتد و در تمام سناریوهای بازار با موفقیت قابل معامله است. با این حال ، نباید در معاملات کم چرخه معاملات چرخه را انجام دهید نوسان تلفیق ها چرخه های سرسخت کاهش نسبتاً کم به پایین ترین چرخه و نسبتاً طولانی راجع به اوج چرخه وجود دارد. چرخه های نزولی دارای کاهش نسبتاً عمیق و پایین آمدن چرخه و تجمعات نسبتاً کوچک به اوج چرخه هستند. چرخه ها در بازارهای بدون روند در حرکتهای بالا / پایین به چرخه بالا / پایین تقریباً برابر هستند.

ساده است ، اما کار می کند


محاسبه تعداد میله های قیمتی بین این کار را به یک عادت تبدیل کنید قابل توجه تاب خوردن پایین ترین رمزارزی که تجارت می کنید. تا آنجا که ممکن است از داده های تاریخی برای این کار استفاده کنید. با میانگین دقیق چرخه ای پاداش خواهید گرفت. به چرخه دوره 18.6 در نمودار Litecoin / USD بالا توجه داشته باشید. بیشتر بازارهای رمزنگاری مایع با یک چرخه 18 تا 22 بار در تمام بازه های زمانی اجرا می شوند ، بنابراین این شاید مهمترین چرخه برای تمرکز شما باشد.

چرخه ها متحدان فنی قدرتمندی برای معامله گران جدی هستند ، با این وجود همیشه قبل از تجارت جدید از شاخص های تأیید کننده دیگری استفاده می کنید ، مانند:

در بعضی مواقع ، یک چرخه به 24-26 میله گسترش می یابد و یا حتی به 13-15 میله منقبض می شود ، اما میانگین بلند مدت به طور کلی تغییر می کند و به حدود 18-20 بار می رسد. در بخشهایی که دنبال می کنید ، شما یک روش قدرتمند برای تجارت سمت کوتاه و بلند بازارهای رمزنگاری را مشاهده خواهید کرد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک چرخه قیمت 20 بار و یک تاکتیک ID معکوس روند معمول است.

غذاهای اصلی:

 • چرخه قیمت در تمام بازارهای رمزنگاری مایع ظاهر می شود.
 • وقتی چندین چرخه به پایین می رسند ، می توان چرخش های قدرتمندی ایجاد کرد.
 • چرخه 20 بار از مهمترین موارد برای ردیابی شماست.
 • چرخه های سرسختی بازگشت های کم عمق و تجمعات شدید را نشان می دهد.
 • چرخه های نزولی تجمع های ضعیف و کاهش عمیق را نشان می دهد.
 • برای تأیید همه تنظیمات تجارت چرخه ، از ابزارهای فنی دیگر استفاده کنید.

معامله اولین بازپرداخت پس از تغییر روند نزولی

همپوشانی StochRSI یا نشانگر Double Stochastic بر روی هر نمودار قیمت رمزنگاری و الگوی نوسانی تکراری فشار و خرید را مشاهده خواهید کرد. این دو شاخص تمایل به پرش از a دارند دره (فروش بیش از حد) به الف اوج (خرید بیش از حد) ، فرصتی عالی برای سود به شما ارائه می دهد. قبل از اینکه بتوانید آن را با سودآوری معامله کنید ، باید این عملکرد شاخص نوسانی را در متن مناسب قرار دهید.

BCHUSD روند نزولی کوتاه را می فروشد

شکل 2.) Bitcoin Cash / USD ، روزانه: فروش اولین بازگشت به یک چرخه بالا پس از تغییر روند نزولی ، یک استراتژی معاملات با احتمال زیاد است. نمودار گرافیکی: TradingView.com

در اینجا چگونگی شناسایی راه اندازی تجارت چرخه های رمزنگاری کم خطر ، پاداش بالا ، کوتاه است:

 1. تأیید کنید که روند از صعودی به نزولی تغییر کرده است. نمودار بالا یک روند صعودی قدرتمند در BCHUSD را نشان می دهد که به تدریج از بین رفته و شروع به کاهش تمام پایین ترین نرخ های نوسان (HL) آن روند صعودی می کند.
 2. بعد از اینکه نقطه اصلی HL شکسته شد (خط زرد خط دار) ، a پایین کم (LL) تشکیل شد و تغییر روند را تأیید کرد. اکنون روند نزولی برای بهره برداری برای سود بالقوه داشته اید.
 3. برای تأیید زیاد باید منتظر اولین تجمع قوی تا حداکثر یک چرخه (تقریباً 4-7 بار) با استفاده از StochRSI یا Double Stochastic oscillator باشید..
 4. در حالت ایده آل ، هنگامی که قیمت پایین ترین حد از دو نوار قیمت قبلی را شکست ، وارد معامله کوتاه مدت جدید شدید. شما می خواهید تنظیم کنید توقف ضرر بالای نوار بالای چرخه.
 5. اگر تنظیم تجارت ناموفق باشد ، ضرر توقف ضرر شما را کوچک نگه می دارد.
 6. اگر تجارت به نفع شما پیش می رفت ، شما باید این موقعیت را حفظ می کردید تا اینکه اسیلاتورهای StochRSI یا Double Stochastic عمیقا بیش از حد فروخته شوند. در این راه همچنین باید سودهای جزئی بدست آورید.
 7. پس از اتمام 8-11 نوار قیمت ، از تجارت کوتاه خود خارج می شدید. متناوباً ، می توانید از 8 دوره استفاده کنید میانگین متحرک نمایی (EMA) به عنوان یک توقف موثر در عقب.

یک تجارت سریع و سودآور

تجارت کوتاه به تصویر کشیده شده در واقع یک برنده خوب بود ، با ضرر توقف که هرگز در معرض خطر قرار نگرفت. توجه کنید که چگونه حرکت در چرخه بالا (دایره سبز) در مقایسه با کاهش بعدی در پایین ترین چرخه (تیرهای زرد) ضعیف است.

معاملات کوتاه برنده زودتر از برادران طولانی خود به حداکثر پتانسیل سود می رسند ، بنابراین با سودآوری خود تهاجمی باشید.

با کوتاه کردن اولین بازگشت به یک چرخه بالا پس از تغییر روند نزولی تأیید شده ، قدرت یک روند جدید و توسعه را به نفع خود می گذارید. این کمترین ریسک ، بالاترین پاداش تجارت در هر بازار است و همتای صعودی آن به همان اندازه قدرتمند است. بگذارید در مرحله بعدی تنظیمات تجاری را بررسی کنیم.

غذاهای کلیدی:

 • همیشه اولین بازگشت قابل توجه به یک بالاترین چرخه را پس از تغییر روند نزولی تأیید شده کوتاه کنید.
 • توقف ضرر خود را دقیقاً بالاتر از چرخه بالا نگه دارید.
 • وقتی تجارت به نفع شما پیش می رود ، با فروش بیش از حد نوسانگرهای چرخه اصلی ، سودهای جزئی کسب کنید.
 • در هر زمان که از بازار رمزنگاری کوتاهی می کنید ، با سود سودمند باشید.

معامله اولین بازپس گرفتن پس از تغییر روند صعودی

ETH پس از تغییر روند صعودی ، اولین بازپرداخت را خریداری کرد

شکل 3.) Ethereum / USD ، 240 دقیقه: خرید اولین بازگشت به یک چرخه پایین پس از تغییر روند صعودی یک استراتژی معاملات با احتمال بسیار بالا است. نمودار گرافیکی: TradingView.com

در اینجا چگونگی شناسایی راه اندازی تجارت چرخه های رمزنگاری کم خطر ، پاداش بالا ، طولانی وجود دارد:

 1. تأیید کنید که روند از نزولی به صعودی تغییر کرده است. نمودار بالا یک رکود گسترده در ETHUSD را نشان می دهد که قبل از تشکیل a به تدریج از بین رفته است ته سه تایی الگوی ، الگویی که دارای نوسان کمتری (HL) است.
 2. نقطه قبلی HH شکسته شد (خط زرد خط دار) و روند روند صعودی را تأیید کرد. این فرصتی را برای یک سود احتمالی ایجاد کرد.
 3. اولین بازگشت به یک چرخه کم (تقریباً 3-6 میله) با استفاده از نوسانگر StochRSI یا Double Stochastic چرخه کم را تأیید می کند و همچنین پایین تر (HL) را تشکیل می دهد.
 4. در حالت ایده آل ، هنگامی که بالاترین بالاترین قیمت از دو نوار قیمت قبلی شکسته شد ، باید وارد معامله طولانی مدت شوید. توقف ضرر را درست در زیر چرخه کم قرار دهید تا تلفات احتمالی کوچک باشد.
 5. همانطور که تجارت طولانی مدت به طور مرتب بالاتر رفت ، شما با جابجایی قیمت بسیار بالاتر از میانگین متحرک نمایی 18 دوره ای (خط طلا در نمودار) ، سودهای جزئی نیز می گرفتید.
 6. در حالت ایده آل ، باید تجارت طولانی را پس از سپری شدن 10-14 میله پس از ورود به تجارت ، متوقف کنید. اما این تجارت خاص مدتی به طول انجامید و استفاده از خروجی تجاری شمارش نوار مکانیکی سود زیادی را به همراه نداشت. بنابراین ، بدون توجه به تعداد میله های سپری شده ، استفاده از توقف دنباله دار عاقلانه خواهد بود. 8 دوره EMA یک توقف عالی است و به شما این امکان را می دهد که بیشترین سود را بدست آورید.
 7. معاملات طولانی مدت آهسته تر از معاملات کوتاه حرکت می کنند ، از این رو برای حداکثر سودهای بالقوه باید از یک بازه زمانی طولانی تر استفاده شود. به یاد داشته باش!

تجارت حتی بزرگتر

تجارت طولانی به تصویر کشیده شده در واقع یک برنده بزرگ بود و ضرر و توقف ضرر هرگز در معرض خطر قرار نگرفت. توجه کنید که چگونه برگشت به پایین چرخه (دایره سبز) در مقایسه با افزایش بعدی به چرخه نهایی بالا (فلش سبز) ضعیف است. خرید اولین بازپرداخت در یک چرخه پایین پس از تغییر روند صعودی تأیید شده ، کمترین خطر ، بالاترین معامله پاداش در هر بازار ، در هر بازه زمانی و در هر ارز رمزنگاری مایع است..

غذاهای کلیدی:

 • همیشه پس از تغییر روند صعودی تأیید شده ، اولین بازگشت قابل توجه به پایین ترین سطح را خریداری کنید.
 • توقف ضرر خود را دقیقاً فراتر از کمترین چرخه قرار دهید.
 • همانطور که تجارت به نفع شما پیش می رود ، با افزایش قیمت بسیار بالاتر از میانگین متحرک کلیدی ، سود جزئی بگیرید (میانگین متحرک نمایی 18 دوره ای که در نمودار نشان داده شده است).
 • استفاده از شمارش میله های چرخه ای و توقف عقب مانده 8 دوره ای EMA نیز می تواند به ایجاد پایه ای منطقی برای سودآوری کمک کند.
 • انجام معاملات با برد طولانی مدت معمولاً بیشتر از معاملات کوتاه با برد انجام می شود.

خلاصه

شما اکنون دانش عملی در مورد چگونگی استفاده از استراتژی تجارت چرخه کم ریسک و پاداش بالا را دارید. پس بیشتر برو میانگین طول چرخه را در بازارهای رمزنگاری مورد معامله خود محاسبه کنید و شروع به توسعه لبه معاملات خود کنید. با تنظیمات مختلف اسیلاتور و میانگین متحرک آزمایش کنید تا استراتژی خود را برای ورود و مدیریت تجارت دقیق تنظیم کنید. امروز با این پویایی نمودارها روی سکه های مورد علاقه خود کار کنید و بازارهای رمزنگاری را با نگاهی جدید ببینید.

سلب مسئولیت: سوداگری در ارز رمزنگاری شده یا سایر بازارهای مالی شامل خطر قابل توجهی است. هنگام معامله فقط باید از ریسک سرمایه استفاده کنید. قبل از استفاده از ریسک سرمایه در بازارهای مالی ، باید با مشاور مالی مجاز خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map