برنامه نویسان بلاکچین قبل از هرگونه تغییر دائمی در سیستم عامل خود ، اهمیت تأیید کدگذاری خود را درک می کنند. متأسفانه ، خطاهای برنامه نویسی هیچ کس کامل نیست و رمزنگاری نمی تواند اتفاق بیفتد. وقتی اشتباهاتی در کدگذاری زنجیره بلوک رخ می دهد ، می تواند قسمت بزرگی از جامعه رمزنگاری را تحت تأثیر قرار دهد.

یک خطای کوچک برنامه نویسی رمزنگاری می تواند منجر به از دست رفتن میلیون ها دلار شود. همانطور که می خواهید یاد بگیرید ، یک اشکال در کد شما می تواند با فاجعه زنجیره بلوک برابر باشد. این پیامدهای گسترده دلیل بیشتری برای منبع باز کردن پروژه شما است. پروژه های منبع باز به دلیل تعداد زیادی از توسعه دهندگان که کد را برای بررسی خطاها بررسی می کنند ، امنیت بیشتری پیدا می کنند. همانطور که گفته شد ، حتی پروژه های متن باز نیز دارای اشتباهات برنامه نویسی هستند. بیایید لحظه ای به بررسی پنج بزرگترین خطای برنامه نویسی رمزنگاری در تاریخ بپردازیم.

Ethereum و Parity Wallet Fiasco

تصور کنید که در حال برنامه ریزی یک قرارداد هوشمند هستید و ناگهان به طور تصادفی کنترل هزاران کیف پول چند امضایی را به دست آوردید. شما چکار انجام خواهید داد؟ به خرید لامبو بروید؟ یا می خواهید مانند جاده ای بالا بروید ۱۹۹ و سعی کنید کدگذاری خود را لغو کنید تا کیف پول ها را به صاحبان قانونی آنها برگردانید?

درست شنیدید devops199 کدی را که به طور تصادفی به او امکان دسترسی به هزاران کیف پول چند امضایی Parity را داده بود حذف کرد. متأسفانه ، حذف کد نیز باعث شد که بودجه موجود در آن کیف پولها به مدت نامحدود مسدود شود. در کل ، 300 میلیون دلار اتریوم در این معاملات از دست رفت.

Parity Wallet از طریق صفحه اصلی

Parity Wallet از طریق صفحه اصلی

از قضا ، اشکالی که این فاجعه برنامه نویسی رمزنگاری را ایجاد کرد همان کدی نبود که منجر به سرقت 32 میلیون دلار از ماه گذشته یک هکر شد. یک هکر از نقص در پروتکل کیف پول چند امضایی بهره برداری کرد. تیم توسعه Parity برای اصلاح نقص برای جلوگیری از سرقت بیشتر هکر ، در بیش از حد تلاش کردند. از نظر گذشته ، اثرات هک از 300 میلیون دلار در Ethereum که برای همیشه منجمد شده بود ، بدتر نبود.

نود و دو میلیارد بیت کوین

توسعه دهنده بیت کوین جف گارزیک در هنگام مرور برنامه نویسی بیت کوین در 8 آگوست 2010 ، به چیزی عجیب پی برده است بیت کوین تلک برای آگاه کردن سایر توسعه دهندگان از مسئله ای که با آن روبرو شده است. آنچه Garzik متوجه شد این بود که ارزش یکی از این بلوک ها 92 میلیارد بیت کوین بود. با توجه به اینکه قرار است فقط 21،000،000 بیت کوین ایجاد شده باشد ، این یک اشکال کدگذاری شدید است.

این خطا به قدری قابل توجه بود که توسعه دهندگان تصمیم گرفتند دکمه تنظیم مجدد را بزنند. آنها این کار را با چرخاندن مجدد بلاکچین به بلاک قبلی بلوکی که شامل 92 میلیارد بیت کوین بود ، انجام دادند. این راه اندازی مجدد به این معنی بود که کلیه معاملات انجام شده پس از هک ، اما قبل از رفع آن باطل شده است.

بعداً مشخص شد که یک هکر اشکالی پیدا کرده است که به آنها اجازه می دهد بهره برداری خطای سرریز عدد. این نوع خطا هنگامی رخ می دهد که سیستم شما به جای ادامه زمانی ، پروتکل های شمارش خود را مجدداً راه اندازی کند. وقتی این اتفاق می افتد ، می تواند انواع و اقسام اثرات سو ad را بر روی یک شبکه بگذارد. در این حالت منجر به ایجاد 92 میلیارد بیت کوین شد. صحبت علنی, ولادیمیر ون در لان, توسعه دهنده اصلی بیت کوین این حادثه را “بدترین” خواند.

حادثه REX ICO

REX سکو مزایای فناوری بلاکچین را به بخش املاک و مستغلات وارد می کند. این پلت فرم یک سرویس چند لیسته بلاکچین همتا به همتا غیرمتمرکز (MLS) را ایجاد می کند. علیرغم اینکه حداقل یک خطای اصلی برنامه نویسی رمزنگاری را پشت سر گذاشته است ، این پلتفرم همچنان شاهد موفقیت روزافزون است.

REX در آگوست 2017 خبر اصلی را از دست داد ، زمانی که توسعه دهندگان 1.3 میلیون دلار اتر در هنگام ارائه اولیه سکه (ICO) از دست دادند. این خطا زمانی رخ داده است که یکی از توسعه دهندگان هنگام برنامه نویسی قراردادهای هوشمند ICO ، رشته hex Javascript را اشتباه وارد کرده است. این اشتباه منجر به ارسال وجوه شرکت کنندگان در ICO به آدرس غیرفعال بلاکچین شد.

خوشبختانه برای کسانی که بودجه خود را از دست داده اند ، REX در حال حاضر 13 میلیون دلار در بودجه سرمایه گذاری جمع آوری کرده و توانسته است علائم REX را که به آنها بدهکار است به همه اعطا کند. وقتی خطاهای برنامه نویسی رمزنگاری روی می دهد همه آنقدر خوش شانس نیستند.

Binance معاملات را متوقف می کند

هنگامی که شما یکی از بزرگترین مبادلات در جهان هستید ، هرگونه خطای کدگذاری می تواند برای هزاران کاربر رمزنگاری مضر باشد. در فوریه سال جاری, بینانس معاملات را به دلیل خطای کدگذاری تقریباً دو روز متوقف کرد. تحریم تجاری فقط قرار بود 24 ساعت طول بکشد ، اما بایننس به دلیل “کاهش سرعت پیش بینی نشده” مسدود کردن تجارت را افزایش داد.

با توجه به تعداد گسترده هک های رمزنگاری طی چند سال گذشته ، جای تعجب نیست که معامله گران رمزنگاری نسبت به مبادله بسیار مشکوک شدند. بسیاری معتقد بودند که مبادله هک شده است و آنها حقیقت را از مردم دور نگه می دارند. نگرانی ها چنان بزرگ شد که حتی جان مک آفی در توییتر برای هشدار به افراد بالقوه آسیب دیده.

ژائو چنگپنگ از طریق توییتر

ژائو چنگپنگ از طریق توییتر

در پاسخ به افزایش ناآرامی های عمومی ، مدیر عامل شرکت Binance, ژائو چنگپنگ, صفحه ای از خطای کدگذاری را منتشر کرد. وی همچنین قول داد که هر دو ساعت یکبار حساب کاربری خود را در شبکه های اجتماعی به روز کند تا مشکل برطرف شود. در پایان ، توسعه دهندگان بدون اینکه شخص مستقیماً سرمایه خود را از دست بدهد ، خطای برنامه نویسی را اصلاح کردند.

کابوس ارتقا Bitcoin بیت کوین

مانند همه نرم افزارها ، کدگذاری Bitcoin نیز هر از چند گاهی نیاز به ارتقا دارد. این بروزرسانی ها برای روان نگه داشتن بلاکچین ضروری است. وقتی مشکلی در بروزرسانی بیت کوین رخ دهد ، می تواند فاجعه بار باشد.

نمونه کاملی از کابوس ارتقا Bitcoin بیت کوین در مارس 2013 اتفاق افتاد. بیت کوین از نسخه 0.7 به نسخه 0.8 برنامه ریزی شده داشت. نسخه 0.8 حجم بیت کوین را افزایش داد. پس از به روزرسانی کامل ، کابوس شروع شد.

توسعه دهندگان دریافتند که این به روزرسانی باعث ناسازگاری شبکه با نسخه فعلی بیت کوین شده است. این ارتقا بلاکچین را به دو حالت جداگانه تقسیم می کند. این تقسیم شبیه هارد فورک است اما مدتها قبل از بیت کوین کش رخ داده است.

بیت کوین ها شروع به هشدار دادن به توسعه دهندگان در مورد مشکلاتی کردند که دارند مواجه شده با بروزرسانی سرانجام ، انجمن تصمیم گرفت که بهتر است دوباره دکمه راه اندازی مجدد را فشار دهد. بیت کوین به نسخه 0.7 بازگشت ، اما همانطور که احتمالاً می دانید ، این پایان بحث اندازه بلوک در جامعه بیت کوین نبود.

خطاهای برنامه نویسی رمزنگاری – هشیار باشید

در حالی که فناوری بلاکچین به ما امکان می دهد سیستم های فعلی خود را ارتقا دهیم ، اما کامل نیست. این خطاهای برتر کدگذاری رمزنگاری ، مشکلات پیش روی توسعه دهندگان بلاکچین را برجسته می کند. بیشتر کاربران رمزنگاری هرگز متوقف نمی شوند و در مورد مردان و زنان با استعدادی که عملکرد فضای رمزنگاری را ایجاد می کنند ، فکر می کنند. اکنون که نگاهی اجمالی به عواقب خطاهای برنامه نویسی رمزنگاری دارید ، مطمئناً وقتی همه چیز طبق برنامه کار می کند ، قدردان خواهید بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me