به نظر می رسد که غرق شدن در منظره سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده مانند گشت زدن در جزیره گنجی مملو از میادین مین است. ماهیت باز این فناوری ، حداقل در این مرحله اولیه بازی ، بزرگترین سود و بزرگترین سقوط آن است. پروتکل سنتینل رسیده است و آنها ادعا می کنند که راه حل را دارند.

مشکل

در حال حاضر ، شما باید از مشکل رو به رشد سرقت هویت ، کلاهبرداری ICO و هک کردن اینترنت که آگاه است ، آگاه باشید. آنها در سالهای اخیر بسیار رایج شده اند که تقریباً به حالت عادی جدید تبدیل شده است.

این روزها از زمان راه اندازی سیستم عامل های ایجاد سکه DIY مانند Ethereum ، مرتکب تقلب در سکه برای مجرمان بسیار راحت تر است. اما در حالی که برخی از پروژه ها تلاش خود را بر روی ایمنی هویت متمرکز کرده اند ، اما آنچه ما به شدت به آنها نیاز داریم ، برخی ابزارها برای تأیید کیف پول ، پیوندها و کد منبع ارز رمزنگاری شده است..

رویکرد سنتینل

Sentinel یک پروژه جاه طلبانه است که هدف آن یکی از اولین تنظیم کننده های غیرمتمرکز فضای رمزنگاری است. به نظر می رسد که این یک تناقض است ، اما واقعیت این است که همه ما باید مقداری از پاسخگویی برای اقدامات خود را به صورت آنلاین داشته باشیم.

نهادهای نظارتی دولت معمولاً کنترل کاملی بر روی این که چه کسی بازیگر خوب یا بد در نظر گرفته می شود ، دارند. با تمرکززدایی در این فرآیند می توانیم راه حلی را برای جامعه هدایت کنیم. همانطور که جان کرچ ، رئیس مبلغ پروتکل سنتینل می گوید:

جهانی را تصور کنید که در آن یک سیستم عامل می تواند داده های کلاهبرداری صدها پروژه را جمع آوری کند و هر شرکتی که می خواهد امنیت خود را در فروش خود اضافه کند ، قابل دسترسی است..

نگهبانان

یکی از زیبایی های واقعی بلاکچین ، نحوه انگیزه دادن به همکاران برای انجام کارهای خوب در یک اکوسیستم است. در گذشته ، هکرهای اخلاقی معمولاً فقط امتیازات شهرت را از یک جامعه دریافت می کردند. اعتبار یک نقطه شروع عالی است اما صورتحساب را پرداخت نمی کند. و گرچه در یک محیط شرکتی رخ می دهد ، عموم مردم ضرر می کنند.

معرفی Sentinels: هکرهای اخلاقی ، تیم های امنیتی ، متخصصان و توسعه دهندگانی که خدمات خود را به شبکه ارائه می دهند. در عوض ، آنها دریافت می کنند امتیازات سنتینل (SP) SP را به عنوان امتیاز شهرت هر یک از مشارکت کنندگان در نظر بگیرید. سپس نگهبانان می توانند SP خود را با بالاs که واحد پول محلی کل شبکه پروتکل سنتینل است.

پروتکل سنتینل. متخصصان امنیتی را از سراسر جهان بسیج کنید

متخصصان امنیتی را از سراسر جهان بسیج کنید

ابزارها انسان را می سازند

یکی از محرک های اساسی پروژه ، الگوی حاکمیت خبرگان امنیت است. واضح است که تمرکززدایی برای توزیع عادلانه نیرو در یک شبکه مهم است. با این حال ، منطقی است که تخصص ترکیبی متخصصان امنیتی در سراسر جهان این روند را هدایت می کند. این بدان معنا نیست که این کاربران عادی کنار گذاشته می شوند. در اینجا چند ابزار برای توسعه وجود دارد.

پایگاه معروفیت تهدید

شهرت تهدید زمینه جدیدی نیست و تقریباً تا زمانی که اولین جاسوسان در کشورهای خارجی ظاهر شده اند وجود داشته است. جمع آوری اطلاعات در مورد دشمنان برای محافظت از امنیت پادشاهی ، دولت یا حتی روستای شما مهم بود. اما دشمن اکنون یک دشمن مجازی است و به روشی منزوی کار می کند. مانند آژانس های مخفی دولتی ، محدودیت هایی نیز دارد.

پایگاه اعتبارات تهدید یا TRDB راه حل پروتکل سنتینل برای این مشکل انزوا است. شرکت های امنیتی معمولاً داده های خود را بصورت خصوصی ذخیره می کنند و سپس آن را به بالاترین پیشنهاد فروش می رسانند. این روش چند مشکل دارد:

  • اطلاعاتی که می تواند برای عموم مردم مفید باشد ، در دسترس همه نیست.
  • کارشناسان امنیتی در این شرکت ها دوست دارند یافته های خود را به مردم ارائه دهند اما به دلیل توافق نامه های عدم افشای اطلاعات ، نمی توانند.
  • سرانجام ، آن دسته از متخصصانی که به طور مستقل کار می کنند ، اغلب بابت ارائه تجزیه و تحلیل رایگان ، مزدی دریافت نمی کنند.

TRDB به طور بالقوه اولین پایگاه داده جهانی است که بابت کمک به امنیت کاربران رمز ارز ، به کارشناسان امنیتی پرداخت می کند. آنها امیدوارند که بتوانند با سایر سیستم عامل ها ، صرافی ها و پروژه های مختلف ارز رمزنگاری شده ارتباط برقرار کنند تا این واقعیت را امکان پذیر کنند. منصفانه است که بگوییم هرچه تعداد افرادی که روی آن صعود می کنند ، شبکه بهتر می شوند.

افزونه Chrome Uppward

رو به بالا یک برنامه افزودنی مرورگر کروم است که برای محافظت از شما هنگام حرکت در cryptoland طراحی شده است. ICO بسیار سر و صدا ایجاد کرده و همچنان سرمایه گذاران جدیدی را از سراسر جهان جذب می کند. این ابزار کوچک به شما کمک می کند قبل از ارسال پس انداز سرمایه گذاری خود که به سختی بدست آورده اید ، آدرس کیف پول را تأیید کنید. این افزونه همچنین به راحتی شما را از وب سایت های فیشینگ و آن گروه های تلگرامی مبهم که به نظر می رسد در همه جا ظاهر می شوند ، آگاه می کند.

به سادگی هر کیف پول را وارد کنید آدرس ، URL یا گروه تلگرام به پسوند ، و سیستم گزارش ایمنی را ایجاد می کند. به خاطر داشته باشید که هر روز کیف پول های جدید ، کلاهبرداری و گروه های تلگرامی ظاهر می شوند. پروتکل Sentinel شما را از هر مسئله ای محافظت نمی کند و بیشتر به بازخورد کاربر متکی است. پسوند نیز هنوز در مراحل ابتدایی است بنابراین انتظار برخی از اشکالات را داشته باشید. با این حال ، این مانع از دریافت بررسی های عالی تاکنون نشده است.

پسوند کروم سنتینل دارای امتیاز بالایی است

پسوند کروم سنتینل دارای درجه بالایی است

S-Wallet

S-Wallet کیف پول رایگان پروتکل سنتینل برای ذخیره رمز UPP بومی آنها است. این برنامه هم برای دسک تاپ و هم برای موبایل در دسترس است و در نهایت از فناوری دیگری برای حفظ امنیت کاربران استفاده خواهد کرد. این فناوری شامل یادگیری ماشینی و جعبه گشایی بدافزار توزیع شده است که در بخش بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

در حال حاضر ، این کیف پول فقط رمز UPP را پوشش می دهد. با این وجود تیم TRDB را در دسترس سایر سازندگان کیف پول قرار داده است. بنابراین امیدوارم سایر توسعه دهندگان کیف پول روی صفحه پرش کنند و از این ویژگی امنیتی در پروژه های خود استفاده کنند.

توزیع شده بدافزار Sandbox

جعبه های شنی توسط برنامه نویسان برای جداسازی کد از بقیه سیستم استفاده می شود. به این ترتیب می توانید کد را در یک محیط امن اجرا کنید و فایل ها یا پیوندهای مشکوک را آزمایش کنید. به همین منظور ، پروتکل سنتینل آنچه را که به عنوان جعبه گشایی بدافزار توزیع شده شناخته می شود ، ایجاد کرده است.

این جعبه های شنی برای اجرای معمولاً به نرم افزار پیچیده و سخت افزار گران قیمت احتیاج دارند. با این وجود بلاکچین ها گره هایی را به این معادله وارد می کنند که امکان تمرکز زدایی از این فرآیند را فراهم می کند. به گفته جان کرچ ، این امر باعث می شود همه چیز ارزان تر شود و مقیاس آن بسیار راحت تر شود.

توزیع شده بدافزار Sandboxing

توزیع شده بدافزار Sandboxing

هر کسی در صورت انتخاب می تواند به یک گره sandbox تبدیل شود. آنها در ازای خدمات خود امتیازهای سنتینل را به عنوان پاداش دریافت می کنند. هر چند آنها برای تنظیم این مورد هنوز به S-Wallet فوق الذکر نیاز دارند.

افکار نهایی: پروتکل سنتینل

پروتکل سنتینل پروژه ای کاملا جاه طلبانه و کاملاً فنی برای پیگیری است. قبل از دیدن شبکه ای که واقعاً درخشان است ، فرایندهای پیچیده ای وجود دارد که باید با هم جمع شوند. در حالی که دولت ها تلاش خود را برای مقابله با صنعت ارز رمزنگاری افزایش می دهند ، اما نیاز واقعی به راه حل هایی است که ابتدا از جامعه ارزهای رمزنگاری شده حاصل می شود.

پروتکل سنتینل یک تحرک اولیه است و دارای پتانسیل عالی برای دستیابی به این هدف است. آنها به قول خودشان یکی از اولین بسترهای اطلاعاتی تهدید هستند. این یک گام عالی برای محافظت از کاربران ارزهای رمزپایه است ، اما به یاد داشته باشید ، وقتی صحبت از ایمنی خودتان در این فضا است ، شما اولین بندر تماس هستید.

از ابزار موجود استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که هیچ ابزاری کامل نیست. اگر ابتدا خود را آموزش ندهید ، هیچ ابزاری از شما محافظت نمی کند. کلاهبرداری رمزنگاری یک شبه از بین نخواهد رفت ، اما اگر پروژه های بیشتری برای محافظت از کاربران در cryptoland نمایش داده شود ، مطمئناً این امر کمک زیادی به انتقال ارز رمزنگاری شده به توده مردم خواهد کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me