آره. این پست دیگری درباره چگونگی تحول انقلابی در بلاکچین در یک صنعت است. اما اگر از خواندن فرضیات خسته شده اید ، در این صفحه بمانید. ما می خواهیم بررسی کنیم که چگونه بلاکچین در تجارت کشاورزی در حال حاضر با موارد واقعی ، استفاده زنده و شرکت هایی که صرفه جویی در هزینه می کنند و کارآیی های خود را بهبود می بخشد ، تأثیر مثبتی ایجاد می کند.

بلاکچین در تجارت کشاورزی

ماهیت عمومی فناوری بلاکچین یکی از دلایل اصلی هیجان زده یا عصبی بودن هر صنعت بستگی به دیدگاه آنها دارد. برای اولین بار ، ما می توانیم از یک دفتر شفاف و تغییرناپذیر بهره مند شویم که مسئولیت پذیری را اعمال می کند و خطاهای انسانی (یا دستکاری) را ریشه کن می کند.

بنابراین ، فراتر از ارسال بیت کوین از یک شخص به شخص دیگر ، پیامدها واقعاً بزرگ هستند. این صفحه گسترده و عظیم جهانی که نمی تواند سانسور شود یا تغییر کند ، به این معنی است که هر صنعتی که از هر نوع ثبت رکوردی نیاز دارد ، می تواند با استفاده از این فناوری تغییر شکل دهد.

و وقتی صحبت از بلاکچین در تجارت کشاورزی می شود ، روش های زیادی وجود دارد که می تواند از قبل استفاده شود. سه مورد برتر را بررسی کنید.

1. ردیابی محصولات در سراسر جهان

به گفته مدیرعامل Smart Containers ، ریچارد اتل ، ارسال بسته به سراسر جهان نیاز دارد چند صد ارتباط بین طرفین در زنجیره تأمین. لازم نیست که دانشمند موشک باشید تا بفهمید این کار تا چه اندازه ناکارآمد است. هرچه افراد بیشتری درگیر هر عملی شوند ، فرصتهای خطای انسانی بیشتر می شود ، که به معنی تأخیر ، سو mis تفاهم و افزایش هزینه ها است.

ظروف ردیابی

محصولات ردیابی در سراسر جهان: تصاویر Pixabay cegoh / 563

اکنون لایه های اضافی پیچیدگی مانند قوانین مختلف ، زبان ، ارزها و فرهنگ را اضافه کنید. اتل می گوید: “شما فضای زیادی برای از دست دادن اطلاعات در ترجمه دارید.” با استفاده از فناوری بلاکچین ، همه افراد باید یک مکان برای اطلاعات تأیید شده ، دقیق و دائماً در دسترس داشته باشند.

شاید از خود بپرسید که آیا بخش شفافیت زنجیره بلوک در تجارت کشاورزی می تواند مشکلی ایجاد کند؟ و شما درست می گویید آن می تواند. اطلاعات خاص فقط باید در دسترس طرف های خاص باشد. این جایی است که شرکت هایی مانند Smart Containers از بلاک چین های مجاز استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که فقط افراد صحیح می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

نتیجه؟ تدارکات سریعتر ، ارزان تر و کنترل بیشتر بر کل زنجیره تامین. این امر به ویژه در كشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تاخیر می تواند منجر به آسیب دیدگی یا هدر رفتن كالاهایی شود.

شرکت های بزرگی مانند Walmart و Kroger نیز ارزش استفاده از فناوری blockchain را برای ردیابی و ایمنی مواد غذایی می بینند. با شرکت در زنجیره بلوک IBM ابتکار عمل ، آنها با موفقیت برخی از مواد غذایی ، به ویژه گوشت خوک چینی و انبه مکزیکی را در سراسر جهان ردیابی کردند ، با نتایج عالی.

2. تأیید منشا کالاها

بسیاری از مردم به این فکر می کنند که غذای آنها از کجا می آید. این امر اغلب باعث می شود مردم به صورت محلی خرید کنند تا از اصل آن مطمئن شوند. اما بسته به محل زندگی شما ، می تواند انتخاب شما را به میزان قابل توجهی محدود کند.

در حال حاضر ، با این وجود ، راه کمی داریم که بفهمیم نان یا سبزیجاتی که می خریم یا قهوه ای که می نوشیم با استفاده از نیروی کار کودکان برداشت شده است ، مطابق با استانداردهای وگان رشد کرده است یا حاوی موادی است که گفته می شود. این می تواند یک مشکل باشد. نه تنها برای افرادی که روش خاصی را انتخاب می کنند بلکه برای کسانی که آلرژی یا واکنش جدی دارند.

شرکت هایی مانند VeganCoin, رسیده.یو, و ریشه گل در حال کار برای استفاده از بلاکچین در تجارت کشاورزی برای شفافیت آن برای بررسی منشا ، سفر و مواد تشکیل دهنده مواد غذایی هستند. این بدان معناست که افراد با اصول دیگر ممکن است فقط به خرید محلی محدود نشوند. آنها می توانند از کیفیت و اصالت غذای خود مطمئن باشند. در صورت انتخاب خود حتی می توانند آن را در هر مرحله از سفر ردیابی کنند.

3. کاهش هزینه های معامله و افزایش سودآوری

نیاز به احزاب کمتر در زنجیره تأمین کشاورزی باعث کاهش هزینه ها می شود. هنگامی که تولید مجبور است از طریق چندین کانال عبور کند قبل از اینکه به مقصد برسد ، هر یک از آنها با یک علامت گذاری همراه است. و این قیمت به مشتری نهایی ترجمه می شود.

علاوه بر این ، تقریباً یک سوم کل محصولات کشاورزی هدر می رود. این رقمی است که سالانه حدود 1 تریلیون دلار برای صنعت غذا هزینه می کند. از جمله بسیاری از اهداف IBM Blockchain کاهش هزینه های مشتریان و همچنین حذف تقلب و افزایش اعتماد است.

در حقیقت ، آزمایش Walmart در زمینه ایمنی غذا می تواند سالانه میلیون دلار صرفه جویی در غول خرده فروشی انجام دهد در حالی که غذا را برای مشتریان امن تر و ارزان تر می کند. چطور؟ فقط کافی است این سناریو را تصور کنید: شیوع مسمومیت غذایی و علامت سوال در مورد غذای خاصی که در Walmart ذخیره شده است مطرح شده است. این شرکت بدون دانستن اینکه کدام دسته از مواد غذایی باعث بروز این مشکل شده است ، مجبور می شود کل عرضه کالا را از تمام فروشگاه های خود فرا بخواند.

والمارت

والمارت: فراخوان غذا سود را تهدید می کند

با توجه به الف گزارش از مجله ایمنی غذا ، فراخوان محصول بزرگترین تهدید برای سودآوری است و متوسط ​​هزینه فراخوان مواد غذایی حدود 10 میلیون دلار است. و این صدمات احتمالی نام تجاری یا از دست دادن قطعی فروش را پس از آن حساب نمی کند.

اگر فراخوان محصول بسیار جدی باشد ، مانند شیوع سالمونلا بادام زمینی در سال 2009 ، هزینه های آن می تواند به میلیاردها دلار برسد. این ممکن است در شهرت برند چیزی فراتر از فرسایش باشد. یادآوری این مقیاس می تواند بزرگترین خرده فروشان مواد غذایی را از تجارت خارج کند.

در حال حاضر ، سیستم های خاصی وجود دارد که سعی در نظارت بر مواد غذایی دارند ، مانند کدهای UPC. اما این اطلاعات اغلب در سیلوهای داده زندگی می کنند. تکیه بر یک سیستم ردیابی مبتنی بر بلاکچین امکان دسترسی فوری و پاسخگویی را فراهم می کند ، هزینه های فراخوان را کاهش می دهد و حتی به طور کلی از آنها جلوگیری می کند.

بسته بندی کردن آن

روش های زیادی وجود دارد که بلاکچین در زمینه های کشاورزی و به طور کلی زنجیره تامین اعمال می شود (یا خواهد شد). بلاکچین در تجارت کشاورزی ، مانند سایر زمینه ها ، عمدتا هنوز در مراحل آزمایشی است و امکانات بسیار زیاد است.

از ارسال پرداخت های بدون حاشیه و بدون اصطکاک گرفته تا نظارت بر دمای غذا ، بلاکچین ممکن است کلیدها را در دست داشته باشد. و دلگرم کننده است که ببینید راه حل هایی برای کاهش هزینه در حالی که کیفیت و ایمنی را برای همه افزایش می دهند وجود دارند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me