ساتوشی ناکاموتو کیست؟ هویت این فرد یا گروهی از افراد ممکن است مسئله قرن باشد. این شخصیت دست نیافتنی اولین ارز رمزنگاری شده موفق دنیا ، بیت کوین را توسعه داد. ناکاموتو ، علیرغم تلاش های فراوان هر دو سازمان خصوصی و دولتی ، موفق به ناشناس ماندن شده است. همانطور که می خواهید یاد بگیرید ، آژانس های دولتی سطح بالا در سراسر جهان درگیر شکار خالق مرموز Bitcoin هستند. بیایید یک لحظه وقت بگذاریم تا برخی از تکنیک ها و برنامه های دولت را که بر نقاب زدن این نبوغ مالی متمرکز است ، بررسی کنیم.

تحقیقات اخیر

گزارش تحقیقی اخیر انجام شده توسط Motherboard دانیل اوبرهاوس میزان این برنامه های دولتی مستقر در ناکاموتو را برجسته می کند. در گزارش ژانویه خود ، بازپرس درخواست آزادی اطلاعات را به هر دو سازمان سیا و FBI ارائه كرد. در دادخواست خود ، او از آژانس ها می پرسد که آیا آنها از هویت ساتوشی ناکاموتو می دانند و اگر نه ، چه برنامه هایی در مورد این وظیفه وجود دارد؟.

جالب اینجاست که CIA درخواست را با آنچه که به آن معروف است برگرداند پاسخ گلومار, که در آن آژانس به سادگی می گوید: “ما نمی توانیم وجود اسناد درخواستی را تأیید یا رد کنیم.” سیا غالباً از پاسخ گلومار برای توصیف عملیاتی که بالاترین سطح امنیت ملی را دارند استفاده می کند.

برنامه مخفی سیا برای بازیابی زیر هسته ای روسیه از طریق Unredacted

CIA با استفاده از Glomar Explorer در برنامه مخفی از طریق Unredacted

چرا دولت ایالات متحده به ساتوشی ناکاموتو اهمیت می دهد?

دلایل زیادی وجود دارد که دولت آمریکا تلاش می کند ناکاموتو را ردیابی کند. بنا به گفته ها ، ناکاموتو بیش از یک میلیون بیت کوین دارد. با رسیدن بیت کوین به بالاترین رکورد حدود 20،000 دلار در سال 2017 ، خالق دست نیافتنی روی ثروت رمزنگاری سالم نشسته است. در نتیجه ، علاقه دولت جهانی به ناکاموتو به طور قابل توجهی افزایش یافت.

دولت اوباما تحقیق می کند

اکنون به نظر می رسد که دولت اوباما در مورد اهداف واقعی ناکاموتو نگرانی داشته است. بیت کوین در دوران دولت اوباما رکورددار رشد بود. این رشد منجر به این شد که کارشناسان دولت به این نتیجه برسند که تسلیحات بیت کوین می تواند با کنترل ایالات متحده بر اقتصاد جهانی با اجازه دادن به کشورها برای دور زدن کامل دلار آمریکا ، خرابی هایی ایجاد کند. این نگرانی ها همچنین ترس از اقامت خالق بیت کوین را در کشوری خصمانه مانند چین یا کره شمالی دامن زد.

حداقل در برخی قسمت ها ، نگرانی های دولت به ثمر رسیده است ، البته بدون استفاده از بیت کوین. ونزوئلا در سال 2017 ارز رمزنگاری شده ملی خود را راه اندازی کرد که به پترو معروف است. این مانور برای مقابله با افزایش تورم به دلیل خرد کردن تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط ایالات متحده علیه این کشور انجام شده است. روسیه ، کشور دیگری که با تحریم های آمریکا روبرو است ، از برنامه های خود برای توسعه ارز رمزنگاری شده ملی در ماه های آینده با نام روبل رمزنگاری خبر داد.

NSA

وبلاگ نویسی به نام الكساندر موز برخی از یافته های جالب را منتشر کرد که به نظر می رسد آژانس امنیت ملی (NSA) ممکن است بداند که Satoshi Nakamoto واقعی کیست. طبق منابع Muse’s ، این آژانس از فناوری پیشرفته نمونه نوشتن برای ردیابی خالق بیت کوین دست نیافتن استفاده کرده است.

در مجموعه ای از پست های وبلاگ ، موز توضیح می دهد که چگونه NSA از روشی معروف به سبک سازی استفاده کرده است. سبک سنجی سبک نوشتاری فرد را بررسی می کند تا اصطلاحات و ساختار جمله های شناخته شده را انتخاب کند. همه به شیوه خاصی می نویسند ، حتی ناکاموتو. ناکاموتو در روزهای ابتدایی خود دنباله ای از پست ها و وبلاگ ها در رابطه با بیت کوین به جا گذاشت. اکنون به نظر می رسد که این آرد سوخاری می تواند منجر به کشف وی شود.

برنامه های دولتی: PRISM

موز اکنون معتقد است که NSA توانست این نوشته های اولیه را بگیرد و آنها را با تریلیون ها پست آنلاین دیگر مقایسه کند. وی در گزارش خود ادعا کرد که NSA تمام نوشته های اولیه ناکاموتو را جمع آوری کرده و از طریق دو برنامه مهم جاسوسی دولت ارسال کرده است. ابتدا NSA از پروتکل PRISM استفاده کرد. PRISM همان چیزی است که نمایندگان فدرال برای گذر از طریق حساب های Google و Yahoo استفاده می کنند. برنامه به این سازمانها توانایی مشاهده کلیه اطلاعات ارسالی از طریق سیستم عامل ها را می دهد. مورد تأیید فدرال و مورد حمایت قضایی است.

این برنامه مخفیانه به لطف تلاش های افشاگر مشهور اکنون آشکار شد ادوارد اسنودن. واشنگتن پست اولین آژانس خبری بود زنگ تفريح داستان PRISM همراه با بسیاری دیگر از برنامه های جاسوسی خانگی دلهره آور.

ادوارد اسنودن از طریق YouTube

ادوارد اسنودن از طریق YouTube

برنامه های دولتی: MUSCULAR

بعد از اجرای کارهای ناکاموتو از طریق PRISM ، موز معتقد است که NSA سپس از اسرارآمیز آنها استفاده کرده است عضلانی برنامه برای نهایی کردن جستجوی آنها. MUSCULAR به NSA اجازه می دهد تا داده های ارسالی از طریق کابل های فیبر نوری کشور را کپی کند. وبلاگ نویس تحقیقی به منبعی ناشناس استناد می کند که تأیید می کند کل روند کار کمتر از یک ماه طول کشیده است.

البته ، داستان Muse نشان نمی دهد که Satoshi Nakamoto کیست. وی توضیح می دهد که منبع وی تأیید می کند که NSA و CIA هویت واقعی ناکاموتو را می دانند اما اطلاعات را برای عموم منتشر نمی کنند. ممکن است سالها طول بکشد تا هر یک از این اطلاعات در دسترس عموم قرار گیرد. در حال حاضر ، CIA و NSA طبقه بندی کردن در صورت درخواست ، مدارک را پس از ده سال برای عموم ارسال کنید. CIA پس از بیست و پنج سال به طور خودکار گزارشات را منتشر می کند.

خوب ، ساتوشی کیست?

همانطور که می توانستید تصور کنید ، تلاش های تحقیقاتی Muse همراه با پاسخ Glomar که دانیل اوبرهاوس دریافت کرد ، به این باور دامن زد که شاید دولت ایالات متحده می داند خالق بیت کوین چه کسی است. اگر این سازمان ها از این اطلاعات محرم باشند ، این واقعیت را برای عموم آشکار نمی کنند.

نتایج NSA مشخص نیست

ممکن است تصور شود که اگر NSA جستجو خود را به پایان برساند و کشف کند که خالق بیت کوین از کشوری خصمانه است که آنها این اطلاعات را به قدرتها منتقل می کنند ، اما نه به عموم مردم. در حال حاضر ، ارزهای رمزنگاری شده در ایالات متحده و سراسر جهان در حال افزایش محبوبیت هستند ، تحلیلگران پیش بینی رشد آینده برای سالهای آینده را دارند. در حالی که بازار رمزنگاری گسترش می یابد ، کنجکاوی پیرامون خالق Bitcoin نیز گسترش می یابد. این کنجکاوی فزاینده همچنین منجر به افزایش تعداد نظریه های توطئه بیت کوین در فضای رمزنگاری نیز شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me