در این مقاله ، ما به ابتکار بلاکچین بانک جهانی و افزایش محبوبیت اوراق قرضه بلاکچین نگاه می کنیم. حتی اگر این یک مفهوم نسبتاً جدید باشد ، بانک ها و دولت ها در هر اندازه شروع به انتشار اوراق قرضه و مینی باند مبتنی بر بلاک چین می کنند. بیایید این موارد استفاده را بررسی کنیم و سعی کنیم بفهمیم که این تغییرات چگونه می توانند بر آینده جمع آوری کمک های مالی دولت تأثیر بگذارند.

چرا اوراق قرضه بلاکچین?

اولین اوراق قرضه دولت عمومی بود در هلند در سال 1517 صادر شد. از آن زمان تاکنون ، این شکل از جمع آوری کمک مالی نقش اساسی در جمع آوری کمکهای مالی بخش عمومی در سراسر جهان داشته است. اوراق قرضه سنتی دولت به عنوان پیوندی بین دولت ها و شهروندان عمل کرده اند. اوراق قرضه گذشته معمولاً با ارز فیات خاص یک کشور معین ارائه می شده است. با این وجود ، این امر قبلاً با ظهور اوراق قرضه بلاکچین تغییر کرده است.

دلایلی وجود دارد که دولت ها در همه سطوح بخواهند از اوراق قرضه بلاکچین بر روی اوراق قرضه سنتی استفاده کنند. به عنوان مثال ، استفاده از بلاکچین می تواند نیاز به شرکت های شخص ثالث و موسسات مالی را از بین ببرد. به عبارت دیگر ، فناوری بلاکچین این توانایی را دارد که صادرکنندگان (دولت ها) و گیرندگان (شهروندان) را به طور مستقیم به هم متصل کند. حال ، بیایید برخی از موارد موردی را بررسی کنیم.

اوراق قرضه بلاکچین بانک جهانی

در آگوست 2018, بانک جهانی اعلام کرد برنامه های خود را برای راه اندازی اولین باند زنجیره بلوک در جهان است. با این حال ، ارز رمزپایه به عنوان روش پرداخت استفاده نخواهد شد. این احتمالاً به این دلیل است که ارز دیجیتال کاملاً مصوب و منتشرشده توسط دولت هنوز وجود ندارد.

متأسفانه ، بیشتر این گزینه ها به عنوان طرح های Ponzi در نظر گرفته می شوند. بنابراین ، از ارز فیات استفاده خواهد شد. در تاریخ 10 آگوست 2018 ، بانک جهانی بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) را به عنوان تنها تنظیم کننده یک اوراق قرضه دو ساله تعیین کرد. این سازمان قصد دارد 50 میلیون دلار استرالیا (معادل 36 میلیون دلار) جمع آوری کند.

پل اسنیث ، مدیر بازار سرمایه خزانه داری بانک جهانی ، گفته است که این موسسه با مایکروسافت همکاری می کند به منظور پاسخگویی به خواسته های فنی لازم برای ایجاد نرم افزار و سیستم عامل خود. در حالی که اوراق قرضه بلاکچین بانک جهانی یک گام امیدوار کننده به جلو برای سرمایه گذاران ارائه می دهد ، توجه به این نکته مهم است که هرکسی که اوراق قرضه خریداری کند ، همچنان مسیر سنتی را دنبال خواهد کرد.

به عنوان مثال ، هر خریدار منفرد هنوز باید مراحل رسمی ثبت نام را طی کند. علاوه بر این ، همه وجه نقد به طور جداگانه از زنجیره بلوکی از طریق کانال های اوراق قرضه عادی منتقل می شود.

آرم گروه بانک جهانی

بلاک چین بانک جهانی: بانک جهانی قصد دارد به اولین ناشر اوراق قرضه بلاکچین تبدیل شود.

مینی باند BNP Paribas

تلاش بلاکچین بانک جهانی برای تبدیل شدن به اولین ناشر جهانی اوراق قرضه بلاکچین کاملاً موفقیت آمیز است ، اما این تنها موسسه مالی بزرگ نیست که روی چنین ابتکاری عمل می کند. BNP Paribas ، بزرگترین بانک فرانسه و هشتمین بانک بزرگ در جهان, همچنین برنامه مشابهی دارد در کارها. در سال 2016 ، این بانک ساخت و آزمایش یک پلت فرم بلاکچین را آغاز کرد تا به شرکت های خصوصی اجازه انتشار مینی باند را بدهد.

خدمات اوراق بهادار BNP Paribas ، بازرگان بانک ، به طور فعال در حال توسعه راه حلی است که بتواند سوابق مربوط به کلیه انتشارات مینی باند و همچنین تغییرات مالکیت را حفظ کند. این بانک همچنین برای پیشبرد هدف نهایی خود در اجرای واقعی ، با سه شرکت فرانسوی همکاری کرد. اینها شامل دو شرکت انرژی های تجدیدپذیر و همچنین یک پلت فرم سرمایه گذاری به نام SmartAngels است که روی ایجاد اولین پلت فرم آزمایشی کار می کند.

طبق مقاله ای در فوریه 2018 ، یوهان پالیچاتا ، رئیس بلاکچین در بخش تحول دیجیتال BNP Paribas Securities Services ، گفت که پیشرفت های بیشتری لازم است برای ادغام بلاکچین با شیوه های موجود بازار و سهامداران. پالیچاتا همچنین به نیاز به تغییرات نظارتی برای واقعیت بخشیدن به تصویب گسترده اشاره کرد.

درباره امکان اجرای مینی باند زنجیره بلوک توسط BNP Paribas در دنیای واقعی ، به روزرسانی های زیادی انجام نشده است. با این وجود ، BNP Paribas همچنین نوآوری در بلاکچین را به سایر حوزه های مالی مانند مدیریت دارایی آورده است. در ژانویه 2018, مدیریت دارایی BNP Paribas اعلام شد که از فناوری بلاکچین BNP Paribas Securities Services برای انجام آزمایش موفقیت آمیز توزیع صندوق مبتنی بر بلاکچین در لوکزامبورگ استفاده کرده است..

آرم BNP Paribas

BNP Paribas در حال آزمایش بستری برای مینی باند بلاکچین است.

برکلی ، کالیفرنیا: اولین باند Blockchain Bond?

وقتی نوبت به انتشار اوراق می رسد ، بیشتر مردم احتمالاً ابتدا به فکر نهادهای بین المللی مانند بانک جهانی یا بانک های بزرگی مانند BNP Paribas هستند. اما دولت های محلی نیز اختیار و توانایی انتشار اوراق قرضه را دارند. اکنون ، دولت های محلی و ایالتی در سراسر جهان شروع به اجرای انواع راه حل های بلاکچین کرده اند.

در ماه مه 2018 ، شورای شهر برکلی ، کالیفرنیا رأی داد که پروژه ای را پیش ببرد که اولین شهرداری برای ارائه اوراق قرضه بلاکچین باشد. آنچه این ابتکار را جالب می کند این واقعیت است که آستانه سرمایه گذاری را برای همه سرمایه گذاران کاهش می دهد. به طور معمول ، حداقل سرمایه گذاری برای اوراق قرضه شهرداری 5000 دلار است. در مقابل ، برنامه برکلی به مردم امکان خرید اوراق قرضه با مبالغ بسیار کم تر (یعنی 10 دلار یا 25 دلار) را برای حمایت از پروژه های اجتماعی می دهد..

این مفهوم شبیه چگونگی کاهش یا حتی حذف پروژه های ارز رمزنگاری شده برای شرکت در ICO است. علاوه بر این ، این شهر قصد دارد اوراق قرضه را به دلار منتشر کند. همچنین این احتمال وجود دارد که این شهر بتواند نشانه خود را ایجاد کند و به شهروندان دو گزینه ارزی ارائه دهد.

معاون شهردار برکلی بن بارتلت به بلومبرگ گفت که دور زدن وال استریت یکی از عوامل تحریک کننده شهر است. اگر این ابتکار موفقیت آمیز باشد ، می تواند الگویی را ایجاد کند که دولتها دیگر به خدمات ارائه شده توسط بازارهای سرمایه بدهی سنتی وابسته نباشند. برای شهر برکلی ، برخی از ابتکارات احتمالی شامل ICO برای مسکن ارزان قیمت با حمایت باند muni است. این شهر قبلاً داشته است با راه اندازی فناوری همکاری کرد به نام Neighborly برای تحقق بخشیدن به این چشم انداز.

عکس یک ساختمان در دانشگاه UC Berkeley

واقع در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ، برکلی شهری دانشگاهی است که به خاطر نوآوری فنی خود شهرت دارد.

روندها و غذاهای آماده

اوراق قرضه و اوراق قرضه بلاکچین می تواند آینده تأمین مالی اوراق را تغییر دهد. دولت ها و بانک ها در استفاده از ارزهای رمزپایه در صدور اوراق قرضه یا پرداخت سریع کار نکرده اند ، اما این می تواند در آینده باشد.

هنوز مشخص نشده است که آیا دولت ها و م institutionsسسات مالی کاملاً در اردوگاه “بلاکچین هستند اما بیت کوین نیستند”. صرف نظر از اینکه از فیات یا رمزنگاری استفاده می شود ، اوراق قرضه بلاکچین مورد استفاده بالقوه دیگری را برای فناوری های غیرمتمرکز ایجاد می کند. از همه مهمتر ، آنها گام بزرگی به جلو برای پذیرش فناوری بلاکچین هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me