یکی از مهمترین انتقادات به بیت کوین این است که استخراج معدن چنین انرژی زیادی را مصرف می کند ، باید تأثیر منفی بر محیط زیست بگذارد. در حالی که استخراج بیت کوین و رمزنگاری لزوماً از نظر مصرف انرژی بدترین مقصر نیستند, نگرانی های مربوط به تغییر اقلیم واقعی است. انسان ها برای نجات سیاره ای که ما از بین می بریم ، به اندازه کافی تلاش نمی کنند. اعتبارات کربن و جبران کربن ممکن است یک راه حل ارائه دهند. علامت گذاری دارایی های کربن می تواند راهی برای ایجاد جریان اصلی و مثرتر باشد.

تغییرات آب و هوا و گازهای گلخانه ای

با وجود منکرات با مشخصات بالا که نمی شود نام برد ، تغییرات اقلیمی به طور کلی در جامعه علمی پذیرفته می شود.

جو زمین یک اثر گلخانه ای طبیعی ایجاد می کند. وقتی انرژی خورشیدی به سطح کره زمین برخورد می کند ، دوباره تابش می یابد. گازهای موجود در جو در برخی از آن گرما گیر می کنند ، در حالی که بقیه متعاقباً فرار می کنند. در شرایط عادی ، این اثر سیاره را در دمای منظمی که حیات روی زمین را حفظ می کند ، حفظ می کند.

سوختن فسیلی مبتنی بر کربن باعث آزاد شدن گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن و متان در جو می شود. افزایش گازهای گلخانه ای به این معنی است که گرمای کمتری می تواند از جو خارج شود ، بنابراین ، این سیاره گرم می شود. به دلیل افزایش تولید و صنعت و همچنین جمعیت جهانی بسیار بیشتر ، اکنون 1300 برابر سوخت های فسیلی از 200 سال پیش می سوزانیم.

کربن جبران کننده مصرف سوخت فسیلی

گرم شدن کره زمین اثرات مخرب مختلفی دارد. ذوب شدن یخ های قطبی باعث افزایش سطح دریا می شود. به نوبه خود ، این زیستگاه های ساحلی و حتی مناطق داخلی را با خطر طغیان و طوفان تهدید می کند. علاوه بر این ، گونه های کامل مانند خرس قطبی اکنون در معرض خطر هستند. گرم شدن کره زمین همچنین مسئول تابستانهای گرمتر و افزایش بروز آتش سوزی در جنگل ها.

اعتبارات کربن و جبران کربن چیست?

اعتبارات کربن و جبران کربن دو طرح جداگانه هستند که سعی در تنظیم و کاهش میزان کربن در جو دارند.

اعتبارات کربن

هیئت بین دولتی تغییر اقلیم تشخیص داده است که قرار دادن قیمت واقعی در سوختن های فسیلی باعث می شود که ارزش آن را ببینیم. بنابراین ، پروتکل کیوتو مفهوم اعتبارات کربن.

اعتبار کربن مجوز یک کشور یا سازمان برای انتشار مقدار مشخصی از گازهای گلخانه ای است. طبق مفاد پروتکل کیوتو ، هر کشور تعداد مشخصی اعتبار کربن دریافت می کند. هر مشاغل یا سازمانی که از قیمت پیشنهادی خود استفاده کند یا از آن فراتر رود ، می تواند اعتبارات کربن اضافی را از بازار آزاد خریداری کند.

جبران کربن

جبران کربن به فعالیتهایی گفته می شود که میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند. این به عنوان راهی برای کسب اعتبارات کربن انجام می شود. بنابراین جبران کربن شامل پروژه های انرژی های تجدیدپذیر مانند باد یا خورشید ، سوزاندن گاز متان یا تخریب آلاینده های صنعتی است..

تلاش برای جبران کربن می تواند بخشی از همان بازار تنظیم شده با پروتکل کیوتو با اعتبارات کربن باشد ، یا در غیر این صورت ، می تواند داوطلبانه باشد. برای واجد شرایط بودن برای شرکت در بازار تنظیم شده ، پروژه جبران باید در یک کشور عضو پروتکل کیوتو انجام شود و از نظر دولت مجازات شود.

بازار داوطلبانه به افراد یا مشاغل اجازه می دهد تا برای فعالیت های خود جبران کننده کربن را خریداری کنند. به عنوان مثال ، امارات ، کانتاس و دلتا به همراه بسیاری از شرکت های هواپیمایی دیگر ، ابتکارات جبران کربن را به مسافران ارائه می دهند.

علی رغم اعتراف روزافزون دولت ها مبنی بر مسئله تغییر اوضاع ، همه کشورها به مفاد پروتکل کیوتو پایبند نیستند. به همین ترتیب ، اگر بخواهیم تاثیری بر میزان انتشار فعلی داشته باشیم ، به برنامه داوطلبانه داوطلبانه بسیار بالاتری نیاز داریم.

وارد بلاکچین شوید

بلاکچین اکنون می تواند رمزگذاری دارایی ها ، از جمله دارایی های فیزیکی در دنیای واقعی را امکان پذیر کند. تعدادی از پروژه های بلاکچین اکنون در حال ایجاد راه حل های نوآورانه برای علامت گذاری برای جبران کربن و اعتبارات کربن هستند.

وردیوم

وردیوم اعتبارات کربن را به بلاکچین می آورد. این شرکت با همکاری IBM و استفاده از بلاکچین Stellar برای به دست آوردن اعتبارات کربنی که در بازارهای بین المللی معامله می شود ، کار می کند. این رمز توسط دارایی های کربنی پشتیبانی می شود که توسط اشخاص ثالث تأیید می شود که مطابق با استانداردهای بین المللی است.

علاوه بر این ، پروتکل Veridium عملکردی ارائه می دهد که احتمالاً جذابیت آن را برای شرکت ها افزایش می دهد. این تعداد اعتبار کربن مورد نیاز یک شرکت را برای خرید یا تولید برای محاسبه کربن کافی برای اثر خود محاسبه می کند. این محاسبه یکی از موانع کسب و کارهایی است که اعتبارات کربن را تصویب می کنند ، بنابراین انگیزه ای برای تصویب Veridium است.

نوری

نوری تا حدودی متفاوت عمل می کند. این یک بازار حذف کربن مبتنی بر بلاکچین است. از طرف تامین کننده ، نوری یک روش و تأیید ارائه می دهد که یک کسب و کار فعالیت هایی انجام داده است که دی اکسید کربن را از جو خارج می کند. سپس نوری برای تأمین کننده گواهی اصالت صادر می کند.

هر کسی می تواند برای تبدیل شدن به خریدار ثبت نام کند ، این بدان معنی است که آنها گواهینامه ها را از تامین کنندگان خریداری می کنند. به طور موثر ، خریدار هزینه حذف دی اکسید کربن را از طریق تأمین کننده پرداخت می کند. خریداران و فروشندگان با استفاده از رمز Nori ERC20 معامله می کنند.

صفحه اصلی جبران کننده کربن نوری

صفحه اصلی نوری

مزیت Nori در ایجاد اتصال همتا به همتا برای جبران کربن است. این امر بوروکراسی و اصطکاک مربوط به خرید داوطلبانه اعتبارات کربن را کاهش می دهد و در نتیجه مشارکت را افزایش می دهد.

پوزیدون

پوزیدون هدف آن ایجاد یک بازار جهانی کربن است که با ادغام اعتبارات کربن در خریدهای روزمره آغاز می شود. یک خرده فروش پروتکل Poseidon را در فناوری نقطه فروش خود ادغام می کند. هنگامی که مصرف کننده خریدی انجام می دهد ، خرده فروش متعاقباً Poseidon را که رد پای کربن خرید را محاسبه می کند ، مطلع می کند. این ، به نوبه خود ، باعث ایجاد یک قرارداد هوشمند می شود که به اندازه کافی نشانه Poseidon OCEAN را برای جبران کربن خرید خرج می کند.

پوزیدون

Poseidon همچنین بر روی زنجیره بلوک Stellar ساخته شده است. از آنجا که مصرف انرژی Stellar کمتر از سایر پلتفرم های blockchain dApp است ، این شرکت گفت که این یک انتخاب طبیعی است.

نتیجه

این پروژه ها قطعاً نشان می دهد که بلاکچین نیروی محرکه ای برای تغییر در جهان است. بلاکچین در نهایت می تواند مصرف کنندگان روزمره را قادر سازد جبران کننده کربن را در زندگی روزمره خود ادغام کنند.

مهمتر از همه ، ما در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای باید کارهای بیشتری نسبت به امروز انجام دهیم. استفاده از بلاکچین برای جبران کربن و اعتبارات کربن یک گام مطمئن در مسیر درست است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me