تقلب در بلاکچین همچنان یک مشکل عظیم است که مانع از امکان پذیرش کاربر جدید می شود. مجرمان رمزنگاری در درجه اول در سه نوع کلاهبرداری شرکت می کنند: فرار مالیاتی ، پولشویی و طرح های بودجه تروریستی. بیایید نگاهی بیندازیم به هر یک از این دسته ها و اینکه چگونه قانون و فناوری blockchain می تواند این جنایات و جنایات دیگر را در آینده نزدیک کاهش دهد یا حتی آنها را از بین ببرد.

فرار مالیاتی

فرار مالیاتی یکی از گسترده ترین انواع کلاهبرداری در بلاکچین است. پیش از سال 2017 ، قانون مربوط به رمزنگاری در اکثر کشورها وجود نداشت. بعلاوه اجرای کمی از مقررات وجود داشت. همانطور که قبلا گزارش داده ایم ، این از سال 2017 به شدت تغییر می کند.

با وجود این واقعیت که مقررات در حال تشدید هستند ، فرار مالیاتی مربوط به رمزنگاری هنوز شایع است. در نوامبر 2017 ، LendEDU یک نظر سنجی انجام داد که شامل 564 سرمایه گذار مستقر در بیت کوین مستقر در ایالات متحده است. طبق نتایج ، تقریباً 36٪ از شرکت کنندگان قصد داشتند در پرونده های مالیاتی 2018 خود آگاهانه از پرداخت مالیات بر سود سرمایه جلوگیری کنند.

هیچ آماری برای تعیین اینکه آیا این نتیجه واقعی است وجود ندارد. هنوز هم واضح است که بسیاری از مردم فرار مالیاتی رمزنگاری را به عنوان یک جرم بزرگ تلقی نمی کردند. و این احتمال وجود دارد که افراد مورد بررسی دقیقاً مطمئن نباشند که چگونه مقررات مالیاتی را دنبال کنند. در سال 2018 ، چندین راهنما بصورت آنلاین در مورد نحوه پیروی از قوانین مالیات رمزنگاری شده در کشورهای خاص وجود دارد. حتی اطلاعات مربوط به دسته های خاص مانند مالیات بر استخراج ارزهای رمزپایه در دسترس است.

آیین نامه های جدید مالیاتی

سرمایه گذاران باید مقررات مالیاتی ارزهای رمزنگاری شده را درک و مطابقت داشته باشند. در برخی موارد ، رعایت مواردی غیر از اجتناب از عواقب آشکار حبس یا جریمه ها ، می تواند مفید باشد. به عنوان مثال ، ممکن است ضرر و زیان سرمایه را گزارش دهید در سرمایه گذاری های رمزنگاری هنگام ثبت مالیات.

حتی در بازار خرس 2018 ، آژانس های نظارتی بیشتر بر سیاست های مالیات رمزنگاری تمرکز دارند. این تلاش ها فقط به سیاست های دولت فردی داخلی محدود نمی شود. به نظر می رسد همکاری های بین المللی نیز در حال افزایش است. به عنوان مثال ، ائتلافی متشکل از پنج دولت (استرالیا ، کانادا ، هلند ، انگلستان و ایالات متحده) با هم متحد شدند و روسای مشترک اجرای مالیات جهانی (J5) را تشکیل دادند. طبق گزارش IRS ، این سازمان قصد دارد “تهدید فزاینده ای را که دولت های مالیاتی توسط ارزهای رمزپایه و جرایم سایبری تهدید می کند کاهش دهد.”

Blockchain Fraud: تصویری از تلفن که نشان می دهد بیت کوین در بالای اسکناس های 4 دلاری 20 دلاری ، نمایش فیات و ارز رمزنگاری شده

فرار مالیاتی یکی از متداول ترین انواع کلاهبرداری در بلاکچین است.

پول شویی

چندین مورد عمده در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه برای پولشویی وجود دارد. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده ، در یک گفت شهادت کمیته خدمات مالی مجلس در ژوئیه 2018 “آنها بسیار چالش برانگیز هستند زیرا ارزهای رمزنگاری شده عالی هستند اگر می خواهید پول را پنهان کنید یا پولشویی کنید ، ما باید بسیار آگاه باشیم.”

شواهد نشان می دهد که پولشویی مبتنی بر رمزنگاری در واقع یک مسئله اساسی است. به عنوان مثال ، طبق گزارشی Q2 2018 که توسط CipherTrace منتشر شد ، مجرمان رمزنگاری شده پولشویی می كنند 1.2 میلیارد دلار از طریق بول کوین و سکه های حفظ حریم خصوصی در یک بازه زمانی یک ساله طی 2017-2018.

مشابه سیاست های مقابله با فرار مالیاتی رمزنگاری ، دولت ها برای مقابله با این نوع کلاهبرداری در بلاک چین همکاری های بین المللی را افزایش می دهند. کشورهای عضو G20 در حال بررسی هستند یک استاندارد احتمالی جهانی ضد پولشویی (AML) در ارزهای رمزپایه قبل از ضرب الاجل اکتبر 2018. علاوه بر این ، کشورهای عضو از Task Force اقدام مالی (FATF) – یک سازمان بین دولتی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم تشکیل شده اند – خواسته اند تا بررسی کنند که چگونه می توان استانداردهای AML که قبلاً در حال اجرا هستند ، برای تنظیم ارزهای رمزپایه اعمال می شود.

کلاهبرداری در بلاکچین: تصویری که یک راهرو تاریک از سلولهای زندان را نشان می دهد

دولت ها در سطح بین المللی همکاری می کنند تا جلوی مجرمان رمزنگاری شده در پولشویی را بگیرند.

بودجه تروریستی

برخی از موسسات مالی (از جمله بانک انگلیس) و آژانس های نظارتی در مورد استفاده بالقوه از ارزهای رمزپایه در بودجه تروریستی هشدار داده اند. در بیشتر موارد ، مطالعات مختلف هیچ ارتباط نگران کننده ای بین بودجه رمزنگاری و تروریسم نشان نمی دهد. به عنوان مثال ، دپارتمان سیاستگذاری پارلمان اروپا برای حقوق شهروندان و امور قانون اساسی آزمایشاتی را در مورد خطرات ارزهای رمزپایه انجام داد. با توجه به نتایج, ارزهای رمزپایه خطر بیشتری نسبت به فیات ندارند وقتی صحبت از امکان تأمین بودجه تروریسم می شود.

از سال 2017 ، فشارهایی برای تصویب قوانینی ایجاد شده است که سعی در جلوگیری از این نوع کلاهبرداری در بلاکچین دارد. به عنوان مثال ، قانون گذاران ایالات متحده “ارزیابی امنیت ملی تروریست ها در مورد استفاده از ارزهای مجازی” در ماه مه 2017. آنها همچنین پیشنهاد دادند “قانون نوآوری و دفاع در فناوری مالی” در ژانویه 2018. علاوه بر این ، لایحه دیگری به نام “قانون بهبود FinCen سال 2018 در جولای 2018 در مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی شد. در این لایحه ، “اقدامات ضد تروریسم و ​​مبارزه با پولشویی ، از جمله موارد مربوط به فن آوری های نوظهور یا ارزشی که جایگزین ارز هستند و تلاش های مشابه” ذکر شده است. “.

از آگوست 2018 ، هیچ یک از این اسکناس ها مورد توجه واقع نشده اند. فقط “ارزیابی امنیت ملی تروریست ها در مورد استفاده از ارزهای مجازی” توانسته است از مجلس نمایندگان ایالات متحده عبور کند.

تقلب در بلاکچین: عکسی از پایتخت ایالات متحده.

کنگره آمریکا چند لایحه برای جلوگیری از تأمین بودجه تروریست ها از طریق ارزهای رمزپایه ارائه کرده است.

استفاده از بلاکچین برای مبارزه با کلاهبرداری در بلاک چین و سایر جرایم

بله ، در برخی موارد ، کلاهبرداری در بلاکچین ارتکاب برخی جنایات را برای مجرمان آسان می کند. با این حال ، درک این نکته نیز مهم است که بسیاری از جنایات فوق الذکر برای دهه های زیادی در اقتصاد فیات در جریان بوده است.

حتی اگر کلاهبرداری در بلاکچین یک مسئله اساسی است ، فناوری بلاکچین این امکان را نیز ایجاد کرده است متوقف کردن انواع مختلف جرم به عنوان مثال ، برخی از فناوری های بلاکچین مانند قراردادهای هوشمند Ricardian با هدف بهبود بسیار زیاد اجرای توافق نامه های حقوقی در آینده انجام می شود. علاوه بر این ، پروژه های متمرکز بر KYC و AML می توانند معاملات در اقتصاد مبتنی بر رمزنگاری را بسیار شفاف تر از آنچه در اقتصاد مبتنی بر فیات فعلی امکان پذیر است ، انجام دهند..

نتیجه

مجرمان رمزنگاری وجود دارند و چالشی برای پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال به شمار می روند. با این وجود ، نباید به نوآوری فنی به عنوان پایه هایی برای دیستوپی آینده نگاه کرد. به همین ترتیب ، قانون مجبور نیست مانع پیشرفت تکنولوژی شود.

در مورد توقف جرم و تقویت نوآوری ، یک راه حل ساده وجود ندارد. چگونگی شکل گیری آینده به چگونگی توسعه فناوری ها و قوانین در سال های آینده بستگی دارد. واقعیت این است که برای تقویت آینده ای که بلاکچین می تواند به نفع جامعه باشد و امکانات کلاهبرداری در بلاکچین را کاهش دهد ، به هر دو مقررات و فناوری ها نیاز است..