یکی از وظایف اصلی بلاکچین رفع نیاز به واسطه ها است. این امر ، همراه با تحول در قراردادهای هوشمند ، منجر به گمانه زنی در مورد عدم نیاز به وکلا در معاملات نظیر همتا شده است. تقریباً اجتناب ناپذیر است که همگرایی بلاکچین و قانون ، در بعضی موارد ، به معنای کاهش نقش وکلا به عنوان واسطه خواهد بود. با این حال ، مثالهای زیادی وجود دارد که در آن وکلا می توانند از بلاکچین استفاده کنند. در اینجا ، ما به نمونه های مختلفی از نحوه استفاده بلاکچین برای حرفه وکالت نگاه می کنیم.

از مواردی برای Blockchain و Law استفاده کنید

اثبات خدمات

بلاکچین به ما امکان می دهد برچسب دیجیتال را روی اشیا and و اسناد قرار دهیم. با استفاده از این برچسب دیجیتال ، می توانیم حرکات را به صورت فیزیکی یا آنلاین ردیابی کنیم. این ویژگی پتانسیل عظیمی را در زمینه بلاکچین و قانون فراهم می کند.

یک مورد استفاده در اثبات سرویس است. وقتی یک طرف دعوی برای حضور در دادگاه احضار می شود ، آنها دستورالعمل های کتبی را برای حضور در دادگاه دریافت می کنند. سند اثبات خدمت اظهارنامه است که به دادگاه ها ثابت می کند که فرد احضار شده است. شرکتهایی که خدمات ارائه مقالات را انجام می دهند به عنوان سرورهای فرآیند شناخته می شوند.

اخیراً ، ServeManager ، یک شرکت سرور پردازش ، با یک شرکت بلاک چین به نام همکاری کرده است IntegraLedger. آنها اثبات مفهوم را با استفاده از بلاکچین IntegraLedger آزمایش کرده اند تا تلاش برای ارائه اسناد خدمات را ثبت کنند و در نهایت به عنوان اثبات قابل تأیید برای تحویل اوراق خدمات عمل کنند.

اسناد هوشمند

IntegraLedger همچنین دارای قابلیت سند هوشمند است. در مورد سند قرارداد ، این سند هوشمند به طرفین قرارداد اجازه می دهد معاملات مربوط به قرارداد را در خود سند جاسازی کنند. سپس بلاکچین به صورت ایمن تمام آن معاملات را ذخیره می کند.

به عنوان مثال ، یک قرارداد اجاره می تواند هر پرداخت اجاره را به صورت دیجیتالی با خود قرارداد مرتبط کند. این سند با نرم افزارهای مختلف سازمانی تعامل دارد. بنابراین اگر یک شرکت جدید اجاره نامه را تحویل بگیرد ، آنها می توانند سند هوشمند را در سیستم خود بارگذاری کنند و تمام تاریخ معاملات همراه آن است.

فیلم زیر نحوه کار را با جزئیات بیشتری نشان می دهد.

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=3RYU3ZQY3ys]

زنجیره ای از بازداشت

به یاد داشته باش صحنه حماسی در بریکینگ بد جایی که والتر و جسی از یک مغناطیس الکترومغناطیسی خارج از اتاق بزرگ پلیس برای پاک کردن لپ تاپ گوس از شواهد ویدئویی استفاده می کنند که ممکن است آنها را در راه اندازی کارخانه تولید مواد شیمیایی نقش داشته باشد؟ این نوعی امنیت است که موجب می شود شواهد قانونی از دستکاری در امان بماند.

آهن ربا های بلاکچین و قانون

این واقعاً یک ایده نابغه بود …

خوب ، بلاکچین ممکن است نتواند در برابر آن سطح از خلاقیت محافظت کند. اما وجود دارد پرونده های واقعی دادگاه که به دلیل دستکاری شواهد به بیرون پرتاب شده اند. بلاکچین می تواند حرکات دیجیتالی اسناد را ردیابی کرده و آنها را به صورت دائمی ذخیره کند و از حذف و جلوگیری از ایجاد هرگونه دستکاری جلوگیری می کند. در صورت انتقال یا سرقت شواهد ، برچسب های دیجیتال دارایی های فیزیکی نیز می توانند ردیابی GPS را فعال کنند. اینگونه حرکات ذخیره شده در زنجیره بلوک شواهد غیرقابل انکاری را در دادگاه فراهم می کند.

مالکیت معنوی

قانون مالکیت معنوی (IP) شامل مواردی مانند حق ثبت اختراع ، علائم تجاری و حق چاپ است. ثبت مالکیت مالکیت معنوی سابقه تغییر ناپذیر و دائمی مالکیت و ویژگی هایی را ایجاد می کند که می تواند هرگونه اختلاف را حل کند.

در حال حاضر پروژه های مختلفی از زنجیره بلوک برای محافظت از حق چاپ استفاده می کنند ، از جمله KodakOne پوشش کار عکاسی و a همکاری مایکروسافت / EY پوشش بازی با این حال ، همگرایی بلاکچین و قانون در دنیای IP شرکتی ، مزایای عظیمی در کارایی دارد که صرفاً اثبات مالکیت نیست. در خریدهای شرکتی ، الزامات دقت کافی در مورد مالکیت IP وجود دارد. با داشتن سابقه مبتنی بر بلاکچین که ثبت و صدور مجوز برای کلیه حقوق IP را نشان می دهد ، تمرینات مراقبت های دقیق نرمتر و سریعتر از امروز می شوند.

دزدی دریایی بلاکچین و قانون

دزدی دریایی حق چاپ ممکن است به گذشته تبدیل شود. اما نه دزدان دریایی. یا لگو.

بلاکچین همچنین می تواند به مدیریت حقوق صدور مجوز کمک کند. طرفی که می خواهد حقوق مجوز مالکیت معنوی را بدست آورد می تواند آنها را با استفاده از توکن های دیجیتال خریداری کند و سابقه ای تغییر ناپذیر از معامله برجای بگذارد که به حل اختلافات بعدی کمک می کند.

محضری سازی

سردفتر اسناد رسمی یک نقش رسمی دولتی است و تاکنون هیچ دولتی موافقت نکرده است که بلاکچین را به عنوان جایگزین بپذیرد. با این حال ، در اصل ، بلاکچین می تواند همان نقش دفاتر اسناد رسمی را داشته باشد. داده های بیومتریک احراز هویت قوی تری را نسبت به استفاده از کلید خصوصی به تنهایی تضمین می کند ، زیرا کلیدهای خصوصی می توانند به سرقت بروند. BlockNotary و تمبر دو نمونه پروژه با استفاده از بلاکچین برای تأیید اعتبار و شاهد معاملات و داده ها هستند.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند غالباً مبنای بحث پیرامون بلاکچین و قانون است. به خودی خود ، به دلایل مختلف ، قراردادهای هوشمند در حال حاضر نمی توانند جایگزین یک قرارداد استاندارد شوند. مهمتر از همه ، قرارداد هوشمند اجرای توافق نامه است ، نه خود توافق نامه. به همین دلیل ، حتی اگر یک قرارداد هوشمند شرایط توافق شده را اجرا کند ، خود قرارداد همچنان به مشارکت وکیل نیاز دارد. قراردادهای ریکاردین می تواند بخشی از این شکاف را برطرف کند ، اما با حذف وکلا از روند قرارداد کاملاً فاصله داریم.

زمینه های جدید حقوق

قوانین مربوط به استفاده از ارزهای رمزپایه و ICO زمینه های جدیدی از قانون را ایجاد کرده است. افزایش سریع محبوبیت بیت کوین و ارزهای رمزپایه به طور کلی ، توجه دولت ها و نهادهای نظارتی را به خود جلب کرده است. اکنون ، آنها دستورالعمل های انتشار و در برخی موارد قانون گذاری را شروع می کنند. با توجه به اینکه این قلمرو ثبت نشده است ، وکلا نقش مهمی در پیمایش مقررات در حال ظهور ، به ویژه برای ICO ها دارند.

نتیجه

ترکیبی از زنجیره بلوک و قانون بسیاری از امکانات جالب را در خود جای داده است. ما در اینجا فقط برخی از آنها را بررسی کرده ایم. حرفه وکالت ، اگرچه بدنام است و بسیار کند تغییر می کند ، اما می داند چه پیش می آید. برخی از اعضا در حال حاضر هستند به کنسرسیوم تبدیل می شوند, که به همگام شدن با تغییرات کمک خواهد کرد. اگرچه بعید به نظر می رسد که بلاکچین جای وکلا را بگیرد ، اما فناوری بدون شک تأثیر خواهد داشت. مانند همه بخشهای دیگر ، حرفه وکالت نیز باید آماده باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me