اوراکل بیت کوین حسگرهای خارجی هستند که یک قرارداد هوشمند را در بلاکچین فعال می کنند و در حال حاضر برای بلاکچین بیت کوین آزمایشی هستند. این تحقیقات هنوز در وضعیت نوپای خود قرار دارد ، اما نتایج در حال حاضر چشمگیر است. شایان ذکر است که سخنرانی ها در فضای رمزنگاری چیز جدیدی نیستند ، اما این فناوری هرگز در بلاکچین بیت کوین استفاده نشده است.

سخنان بیت کوین اوج تحقیقات انجام شده در انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) است ، جایی که محققان در حال کار روی روش هایی برای افزودن برخی قابلیت های جدید به عملکرد بیت کوین هستند.

تصور کنید اگر می توانید بورس بیت کوین را برای کسی بفرستید یا بورس سقوط کند ، یا هوا تغییر کند ، یا اگر یک پست به تعداد لایک از پیش تعیین شده برسد ، چطور؟ همه این ویژگی ها و موارد دیگر به لطف توسعه Bitcoin Oracles در حال حاضر امکان پذیر است.

Oracles در حال حاضر با بسیاری از سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین مانند استفاده می شود آگوور و گنوز هر دوی این سیستم عامل ها با استفاده از سخنان مقدس با دقت بیشتری بازارهای سهام را رصد می کنند. این سیستم عامل ها مبتنی بر Ethereum هستند. محققان امیدوارند بتوانند خدمات مشابهی را به کاربران بیت کوین ارائه دهند.

برنامه MIT “روشن“و محققان قبلاً این کار را کرده اند توسعه یافته یک سخنرانی بیت کوین فعال برای اثبات نظریه خود. این اوراکل ارزش USD را کنترل می کند و سپس ، ارزش Satoshis را به طور خودکار به یک قرارداد هوشمند بیت کوین منتقل می کند. در یک مصاحبه عمومی ، محققان دانشگاه MIT توضیح دادند که آنها این مبلغ را برای نظارت بر ارزش دلار آمریکا ساختند ، اما به همین راحتی می توانست هزینه سهام ، نتایج یک بازی فوتبال یا حتی آب و هوا را ردیابی کند..

در حالی که ممکن است MIT اولین توسعه دهندگانی باشد که اوراکل را با موفقیت خلق کردند ، مفهوم اصلی اوراکل بیت کوین برای اولین بار توسط توسعه دهنده شبکه لایتنینگ ارائه شد تادئوس دریکا سال گذشته در یکی از او قراردادهای ورود به سیستم گسسته در مورد مقیاس پذیری بیت کوین و پتانسیل شبکه رعد و برق.

قراردادهای هوشمند بیت کوین

بیت کوین ها به لطف ذهن خلاق محققانی مانند Alin S. Dragos و Tadge Dryja به زودی ممکن است از مزایای قراردادهای هوشمند پیچیده بهره مند شوند. هر دوی این محققان به ابتکار ارز دیجیتال MIT تعلق دارند. به عنوان بخشی از این ابتکار ، محققان به دنبال ایجاد قراردادهای هوشمند چند لایه هستند که از شبکه رعد و برق استفاده می کنند.

پروتکل های لایه دوم یک جز essential اساسی در قراردادهای هوشمند است. Ethereum به دلیل معرفی مفهوم قرارداد هوشمند به جامعه رمزگذاری ، بدنام شد. برای تسهیل این قراردادهای هوشمند ، Ethereum از یک پروتکل لایه دوم استفاده می کند که رفتار مشابهی دارد. این پروتکل شبکه Raiden نام دارد.

عملکرد اوراکلز به عنوان منبع تغذیه مطمئن ، بخشی اساسی از قراردادهای چند امضایی است. قراردادهای چند سیگنسی بودجه از پیش تعیین شده ای را برای دریافت با دریافت مقدار مشخصی ارز رمزپایه تعیین کرده اند.

اوراکل های خصوصی مورد اعتماد

یکی از م criticalلفه های مهم استراتژی توسعه MIT ، ایجاد سخنانی است که نمی توانند کاربران آن را ردیابی کنند. در واقع ، خطابه ها باید بتوانند داده ها را به گونه ای پخش كنند كه هویت کاربران را خصوصی نگه دارد. یک اوراکل نباید از این موضوع آگاه باشد که اطلاعاتش یک قرارداد هوشمند را آغاز می کند.

یک پروتکل مخلوط کردن داده ناشناس ماندن را ممکن می کند. این پروتکل قبل از قرار گرفتن در بلاکچین ، اطلاعات اوراکل را با داده های ارائه شده مخلوط می کند. محققان می گویند که آنها قادر به تعیین اینکه چه داده هایی را برای اهداف مخلوط کردن اضافه کرده اند ، اما این سخنان قادر به تمایز بین این دو نیست. در آینده ، سازمان ها از این فناوری استفاده می کنند تا از سوابق مالی خود در برابر چشم کنجکاو محافظت کنند.

انواع اوراکل

مفهوم اوراکل بلاکچین چیز جدیدی نیست و بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه از این فناوری برای ارائه قراردادهای هوشمندانه تر به کاربران خود استفاده می کنند. بیایید لحظه ای به بررسی انواع مختلف سخنرانی های امروزی بپردازیم.

نرم افزار اوراکل

سخنرانی های نرم افزاری اطلاعات آنلاین را کنترل می کنند. اوراکل مواردی مانند دما ، قیمت طلا ، تاخیر پرواز و حتی نتایج انتخابات را ردیابی می کند. Oracles می تواند قبل از ارسال اطلاعات به قرارداد هوشمند ، اطلاعات آنلاین موجود را مرتب کرده و داده های لازم را به طور خودکار استخراج کند.

سخت افزار اوراکل

خطابه های سخت افزاری موارد واقعی مانند رد شدن کشتی به بندرگاه یا ورود اتومبیل به منطقه ای خاص را ردیابی می کنند. این نوع اوراکل برای انجام این کارها به سنسورهای سخت افزاری اضافی نیاز دارند. فناوری RFID می تواند در ماه های آینده باعث افزایش چشمگیر توانایی ها در این سخنورها شود. این دستگاه ها توانایی نظارت بر زنجیره های تامین کامل از طریق بلاکچین را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اوراکل های ورودی

خطابه های ورودی از ورودی های جهان خارج استفاده می کنند. شرکت ها به دنبال این خطاب ها هستند تا پس از اتمام کارهای خاص ، سفارشات خرید خودکار را تنظیم کنند. به عنوان مثال ، اگر مثلاً قیمت طلا افزایش یابد ، می توانید برای رمزنگاری سفارش خرید تعیین کنید.

اوراکل های خروجی

خطاب های خروجی به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا داده ها را برای موارد واقعی منتشر کنند. این سخنرانی ها به لطف پیشرفت در فناوری خانه های هوشمند اکنون محبوب شده اند. به عنوان مثال ، یک اوراکل خروجی با تکمیل یک قرارداد هوشمند قفل هوشمند را باز می کند.

اجماع اوراکل

سیستم عامل های مبتنی بر پیش بینی به شدت از خطاب های اجماع محور استفاده می کنند. این سخنرانی ها اطلاعات را از مکان های مختلف جمع آوری می کنند. آنها برای نظارت بر بازارهای مالی بسیار مناسب هستند و استفاده از یک منبع داده می تواند غیر قابل اعتماد باشد.

نگرانی های اوراکل

مفهوم اوراکل بیت کوین در تئوری موفقیت آمیز ثابت شده است ، اما هنوز نگرانی هایی در مورد ادغام این منابع معتبر باقی مانده است. برای کسی ، هیچ کس راهی منطقی برای کسب درآمد از سخنان مقدس درنظر نگرفته است. برای اینکه شفاعت ها شاهد فرزندخواندگی باشند ، باید انگیزه ای برای کسانی که میزبان آن هستند باشد.

علاوه بر نگرانی های مالی ، تمرکز موضوعی است که باید قبل از تصویب گسترده مقابله شود. چه اتفاقی می افتد که یک منبع خاص میزبان سخنرانی های بی شماری باشد؟ چگونه این امر می تواند از “اعتماد” داده های شبکه بکاهد؟ این س theالاتی است که محققان MIT اکنون با هدف تغییر مفهوم خود به یکی از ویژگیهای بیت کوین روبرو هستند.

اوراکل بیت کوین – کاری در حال انجام

پروژه اوراکل بیت کوین همچنان شاهد پیشرفت هایی است. توسعه دهندگان برای کمک به تجربه کاربر به اشخاص ثالث مراجعه می کنند. محققان MIT به صراحت اعتراف کردند که تمرکز اصلی آنها بر توسعه پروتکل است ، امیدوار است که طرف های علاقه مند در ایجاد یک بستر کاربرپسند برای استفاده از این فناوری در آینده گام بردارند. صرف نظر از این ، به نظر می رسد که خطاب های بیت کوین برای ماندن در اینجا هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me