صدای رسمی حزب کمونیست چین ، مردم ، روزانه (The People’s Daily) گزارش داد که در 15 ژوئن آکادمی علوم چین (CAS) از ایجاد ابتکار آزمایشگاه جدید Blockchain خبر داد. این اعلامیه در هنگام اهدای جایزه برای مسابقه بین المللی بلاکچین کشور منتشر شد و این خبر از ادامه فشار مقامات چینی به بخش بلاکچین می دهد..

آزمایشگاه Blockchain

بر اساس گزارش, این برنامه بر ادغام داده های بزرگ ، ریاضیات پیشرفته و فناوری بلاکچین متمرکز است. چین پس از پی بردن به اینکه این ترکیبات یک عنصر حیاتی در فضای بلاکچین است ، در ایجاد این فرمولهای ریاضی فعالتر شده است. چین به دنبال ایجاد بلاک چین های بیشتر برای استفاده دولت و بخش های تجاری است.

در هنگام اهدای جایزه ، معاون ریاضیات CAS بحث کرد که چگونه روش های ریاضی یک علم اصلی در پشت توسعه فن آوری های زنجیره بلوک آینده است. وی همچنین در مورد اهداف اولیه این پروژه که هدف آن حمایت همزمان از بلاک چین های خصوصی ، دولتی و کنسرسیوم است صحبت کرد. چین به اهمیت این شبکه ها اذعان کرده و می خواهد در این فضا رقابتی باقی بماند.

آزمایشگاه بلاکچین از طریق سرمایه گذاری مشترک با راه اندازی بلاکچین امکان پذیر است شرکت Tai Cloud. Tai Cloud یک شرکت مستقر در پکن است. علاوه بر این ، شرکت Tai Cloud اکنون یکی از بزرگترین شرکتهای مبتنی بر بلاک چین را نشان می دهد. این شرکت در حال حاضر دارای بیش از 150 اختراع ثبت شده مرتبط با بلاکچین است و آنها به برکت دولت چین فعالیت می کنند.

شبکه ابررسانای تای (معامله فوق العاده فرکانس)

شبکه ابررسانای Tai ، شبکه بلاک چین تازه ایجاد شده Tai Cloud Corp است. این شرکت نوآور ادعا می کند که این شبکه می تواند صدها هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد ، در حالی که امنیت بیشتری نسبت به سیستم های بانکی سنتی به کاربران می دهد. این شرکت به دنبال ایجاد یک استاندارد ملی بلاکچین برای توسعه اقتصادی آینده چین در فضای بلاکچین است.

دنگ دی - نماینده شرکت Cloud Tai از طریق EconoTimes

دنگ دی – نماینده شرکت Cloud Tai از طریق EconoTimes

آزمایشگاه Blockchain معتمد

این آخرین اعلامیه همان گزارش قبلی است که در سپتامبر 2017 توسط انتشارات مالی معروف چین منتشر شده است, کایکسین. Caixin از ایجاد یک مرکز تحقیقاتی به نام Trusted Blockchain Open Lab خبر داد. در حالی که پروژه ها از اسامی مشابهی برخوردار هستند ، هنوز برای تعیین اینکه آیا آنها مستقیماً کار می کنند یا به طور همزمان با یکدیگر کار می کنند خیلی زود است. این به جهانیان نشان می دهد که چین در مورد توسعه بلاکچین جدی است.

شی جین پینگ از فناوری آزمایشگاه بلاکچین پشتیبانی می کند

رئیس جمهور چین ، شی جین پینگ به طور علنی از فناوری بلاکچین در کنفرانس علمی سالانه که به میزبانی CAS در 30 مه سال جاری برگزار شد ، حمایت کرد. رئیس جمهور چین زنجیره بلوک را “دستیابی به موفقیت” دانست. وی همچنین فناوری بلاکچین را با برخی دیگر از بخش های در حال توسعه فناوری مانند هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) مقایسه کرد. همه این فن آوری ها توسعه آینده اقتصاد دیجیتال را شکل می دهند.

China Full Steam در آزمایشگاه Blockchain است

در تاریخ 24 مه ، شورای دولتی چین اعلام کرد که بلاکچین بیشتر است ادغام به منطقه تجارت آزاد گوانگدونگ شهرستان وارد شوید. این منطقه قرار است در سالهای آینده به کاپیتول رمزنگاری چین تبدیل شود. همچنین ، شورای دولتی توسعه بلاکچین را به عنوان یک اصل اصلی در استراتژی پنج ساله توسعه اقتصادی شهرستان گنجانده است. این طرح سیزدهمین توسعه اقتصادی است طرح معرفی شده تا به امروز.

چین علیه Crypto فشار می آورد اما آزمایشگاه Blockchain Pro است

چین همچنان به استفاده از ارزهای رمزپایه توسط شهروندان خود محدود می کند ، در حالی که به طور مداوم بودجه را برای تحقیق و توسعه بیشتر بلاکچین می ریزد. مقامات چینی ICOs را ممنوع کردند و همه مبادلات رمزنگاری محلی آن را در سال گذشته به دلیل نگرانی از ماهیت غیرقانونی بازار تعطیل کردند. ملت در مورد نگرانی های رمزنگاری شده خود در هنگام معامله در بخش دولتی بسیار جدی بوده است.

مزرعه استخراج بیت کوین چینی از طریق Ejinsight

مزرعه استخراج بیت کوین چینی از طریق Ejinsight

مقامات چینی در مورد محدودیت های بیشتر از جمله ممنوعیت احتمالی استخراج BTC اظهار نظر کرده اند. در ژانویه سال جاری ، سازمان نظارت بر اینترنت کشور ، گروه پیشرو در زمینه اصلاح خطرات مالی اینترنت ، درخواست هایی را به مقامات دولت محلی ارسال کرد که پیشنهاد می کند شروع به محدود کردن استخراج BTC کنند. در این دادخواست مقامات محلی خواستار “خروج منظم” از بخش معدن شدند.

در ابتدا این مانور تحت عنوان محافظت از زیرساخت های برق کشور قرار گرفت. استخراج BTC بسیار پر انرژی است و چین به عنوان معدن کار شماره یک BTC در جهان ، به دلیل فعالیت های استخراج در حال حاضر بیش از چهار گیگاوات برق مصرف می کند. برای در نظر گرفتن این استفاده از انرژی ، معادل خروجی سه راکتور هسته ای است. گزارش های بعدی نشان داد که این درخواست مستقیماً از بانک مرکزی چین صورت گرفته است.

بانک مرکزی چین ضد رمزنگاری است

به نظر می رسد که این تقلیل در درجه اول به دلیل نگرانی های موجود در مورد خطرات سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه بوده است. مقامات دولت چین بارها به شهروندان خود در مورد خطرات سرمایه گذاری در این بازار غیرقانونی هشدار داده اند. با وجود هشدارها ، شهروندان چینی همچنان به یافتن روش هایی برای پذیرش ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین می پردازند.

بسیاری از افراد در فضای رمزنگاری تصور می کردند که این مقررات نشان دهنده دور ماندن از فناوری بلاکچین توسط نیروگاه اقتصادی است ، اما اکنون به نظر می رسد کاملاً برعکس است. از زمان بسته شدن مبادلات کشور ، علاوه بر آزمایشگاه Blockchain ، چندین پروژه مبتنی بر بلاکچین اعلام شده است. چین هیچ نشانه ای از عکس العمل های زنجیره بلوکی خود نشان نمی دهد.

این مانورها باعث شده برخی از افراد در فضای رمزنگاری ، چین را متهم کنند که در مواضع رمزنگاری نسبت به شهروندانش ریاکار است. شهروندان چینی با وجود ورود بیشتر دولت به بخش بلاکچین ، همچنان شاهد محدودیت هایی هستند. ابتکار آزمایشگاه Blockchain نمونه کاملی از این رفتار متناقض است.

این کشور همچنین میزبان بزرگترین مرکز استخراج BTC و همچنین شماره یک تولید کننده دکل استخراج رمزنگاری در جهان ، Bitmain است. با وجود این واقعیت ها ، چین همچنان شهروندان خود را از مشارکت در اقتصاد غیر متمرکز محدود می کند.

آینده بلاک چین

اکنون می توان فرض کرد که چین مزایای فناوری بلاکچین را شناخته است. همانطور که اکنون می دانید ، کشور گام های قابل توجهی در جهت ادغام این فناوری در ساختار اقتصادی محلی خود برداشته است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که چین به دلیل سرمایه گذاری قابل توجهی که هم اکنون در کشورهای رقیب مانند ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال انجام است ، چاره ای در این زمینه ندارد..

انتظار می رود که سرمایه گذاری بیشتری در فضای بلاکچین مشاهده کنید زیرا چین قصد دارد به یک رهبر جهانی در بخش توسعه بلاکچین تبدیل شود.