رمزگذاری کلید در قلب ارز رمزنگاری شده است. این حتی در نام است – بخش رمزنگاری ارز رمزنگاری شده. علاقه به ارز دیجیتال در بالاترین حد خود قرار دارد ، بنابراین تاکنون ، حتی عادی ترین سرمایه گذار بیت کوین نیز احتمالاً می تواند از طریق اصول دفترهای توزیع شده صحبت کند. با این حال ، اگر کسی هستید که تلاش می کند تا نحوه کار کردن رمزگذاری کلید را توضیح دهد ، همه چیز با توضیح مفید ما تغییر می کند.

هرکسی که رمز ارز داشته باشد دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی است. هر کلید به سادگی رشته ای از حروف و اعداد است که به صورت رمزنگاری به هم پیوند خورده اند. اگر تمام ارز شما در صرافی باشد ، ممکن است از کلیدهای خود اطلاع نداشته باشید ، اما با این وجود آنها وجود دارند. اگر تمام سکه های شما در بورس است ، باید واقعاً آن را اصلاح کنید و آنها را به یک کیف پول امن منتقل کنید.

با داشتن کیف پول دیجیتالی ، کلیدهای خصوصی و عمومی خود را در اختیار دارید. این کلیدها فقط رشته های بلندی از حروف و اعداد هستند. اگرچه به طور آشکار عمومی خود را به اشتراک می گذارید ، اما باید کلید خصوصی خود را ایمن نگه دارید. اطلاع دادن به شخصی برای کلید خصوصی شما برابر است با تحویل ذخیره انباشته شده شما. اما یک کلید عمومی فقط آن است که عمومی است. شخصی که کلید عمومی شما را می داند به شما مجوز دریافت پنجه های چسبناک خود را روی ارز دیجیتال شما نمی دهد.

رمزنگاری متقارن

رمزنگاری متقارن مشابه قفل درب معمولی است که در زندگی واقعی استفاده می کنیم. یک کلید وجود دارد که هم برای باز کردن و هم برای قفل کردن کار می کند.

حال تصور کنید آلیس در حال ارسال یک بسته داده مخفی برای باب است. آلیس برای رمزگذاری ایمن آن داده ها رمز ایجاد می کند. هنگامی که باب بسته را از آلیس دریافت می کند ، او رمز را برای رمزگذاری داده به او می دهد ، و او از آن برای رمزگشایی داده استفاده می کند.

این به رمزنگاری متقارن معروف است. این بدان معناست که آنها از همان کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی داده هایی که به صورت دیجیتالی ارسال می شوند استفاده می کنند.

اشکال اصلی استفاده از رمزنگاری متقارن این است که برای ارسال و دریافت رمز عبور به یک لایه امنیتی دیگر نیاز است. در غیر این صورت ، این خطر وجود دارد که هرکسی بتواند رمزگذاری را رهگیری کند و بسته داده دیگر خصوصی نیست.

رمزنگاری نامتقارن

با استفاده از رمزگذاری کلید عمومی ، می توانیم بر مسئله نیاز به لایه های امنیتی اضافی غلبه کنیم. یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی که به صورت جفت کار می کنند بدان معنی است که کلید خصوصی هرگز نیازی به اشتراک گذاری با کسی ندارد. چگونه آنها با هم کار می کنند?

آلیس و باب اکنون هر دو کلید عمومی و خصوصی خود را دارند. هر یک از آنها کلیدهای عمومی یکدیگر را می دانند ، اما کلیدهای خصوصی آنها خصوصی است. آلیس می خواهد بسته ای از داده ها را برای باب ارسال کند ، بنابراین آنها را با استفاده از کلید عمومی Bob رمزگذاری می کند. از آنجا که وی از کلید عمومی باب استفاده کرده است ، تنها باب می تواند با استفاده از کلید خصوصی او بسته را رمزگشایی کند.

رمزگذاری کلید عمومی شامل چندین محاسبه است بنابراین برای ارسال مقدار زیادی داده مناسب نیست. با این حال ، می توانید از آن برای رمزگذاری یک کلید متقارن ، که می تواند داده های اضافی را در خود نگه دارد ، استفاده کنید.

رمزگذاری کلید خصوصی و امضاهای دیجیتال

شما هرگز نمی خواهید داده های خصوصی را با استفاده از کلید خصوصی خود برای رمزگذاری ارسال کنید زیرا هر کسی که دارای کلید عمومی باشد می تواند آن را رمزگشایی کند. با این حال ، یک کلید خصوصی همچنین می تواند به عنوان یک امضای دیجیتال عمل کند ، زیرا فقط برای یک فرد خاص است.

امضا

امضاهای دیجیتالی جایگزین نیاز به امضاهای فیزیکی می شوند.

بگذارید بگوییم که آلیس یک بسته داده را دریافت می کند ، اما نمی داند چه کسی آن را ارسال کرده است. با این حال ، او کلید عمومی همه دوستانش را دارد بنابراین چهره هایی که یکی از آنها حتماً آن را ارسال کرده است. او این کار را انجام می دهد و به طور سیستماتیک سعی در رمزگشایی داده ها دارد تا اینکه سرانجام ، کلید باب تنها رمزگشایی آن است. سپس آلیس می داند که فقط باب می توانست آن داده ها را ارسال کند زیرا فقط کلید خصوصی باب می توانست آن را رمزگذاری کند.

امنیت کلید خصوصی

این توضیح دهنده برای نشان دادن اهمیت ایمن نگه داشتن کلید خصوصی شما است. بلاکچین اصلی ، بیت کوین ، تمام معاملات را برگشت ناپذیر ذخیره می کند. هنگامی که کلید خصوصی خود را وارد می کنید ، تجارت پردازش می شود و هرگز لغو نمی شود. از این رو ، کسانی که کلیدهای خصوصی آنها هک شده و بیت کوین آنها به سرقت رفته است ، هرگز آنها را پس نمی گیرند.

ذخیره کلیدهای خصوصی یکی از اساسی ترین مشکلات ارز رمزنگاری شده است. در حالی که کیف پول های سردخانه ایمن ترین وسیله برای نگهداری سکه های دیجیتال هستند ، اما این امر به شخصی بستگی دارد که کلید خصوصی خود را ایمن نگه می دارد. کیف پول هایی مانند Trezor یا Ledger Nano S از PIN و سیستم بازیابی بذر استفاده می کنند. با این حال ، شما باید PIN و بازیابی دانه را در جایی امن ذخیره کنید.

لجر نانو اس

Ledger Nano S در میان برترین کیف پول های سخت افزاری قرار دارد

در حالت ایده آل ، جایی امن نیز به معنای آفلاین است. پارسال, گزارش شده است که برنامه مخرب Cryptoshuffler بیت کوین به ارزش 150 هزار دلار به سرقت برده است. این برنامه در رایانه کاربر پنهان می شود و منتظر می ماند تا چیزی که شبیه کلید Bitcoin روی کلیپ بورد آنها قرار دارد. با استفاده از این اطلاعات ، سازنده بدافزار می تواند به راحتی وجوه هدف را تخلیه کند.

از قضا ، ایمن ترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی یا بذرهای بازیابی هنوز هم نوشتن روی یک تکه کاغذ است. با این حال ، اگر مقاله به دستان اشتباهی برسد ، این نیز بی عیب نیست.

افکار نهایی

اگرچه هر کسی می تواند ارزهای رمزپایه را معامله کند بدون اینکه چیزی درباره رمزگذاری کلید بداند ، اما در این حالت دانش قدرت است. افرادی که می فهمند کلید خصوصی و کلید عمومی چه کاری می توانند انجام دهند ، به احتمال زیاد مراقبت های لازم را انجام می دهند تا از خصوصی بودن کلید خصوصی خود اطمینان حاصل کنند. با وجود مشکلات امنیتی کلیدی ، رمزگذاری کلید به خودی خود استفاده ای زیبا از رمزنگاری است تا معاملات سکه دیجیتال ما را ایمن نگه دارد..