آیا رمز ارز و بلاکچین قابل تفکیک هستند؟

نیمه دوم سال 2018 و بیشترین سواری با غلتک زنجیره ای انگشت سفید بوده است. با ریختن اتر در طی دو هفته 44 درصد ارزش خود و صحبت رسانه ها از حباب بیت کوین ، آیا می توان ایمان خود را به رمزنگاری از دست داد اما همچنان در بلاکچین صعودی باقی ماند؟ ظاهراً اگر ادامه اظهارات شرکتی مانند تأیید بلاکچین UBS موردی برای پیش برد باشد. اما آیا واقعاً می توانید ارز رمزنگاری شده و بلاکچین را از هم جدا کنید?

UBS Bullish در بلاکچین ، Bearish در بیت کوین

مدیرعامل غول بانکداری سرمایه گذاری سوئیس UBS ، سرجیو ارموتی ، با یک ظاهر شد ادعای جسورانه به تازگی. وی گفت که بلاکچین “تقریباً ضروری” برای تجارت است. با این وجود پشتیبانی از بلاکچین UBS چیز جدیدی نیست. هیچکدام نیستند موضع آنها اینکه ارزهای رمزپایه خطرناک هستند و احتمالاً هرگز به ارزهای اصلی تبدیل نخواهند شد.

سرجیو ارموتی

سرجیو ارموتی مدیر عامل UBS

با این وجود ، وقتی نوبت به بلاکچین می رسد ، UBS دیدگاه آنها را تغییر می دهد. این بانک معتقد است که فناوری بلاکچین می تواند به شرکت ها کمک کند تا از کارآیی بیشتری برخوردار شوند و هزینه های عملیاتی خود را از بخش مراقبت های بهداشتی گرفته تا امور مالی کاهش دهند. این به معنای جدایی بین ارزهای رمزپایه و فناوری است که آنها از آن استفاده می کنند.

اما آیا می توان این دو را از هم جدا کرد؟ علاوه بر این ، از آنجا که چشم انداز اصلی Satoshi ارسال پرداخت های الکترونیکی نظیر به نظیر بدون نیاز به واسطه بود ، پشتیبانی از بلاکچین UBS می تواند بی جا باشد.

مختل یا مختل شود

UBS در اکتبر 2017 نوشت: “در حالی که ما شک داریم ارزهای رمزپایه هرگز به یک وسیله اصلی مبادله تبدیل شوند ، اما فناوری اساسی ، بلاکچین ، تأثیر مهمی در صنایع مختلف از مالی گرفته تا تولید ، خدمات بهداشتی و درمانی دارد.”.

اضافه کردن این ، “همانطور که اینترنت [زندگی] ما را با ایمیل ، تجارت الکترونیکی یا برنامه های تلفن های هوشمند دگرگون کرده است ، ما معتقدیم که بلاکچین به عنوان یک فناوری زیرساخت می تواند از طریق دفترهای توزیع ، قراردادهای هوشمند ، توکن ها یا مدیریت هویت ، فن آوری های مخل آینده را تأمین کند.”

بنابراین ، در مورد قطع کردن واسطه چطور؟ مرجع متمرکز هزینه های خود را می گیرد؟ تحقیقات زنجیره بلوک UBS سطح مشخصی از خطر را تأیید می کند ، اگرچه آنها این مسئله را به کاستی های فنی و عدم اطمینان در مورد اینکه کدام یک از کاربردها بیشتر به سود صنعت خواهد بود محدود می کنند. آنها قادر به ذکر این موضوع نیستند که آیا ارزهای دیجیتال ارزهای فیات را تهدید می کنند ، یا اینکه مقامات مرکزی از این برنامه کوتاه خواهند شد.

در حقیقت ، در بخش مالی ، UBS پیش بینی می کند که فناوری بلاکچین تأثیرات برگشت ناپذیر و مثبتی خواهد داشت. و پشتیبانی از زنجیره بلوک UBS در کلمات متوقف نمی شود. این بانک همچنین در تحقیق در مورد دفترهای توزیع شده و قراردادهای هوشمند در مدل تجاری خود سرمایه گذاری می کند.

UBS در حال حاضر دارای تعدادی حق ثبت اختراع بلاکچین است. با این وجود ، علیرغم موضع گیری سرسختانه ارموتی ، فعالیت های زنجیره ای آنها فعال است توسط دیگر بانکهای بزرگ کوتوله و شرکتهای کارت اعتباری. این لیست شامل American Express ، BBVA ، Mizuho Financial Group ، Goldman Sachs ، BNP و Bank of America (که مانند آنها که انتظار جنگ دارند ، حق ثبت اختراع بلاکچین را خریداری می کند). آیا این پیشنهادی برای اخلال یا اخلال است؟ یا یک مانور دفاعی برای محافظت از خود در برابر نوآوری در بلاکچین?

بلاکچین و بیت کوین یکی هستند

افراد زیادی از دیدگاه ارموتی انتقاد می کنند ، زیرا این روش را یک روش مناسب برای گرفتن دیدگاه قابل قبول سیاسی و یک موقعیت امن می دانند. باز گذاشتن درب بدون ترساندن مشتریان موجود. برخی دیگر معتقدند که چیزی فراتر از راحت بودن ، موضوع را کاملاً از دست می دهد. از این گذشته ، بلاکچین و ارز رمزپایه یکی هستند.

یک لحظه شبکه بیت کوین را در نظر بگیرید. روشی که ایجاد شده است ، ماینرها معتقدند که ارزش بیت کوین که به آنها پاداش داده می شود ، با گذشت زمان افزایش می یابد (یا حداقل ارزش آن کاهش نمی یابد). در غیر این صورت ، هیچ انگیزه و دلیل منطقی برای سرمایه گذاری در تجهیزات گران قیمت معدن ، برق و زمان وجود ندارد.

شرکت استخراج بیت کوین ، Bitmain از IPO بهره مند می شود

تجهیزات استخراج بیت کوین

بنابراین ، برای کسانی مانند UBS که نسبت به بیت کوین تردید دارند ، اما مشغول خواندن ستایش های بلاکچین هستند ، ممکن است آنها کاملاً درک نکنند. وی در مصاحبه ای با Steve Tendon مالت ، عضو Taskforce Blockchain کشور و نویسنده استراتژی ملی Blockchain مالت ، نگرانی خود را از دیدگاه هایی مانند زنجیره بلوکی UBS ابراز کرد.

او استدلال کرد که بسیاری از تنظیم کنندگان و م institutionsسسات سعی در تمایز بین بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده دارند ، و رمزنگاری را به دلیل انجمن های جنایی و کلاهبرداری های خود به عنوان یک چیز بد در نظر می گیرند ، اما بلاکچین به عنوان یک فناوری مثبت با امکانات بی نهایت.

“به هیچ وجه نمی توانید یک بستر قرارداد هوشمند داشته باشید که همان پیچیده ای باشد که Ethereum امروز اجرا کرده است (اما در آینده موارد دیگری نیز وجود خواهد داشت) مگر اینکه یک ارز رمزنگاری شده نیز داشته باشید که برای” پرداخت “هزینه آن استفاده می شود محاسبه بنابراین تمایز بین ارز رمزنگاری شده و بلاکچین واقعاً تصنعی است: آنها فقط دو جنبه از یک سکه هستند. “.

افکار نهایی

Ermotti و تیم UBS ممکن است با نظرات خود در مورد فناوری تحول آفرین خبرساز شوند. “بلاکچین” مهم و مختل کننده خواندن همه خوب و خوب است. اما اخم در همان زمان بیت کوین ممکن است فقط یک ترفند را از دست بدهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map