در دنیای حسابرسی حسابداری و اطمینان مالی ، فقط چهار بزرگ اهمیت دارند. Deloitte ، EY ، PwC و KPMG استاد جهان هستند. شرکت های بزرگ چهار حسابداری در ارائه خدمات مالیاتی ، حسابداری ، مشاوره ای و حسابرسی تقریباً به تمام شرکت های بزرگ در سراسر جهان ، یک پیروزی کامل دارند.

همه شرکت های ذکر شده در لیست عمومی باید کتاب های خود را به روی حسابرسان خارجی باز کنند تا رضایت ناظران مالی را جلب کنند. زنجیره بلوک است اغلب تبلیغ می شود به عنوان بزرگترین انقلاب در حسابداری از زمان دفترداری دوبار. بنابراین ، منطقی است که بلاکچین باعث ایجاد تغییرات لرزه ای برای چهار بزرگ و نحوه تجارت آنها با مشتریان خود شود.

حسابرسی و شیوه های حسابداری

اگرچه نرم افزار بسیاری از فعالیتهای حسابداری امروز را انجام می دهد ، اما حسابداری دو بار هنوز هم عملی است که زیربنای این فناوری است. پایگاه های داده ای که در سرورهای متمرکز میزبانی می شوند ، سوابق بدهی ها و اعتبارات را ذخیره می کنند ، همان کتاب های کاغذی و صفحات گسترده بعدی. نقش تیم های مالی اغلب به شدت بر آشتی بین سیستم های مختلف ، بخش های سیستم ها یا بخش های مختلف داخلی متمرکز است.

نقش حسابرسان ارزیابی اینکه آیا صورتهای مالی یک شرکت با دفاتر آن مطابقت دارد یا خیر. این معمولاً در مورد موافقت یا عدم توافق سوابق مالی با سوابق بانكی یا بستانكاران ، ارزیابی صحیح داراییها و سرمایه گذاریها یا اینكه آیا كنترلهای اعمال شده روی شیوه های حسابداری به اندازه كافی قوی و منطبق با آنچه در قانون لازم است ، شامل خواهد شد..

حجم معاملاتي كه از كتاب هاي هر شركت خاص عبور مي كند ، مي تواند بسيار زياد باشد. بنابراین برای ممیزی ها امکان چک کردن همه موارد رخ داده در دوره مورد بررسی وجود ندارد. معمولاً حسابرسان از نمونه های تصادفی معاملات خاص درخواست می کنند که می توانند از ابتدا تا انتها ردیابی کنند.

چهار شرکت بزرگ حسابداری

چهار بزرگ – استادان جهان حسابداری

بد و زشت

آزمایش نمونه های تصادفی بی خطر نیست. چند نمونه ممکن است به راحتی جمع شوند ، اما با این وجود شیوه های اساسی حسابداری می تواند دارای نقص یا فعالیت های جعلی باشد.

حتی بدتر اینکه ، تاریخ نشان می دهد که حسابرسان خود می توانند در کارهای بد شریک باشند. رسوایی انرون که در سال 2001 شکست فقط باعث تعطیلی شرکت انرون نشد. این امر همچنین باعث شد آرتور اندرسون ، شرکت حسابداری مسئول حسابرسی Enron ، پس از مشخص شدن اینکه آنها درگیر فعالیت های متقلبانه ای بودند که در داخل شرکت اتفاق افتاد. در آن زمان ، پنج شرکت بزرگ به چهار شرکت بزرگ حسابداری که امروز داریم تبدیل شدند.

آرم آرتور آندرسن

آرم شرکت حسابرسی و حسابداری آرتور آندرسن که اکنون از کار افتاده است

اخیراً ، سقوط پیمانکار دولتی کاریلیون در انگلیس باعث شد اعضای دولت به این کار بپردازند خواستار جدایی شوید از چهار بزرگ. این شرکت با بدهی های بیش از 7 میلیارد پوند ، اما فقط 29 میلیون دلار پول نقد ، به تصفیه پرداخت. این امر پس از آن صورت گرفت که هر یک از شرکت های بزرگ حسابداری چهار شرکت در این شرکت درگیر شده اند ، یا به عنوان ممیزی یا مشاوره.

چگونه چهار شرکت بزرگ حسابداری در حال آماده سازی بلاکچین هستند

طی سالهای آینده ، بلاکچین باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در فرآیندهای حسابداری و حسابرسی خواهد شد. بلاکچین مبادله ارزش بین طرفین را ثبت می کند ، یک رکورد مطمئن و دائمی از معاملات ایجاد می کند ، کاملاً قابل کنترل با استفاده از کد. بنابراین ، بلاکچین مسلماً مقدر است که فرآیند دفترداری دو بار در محیط شرکت را به عهده بگیرد.

شرکت های بلاکچین مانند دارایی دیجیتال و کنسرسیوم هایی مانند R3 در حال حاضر در بلاکچین به عنوان راهی برای ثبت معاملات بین بازیکنان در بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند. چهار شرکت بزرگ حسابداری همه در حال آماده سازی برای بلاکچین هستند.

همه چهار بزرگ اخیراً به یک کنسرسیوم تایوانی پیوسته است از 20 بانک برای بررسی پتانسیل استفاده از زنجیره بلوک در حسابرسی های مالی. همچنین, دلویت و چشم هر یک از مقالاتی را منتشر کرده اند که شرح می دهند چگونه آنها نقش بلاکچین را در آینده روند حسابرسی درک می کنند. آنها این احتمال را که بلاک چین جایگزین قسمت انسانی در بررسی و بررسی معاملات می کند ، در آینده تصدیق می کنند.

سیستم های اختصاصی

تاکنون هیچ یک از چهار بزرگ هنوز سیستمی مبتنی بر بلاکچین را برای حسابرسی معاملات کل شرکت فاش نکرده است. با این حال ، در ماه آوریل, EY اعلام کرد که فناوری حسابرسی را برای شرکتهایی که از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین به عنوان پرداخت استفاده می کنند ، توسعه داده است. این شرکت که EY Blockchain Analyzer نام دارد ، معتقد است که این سیستم “بنیادی را برای آزمایش دارایی های بلاکچین ، بدهی ها ، حقوق صاحبان سهام و قراردادهای هوشمند ایجاد خواهد کرد ، زیرا شرکت ها از فناوری های بلاکچین استفاده می کنند.”

PwC دارد همچنین سیستم مشابهی را اعلام کرد از خودش جالب اینجاست که PwC تا آنجا پیش رفته است که فقدان روش استاندارد حسابرسی معاملات بلاکچین دلیل تردید شرکت ها در اتخاذ بلاکچین است.

بلاکچین حتی می تواند بازارهایی را برای فرآیند تجارت مالی و حسابرسی بازارهای فراتر از شرکت های حسابداری Big Four باز کند. رقبای کوچکتر مانند دانا و FIS Global شروع به ظهور بیش از حد. هدف این شرکت ها انتقال فرآیندهای مالی به راه حل های بلاک چین در سطح شرکت است.

چگونه بلاکچین نقش حسابرس را تغییر می دهد?

با شروع کار بلاکچین در حسابداری ، نقش حسابداران و حسابرسان تکامل می یابد. حسابرسان انسانی بدون شک هنوز روند تعریف استانداردها و استراتژی های حسابرسی را اجرا می کنند. سپس این موارد در زنجیره بلوک کدگذاری می شوند تا معاملات در زمان واقعی قابل کنترل باشند تا اینکه بعد از واقعیت.

بررسی ها و کنترل ها به حداقل می رسند یا حذف می شوند. همچنین احتمال دارد نقشی مبتنی بر حاکمیت وجود داشته باشد. انسان باید بررسی کند که شبکه بلاکچین به طور عادلانه و طبق اصول توافق شده عمل می کند.

بلاکچین نیاز به آشتی بین نهادهای مختلف درون یک شرکت را برطرف می کند ، زیرا هر یک از آنها داده های یکسانی را به اشتراک می گذارند. بنابراین ، حسابداران نیز احتمالاً تغییری در نقش خود مشاهده می کنند. حسابرسی بلاکچین در زمان واقعی ممکن است خطاها یا ناسازگاری هایی را در معاملات پیدا کند. در این حالت ، یک انسان باید مداخله کند تا مشخص کند چه اتفاقی افتاده است. متخصصان امور مالی همچنین مسئولیت حاکمیت مالی داخلی را بر عهده خواهند داشت.

افکار نهایی

دولت ها و ناظران همچنان خواستار شرکت های بزرگ چهار حسابداری هستند تا قدرت آهن خود را در بازارهای حسابرسی کاهش دهند. با این وجود ، تنظیم مقررات کند انجام می شود و فقط می تواند واکنش پذیر عمل کند.

بلاکچین در حال ایجاد عدم اعتماد بین طرفین است. همچنین یک ردیابی حسابرسی کامل تر و شفاف تر از استفاده از تست نمونه ارائه می دهد. جالب است که ببینید آیا بلاکچین در نهایت اثبات می کند توازن قدرت را در بین oligopoly برهم می زند – با این فرض که تنظیم کننده ها ابتدا به آنجا نرسند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me