مدتهاست که شرکتهای سرمایه گذاری گزینه محبوب سرمایه گذاران نهادی هستند که به دنبال مشارکت در بازارهای مالی سنتی هستند. اکنون ، با افزایش محبوبیت ارزهای رمزپایه ، شرکت های سرمایه گذاری در تلاشند تا این بازار رو به رشد را نیز در اختیار بگیرند. در این مقاله ، ما نقش Grayscale Investments را به عنوان یک بازیگر بزرگ در این فضا بررسی می کنیم – همه چیز از تاریخچه آن تا تأثیر آن بر بازار ارزهای رمزنگاری کنونی و آینده.

Grayscale Investments: در فضای سرمایه گذاری Crypto کاملاً تأسیس شده است

گروه ارز دیجیتال Grayscale Investments as را راه اندازی کرد یک شرکت تابعه در سپتامبر 2013. از آن زمان ، Grayscale Investments همچنان به ارائه تعدادی از اعتمادهای سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه در بازار فرابورس (OTC) ادامه داده است.

از آگوست 2018 ، اعتبارات سرمایه گذاری تک دارایی Grayscale Investments شامل ارزهای رمزپایه زیر است: Bitcoin، Ethereum، Ethereum Classic، Zcash، Bitcoin Cash، Ripple و Litecoin. خط تولید Grayscale Investments همچنین دارای صندوق سرمایه گذاری Digital Large Cap Fund ، سبد سرمایه گذاری متنوع و متناسب با کلاه بازار است که دارای بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش و لیت کوین است..

Grayscale Investments در تاریخ اولیه خود به ارائه محصولات جدید بازار OTC ادامه داده است.

Grayscale Investments در تاریخ اولیه خود به ارائه محصولات جدید بازار OTC ادامه داده است.

سوابق ، سود و زیان سرمایه گذاران

با نگاهی به H1 2018 Grayscale Investments گزارش, سرمایه گذاران بالقوه می توانند درباره موفقیت ها و شکست های شرکت و همچنین نقش آن در بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار بیاموزند. بیایید نگاهی به مهمترین آمار این گزارش بیندازیم.

بیشتر سرمایه گذاری (56٪) از طریق سرمایه گذاران نهادی انجام می شود. سایر مقوله ها شامل سرمایه گذاران معتبر (20٪) ، حساب بازنشستگی (16٪) و دفاتر خانوادگی (8٪) است. توجه به این نکته مهم است زیرا به همه سرمایه گذاران کمک می کند تا بینش بهتری در مورد برخی از استراتژی های سرمایه گذاران بزرگ کسب کنند.

طبق آمار H1 2018 ، کلیه اعتبارات سرمایه گذاری ضرر دیدند. این تعجب آور نیست زیرا این روند کلی نزولی قیمت ارزهای رمزپایه را در نیمه اول سال 2018 منعکس می کند.

با وجود این واقعیت ، برجسته کردن موفقیت درازمدت محصولات تثبیت شده Grayscale Investments نیز ضروری است. به عنوان مثال ، Bitcoin Investment Trust از ابتدای تأسیس تا پایان H1 2018 افزایش 4،107.1٪ در بازده داشته است. علاوه بر این ، Ethereum Classic Investment Trust ، دومین پیشنهاد قدیمی ترین محصول ، 270.3٪ افزایش را تجربه کرده است.

تأثیر بیت کوین بر سرمایه گذاری های کلان چگونه بوده است?

افت بیت کوین قطعاً تأثیر منفی روی سرمایه گذارانی گذاشته است که در Q4 2017 یا اوایل Q1 2018 سرمایه گذاری کرده اند.

اگرچه انتظار می رود که این منجر به کاهش سرمایه گذاری های ورودی شود ، اما آمار منتشر شده در گزارش H1 2018 خلاف این را نشان می دهد. هنگام بررسی ورودی های هفتگی سرمایه گذاری برای نیمه اول 2018 ، بسیاری از خریدها طی هفته ها با بازارهای نسبتاً نزولی انجام شده است. به عنوان مثال ، سه هفته در ماه ژوئن از متوسط ​​میزان سرمایه گذاری هفتگی ورودی 7.55 میلیون دلار پیشی گرفت.

علاوه بر این ، مشخص شده است که سرمایه گذاران بیشتری به دنبال تنوع بیش از BTC هستند. بله ، سرمایه گذاری های BTC شرکت هنوز متوسط ​​سرمایه گذاری بالاتری با 6.04 میلیون دلار در هفته در مقابل 3.52 میلیون دلار در هفته برای سرمایه گذاری های غیر BTC داشته اند. با این حال ، لازم به ذکر است که چهار مورد از دارایی های غیر BTC Grayscale Investments فقط بود در مارس 2018 معرفی شد.

اکنون ، بیایید برخی از مزایا و معایب انتخاب Grayscale Investments در مقابل خرید مستقیم ارزهای رمزپایه را بررسی کنیم.

ورودی سرمایه گذاری در مقیاس خاکستری در H1 2018 بسیار متنوع بود.

ورودی سرمایه گذاری در H1 2018 بسیار متنوع بود.

دلایل احتمالی انتخاب سرمایه گذاری در مقیاس خاکستری

Grayscale Investments به طور بالقوه امنیت بهتری را برای سرمایه گذاران بزرگ فراهم می کند. برای کسانی که نمی خواهند ارز رمزنگاری شده را در صرافی نگه دارند ، تعدادی کیف پول سخت افزاری برای انتخاب وجود دارد. با این وجود ، بسیاری از مردم از احتمال گم شدن کیف پول یا دزدیده شدن آنها می ترسند. مقیاس خاکستری می تواند به خرید ، ذخیره و انتقال دارایی کمک کند.

تمام سرمایه گذاری ها به صورت سهام ایجاد می شوند و به عنوان اوراق بهادار عنوان گذاری می شوند. از آنجا که توسط سرمایه گذاران به عنوان ارزهای رمزپایه واقعی نگهداری نمی شوند ، می توان ساختارهای مالی و مالیاتی بهتری را ایجاد کرد. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری ها واجد شرایط نگهداری در برخی از IRA ها ، 401ks و سایر حساب های کارگزاری و سرمایه گذاری هستند. این پلی برای کمک به سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده به روش مشابه بازار سرمایه گذاری سنتی ایجاد می کند.

دلایل احتمالی در برابر انتخاب سرمایه گذاری در مقیاس خاکستری

شرکت در اعتمادهای مختلف سرمایه گذاری هزینه بر است. Grayscale Investments برای اکثر ارائه های محصولات 2.5٪ هزینه از مدیریت و نگهداری سالانه هزینه می کند. تنها انحرافات BTC با 2.0٪ ، ETC با 3.0٪ و Digital Large Cap Fund با 3.0٪ است. در بازار گاو نر ، برخی از سرمایه گذاران این مبلغ را حداقل مبلغی برای پرداخت سود می دانند. با این حال ، در یک بازار بسیار خرس ، هزینه های بالا قطعاً می تواند بسیاری از سرمایه گذاران را دلسرد کند.

اگرچه داشتن سهام به جای ارز رمزنگاری شده ممکن است انطباق مالیاتی را آسان کند ، اما مشاهده این به عنوان یک جنبه منفی نیز آسان است. واقعیت این است که صندوق کمتر از یک دهم یک بیت کوین در هر سهم دارد. از آنجا که سرمایه گذاران سهام می گیرند و دسترسی مستقیم به دارایی ندارند ، انجام فروش فوری ممکن است دشوار باشد. بنابراین ، بسیاری از نقدینگی و راحتی مبادلات ارز رمزنگاری شده را ندارد.

هزینه های سالانه سرمایه گذاری Grayscale از 2 تا 3 درصد است.

هزینه های سالانه Grayscale Investments از 2٪ تا 3٪ است. بازده متفاوت است اما به طور کلی بازتاب روند قیمت ارز رمزنگاری شده است.

چشم انداز آینده مقررات

پیش بینی آینده Grayscale Investments در بازار ارزهای رمزنگاری شده دشوار است. بله ، بسیاری این شرکت را به خوبی در فضا تثبیت می کنند. با این حال هنوز تعداد زیادی سوال وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود. از نظر فنی ، Grayscale Investments یک بیت کوین ETF نیست. به عنوان طبقه بندی شده است امانت دهنده. در حال حاضر ، این بدان معناست که می تواند از برخی محدودیت های سختگیرانه دیگر انواع وجوه جلوگیری کند.

هنوز ، مقررات و احکام مربوط به شرکت های مشابه می تواند در آینده این شرکت خاص بسیار حیاتی باشد. از آگوست 2018 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اکثر برنامه های ETF بیت کوین را رد کرده است. صرف نظر از این که رای SEC از کدام طرف صادر شده است Coinbase ETF پیشنهادی ادامه دارد, احتمالاً تاثیری در کلیه ETF ها و شرکت های مشابه Grayscale Investments خواهد داشت.

نتیجه

در طول تاریخ اولیه سرمایه گذاری Grayscale ، این شرکت سرمایه گذاری های عمده ای را از سرمایه گذاران ثروتمند جذب کرده است. با این حال ، حداقل برای سرمایه گذاران منفرد ، امکان دسترسی به این پیشنهادات عملاً وجود ندارد. این شرکت در بازاری خالی از گزینه های ETF (یا مشابه ETF) موفقیت های زیادی کسب کرده است. حتی برای سرمایه گذاران ثروتمند ، انتخاب مستقیم ارزهای رمزنگاری شده می تواند حرکت بهتری باشد. با این حال ، برای کسانی که به دنبال یک مسیر سرمایه گذاری سنتی تر هستند ، این شرکت می تواند راه حل بیش از کافی را ارائه دهد.