از زمانی که رمز ارز رمزنگاری شده ، دولت های سراسر جهان برای تنظیم آنها بخصوص پس از انفجار قیمت بیت کوین در سال گذشته تلاش کردند. افزایش صعودی و سودهای ناشایست باعث شد تا بسیاری از آن به عنوان آینده پول یاد کنند. اما سقوط قیمت بعدی جای خود را به بیداری هوشیارانه درباره نوسانات صنعت نوپا داد.

ارزهای رمزپایه از زیربنای فناوری زنجیره بلوک استفاده می کنند ، که نظارت و کنترل آنها را به ویژه سخت می کند. این فناوری به عنوان یک دفتر دیجیتال کار می کند که در آن تمام معاملات ثبت می شود و نیاز به یک واسطه را از بین می برد.

برای ارزهای فیات ، راستی آزمایی معمولاً توسط م institutionsسسات مالی تحت نظارت و گاهاً م institutionsسسات دولتی مجاز انجام می شود. در مورد ارزهای رمزپایه ، فقدان مرجع اصلی آنها باعث می شود که آنها به ویژه برای تنظیم مقررات ملی دست و پا گیر باشند.

موارد زیر برخی از دلایل اصلی نفرت دولتها از ارزهای رمزپایه است.

ارزهای رمزپایه می توانند تهدیدی برای بازارهای مالی باشند

در موارد خاص ، دولتها برای جلوگیری از تب رمزنگاری شده و ارزهای رمزنگاری شده را کاملاً ممنوع کرده اند ، نهایت تلاش خود را کرده اند. این تلاش در جهت محافظت از اقتصاد آنها در برابر انفجارها و حباب هایی است که می تواند توسط بازارهای مالی غیرمجاز ایجاد شود. به عنوان مثال ، در چین ، حساسیت آن به حباب های اقتصادی دولت را مجبور کرد پیشنهادات اولیه سکه و معاملات ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کند.

این اقدام برای جلوگیری از مشارکت سرمایه گذاران رمزنگاری داخلی در بازار ارزهای رمزنگاری شده بود که ناپایدار و کنترل نشده است. علاوه بر این ، چنین اکوسیستم می تواند بر پول ملی تأثیر منفی بگذارد و خروج قابل توجه سرمایه را تسهیل کند.

چین

در سپتامبر 2017 ، معاملات یوان چین به بیت کوین حدوداً تشکیل شد 90 درصد از کل معاملات دولت چین که حجم عظیمی از ارز خود را در بازار تحریک نکرده است ، خرید ارزهای رمزنگاری شده را غیرقانونی اعلام کرده و حتی ممنوعیت سفر به شرکت های مبادله رمزنگاری را تحمیل کرده است.

مقامات صرافی Huobi و OKCoin از برجسته ترین چهره هایی بودند که تحت آن قرار گرفتند ، منتظر تحقیقات در مورد مبادلات. در مجموع ، 88 صرافی رمزنگاری و 85 پیشنهاد اولیه سکه (ICO) مجبور به تعطیلی عملیات شدند. یوان چین اکنون حساب خود را می کند تقریباً 0.0063 درصد کل بیت کوین به لطف سرکوب معاملات انجام می شود.

ایران

ایران همچنین ارزهای رمزنگاری شده را در تلاش برای محافظت از ارز و بازارهای خود ممنوع کرده است. این کشور پس از فروپاشی توافق هسته ای ایران در حال حاضر با موج تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط دولت آمریكا روبرو است. تحریم هایی که پیش از این توسط دولت اوباما لغو شده بود ، اخیراً پس از دستور اجرایی امضا شده توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، بازسازی شد.

در ماه آوریل ، ایران تجارت ارز رمزنگاری شده را پس از یک سال ممنوع کرد فرار سرمایه 2.5 میلیارد دلاری. این وضعیت نتیجه درگیری ایرانیان برای دستیابی به ارزهای دیجیتال بود که اخباری درباره تحریم های معلق منتشر شد. برای جلوگیری از خروج ارزهای فیاتی که به شدت مورد نیاز نیستند ، خیلی زود ممنوعیت ارز رمزنگاری شده اعمال شد.

بازار ارزهای رمزنگاری شده با هک و کلاهبرداری کاملاً متناسب است

هیچ رازی نیست که دنیای ارزهای رمزپایه مملو از کلاهبرداری و هک است و مبادلات مستعد خطا تبدیل به یک هدف مشترک برای هکرها شده است. طبق گفته Carbon Black, یک شرکت امنیت سایبری ، بیش از 1.1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده تاکنون در سال 2018 به سرقت رفته است.

ژاپن

یک نقض قابل توجه که اخیراً باعث افزایش مقررات توسط یک کشور شده است ، هک Coincheck بود. این آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) را وادار کرد قوانین سختگیرانه ای راجع به شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) اعمال کند. در آن زمان 523 میلیون NEM (XEM) با ارزش 400 میلیون دلار از بورس به سرقت رفته بود. گفته می شود که بیشتر آن شسته شده و بنیاد NEM تعقیب و گریز را رسماً لغو کرده است.

به دنبال این حادثه ، دولت ژاپن همچنین ممنوعیت پنهانی همه ارزهای رمزپایه خصوصی را به دلیل ویژگی های نام مستعار بودن آنها اعمال کرد که پیگیری و تنظیم آنها را دشوار می کند. ارزهای دیجیتال تحت تأثیر شامل Dash (DASH) ، ZCash (ZEC) ، Monero (XMR) و رمز شهرت Augur‘ (REP).

مالیات بر رمز ارزها سخت است

مالیات نقش بسزایی در اقتصادهای مدرن دارد. توسط دولتها برای تولید درآمدی که بودجه فعالیتهای آن را تأمین می کند ، استفاده می شود. آنها شامل ایجاد زیرساخت های حیاتی ، آموزشی ، رفاهی و دفاعی هستند. دولت همچنین از مالیات برای کاهش نابرابری و تسهیل توزیع منابع استفاده می کند. به طور خلاصه ، این یک عامل عمده در ثبات و امنیت اجتماعی است.

از طرف دیگر ارزهای رمزپایه برای دور زدن مقررات دولت و مالیات ایجاد شده اند. برخی از آنها ویژگی های گمنام سازی پیشرفته ای را ارائه می دهند که معاملات را پنهان می کند و مشمول مالیات کردن آنها را دشوار می کند.

ایالات متحده

دولت ها سخت تلاش می کنند تا سرمایه گذاران رمزنگاری فرار از مالیات را سرکوب کنند. دولت ایالات متحده ، به ویژه ، در جمع آوری مالیات بر سود سرمایه ارزهای رمزپایه گامهای بلندی برداشته است. در ماه فوریه ، آن را به حرکت در Coinbase ، و بلافاصله مبادله اخطاریه صادر کرد به مشتریان خود اطلاع می دهد كه سوابق قابل شناسایی شخصی پس از بخشنامه دادگاه به اداره امور مالیاتی تحویل داده می شود.

گفته می شود که IRS ابتدا در نوامبر 2016 سوابق را درخواست کرده و خصوصاً به نهادهایی علاقه مند بوده که بین سالهای 2013 و 2015 بیت کوین خریداری کرده اند. Coinbase در برابر احضار مقاومت می کند اما پس از حکم دادگاه سانفرانسیسکو مجبور به اجرای آن می شود. سوابق افرادی که معاملات آنها با مبلغی بالغ بر 20،000 دلار انجام شده باشد مورد نیاز است.

بر اساس سند دادگاه, فقط 800 تا 900 مالیات دهنده بازده تجارت بیت کوین را بین سالهای 2013 و 2015 ثبت کردند. این بسیار کمتر از رقم پیش بینی شده بود.

گفته شد ، همه دولت ها سازوکار پیگیری چنین موضوعاتی را ندارند و بسیاری برای رهایی از این سردرد ارزهای رمزنگاری شده را کاملاً منع کرده اند.