راس اولبریخت یک اپراتور سابق شبکه تاریک است که پس از ایجاد و اداره جاده ابریشم ، یک بازار آنلاین که بیش از یک میلیارد دلار کالا / خدمات غیرقانونی در آن مبادله شده است ، در حال حاضر به طور مادام العمر در زندان به سر می برد..

معاملات در جاده ابریشم با استفاده از بیت کوین به منظور ناشناس ماندن انجام شد. به همین دلیل ، اولبریخت با توسعه یکی از اولین و بزرگترین سیستم عامل هایی که از ارز رمزپایه به عنوان وسیله مبادله استفاده می کند ، اعتبار دارد. جاده ابریشم یک پروژه پیشگام بود که از ویژگیهای اساسی غیرمتمرکز بیت کوین بهره برد.

جاده ابریشم

انگیزه Ulbricht برای ایجاد جاده ابریشم

جاده ابریشم محصول آرزوی اولبریخت برای ایجاد یک استارت آپ موفق همراه با دیدگاه های سیاسی آزادیخواهانه وی بود. راس می خواست یک بازار آزاد کاملاً آزاد بسازد که خارج از دسترس نهادهای دولتی باشد. در نمایه Linked-In خود ، Ulbricht نوشت: “من در حال ایجاد یک شبیه سازی اقتصادی هستم تا تجربه دست اول مردم را در مورد زندگی در جهانی بدون استفاده از زورگیری سیستمی فراهم کنم” ، ادعا کرد که این توصیف برای چند نفره آنلاین بازی نقش آفرینی.

قبل از رسوایی جاده ابریشم ، اولبریخت سابقه فعالیت جنایی نداشت. وی فارغ التحصیل دانشگاه با مدرک لیسانس فیزیک از UT و کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مواد از ایالت پن بود.

دو سال پس از فارغ التحصیلی ، اولبریخت خود را از اشتغال سنتی الهام گرفت و می خواست یک کارآفرین شود. شایان ذکر است که راس در آن سالها نیز به تئوریهای اقتصادی آزادیخواهانه علاقه فزاینده ای داشت. راس پس از موفقیت در کسب و کار محدود از مشاغل موجود خود ، از سال 2010 به عنوان یک پروژه جانبی شروع به کار در فروشگاه بزرگ آنلاین خود کرد.

تا سال 2011 جاده ابریشم یک بستر کاملاً کاربردی بود که در آن کاربران می توانستند کالاها و خدمات قانونی یا غیرقانونی ، اما عمدتا غیرقانونی را خریداری یا فروش کنند. کاربری که وارد سایت جاده ابریشم می شود انتظار دارد که بلافاصله لیست افراد غیرقانونی مانند مواد مخدر یا پول های تقلبی را مشاهده کند.

بازار رمز ارز بیت کوین Silk Road

عکس صفحه راه ابریشم از طریق Business Insider

راس حتی بعداً برای از بین بردن تهدیدی برای ناشناس ماندن سیستم عامل ، متهم به جاسوسی از سایت شد. اگرچه این ادعا هرگز بخشی از کیفرخواست کامل اولبریخت نبود, متن بین دزدان دریایی ترس و قاتل طرف قرارداد می تواند یک شواهد کاملاً قانع کننده باشد.

در واقع جاده ابریشم دارای برخی قوانین است. این سایت امکان تبادل هر چیزی را که هدف آن “آسیب رساندن یا کلاهبرداری” باشد ، نمی دهد. این بدان معنی بود که فعالیت مجرمانه مانند پورنوگرافی کودکان یا استفاده از کارت های اعتباری مسروقه ممنوع است. استخدام ضارب ، در صورت وقوع ، باید یک امتیاز اداری باشد.

جاده ابریشم چگونه کار کرد?

جاده ابریشم قبل از تعطیل شدن در سال 2015 به مدت 4 سال کار می کرد و میزبان مبادله بیش از 1.2 میلیارد دلار کالا / خدمات غیرقانونی بود. Ulbricht این سایت را با نام مستعار “Dread Pirate Roberts” از سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا اداره می کرد.

Dread Pirate با اجرای سایت در مرورگر Tor توانست خود و کاربران سایت را مخفی نگه دارد. یک شبکه مجازی زیرزمینی مرورگر Tor با جستجوی ترافیک اینترنتی در بین بسیاری از سرورهای وب در سراسر جهان ، آدرس های IP را ناشناس نگه می دارد و این کار تعیین دقیق یک منبع را بسیار دشوار می کند.

مرورگر Tor ناشناس

علاوه بر این ، معاملات در جاده ابریشم با Bitcoin شناخته نمی شد. الگوریتم های هش و عدم وجود نهاد مرکزی باعث می شود که معاملات ناشناس و تقریباً غیرقابل ردیابی باشند.

امپراتوری سقوط می کند

اولبریخت درک مشخصی از ابزارهای مورد نیاز برای میزبانی یک بازار کاملاً ناشناس داشت. لغزشی که منجر به زندانی شدن وی شد ، اما کاملاً تصادفی بود. اولبریخت با استفاده از آدرس ایمیل واقعی خود ، در مورد نیاز خود به یک متخصص IT در یک فروم وب پست ارسال کرد.

Ross Ulbricht email رسوایی جاده ابریشم

FBI اولبریخت را در اکتبر سال 2013 دستگیر کرد. در تاریخ 29 مه 2015 ، اولبریخت پس از محکومیت به قاچاق مواد مخدر ، هک رایانه و پولشویی در سال 2014 به حبس ابد و بدون آزادی مشروط محکوم شد..

Silk Road Trial Ulbricht

راس در ماه مه سال 2017 درخواست تجدیدنظر کرد اما دادگاه حکم اصلی آنها را تأیید کرد.

پیامدهای رسوایی جاده ابریشم در ارز رمزنگاری شده

راس اولبریخت یکی از اولین و بزرگترین سیستم عامل هایی را ایجاد کرد که از ارز رمزپایه به عنوان وسیله مبادله خود استفاده می کرد. جاده ابریشم اغلب به عنوان یک واقعه تعیین کننده در تاریخ ارزهای رمزنگاری شده به دلیل اجرای اولیه سیاست های نهفته در رمزنگاری در نظر گرفته می شود.

رسوایی جاده ابریشم تأثیرات مثبت و منفی بر تصویب ارز رمزنگاری داشته است. از طرف مثبت ، جاده ابریشم امنیت و دسترسی بالای شبکه بیت کوین را به نمایش گذاشت. معاملات انجام شده در سایت به صورت ناشناس به مدت 24 سال و به مدت 24 سال در حال پردازش بود تا اینکه سایت خاموش شد. اما منفی ، این سیستم عامل با بهره گیری از جنبه های جنایی بالقوه ناشناس بودن بیت کوین ، روی ارز رمزنگاری شده سایه افکنده است. پرداخت اقلام غیرقانونی با بیت کوین بسیار م effectivelyثر انجام شد.

Silk Road در زمانی که ارز رمزپایه به سختی در رادار بود ، بارگذاری کاربران سایت با بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. قیمت بیت کوین در بیشتر اوقات فعال بودن سایت از 100 تا 600 دلار در نوسان بود. چند سال بعد ، قیمت 30 برابر بیشتر. برخی از افراد خطاکار احتمالی ممکن است به طرز خیرخواهانه ای پول خود را بیرون بریزند.

Ulbricht امروز

امروز راس در یک زندان فدرال برای زندانیان مرد در کلرادو با امنیت بالا به سر می برد: USP فلورانس بالا.

کیفرخواست وی اما تا حدودی بحث برانگیز بوده است. برخی بر این باورند که مجازات اولبریخت برای جرایمی که وی واقعاً به آن متهم شده بود بیش از حد مجاز بود که همگی غیرخشونت آمیز بودند. ناخوشایند ، قاضی کاترین فارست گفت که او راس را می دهد شدیدترین جمله ممکن است “ توسط قانون از صدور مجازات اعدام منع شده است.

زندان راس اولبریخت

استدلال یک مجازات خشن در چندین درخواست تجدیدنظر راس مطرح شد ، اما هیچ یک موفق نبودند. برخی از افراد همچنین با راس به خاطر شخصیت قاطع و بدون خشونت او شناخته شده بودند. صدها نامه از طرف وی به دادگاه ارسال شد تا قاضی را متقاعد کند که مجازات راس را کاهش دهد ، اما این حکم همچنان دو برابر زندگی بدون آزادی مشروط بود + 40 سال.

خانواده او بوده است نگه داشتن صفحه وب برای جلب حمایت از پرونده راس با درخواست از جامعه برای امضای دادخواست در حمایت از روند تجدید نظر وی.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me