واحد پول باهاما قصد دارد به پول دیجیتال گسترش یابد. مشترک المنافع باهاما تاسیس کرد دلار باهامی (BSD) به عنوان پول قانونی در سال 1966 ، جایگزین پوند استرلینگ انگلیس (GPB) شد. دلار باهامیا به دلار آمریکا (USD) به صورت یک به یک متصل می شود. بانک مرکزی باهاما تهیه ارز باهاما را به عنوان تأمین کننده رسمی در سال 1974 آغاز کرد.

تصویر ارز باهاما

باهاما اعلام کرد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

جمعه ، 22 ژوئن در کنفرانس Blockchain و Cryptocurrency باهاما, معاون نخست وزیر K. Peter Turnquest اعلام كرد كه بانك مركزی باهاما قصد دارد ارز رمزنگاری شده ای را به ارز باهاما وارد كند. علاوه بر این ، مشترک المنافع باهاما قصد دارد سایر پروژه های بلاکچین را به نفع کشور توسعه دهد.

منافع مورد انتظار شامل ارائه خدمات مالی به بانک های غیر بانکی ، کاهش فساد و تحریک و گسترش اقتصاد است.

مزایای احتمالی ارز باهاما

باهاما از بیش از 700 جزیره ، کلید و جزیره تشکیل شده است. خدمات بانکی موجود به همه شهروندان نمی رسد. رمزنگاری می تواند این مشکل را حل کند. فساد در کشورهای در حال توسعه معمولاً به صورت شارژ تصادفی بیش از حد شهروندان برای خدمات اساسی مانند برق یا آب صورت می گیرد. سوابق تغییرناپذیر حقیقت ارائه شده توسط بلاکچین می تواند این مشکل را کاهش دهد یا از بین ببرد. و صنعت بانکداری فراساحل در حال حاضر بخش عمده ای از اقتصاد را تشکیل می دهد ، بنابراین سرمایه گذاری در فن آوری پیشرفته می تواند این را به اوج بیشتری برساند.

فرآیند فروشنده باهاما

به طور خاص ، بانک مرکزی باهاما از سازمان های واجد شرایط برای ارائه ابراز علاقه (EOI) برای توسعه یک سیستم ارز دیجیتال دعوت می کند. بر اساس مطالب ارسالی ، بانک فروشندگانی را انتخاب می کند که به نظر می رسد برای تهیه نسخه دیجیتالی ارز باهاما مجوز معماری و پیاده سازی یک بستر امن و مطمئن را دارند..

از فروشندگان واجد شرایطی که با این فرآیند انتخاب شده اند ، ممکن است دعوت شود که درخواست دقیق پیشنهاد (RFP) را ارائه دهند. بانک مرکزی اطلاعات مربوط به این روند را در بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد در تاریخ 1 آگوست 2018. آخرین مهلت ارسال EOI در 15 سپتامبر 2018 پایان می یابد.

تصویر ارز باهاما

CBDC در مقابل رمزنگاری سنتی

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از جهات مختلفی خود را از رمزنگاری سنتی متمایز می کند. اول و مهمترین ، CBDC کنترل متمرکز را حفظ می کند ، در حالی که سیستم عامل های رمزنگاری سنتی مانند Bitcoin و Ethereum برای حداکثر تمرکززدایی تلاش می کنند. CBDC نماینده یک ملت است ، اما رمزنگاری به عملکرد یکپارچه در مرزهای بدون مرز افتخار می کند.

سیاست و ارزش پولی

سیاست های پولی وارد عمل می شود. اختراع بیت کوین در طی آشفتگی اقتصادی سال 2008 اتفاق افتاد. معاملات بیت کوین بیت کوین جدیدی ایجاد می کند و این معاملات فقط هر ده دقیقه یک بار به طور خاص برای ایجاد پول جدید با سرعت ثابت و قابل پیش بینی اتفاق می افتد. این سیاست پولی با اشتیاق بانک های متمرکز و دولت ها برای خرید راه حل خود برای حل مشکلات مالی با چاپ پول بسیار بیشتر مقابله می کند.

به طور مشابه ، 21 میلیون از حداکثر تعداد بیت کوین استخراج شده استفاده می کند. هیچ چیز مانع چاپ دولتی به اندازه دلخواه خود نمی شود.

ارزش ارز رمزنگاری شده مستقیماً به میزان مفید بودن فناوری آن توسط مردم وابسته است. ارزش CDBC مستقیماً به چگونگی درک افراد مرفه و با ثبات از آن کشور ارتباط دارد.

برخی از ارزهای رمزنگاری شده بر روی حریم خصوصی و ناشناس ماندن تمرکز دارند ، مانند Monero ، Dash و Zcash. اما به دلیل پیامدهای تسهیل فعالیت مجرمانه ، CDBC مانند این که برای ارز باهاما ایجاد می شود احتمالاً حریم خصوصی را اجرا نمی کند.

تصویر ارز باهاما

بانک کانادا

بانک کانادا بررسی کرد منافع و پیامدهای بالقوه CBDC برای تعیین اینکه آیا تعقیب چنین پروژه ای برای کانادا منطقی است یا خیر. آنها تصمیم گرفتند که قوی ترین مزیت CBDC شامل دادن قدرت به مشتریان برای رقابت برای پرداخت ها است. یک نقطه ضعف جالب این است که آنها دریافتند این است که CBDC به موسسات مالی انگیزه می دهد تا رمزنگاری خود را فقط برای رقابت ایجاد کنند ، بنابراین شما پول موسسه مالی را دارید که با پول دولت رقابت می کند.

اما به طور کلی ، آنها هیچ دلیل قانع کننده یا فوری برای اجرای سریع CBDC پیدا نکردند و احتیاط را برای ادامه کار خواستار شدند.

از نظر بانکی غیر بانکی ، بیش از 98 درصد کانادایی ها کارت بدهی نشان دهنده یک حساب بانکی دارند. و برای اقتصادهای در حال ظهور ، سازوکارهای مالی دیگری برای تأمین مالی وجود دارد. مکانیسم های پرداخت مانند M-PESA در کنیا و Modelo در پرو سیستم های پرداختی را برای بدون بانک بدون CBDC فراهم می کنند.

بانک انگلیس

و بانک انگلیس نیز به همین ترتیب CBDC را بررسی کرد. از جمله جنبه هایی که محققان مهم دانستند ، شامل انعطاف پذیری سیستم است که در تمام 365 روز سال 24/7 در دسترس باشد. این سیستم باید امنیت هکرها را فراهم کند ، مقیاس پذیری را برای همه کاربران فراهم کند و پردازش فوری معاملات را فراهم کند. معاملات باعث حفظ حریم خصوصی می شوند اما ناشناس نیستند. سیستم CBDC باید قابلیت همکاری با سیستم های موجود را نشان دهد ، امکان ایجاد فن آوری های جدید ابتکاری را در سیستم فراهم کند و بدون تأثیر سرویس بر کاربران ، آنها را ارتقا دهد..

اقتصاد باهاما

گردشگری بیش از 60 درصد از تولید ناخالص داخلی باهاما را تشکیل می دهد و بیش از نیمی از جمعیت را به کار می گیرد. اما بعد از گردشگری ، بخش بانکی و خدمات مالی بزرگترین بخش بعدی اقتصاد را تشکیل می دهند.

مشترک المنافع باهاما از مشتریان مالی بین المللی مالیاتی دریافت نمی کند و هیچ گونه محدودیتی در بازگشت وجوه مشتریان از طریق مالی ندارد. در حدود پنجاه مایل از فلوریدا واقع شده و دارای همان منطقه زمانی با نیویورک و میامی است و همچنین مزایای بیشتری را برای خدمات مالی بین المللی فراهم می کند. باهاما به عنوان یک دموکراسی پایدار ، به مشتریان بین المللی مکانی برای بانکداری دارایی های خود برای کاهش خطرات ارائه شده در سایر نقاط جهان می دهد.

تصویر ارز باهاما

افکار نهایی در مورد نوآوری های ارز باهاما

در نتیجه ، ماندن در لبه پیشرفته فناوری با ارز دیجیتال باهاما به اطمینان از رضایت مستمر مشتری کمک می کند. و بلاکچین و ارز رمزنگاری شده پایه های فناوری آینده صنعت مالی را فراهم می کنند.

باهاما با تشویق به توسعه رمزنگاری و بلاکچین ، به طور بالقوه به الگویی برای پیروی از سایر ملتها تبدیل می شود. و هنگامی که بانک مرکزی باهاما توسعه نوآوری خود را آغاز کرد ، این فن آوری به احتمال زیاد اسپین آف هایی ایجاد می کند که منجر به راه اندازی فناوری و ایجاد شغل می شود.

و بعلاوه ، هنگامی که بلاکچین از شهروندان در برابر فساد ناشی از عدم دریافت اتهام نامناسب برای خدمات اساسی مانند برق یا آب محافظت می کند ، سیستم اقتصادی کارآیی و همچنین انصاف را معرفی می کند. این یک روز کاملاً جدید در ساحل خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me