اوایل قرن بیست و یکم ممکن است به عنوان طغیان طلا در عصر مدرن در تاریخ ثبت شود. سودمندی ها و رمزهای امنیتی از گوشه و کنار جهان در حال ظهور است و تیم های پروژه با متولد شدن موج جدیدی از بودجه سرمایه گذاران ، لب هایشان را می لیسند. سرمایه پیشنهادهای اولیه سکه (ICO) در سال 2018 قبلاً کسب شده است از مرز 4 برابر پیشی گرفت در مقایسه با 2017. و ما فقط به نیمه دوم سال می رویم.

توکن سازی دارایی ها قبل از اختراع بیت کوین یا حتی ورود اینترنت به خوبی وجود داشته است. اما اکنون آنها در صف مقدم انقلاب دیجیتال بعدی جای خود را گرفته اند. خوب یا بد ، پروژه Ethereum ایجاد رمز را از طریق استاندارد ERC20 خود رواج داده است. چرا وقتی یک راه حل خارج از قفسه وجود دارد ، بلاکچین خود را بسازید?

Nitty-Gritty – نشانه چیست? رمزهای سودمند و امنیتی. بلیط منصفانه سرگرم کننده

تنها تفاوت توکن و تغییر اضافی که در کیف پول خود حمل می کنید ، مکان استفاده از آن است. سکه های صادر شده توسط مقامات و دولت های ملی برای زندگی روزمره پول قانونی محسوب می شود و به طور گسترده قابل مبادله است. از طرف دیگر ، توکن ها معمولاً توسط یک شرکت خصوصی برای استفاده در شبکه محلی صادر می شوند.

یک مثال عالی (که احتمالاً خاطرات کودکی را به یادگار می آورد) بلیط های صادر شده در محل سرگرمی محله شما است. و البته ، چه مقاله ای بدون مثال غربی وحشی در دنیای واقعی کامل خواهد بود:

رمزهای سودمند و امنیتی. نشانه ای که در روسپی خانه Red Dog Saloon استفاده می شود.

نشانه ای که در روسپی خانه Red Dog Saloon استفاده می شود

شوخی ها را کنار بگذاریم ، باید مشخص شود که هیچ قانون سختگیری در تعیین رمز وجود ندارد. می توانید رمز خانوادگی خود را از سنگهای حیاط خود صادر کنید. تا زمانی که بتوانید دیگران را به خرید ایده بکشانید ، یک سنت خانوادگی از نشانه های راک از لحاظ تئوریک می تواند از بین برود.

در فضای ارزهای رمزنگاری شده ، رمزهای سودمندی و امنیتی است که ابتدا به مهمانی رسیده اند.

نشانه های کمکی

دقیقاً همانطور که در مثالهای بالا ذکر شده است ، نشانه ها نشان دهنده دسترسی به محصول یا خدمات یک شرکت است. در مورد ICO ، شرکت ها اغلب کالایی یا خدماتی از قبل در دسترس ندارند و به دنبال تأمین بودجه هستند. با ارائه علامت در ازای دریافت سرمایه ، پروژه ها نوید بخشیدن محصول / خدمات آینده را به سرمایه گذاران می دهند. سرمایه گذار این خطر را می پذیرد که پروژه در آینده شبکه پیشنهادی دارای رمز قابل استفاده باشد. و امیدوارم که این رمز ارزش افزوده داشته باشد.

ما قبلاً این مدل را در صنعت بازی های ویدیویی شاهد هستیم. شرکت ها مزایای “دسترسی زودرس” را به طرفداران بازی های ویدیویی ارائه می دهند که مایل به سرمایه گذاری برای عنوان بزرگ بعدی خود هستند. غالباً این طرفداران به صورت پوسته بازی ، محتوای پشت صحنه ، ارز درون بازی و … پاداش دریافت می کنند..

رمزهای امنیتی

اینجا جایی است که همه چیز کمی مبهم می شود. جامعه رمزنگاری از اینکه هر نشانه ای به عنوان یک ابزار در نظر گرفته شود بسیار خوشحال خواهد شد. در این صورت ، آنها می توانند به راحتی به سرمایه گذاری بپردازند بدون اینکه برادر بزرگ در آنجا معلق باشد. از طرف دیگر ، دولت ها و مقامات هنوز هرگونه سرمایه گذاری را که هدف آن سودآوری باشد به عنوان یک وثیقه ارزیابی می کنند.

در یک شهادت جولای 2017 در مقابل مجلس سنای ایالات متحده ، رئیس SEC ، جی کلیتون در مورد ارزهای مجازی موارد زیر را بیان کرد:

صرف نامیدن یک رمز به عنوان یک “سودمندی” یا ساختار آن برای تهیه برخی از ابزارها از امنیتی بودن توکن جلوگیری نمی کند. نشانه ها و پیشنهادهایی که شامل ویژگی ها و تلاش های بازاریابی است که بر توانایی بالقوه سود مبتنی بر تلاش های کارآفرینی یا مدیریتی دیگران تأکید می کند ، همچنان دارای مشخصه های امنیتی تحت قانون ایالات متحده است.

مسابقه واقعی است. خوشبختانه ، این بسیار خونین تر از گذشته است. دو پروژه که خود را در فضای رمزگذاری تنظیم شده قرار می دهند ، Polymath و tZERO هستند. ارزش بررسی آنها را دارد.

مرد مالیات می آید

ورود SEC به صحنه ارزهای رمزنگاری شده موضوعی کاملاً بحث برانگیز است. از یک طرف ، بازار کاملاً غیرمنتظره ICO فرصتی فوق العاده را برای کارآفرینان ریسک پذیر ایجاد می کند که می خواهند یک تغییر واقعی ایجاد کنند. از طرف دیگر ، تقریباً هر کس و مادربزرگشان در حال راه اندازی فروشگاه آنلاین با چند دلار و تبلیغات تبلیغاتی هوشمندانه است.

برخی از دستورالعمل های هم سطح برای هدایت پروژه ها ، حفظ امنیت سرمایه گذاران و ماندن در آنها غیرمتمرکز به شدت مورد نیاز هستند.

رمزهای سودمند و امنیتی. شما می دانید که آنها چه می گویند ، جز مرگ و مالیات هیچ چیز قطعی نیست!

شما می دانید که آنها چه می گویند ، جز مرگ و مالیات هیچ چیز قطعی نیست!

تست هووی

دادگاه عالی ایالات متحده آزمون هووی را در دهه 1940 برای ارزیابی اینکه آیا معامله واجد شرایط سرمایه گذاری است ، ایجاد کرد. با این کار ، SEC و سایر مقامات آمریکایی معیاری برای تعیین اینکه امنیت چیست و چه الزاماتی در قوانین ایالات متحده مورد نیاز است ، دارند. اوراق بهادار در ایالات متحده باید در SEC ثبت شود.

تحت آزمون Howey یک معامله در صورت سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود:

  • این یک سرمایه گذاری پول است.
  • انتظار سود از این سرمایه گذاری وجود دارد.
  • سرمایه گذاری پول در یک شرکت مشترک است.
  • هر گونه سود حاصل از تلاش های مروج یا شخص ثالث است.

مشکل بارز این روش (به هر حال برای مقامات ایالات متحده) این است که ارزهای رمزپایه در ذات خود از مرزهای بین المللی عبور می کنند. تلاش برای تنظیم پروژه های مستقر در ایالات متحده ممکن است مفید باشد. اما تنظیم پروژه ها در حوزه قضایی دیگر یا تنظیم تیم های توزیع شده جهانی در کل موضوع دیگری است.

سودمندی و نشانه های امنیتی: افکار پایانی

اکثر ناظران کنونی ICO موافقت می کنند که برای کاهش خطرات فزاینده در این غرب وحشی عصر دیجیتال ، نوعی تنظیم مقررات لازم است. در عین حال ، شایان ذکر است که اجازه دادن به یک مقام بسیار متمرکز مانند SEC برای تنظیم یک شبکه غیرمتمرکز بسیار مشکوک است.

خود SEC آمده است زیر آتش در سالهای اخیر ، به ویژه در پی بحران اقتصادی 2008/9. شرکت های چند میلیارد دلاری مانند Airbnb و Uber لیست های عمومی IPO خود را به تأخیر انداختند ، به دلایل دیگر ، هزینه های فوق العاده بالا در لیست. این نشان می دهد که SEC ظاهراً سیستمی را ترویج می کند که تحت عنوان سرمایه گذاری معتبر از ثروتمندان سود می برد. خاموش کردن انسان عادی از سرمایه گذاری در آینده فقط آنها را به ادامه روشهای بی پروای سرمایه گذاری سوق می دهد.

پاسخ ، طبق معمول ، جایی در وسط نهفته است. از آنجا که تمرکززدایی موضوع عصر ارزهای رمزنگاری شده است ، بنابراین باید این را تشویق کنیم مقررات مناسب نه از دست منافع خاص ثروتمند بلکه از خود جامعه ارزهای رمزپایه حاصل خواهد شد.