اقتصاد دیجیتال به لطف مفاهیمی که در مقاله سفید Satoshi Nakamoto’s Bitcoin ارائه شده است ، در حال شکوفایی است. این نامه سفید مفهوم ارز رمزپایه غیرمتمرکز را به بازار معرفی کرد و دیجیتالی سازی اقتصاد جهانی را آغاز کرد. به همین دلیل ، بسیاری از مردم استدلال می کنند که سفید نامه بیت کوین به درستی عنوان a را به خود اختصاص می دهد سند تاریخی.

این سند بی نظیر با ارائه یک جایگزین مناسب برای مدلهای فعلی در عمل ، تحول دیجیتالی یک دهه ای در سیستم مالی سنتی را آغاز کرده است. بیایید لحظه ای به بررسی این مقاله سفید تغییر دهیم.

چکیده

اولین بخش از نامه سفید بیت کوین خلاصه ای از هدف BTC است ، از جمله چگونگی کاهش نیاز به موسسات مالی شخص ثالث. این مقدمه در مورد مفهوم بیت کوین همچنین پربحث ترین بخش از روزنامه سفید است. در اینجا ، Satoshi با اشاره به بیت کوین اظهار داشت:

“یک نسخه نقدی الکترونیکی کاملا نظیر به نظیر امکان ارسال مستقیم پرداخت های آنلاین از یک طرف به طرف دیگر را بدون مراجعه به یک موسسه مالی فراهم می کند.”

ساتوشی سپس به طور خلاصه نحوه عملکرد سیستم اثبات کار مبتنی بر هش را توضیح می دهد. وی شامل شرح چگونگی طولانی ترین زنجیره به عنوان زنجیره معتبر در نظر گرفته شده است. زنجیره معتبر زنجیره ای است که شبکه در ادامه روند استخراج ، داده های تراکنش را به آن اضافه خواهد کرد. Satoshi همچنین ابتدا به اعتماد بلاکچین به گره های صادق اشاره می کند. برای ایمن ماندن شبکه BTC باید 51 درصد از کل هش شبکه شبکه صادقانه باقی بماند.

مقدمه

در این بخش ، ساتوشی مشکلات موجود در مدل اقتصادی مبتنی بر اعتماد را توضیح می دهد. به طور خاص ، او ناتوانی در انجام معاملات برگشت ناپذیر را ذکر می کند ، حتی اگر بسیاری از خدمات ارائه شده غیرقابل برگشت باشند. این برگشت ناپذیری نیاز به حمایت های شخص ثالث بیشتری را ایجاد می کند که هزینه های معامله را افزایش می دهد. ساتوشی این خلاoph موجود در وضعیت اقتصادی فعلی را راهی برای ادامه کار بانک های مرکزی برای کنترل سرنوشت اقتصاد به طور نامحدود می دانست..

Satoshi پس از اشاره به خطاها در مدل فعلی ، توضیح می دهد که چگونه یک الگوریتم مبتنی بر هش می تواند نیاز به اعتماد به سیستم را برطرف کرده و یک معادله ریاضی را جایگزین آن کند. این معادله رمزنگاری می تواند برای تأیید اعتبار معاملات ارز مجازی مورد استفاده قرار گیرد. Satoshi مجدداً به اهمیت متمرکز شدن حداقل پنجاه و یک درصد از قدرت هش برای اطمینان از امنیت شبکه اشاره می کند

معاملات

بخش معاملات روزنامه سفید Satoshi مشکلات مربوط به هزینه های مضاعف را توضیح می دهد. وی چگونگی روش فعلی کاهش هزینه های مضاعف را به یک بانک متمرکز یا ضرابخانه برای نگهداری و بررسی کلیه معاملات و اطمینان از در دسترس بودن وجوه پرداخته است. این سیستم صرفاً به اعتماد شخص ثالث بستگی دارد.

نمودار پروتکل معامله سفید بیت کوین

نمودار پروتکل معامله سفید بیت کوین

در این سناریو ، بانک ها هستند که سوابق را حفظ می کنند و معاملات را تأیید می کنند. از نظر Satoshi ، این سناریو برعکس می شود. کلیه معاملات از طریق دفتر عمومی با استفاده از سیستم اثبات کار مبتنی بر هش ، مورد تأیید قرار می گیرند. این سیستم با ایجاد یک دفتر باز که در آن همه افراد بلاکچین می توانند معامله را از طریق فرآیند استخراج تأیید کنند ، ساختار مالی BTC را با شفافیت بیشتری فراهم می کند..

سرور زمان سنج

ساتوشی پیشنهاد می کند که از یک سرور دارای مهر زمان برای ثبت رکورد از هش های معامله و سپس انتشار آنها استفاده کند. مهر زمان شواهد محکمی را در مورد وجود داده ها در آن زمان فراهم می کند. هر مهر زمان حاوی داده هایی از مهر زمان قبلی است. دفتر توزیع شده ای که به عنوان بلاکچین شناخته می شود جایی است که بلوک های دارای مهر زمان منتشر می شوند.

اثبات کار

Satoshi هنگام معرفی بخش اثبات کار نامه سفید بیت کوین ، به تلاش اولیه رمزنگاری Adam Back ، Hashcash استناد می کند. سیستم اثبات کار شامل یک معادله ریاضی است. گره ها برای کشف معادله با یکدیگر رقابت می کنند و بدین ترتیب بلوک بعدی را به بلاکچین اضافه می کنند. بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند. پاسخ این معادله باید با چهار صفر شروع شود و به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارد.

Satoshi توضیح می دهد که چگونه شبکه یکپارچگی خود را حفظ می کند تا زمانی که اکثر گره ها صادق باشند. تا زمانی که پنجاه و یک درصد از گره ها برای تنظیم حمله به شبکه با هم کار نمی کنند ، بلاکچین بیت کوین همچنان امن است. با افزایش قدرت هش ، شبکه نیز افزایش می یابد سختی نیز افزایش می یابد. این افزایش دشواری تضمین می کند که زمان بلوک BTC در حدود 10 دقیقه باقی بماند.

داده های پاداش بیت کوین از طریق پاداش بلاک Bitcoin

داده های پاداش بیت کوین از طریق پاداش بلاک Bitcoin

شبکه

شبکه بیت کوین در طراحی خود به طرز شگفت آوری ساده است. Satoshi این بخش را برای تنظیم دقیق جریان شبکه در نظر گرفت. در اینجا شش مرحله ای که او لیست کرده است:

  1. تراکنش های جدید به همه گره ها پخش می شود.
  2. هر گره تراکنش های جدید را در یک بلوک جمع می کند.
  3. هر گره در یافتن یک اثبات کار دشوار برای بلوک خود کار می کند.
  4. هنگامی که یک گره اثبات کار را پیدا می کند ، بلوک را به همه گره ها منتقل می کند.
  5. گره ها بلوک را فقط درصورتی قبول می کنند که تمام تراکنش ها در آن معتبر بوده و قبلاً خرج نشده باشند.
  6. گره ها با کار بر روی ایجاد بلوک بعدی در زنجیره ، با استفاده از هش بلوک پذیرفته شده به عنوان هش قبلی ، پذیرش بلوک را بیان می کنند.

ناکاموتو نحوه واکنش شبکه BTC در صورت ایجاد تضاد در زنجیره ها را توضیح می دهد. گره ها طولانی ترین زنجیره را به عنوان زنجیره معتبر در نظر می گیرند. معاملات براساس سفارش ورود به زنجیره اعمال می شوند. اگر دو گره همزمان زنجیره های متناقضی را پخش کنند ، طولانی ترین زنجیره تأیید می شود. زنجیره دیگر ذخیره می شود و اگر با اضافه شدن بلوک بعدی به طولانی ترین زنجیره تبدیل شود ، زنجیره معتبر است.

مشوق

گره ها پاداش هایی دریافت می کنند که اولین کسی است که الگوریتم اثبات کار را حل می کند و بلاک بعدی را به بلاکچین اضافه می کند. در اصل این پنجاه بیت کوین بود. امروز پاداش استخراج معادل 12.5 بیت کوین است. ناکاموتو توضیح می دهد که چگونه استخراج برای BTC مشابه استخراج طلا است ، بدین ترتیب که شما برای انجام هر دو فعالیت استخراج منابع صرف می کنید. به عبارت دیگر ، معدن کاران هزینه های خود را در محاسبه توان و هزینه های برق پرداخت می کنند.

این سیستم تشویقی وقوع هک پنجاه و یک درصدی را غیر عملی می کند. Satoshi توضیح می دهد که مهاجم از ادامه کار در استخراج و دریافت BTC جدید بیش از تضعیف سیستم ، سود می برد که در نتیجه باعث تضعیف ثروت آنها می شود.

بازیابی فضای دیسک

ساتوشی به خوبی می دانست که بلاکچین می تواند غول پیکر شود. وی برای کاهش نگرانی های ذخیره سازی آینده ، روشی را پیشنهاد داد که در آن بلوک های قدیمی صرفه جویی می کنند و اکثر داده های معاملات آنها کنار گذاشته می شود. ساتوشی توصیف می کند که چگونه کامپیوترهای شخصی از 2 گیگابایت رم در سال 2008 استفاده می کنند. سپس ، با استفاده از قانون مور ، افزایش 1.2 گیگابایتی قدرت محاسباتی در سال.

تأیید صحت پرداخت

Satoshi سپس روشی را پیشنهاد می کند که در آن گره ها می توانند بدون تأیید کل تاریخ معاملات بلاکچین ، تراکنش ها را به سرعت بررسی کنند. به گره ها اجازه داده می شود که یک عنوان از معاملات طولانی ترین زنجیره را حفظ کنند. باز هم ، Satoshi به اهمیت غیر متمرکز نگه داشتن بلاکچین BTC اشاره می کند. این بار او توضیح می دهد که چگونه یک مهاجم می تواند برای مدتی خاص بر شبکه غلبه کند در صورت کنترل پنجاه و یک درصدی.

ترکیب و تقسیم مقدار

تراکنش های بیت کوین شامل ورودی و خروجی های متعددی است که به شما امکان می دهد تراکنش ها را برای کاهش ازدحام در بلاکچین ترکیب یا تقسیم کنید. اکثر تراکنش ها ورودی های چندین مکان را ترکیب می کنند. فقط دو خروجی وجود دارد. یکی پرداخت است و دیگری تغییر در معامله است.

حریم خصوصی

بیت کوین ناشناس نیست. با استفاده از هر تعداد ابزار پزشکی قانونی بلاک چین می توانید معاملات بیت کوین را ردیابی و ردیابی کنید. با این حال ، مقاله سفید Satoshi شامل بخشی در مورد نحوه ناشناس ماندن BTC است. در اینجا او توضیح می دهد که می توانید کلیدهای عمومی را خصوصی کنید. به این ترتیب ، BTC می تواند مانند بازار سهام کار کند زیرا مردم می توانند اندازه و جهت معامله را ببینند اما قادر به تعیین فرستنده یا گیرنده نیستند..

نمودار حریم خصوصی Bitcoin Whitepaper

نمودار حریم خصوصی Bitcoin Whitepaper

محاسبات

بخش محاسبات مقاله سفید شامل برخی معادلات سناریوی هک است. Satoshi استدلال می کند که شبکه می تواند به طور خلاصه هک شود ، اما این گره های صادقانه در نهایت شبکه را به حالت انتگرال برمی گردانند. وی همچنین با استفاده از معادلات پیچیده نشان می دهد که چگونه زنجیره ساخته شده نمی تواند طولانی ترین زنجیر باقی بماند ، تا زمانی که گره های صادقانه اطلاعات را به زنجیره معتبر اضافه کنند.

نتیجه

نتیجه گیری گزارش نامه سفید بیت کوین در مورد توانایی حذف سازمان های شخص ثالث از معاملات است. ساتوشی توضیح می دهد که چگونه سیستم او اجازه می دهد گره بر حسب نیاز بیاید و برود. او با توصیف اینکه چگونه باید از مکانیزم اجماع برای تعیین هرگونه انگیزه یا تغییر قانون در پروتکل بیت کوین استفاده کنید ، پایان می یابد.

منابع

Satoshi شامل بخش مختصری از منابع در پایان مقاله سفید خود است. بسیاری از افراد مسئول کارهای ذکر شده وی ، مانند آدام بک ، به توسعه دهندگان اصلی پروژه BTC تبدیل شدند.

Satoshi and the Whitepaper

اکثر موافقت می کنند که کاغذ سفید بیت کوین اولین قدم در دیجیتالی سازی اقتصاد جهانی بود. 9 سال پیش ، بیت کوین از زمان ورود به بازار توانسته است به یک نام خانوادگی تبدیل شود. بازار رمزنگاری هنوز در وضعیت تازه رشد خود قرار دارد ، اما بسیاری پیش بینی می کنند که BTC همچنان مرتبط خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me