بلاکچین موارد استفاده خود را از قبل در چندین دلیل شایسته ایجاد کرده است. کمک به پناهندگان و کاهش فقر در کشورهای در حال توسعه به ذکر چند مورد. اکنون ، بلاکچین در حال اثبات ارزش خود برای افراد آسیب پذیر نزدیک به خانه است. اکنون چندین شهر در حال اجرای طرح های مبتنی بر بلاکچین هستند تا به بی خانمان ها دسترسی سریعتر و آسانتر به خدمات مورد نیاز خود کمک کنند.

مقیاس بی خانمانی

به همان اندازه که 3.5 میلیون نفر در ایالات متحده هر سال بی خانمانی را تجربه کنید ، بیش از حد 550،000 خواب خشن در هر شب خاص بیش از نیمی از کسانی که بی خانمانی را تجربه می کنند خانواده هایی با فرزند هستند. بسیاری از آنها در شهرهای بزرگتر هستند ، از هر 5 نفر 1 نفر در شهرهای نیویورک یا لس آنجلس زندگی می کنند. اوضاع در انگلیس حتی ناخوشایند تر است ، با بیش از 300000 بی خانمان, اما برای جمعیت ملی بسیار کوچکتر از ایالات متحده است.

سرانجام افراد به دلایل مختلفی از جمله تغییرات غم انگیز در شرایط زندگی مانند از دست دادن عضوی از خانواده یا شغل ، بی خانمان می شوند. بیماری های روانی و اعتیاد نیز اغلب مسئول هستند. در میان افراد جوان ، اغلب اختلافات خانوادگی ممکن است آنها را مجبور به ترک خانه و جایی برای رفتن کند. اگرچه بعضی از آنها در خیابانها به سرانجام می رسند ، بعضی دیگر ممکن است در اتومبیل خشن بخوابند یا از مکانی به مکان دیگر با دوستان خود بخوابند.

ضرورت شناسنامه

بدون هیچ گونه امنیت شخصی ، افراد بی خانمان می توانند برای تأمین وسایل خود مبارزه کنند. اسنادی که هویت و وضعیت تأمین اجتماعی آنها را ثابت می کند ، می توانند به سرعت آسیب ببینند ، گم شوند یا به سرقت بروند. بدون اسناد معتبر شناسایی ، افراد بی خانمان نمی توانند به خدمات روزمره ای که معمولاً بدیهی می دانیم دسترسی داشته باشند.

یک مطالعه در آمریکا نشان داد که از افراد بی خانمان فاقد شناسنامه ، بیش از 53 درصد از دسترسی به تمبرهای غذایی محروم بوده و بیش از 51 درصد از دسترسی به مزایای تأمین اجتماعی محروم هستند.

علاوه بر این ، حتی اگر یک فرد بی خانمان که شناسنامه خود را از دست داده است برای گرفتن جایگزین مراجعه کند ، طنز وحشتناک این است که آنها معمولاً برای دریافت شناسه جایگزین نیاز به ارائه نوعی شناسنامه دارند. بنابراین آنها در Catch-22 بوروکراتیک گیر کرده اند. خدماتی که می توانند به آنها کمک کنند تا از خیابان ها خارج شوند ، برای آنها غیرقابل دسترسی است.

چگونه بلاکچین می تواند به افراد بی خانمان کمک کند

پروژه MyPass در آستین ، تگزاس

بلاکچین توانایی های خود را در زمینه هویت خود-حاکم نشان می دهد. اسناد هویت را می توان به صورت دیجیتالی بر روی بلاکچین تأیید و ذخیره کرد ، این امر نیاز افراد به همراه داشتن اسناد شناسایی فیزیکی را نفی می کند. یک پروژه جدید در آستین ، تگزاس اکنون این موضوع را ارائه می دهد مورد استفاده از بلاکچین برای کار کردن در خدمت جمعیت بی خانمان شهر است.

MyPass اسناد دیجیتالی را برای افراد بی خانمان ذخیره می کند. این سیستم مدارک شناسایی را ذخیره می کند ، اما ممکن است پرونده های پزشکی را نیز ذخیره کند ، به این معنی که کسی می تواند از کلینیک های مختلف درمان شود. ورود ایمن به فرد امکان پذیر است تا بتواند از طریق هر رایانه ، تلفن هوشمند یا پیام کوتاه به فروشگاه اسناد خود دسترسی پیدا کند. بنابراین اگر آنها از کلینیک استفاده می کنند می توانند از رایانه در کلینیک برای وارد کردن اطلاعات خود استفاده کنند. سپس آنها می توانند هرگونه مستندات مورد نیاز برای درمان یا شواهدی از سابقه پزشکی را ارائه دهند.

شهر آستین ، TX

آستین ، TX از اولین شهرهایی است که برای کمک به افراد بی خانمان از بلاکچین استفاده می کند

اگرچه این مرحله هنوز در مرحله آزمایشی است اما امیدها برای تکرار آن در مقیاس بزرگ بسیار زیاد است. این پروژه بودجه ای را از چالش شهرداران خیرخواهانه بلومبرگ دریافت کرد. اکنون ، تعدادی از موسسات خیریه و سازمان های دیگر در آستین در تلاشند تا برخی از مشکلات اولیه ، مانند نحوه مدیریت جزئیات ورود به سیستم را برطرف کنند. اما با توجه به پتانسیل پروژه کمک به بی خانمانها در آستین ، اینها موانع قابل توجهی برای غلبه بر نیستند.

پروژه Fummi در شهر نیویورک

شهر نیویورک نیز با مشارکت این سازمان پروژه مشابهی را آزمایش کرده است Blockchain برای تغییر. در سال 2017 ، سازمان تلفن های هوشمند را به دست داد به سه هزار بی خانمان در نیویورک. تلفن ها از قبل با برنامه ای به نام Fummi بارگیری شده بودند.

این گروه با همکاری سایر ارائه دهندگان خدمات ، شناسه های دیجیتالی را برای گیرندگان تلفن ایجاد کردند. با ضبط دیجیتال ، افراد همچنین برای دریافت سکه تغییر دیجیتال به یک حساب دسترسی داشتند. تلفن ها حاوی مانده سکه های از پیش بارگیری شده بودند. گیرندگان می توانند از طریق فعالیت هایی مانند مراجعه به کاربران جدید و خرید خدمات از طریق سیستم عامل ، سکه بیشتری کسب کنند.

گوشی های هوشمند

تلفن های هوشمند و بلاکچین می توانند منبع قدرتمندی برای کمک به افراد بی خانمان باشند

با استفاده از آن بیشتر

این دو پروژه در حال حاضر تنها نمونه های مستند استفاده از بلاکچین برای کمک به افراد بی خانمان هستند. با این وجود ، اعضای جامعه بلاکچین در مورد مراحل بعدی حدس می زنند. هویت دیجیتال پیشرفت طبیعی به نظر می رسد ، عمدتاً از آنجا که قبلاً با موفقیت توسط برنامه جهانی غذا در تغذیه پناهندگان به کار گرفته شده است.

ثبت هویت افراد بی خانمان در بلاکچین مزایای دیگری نیز برای ارائه دهندگان خدماتی که به آنها کمک می کنند ، دارد. سابقه اشتراکی دائمی کارایی برای ارائه دهندگان مانند پناهگاه ها را به همراه دارد. با یک سابقه دیجیتال قابل اشتراک ، دیگر نیازی نیست که هر بار که حرکت می کند ، وقت و منابع را برای سوار شدن به یک نفر صرف کنند.

به ویژه ، استفاده از کیف پول های دیجیتال ایمن برای توزیع وجوه به افراد بی خانمان ، گزینه ای امن تر از پول نقد واقعی ایجاد می کند. حمل پول نقد باعث می شود افراد بی خانمان به راحتی طعمه سرقت شوند. هزینه ارز دیجیتال نیز قابل پیگیری است ، به طوری که خیریه های بی خانمان می توانند محل مصرف وجوه را نشان دهند.

افراد بی خانمان از آسیب پذیرترین افراد جامعه هستند. اگر بلاکچین می تواند به افراد بی خانمان کمک کند تا دسترسی بهتر و سریعتر به پناهگاه ، خدمات پزشکی و مالی که بشدت به آنها احتیاج دارند ، بدست آورند ، پس بهتر برای دنیا.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me