ارزش بازار ارز رمزنگاری شده: چیست؟ چطور به کارش می بری؟

مقدمه ای بر ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده یک روش ریاضی برای تعیین ارزش ارز رمزنگاری شده است. در حالی که برخی از مردم فکر می کنند قیمت نشان دهنده ارزش است ، واقعیت چیز دیگری می گوید. به عنوان مثال ، یک ساندویچ ژامبون خاص وقتی که 30 دلار برای آن صرف می کنید نه 10.00 دلار ، طعم آن بهتر نیست. در واقع ، هزینه افزوده شده برای هیچ ارزش افزوده ممکن است درد معده شما را ایجاد کند.

به دلایل مختلف قیمت ها در نوسان است. خبرهای مطلوب یا نامطلوب جهش قیمت ایجاد می کنند. اقدامات دولت نقشی دارد. و ، مبادلات گاهی تأثیرات چشمگیری در قیمت ایجاد می کنند.

روانشناسی سرمایه گذاران نیز در تغییرات کوتاه مدت قیمت نقش دارد. بیت کوین از چیزی که تحت عنوان شکرگذاری در سال 2017 شناخته می شود بهره مند شد. مردم به خانه می روند ، از یک وعده غذایی خوب لذت می برند ، احساس خوش بینی می کنند ، با دوستان و اقوام خود در مورد سرمایه گذاری های خود صحبت می کنند و سپس پول خود را بر این اساس سرمایه گذاری می کنند. بیت کوین قبل از تعطیلات از یک سواری خوب لذت می برد و در نتیجه از موفقیت مداوم برخوردار بود.

در عوض ، شما باید بر سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری تمرکز کنید.

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده: تصویری از سه دسته سکه ، هر کدام بالاتر از عدد اول. هر یک از آنها یک گیاه سبز دارد که از بالا به نظر می رسد.

آیا قیمت بالاتر لزوماً برابر است؟ لازم نیست.

سرمایه بازار رمز ارز تعریف شده است

تحلیلگران بازار سهام از سرمایه بازار شرکت ها برای تصمیم گیری دقیق در مورد سرمایه گذاری. سرمایه بازار (محدودیت بازار) به راحتی قیمت فعلی سهام را ضرب در تعداد کل سهام موجود تعریف می کند. از نظر ارز رمزنگاری شده ، این بدان معنی است که قیمت فعلی سکه چند برابر تعداد کل سکه های موجود در بازار است که اغلب به عنوان عرضه در گردش شناخته می شود.

سرپوش بازار شرکت = مجموع سهام موجود * قیمت فعلی

درپوش بازار ارزهای رمزنگاری شده = کل سکه های موجود * قیمت فعلی

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده: یک مثال

فرض کنید TickleCoin ساختگی در حال حاضر یک سکه 1000.00 دلار به فروش می رساند.

و ScratchCoin ساختگی در حال حاضر یک سکه 1.00 دلار به فروش می رساند.


در حال حاضر 1،000،000 TickleCoin وجود دارد.

1.000.000.000 ScratchCoin در حال حاضر وجود دارد.

کلاه بازار TickleCoin = 1،000،000 * $ 1،000،00 = 1،000،000،000 $

ScratchCoin Market Cap = 1.000.000.000 * 1.00 دلار = 1.000.000.000 دلار

در نتیجه ، TickleCoin و ScratchCoin دارای ارزش برابر با کل موجودات هستند.

سناریوی دیگری

فرض کنید که TickleCoin سکه هایی را ضرب می کند که در آن منبع بدون تغییر در قیمت ، در حال حاضر شامل 2،000،000 است. و قیمت ScratchCoin بدون تغییر در عرضه در گردش به 0.50 دلار سقوط می کند.

کلاه بازار TickleCoin = 2،000،000 * $ 1،000،00 = 2،000،000،000 $

ScratchCoin Market Cap = 1،000،000،000 * 0.50 $ = 500،000،000 $

TickleCoin اکنون چهار برابر با ارزش تر از ScratchCoin است.

این اطلاعات به ما چه می گوید?

به عنوان یک قانون کلی, این میزان ریسک سرمایه گذاری را به ما نشان می دهد. سهام به طور کلی به عنوان کلاه کوچک ، کلاه میانی و کلاه بزرگ با افزایش کلاه بازار دسته بندی می شوند.

شرکتهای بزرگ کلاهبرداری مانند اپل ، آمازون ، والمارت یا هوم دپوت خطر کمتری برای سرمایه گذار دارند. اما رشد تا اندازه مشخص ، پتانسیل رشد شرکت را محدود می کند.

شرکت های کوچک دارای ذاتاً به دلیل شکست احتمالی شرکت ، خطر بیشتری دارند. با این حال ، آنها در صورت موفقیت پاداش فوق العاده ای به سرمایه گذاران اولیه می دهند.

همچنین می توانید از cap market برای تهیه عکس های فوری از گروه بندی های شرکتی یا ارزهای رمزپایه استفاده کنید. به عنوان مثال ، تمام شرکتهای یک بخش خاص (فناوری ، خرده فروشی ، تولید) را در نظر بگیرید و کل بازار هر شرکت را محاسبه کنید ، سپس همه آنها را با هم جمع کنید. این به شما محدودیت بازار برای آن بخش را می دهد.

به همین ترتیب ، برای گروهی از ارزهای رمزپایه نیز همین کار را انجام دهید. به عنوان مثال سکه های حریم خصوصی را در نظر بگیرید ، محدودیت بازار آنها را محاسبه کرده و همه را با هم جمع کنید. این شماره تصویری از ارزش فضای سکه رازداری را به شما ارائه می دهد.

تصویر سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده: تصویری از درصد و اعداد ، نشانگر روند افزودن افراد به بازار در همان صنعت برای بدست آوردن سقف کلی برای آن بخش.

برای تخمین سقف بازار کل یک بخش می توانید از مجموع محدودیت های منحصر به فرد بازار استفاده کنید.

اندازه بیت کوین در مقابل خطر آلتکوین

بیت کوین دارای بزرگترین سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده است ، با یک منبع در گردش اندکی بیش از 17،000،000 Bitcoins و قیمت حدود 8،000.00 دلار در زمان نوشتن این مقاله.

کلاه بازار بیت کوین ، تقریباً = 17،000،000 * 8،000.00 $ = 136،000،000،000 دلار

با نگاه کردن به لیست سکه های رمزنگاری ، کسانی که در حدود 100 علامت این لیست قرار دارند به طور کلی حدود 55،000،000 دلار در بازار دارند.

اگرچه ممکن است یکی از این سکه ها با قیمت پایین تری از بیت کوین به فروش برسد ، اما شما ارزش کمتری را خریداری می کنید. با این حال ، این ارزهای رمزپایه نیز به طور بالقوه فضای بیشتری برای رشد دارند. چالش شما این است که تعیین کنید کدام یک از این سکه های کم حجم می تواند به اندازه بیت کوین برای جهان ارزش (یا نزدیک به همان مقدار) داشته باشد.

دستکاری بازار

جنبه دیگری از سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده که باید در نظر گرفته شود ، دستکاری در بازار است. سقف های کوچک بازار با سهولت بیشتری نسبت به سقف های بزرگ ، دستکاری قیمت می کنند. بازیگران بد با کنترل مقدار کل عرضه برای ایجاد حرکات بزرگ قیمت در یک جهت یا جهت دیگر ، از سکه های کوچک بازار استفاده می کنند. در اوایل و سایه بازار سهام ، اپراتورها هنر این عمل را انجام دادند ، همانطور که در مستندات آن ثبت شده است کتاب ادوین لوفر خاطرات یک اپراتور سهام, اولین بار در سال 1923 منتشر شد.

این اطلاعات به ما نمی گوید?

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری هیچ اطلاعاتی در مورد مسیر آینده قیمت ندارد. سقف بازار بزرگ بیت کوین در برابر افت قیمت مصونیتی ایجاد نمی کند.

هیچ بخشی از معادله تعیین کننده عرضه سکه در آینده نیست. در عوض ، کد مشخص می کند که آیا سیستم سکه های آینده را ضرب می کند یا خیر. و اگر چنین است ، با چه سرعتی.

برخی از ارزهای رمزپایه کل عرضه سکه را در اختیار دارند در حالی که برخی دیگر یک منبع بی نهایت را ایجاد می کنند. شبکه بیت کوین تعداد کل بیت کوین را 21 میلیون می داند. در مورد Ethereum ، Vitalik Buterin درمورد مطلوب صحبت می کند سیستمی که در آن اتر موجود از طریق منبع موجود از بین می رود برای جلوگیری از تورم.

اگرچه یک منبع ثابت را بیش از حد ارزیابی نکنید. اگرچه تورم ارزش یک ارز را کاهش می دهد ، اما کمبود لزوماً برابر با ارزش نیست. همه کتاب های کمیاب قیمت بالایی ندارند. یک عرضه محدود یک چیز را تضمین می کند: از زمان ثابت بودن عرضه ، تمام تغییرات موجود در بازار از قیمت ناشی می شود.

محدودیت بازار به خودی خود چیزی در مورد سرعت یا جهت سکه ، اعم از رشد انفجاری یا کاهش تدریجی ، به ما نمی گوید. اما ، محاسبه محدودیت بازار در طی یک دوره زمانی می تواند روندها را نشان دهد.

سکه های مرده

برای رمزنگاری ، تعداد سکه های مرده یک عامل منحصر به فرد است که روی کلاه بازار نیز تأثیر می گذارد. برخی از افراد کیف پول خود را گم می کنند. و برخی از کاربران دانه را از دست می دهند تا کیف پول خراب شده را بازیابی کنند. اشکال موجود در کد نیز باعث از دست رفتن سکه می شود. هکرها رمزنگاری را می دزدند ، و در برخی موارد ممکن است قادر به بازخرید سکه ها نباشند.

بنابراین دقیق تر معادله سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده به شرح زیر است:

سرپوش بازار ارز رمزنگاری = (کل سکه های در گردش – سکه های مرده) * قیمت فعلی

متأسفانه ، هیچ روش خوبی برای تعیین تعداد سکه های مرده برای تخفیف وجود ندارد.

رویکردهای جایگزین

رویکرد سقف بازار به حوزه تحلیل بنیادی سرمایه گذاری در بورس تعلق دارد. تجزیه و تحلیل بنیادی به دنبال محاسبه ارزش یک شرکت برای تعیین پاداش های آینده است. این استراتژی شامل تفکر طولانی مدت است و به دنبال رشد ارزش در طول زمان است.

در انتهای دیگر طیف ، تجزیه و تحلیل فنی بر روند کوتاه مدت متمرکز است و نوسانات قیمت نقش مهمی نسبت به ارزیابی طولانی مدت دارد. اگر یک سرمایه گذار با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی معتقد باشد که قیمت سهام یا ارز رمزنگاری شده طی هفته آینده سر به فلک می کشد ، این یک سرمایه گذاری کوتاه مدت خوب بدون در نظر گرفتن محدودیت بازار محسوب می شود. این ارزش ممکن است سال آینده به صفر برسد ، اما یک سرمایه گذار کوتاه مدت اهمیتی نمی دهد.

تصویر سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده: تصویری از یک پیکان که روی نمودار به سمت بالا می رود تا نشانگر رشد باشد.

بیش از یک روش برای تعیین مقدار وجود دارد.

محدودیت ها

محدودیت در استفاده از تجزیه و تحلیل سنتی بازار سهام مانند سقف بازار زمانی ایجاد می شود که متوجه شوید این تکنیک ها برای تحلیل شرکت ها به کار می روند. بیت کوین به عنوان یک سیستم نرم افزاری برای انجام معاملات مالی در یک زمینه غیرمتمرکز وجود دارد ، نه به عنوان یک شرکت. به طور مشابه ، Ethereum بستری را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند تا برنامه ها و سازمان های غیرمتمرکز ایجاد کنند. Ethereum به ایجاد شرکت کمک می کند ، اما ماموریت اصلی آن شامل سود جویی و افزایش درآمد آن نیست.

وقتی افراد در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند ، تا حد زیادی ، روی چشم انداز خاصی از آینده شرط می بندند. آنها معتقدند جهان به رمزنگاری روی خواهد آورد و به نظر می رسد بیت کوین قوی ترین ادعا را در مورد این نسخه از آینده دارد. اما هیچ کس واقعاً نمی داند.

تجارت ارز فیات

در حالی که تجزیه و تحلیل بازار سهام اعمال شده در ارز رمزنگاری شده محدودیت هایی را نشان می دهد ، تکنیک های تجزیه و تحلیل مورد استفاده در تجارت ارز فیات نیز وجود دارد. آیا استفاده از آنها برای تجارت رمزنگاری مفید است؟ متأسفانه ، همانطور که تجزیه و تحلیل سهام بر داده های شرکت متمرکز است ، تجزیه و تحلیل برای تجارت ارز فیات نیز بر روی کشورها متمرکز است. ملت ها ارز فیات تولید می کنند. چگونه یک کشور از نظر توافق نامه های تجاری ، اشتغال و درگیری های نظامی به نرخ ارز فیات تبدیل می شود.

بنابراین تکنیک های معامله ارز فیات برای تجارت رمزنگاری تا حد زیادی بی ربط است.

افکار نهایی

ابزارهای زیادی برای مسلح کردن سرمایه گذاران به اطلاعات وجود دارد. سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده در زرادخانه این ابزارها موجود است. این یک چشم انداز بلند مدت را فراهم می کند زیرا قیمت در کوتاه مدت به تنهایی در نوسان است. قیمت کل بازار افزایش و کاهش یافته است ، اما سقف بازار غالب بیت کوین به ما می گوید که هنوز هم ارزشمندترین ارز رمزنگاری شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map