دولت ها شروع به مداخله در زمینه ارزهای رمزپایه و ICO کرده اند. بنابراین برای سرمایه گذاران مهمتر شده است که بفهمند کدام دسته از ارزهای رمزپایه هستند. Coincentral قبلاً به لزوم ایجاد یک چارچوب مستقل اشاره کرده و برخی از چارچوب هایی را که قبلاً صادر شده ارزیابی کرده است.

در حالی که هنوز اجماع جامعه در مورد چارچوب صحیح استفاده وجود ندارد ، با این وجود نهادهای نظارتی توجه خود را آغاز می کنند. بنابراین ، مهمتر از هر زمان دیگری است که سرمایه گذاران مقوله های ارز رمزپایه و موقعیت نظارتی آنها را درک کنند. دانستن این نوع اطلاعات در ارزیابی واقعی ریسک از نمونه کارها به شما کمک می کند. درک مقوله های سکه نیز به تصمیم گیری صحیح سرمایه گذاری کمک می کند.

در اینجا ، ما برخی از دسته بندی های گسترده تری را با تمرکز بر مواردی که تحت نظارت نظارتی در حوزه های قضایی اصلی ICO قرار دارند ، خلاصه خواهیم کرد..

این مقاله سعی در معرفی چارچوبی جدید از دسته های ارزهای رمزپایه در محیطی از قبل گیج کننده و گیج کننده نخواهد داشت. در عوض ، هدف آن ایجاد وضوح در برخی از اصطلاحات رمزگذاری شده است که در حال حاضر در اطراف پرواز می کنند. با توجه به حجم گسترده توکن های موجود در بازار فعلی ، ممکن است دریابید که برخی از آنها در بیش از یک تعریف مناسب هستند.

این لیست جامع نیست و به هیچ وجه نماینده مشاوره حقوقی یا مالی نیست.

راهنمای تنظیم مقررات در ردههای ارزهای رمزپایه و ICO

پنج کشور برتر ICO ، هم از نظر تعداد پروژه ها و هم از طریق بودجه جمع آوری شده ، ایالات متحده ، انگلستان ، فدراسیون روسیه ، سوئیس و سنگاپور هستند..

از این پنج ، فقط ایالات متحده و سوئیس در زمان نوشتن این گزارش ، بیانیه های مشخصی در مورد درمان نشانه های ICO و طبقه بندی ارزهای رمزپایه صادر کرده اند. سنگاپور و انگلستان هر دو موضع گرفته اند که هر یک از موارد را تحت قوانین نظارتی فعلی ارزیابی خواهند کرد. فدراسیون روسیه گفته است که از پیش نویس لایحه ای که اکنون از دولت ایالتی عبور می کند پشتیبانی می کند ، اما هنوز چیزی نهایی نشده است.

بنابراین ، در این تعاریف ، ما راهنمایی صادر شده توسط مقامات نظارتی مالی در ایالات متحده (SEC) و سوئیس (FINMA) را برای انواع مختلف ارزهای رمزپایه ارائه می دهیم..

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

نشانه های پرداخت

رمز پرداخت یا رمز ارز خالص ترین شکل ارز رمزنگاری شده است. عملکرد آن تقریباً به همان روشی است که ارز فیات یا کارت اعتباری انجام می دهد. هیچ تعهدی یا حقی را بر عهده حامل نمی گذارد. رمز پرداخت ذخیره ای با ارزش است که با چیزهای ارزشمند دیگر قابل تعویض است.

SEC و FINMA نسبتاً واضح بوده اند که رمزهای پرداخت طولانی مدت مانند بیت کوین احتمالاً به عنوان اوراق بهادار تنظیم نمی شوند. موضوع توکن های پرداخت جدید در ICO در واقع به دلیل قوانین سرمایه گذاری که برای توکن های سودمند توصیف شده است ، در زیر هنوز تحت کنترل نظارتی قرار دارد ، در زیر.

علامت دارایی

رمزهای دارایی بالقوه پیچیده ترین دسته ارزهای رمزپایه هستند. آنها یک دارایی واقعی یا بخشی از آن را نشان می دهند – چیزی که ارزش دارد. این می تواند یک دارایی فیزیکی مانند سنگ قیمتی ، یا املاک و مستغلات باشد. از دارایی های دارایی به طور فزاینده ای برای ایجاد “دوقلوهای دیجیتال” برای ردیابی دارایی های واقعی استفاده می شود. به عنوان مثال ، ضرابخانه سلطنتی انگلستان دارای یک پروژه بلاکچین برای رمزگذاری طلا در بازار طلای لندن معامله شد.

توکن های دارایی مورد بررسی دقیق مقامات نظارتی قرار می گیرند تا ببینند آیا تحت قوانین اوراق بهادار قرار می گیرند یا خیر. رمز دارایی تعهدات و حقوق خاصی را به عهده خریدار و فروشنده می گذارد. بنابراین FINMA و SEC هر دو به احتمال زیاد با دارایی های دارایی به عنوان اوراق بهادار رفتار می کنند. این امر به ماهیت دارایی اساسی و شرایط تجارت بستگی دارد.

آرم FINMA سوئیس

آرم سوئیس FINMA (تنظیم کننده مالی)

رمزهای امنیتی و ارزش های سهام

رمزهای امنیتی شکل محدودتری از نشانه های دارایی است. خارج از رمزنگاری ، اوراق بهادار شامل ابزارهای مالی مانند سهام ، اوراق قرضه و اختیارات می باشد. تعریف SEC از امنیت بر اساس است تست هووی, و در آن آمده است:

اگر سرمایه گذاری در پول ، و یک شرکت مشترک وجود داشته باشد ، با انتظار سود ، در درجه اول از تلاش دیگران است.

SEC قبلاً حکم کرده است که DAO سازمانی بود که در ازای خرید مالی توسط شرکت کنندگان با حق رأی تأسیس شده بود. از آنجا که شرکت کنندگان آن تفاوتی با سهامداران نداشتند ، DAO تحت مقررات ایالات متحده در مورد تجارت اوراق بهادار قرار می گرفت.

توکن سهام نوعی رمز امنیتی است. این نشان دهنده نوعی مالکیت کسری یک شرکت یا شرکت است ، مشابه یک سهم. از آنجا که سهامداران از حقوقی مانند رأی دادن در مورد تصمیمات مهم تأثیرگذار بر شرکت برخوردار هستند ، بنابراین نسبتاً واضح است که تنظیم کنندگان آنها را به عنوان اوراق بهادار تعریف می کنند.

نشانه های کمکی

رمز سودمندی یکی از مقولات ارزهای رمزنگاری شده است که به گفته نهادهای نظارتی ، هیچ هدف سرمایه گذاری ندارد. این فقط به این دلیل وجود دارد که کاربر بتواند به یک سیستم عامل یا برنامه خاص دسترسی پیدا کند. رمزهای سودمند خالص اوراق بهادار نیستند. بنابراین ، بسیاری از ICO ها اکنون نشانه های خود را به عنوان نشانه های ابزار طراحی می کنند تا قانون را در این زمینه دور بزنند.

احکام نظارتی ICO به عنوان اوراق بهادار

با این حال ، ICO جایی است که همه چیز برای ابزارهای سودمند و پرداخت چسبناک می شود. ICO اساساً تلاشی برای تأمین سرمایه گسترده است. سرمایه گذاران توکن های سودمند و HODL را خریداری می کنند ، به این امید که پروژه انتخابی آنها به نتیجه برسد و از این رو ارزش توکن ها افزایش یابد.

این بدان معنی است که بسیاری از ICO هایی که ظاهراً در دسته های رمز ارزهای سودمند یا رمزهای پرداخت رمز ارائه می کنند ، به دلیل آزمون Howey ایالات متحده ، که سرمایه گذاری پول ، سرمایه گذاری مشترک و انتظار سود را مشخص می کند ، در درجه اول به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند. تلاش دیگران از این رو بسیاری از ICO ها اکنون افراد ایالات متحده را مستثنی می کنند ، مگر اینکه سرمایه گذاران معتبری باشند.

FINMA سخت گیری کمتری دارد ، مشخص می کند که “اگر یک توکن ابزار اضافی یا فقط هدف سرمایه گذاری در محل انتشار داشته باشد ، FINMA با چنین نشانه هایی به عنوان اوراق بهادار رفتار خواهد کرد” (یعنی به همان روشی که نشانه های دارایی است). در اینجا ، هنوز هم احتمال دارد که ICO های توکن سودمند تحت قوانین اوراق بهادار قرار بگیرند. با این حال ، مقررات سوئیس در مورد تجارت اوراق بهادار کمتر از ایالات متحده سختگیر است. از این رو بسیاری از ICO ها در همه رده های ارزهای رمزپایه حداقل در حال حاضر برای سرمایه گذاران سوئیسی باز هستند.

آیا Utility Token ICO می تواند مقررات اوراق بهادار ایالات متحده را دور بزند?

در اوایل سال جاری ، مدیر مالی شرکت SEC ، ویلیام هینمن ، با این سingال روبرو شد که آیا ICO بدون پیشنهاد امنیتی ممکن است اتفاق بیفتد. پاسخ وی کمی روشن کردن احتمال اجرای همیشه ICO سازگار است. وی اظهار داشت ، “ما مطمئناً می توانیم نشانه ای را تصور كنیم كه دارنده آن را برای كاربر خود بخرد و نه به عنوان سرمایه گذاری ، و در این موارد ، به خصوص اگر این یك شبكه غیرمتمرکز باشد كه در آن از آن استفاده می شود ، و هیچ بازیگر اصلی وجود ندارد كه اطلاعات داشته باشد. عدم تقارن یا جایی که آنها بیش از سرمایه گذاران رمز را می دانند. “

ویلیام هینمن ، مدیر مالی شرکتها در SEC ایالات متحده

ویلیام هینمن ، مدیر مالی شرکتها در SEC ایالات متحده

در نهایت اگر ICO درگیر باشد ، تنظیم کنندگان احتمالاً در این امر دخیل هستند. این مورد حتی اگر توکن یک ابزار اصلی یا رمز پرداخت باشد نیز وجود دارد.

من در ایالات متحده یا سوئیس نیستم – چرا باید مراقبت کنم?

رگولاتورها به طور كلی سرعت عمل در فن آوری را دنبال نمی كنند. بنابراین اجتناب ناپذیر است که کشورهای بیشتری شروع به صدور دستورالعمل های مشابه با ایالات متحده و سوئیس کنند. به ویژه با توجه به اینکه این دولت ها به دلیل حجم ICO در حوزه های قضایی خود به سرعت جابجا شده اند.

در هر صورت ، سرمایه گذاران مستقر در کشورهای کنترل نشده فعلی باید درکی از مقولات ارزهای رمزپایه داشته باشند. پس از همه ، اگر نمی دانید به چه نوع توکی نگاه می کنید ، پس چگونه می توانید ارزیابی کنید که آیا این رمز در درازمدت شانس پرداخت بازده مناسب را دارد؟?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me