هک های ارز رمزنگاری شده چالش های بسیاری را برای سرمایه گذاران و مبادلات فراهم می کند. این رویدادها نه تنها به معنای ضررهای هنگفت مالی برای سرمایه گذاران فعلی است بلکه می تواند کاربران جدید بالقوه را از استفاده از صرافی های رمزنگاری منصرف کند. حتی اگر چندین راه حل فنی وجود داشته باشد که صرافی ها می توانند آن را اجرا کنند ، کاربران ارز رمزپایه همچنین به دنبال یک بیمه بیت کوین به عنوان یک طرح پشتیبان بالقوه هستند.

در این مقاله ، گزینه های مختلف موجود برای بیمه ارز رمزنگاری شده و اینکه این چگونه آینده بازار را شکل می دهد ، بررسی می کنیم.

چرا بیمه مورد نیاز است: هک های بزرگ در حال افزایش هستند

تاریخچه اخیر هک ها نشان می دهد که صرافی های ارز رمزنگاری شده در برابر هک و تداخل شخص ثالث آسیب پذیر هستند. از 2011 تا 2018, تعدادی هک در مقیاس بزرگ وجود داشته است. حتی اگر میزان توکن های سرقت شده این روزها کمتر باشد ، به نظر می رسد با افزایش قیمت توکن ها در طول سالها ، ارزش وجوه سرقت شده از هک ها در حال افزایش است.

فناوری احتمالاً م theثرترین راه برای متوقف کردن این هک ها است. در حالی که بسیاری از صرافی ها از طریق پایگاه های غیرمتمرکز و گزینه های غیر حضوری در حال کار بر روی امنیت بهتر هستند ، صرافی های متمرکز هنوز هم بسیار محبوب هستند, با 99٪ حساب کردن از همه معاملات ارز رمزنگاری شده. اگرچه این تمرکز منجر به بسیاری از مسائل امنیتی شده است.

حتی کیف پول های سخت افزاری نیز هک شده اند و از گذشته به سرقت رفته است. از آنجا که حتی امن ترین گزینه ها نیز می توانند منجر به از دست رفتن سرمایه های ارز رمزپایه شوند ، بسیاری از کاربران و مراکز خرید گزینه های بیمه بیت کوین را در نظر دارند.

زنده ماندن بیمه Cryptocurrency فعلی

به چند دلیل بیمه کریپتوکارنسی یک مفهوم جالب است. اول ، هر ارائه دهنده بیمه باید خطرات ایجاد پوشش را در نظر بگیرد. تصور بر این است که محاسبه ریسک برای سایر اشکال سنتی دیگر بیمه بسیار ساده تر است. به عنوان مثال ، برای بیمه سیل ، پیش بینی احتمال وقوع یک رویداد بر اساس الگوهای آب و هوا ، جغرافیا ، آب و هوا و سایر عوامل می تواند ساده باشد. این امر باعث می شود که شرکت های بیمه سود حاصل از پوشش را راحت تر کنند.

در مقابل ، امنیت مبادلات ارزهای رمزپایه یا حتی کیف پول های سخت افزاری بسیار پویاتر است. صرافی که روزگاری شهرت غیرقابل کنترل داشته باشد ، ممکن است روزی از هک رنج ببرد و در مجموع صدها میلیون دلار ضرر داشته باشد.

حتی اگر یک کاربر تحت پوشش باشد ، تعیین نحوه بازیابی وجوه از دست رفته ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال ، آیا ارائه دهنده بیمه ضرر را در ارز فیات ، همان ارز رمزنگاری شده سرقت شده ، یا به طور کلی در ارز رمزنگاری شده دیگر پوشش می دهد؟?

همه این علائم س questionال به این معنی است که بسیاری از بیمه گران بالقوه نسبت به چگونگی ارائه گزینه های مناسب پوشش بیمه بیت کوین بدبین بوده اند.

بیمه ارز رمزنگاری شده

ارزیابی خطر بیمه ارز رمزنگاری شده برای بیمه ها دشوار بوده است.

مبادلات: آیا بیمه بیت کوین واقعاً ارزش آن را دارد?

در سال 2018 ، در دسترس بودن بیمه ارزهای رمزپایه ارائه شده است Catch-22 برای مبادلات. شرکت های بیمه در مورد امنیت مبادلات س questionsالات جدی دارند. از آنجا که محاسبه خطر دشوار است ، امکان پوشش مناسب برای مبادلات کاملاً ضعیف است. از طرف دیگر ، بسیاری از سرمایه گذاران نیز به امنیت مبادله ارز رمزنگاری شده بدبین هستند و ترجیح می دهند صرافی بیمه شده را انتخاب کنند. این مسئله از نظر تئوری دور است و در چند سناریوی مختلف در دنیای واقعی بازی شده است.

هیت بیتمب

بیتمب توسط هیوندای مارین بیمه شد & بیمه آتش سوزی و آتش سوزی هونگکوک & شرکت بیمه دریایی قبل از هک که در ژوئن 2018 اتفاق افتاد. حتی اگر این هک منجر به از دست دادن 31 میلیون دلار بودجه شود ، پوشش بیمه فقط 5.39 میلیون دلار پوشش فراهم کرد. این بدان معنا بود که صرافی باید 25 تا 26 میلیون دلار باقیمانده را با استفاده از وجوه شخصی خود پرداخت کند.

خبر خوب برای آن دسته از سرمایه گذاران که وجوه خود را از دست داده اند این بود که آنها به راحتی قادر به دریافت آنچه از دست رفته بوده است هستند. مهمتر از همه ، صرافی برای دریافت محافظت از کاربران نیازی به پرداخت هزینه های اضافی از قبل نداشت. اگرچه خود هک بد بود ، اما این احتمالاً برای سرمایه گذاران یک موقعیت ایده آل بود. از آنجا که Bithumb یک معامله محبوب با سودهای کلان است (424 میلیون دلار در سال 2017) ، سرمایه گذاران نگران نبودند.

Coincheck Hack ، احتمال هک های آینده و پوشش بیمه Cryptocurrency

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که هک های مقیاس بزرگتر بر بیمه نامه ها تأثیر می گذارند. به عنوان مثال ، هکرها طی هک Coincheck 545 میلیون دلار NEM سرقت کردند. این هک حدود 17 برابر بزرگتر از هک بیتومب بود. اما ، Coincheck’s سود از آوریل 2017 تا ژانویه 2018 تنها حدود 490 میلیون دلار بود.

هیچ اطلاعاتی در مورد بیمه نامه Coincheck به طور عمومی در دسترس نیست. با این حال ، این شرکت پس از این حادثه شروع به بازپرداخت کلیه کاربران کرد. سوالی که بسیاری از سرمایه گذاران دارند این است که بورس حتی کوچکتر چگونه در برابر هک بزرگ واکنش نشان می دهد؟ این احتمال وجود دارد که صرافی نتواند خسارت را از طریق بیمه یا سود قبلی جبران کند.

با این وجود ، درک اینکه چگونه داشتن یک بیمه نامه می تواند بار مالی هک را کاهش دهد آسان است. مبادله ارز رمزنگاری شده که دارای بیمه است احتمالاً می تواند ترس از کاربران موجود و کاربران بالقوه جدید را نیز کاهش دهد.

بیمه بیت کوین

بیمه نامه های بیت کوین پرهزینه هستند و معمولاً کلیه وجوه از دست رفته در هنگام هک را پوشش نمی دهند.

آیا سیاست های انفرادی عملی برای سرمایه گذاران در دسترس است?

همانطور که در بالا ذکر شد ، بیمه ممکن است هزینه لازم برای مبادلات ارزهای رمزپایه باشد. تعدادی از شرکت ها هستند که برای بقیه سرمایه گذاران نیز بیمه بیت کوین ارائه می دهند. این شامل Great American Insurance Group ، XL Catlin ، Chubb ، Mitsui Sumitomo Insurance و دیگران. برخی از این گزینه ها کاملاً ثابت شده اند. برخی دیگر هنوز در حال کار برای اجرای بیمه نامه ها یا ادامه ارزیابی هزینه های صحیح برای مشتریان هستند.

متأسفانه حق بیمه بسیار ارزان نیست. برای اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران فردی ، این گزینه ها کاملاً دور از ذهن است. حتی برای آن دسته از سرمایه گذاران نهادی که بودجه لازم برای صرف کردن را دارند ، خرید بیمه از یکی از ارائه دهندگان فوق الذکر ممکن است گزینه مناسبی نباشد. به عنوان مثال ، سیاست XL Catlin خواهد بود گفته می شود 200000 دلار برای 10 میلیون دلار حق بیمه دارند.

این احتمال وجود دارد که در آینده بتوانیم گزینه های عملی تری را با حق بیمه کمتری برای سرمایه گذاران منفرد مشاهده کنیم. چند شرکت مانند آلیانز وجود دارد که در مورد امکان گسترش خدمات بیمه صحبت کرده اند برای پوشش هک های شخصی و ذخیره سازی رمزنگاری. با این وجود ، به نظر می رسد که این قسمت از بازار بیمه ارزهای رمزپایه نسبتاً توسعه نیافته است. حتی بیمه نامه مشاغل مرتبط با رمزنگاری و ICO به صورت موردی تشکیل می شوند.

آینده بیمه بیت کوین

از نظر آماری ، تشخیص اینکه بیمه نامه های رمز ارز در آینده به یک پایه اصلی صنعت یا حتی یک نیاز قانونی تبدیل می شود ، دشوار است. از یک طرف ، بیمه ها در قبول ریسک بالا تمایلی نشان نمی دهند. این ارتباط زیادی با غیرقابل پیش بینی بودن زمان هک شدن و یا میزان وجوه سرقت دارد. در طرف دیگر ، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران ارز رمزنگاری شده در صرافی های بیمه شده تجارت کنند.

آیا در آینده تک تک کاربران امکان خرید بیمه نامه را دارند؟ آیا مبادلات همچنان مسئولیت کامل مالی را به عهده می گیرند؟ چه نوع بیمه نامه هایی برای محافظت از کاربران فردی در برابر هک و سرقت ظاهر می شود؟ پاسخ به این سالات به شکل گیری آینده بیمه نامه های ارزهای رمزپایه کمک می کند.