اگر شما ذره ذره ای هستید که توسط پتانسیل عظیم هوش مصنوعی و بلاکچین فریب خورده است ، تنها شما نیستید. هنگامی که گوسفند دالی در دهه 90 کلون شد ، یک سوال مناسب مطرح شد. فقط به این دلیل که می توانیم ، آیا به این معنی است که باید?

فقط به این دلیل که هوش مصنوعی و فناوری های بلاکچین ممکن است قبل از وقوع ، جرائم را متوقف کنند ، شغل های انسانی را با روبات ها جایگزین کنند و به هر “چیز” موجود در استراتوسفر هویت دهند ، آیا این بدان معنی است که?

آیا هوش مصنوعی و بلاکچین فوق العاده عالی هستند یا کمی ترسناک؟ بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی و بلاکچین و بدیهی است که دو فناوری بنیادی بسیار متفاوت هستند. هوش مصنوعی با استفاده از یادگیری ماشینی مدل های پیچیده داده را تجزیه و تحلیل می کند ، الگوها را شناسایی می کند و آنها را بازآفرینی می کند و در نهایت از اقدامات یک انسان تقلید می کند. سوفیا ربات؟ درست. و بله … کمی وحشتناک است.

هانسون رباتیک ممکن است در بهترین حالت با دوز AI در جهان روبرو شده باشد. اما همه چیزهایی که شامل هوش مصنوعی هستند به اندازه صوفیا از نظر بصری خیره کننده ، غیرقابل تحمل گران (یا از نظر ذهنی ناراحت کننده) نیستند..

بنابراین ، اگر نگران از بین بردن نسل بشر توسط روبات ها هستید ، احتمالاً می توانید در حال حاضر آرام باشید. باید اعتراف کنید ، همانطور که شوخی های خودجوش و حالت های بی عیب و نقص صورت بی روح بود ، بسیار جالب بودند:

هوش مصنوعی همه چیز در مورد زنده کردن ربات ها نیست. در واقع ، ما دائماً از هوش مصنوعی در برنامه های روزمره استفاده می کنیم ، شاید حتی بدون اینکه بدانیم. به LinkedIn و گفتگوی متنی پیش بینی شده آن ، سیری یا الکسا ، برای مثالهای کمی ظریفتر از هوش مصنوعی بدون پاپاراتزی فکر کنید.

بلاکچین

بدون فرو رفتن خیلی عمیق در خصوصیات بلاکچین (اگر بخواهید می توانید در اینجا بیشتر بخوانید) ، ویژگی های اصلی آن عدم تمرکز ، شفافیت ، تغییرناپذیری و توانایی اداره خودکار با قراردادهای هوشمند است..

از طریق فناوری بلاکچین ، می توانیم بدون نگرانی از هزینه های تبدیل ، در کمترین زمان وجوه خود را از کشوری به کشور دیگر ارسال کنیم. ما می توانیم در مورد قیمت آینده بیت کوین حدس بزنیم ، موارد موجود در زنجیره تامین را ردیابی کنیم ، سوابق عمومی را به صورت ایمن ذخیره کنیم ، فقر را ریشه کن کنیم ، فساد را از بین ببریم ، اعتبارات تجاری را از بین ببریم ، به نوازندگان قدرت برگردانیم و صدها چیز فوق العاده جالب دیگر..

اما بلاکچین دارای چند ویژگی است که می تواند سرگرمی ها را نیز به همراه داشته باشد. حكومت هوشمند می تواند دشوار باشد ، این ایده كه قانون قانون است و در برخی از مراحل آینده ، احتمالاً فناوری اینترنت اشیا و بلاكچین چیزهای مستقلی را ایجاد می كند كه هیچ فرد زنده ای پشت سر آنها نیست.

“چه اتفاقی می افتد که چیزی بد شود؟ چه کسی مسئول است؟” استیو تندون از مالت در مصاحبه خود با ما پرسید. “این سوالات برای رسیدگی به قوانین جدید نیاز دارند.”

وقتی هوش مصنوعی و بلاکچین با هم کار می کنند

روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها هوش مصنوعی و بلاکچین می توانند به یکدیگر کمک کنند تا از توانایی بالقوه خود برخوردار شوند. به عنوان مثال ، ما هنوز از حاکمیت هوشمند فاصله داریم در حالی که مشکلات مربوط به قراردادهای هوشمند وجود دارد. یعنی آنها فقط به اندازه سازنده ای که آنها را برنامه نویسی کرده است خوب هستند و نمی توانند جایی برای حسن نیت یا تفسیر انسانی بگذارند. شاید از طریق یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ، قراردادهای هوشمند بتوانند به پتانسیل کامل خود برسند و جوامع خودمختار می توانند وجود داشته باشند.

اینترنت اشیا

وقتی هوش مصنوعی و بلاکچین با هم کار می کنند

ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاکچین همچنین به این معنی است که قدرت محاسبه هوش مصنوعی می تواند در گره ها گسترش یابد تا هزینه را کاهش دهد و آن را برای همه قابل دسترسی تر کند.

اما ، شاید اصلی ترین موضوع مشترک بین هوش مصنوعی و بلاکچین در واقع داده ها باشد. سوفیا در سخنرانی خود گفت ، “به من یک سیستم ورودی و خروجی هوشمند فکر کن.” هوش مصنوعی خوب فقط به خوبی داده های موجود در آن است. این جایی است که همکاری دو فناوری می تواند واقعاً مفید واقع شود (و همچنین بسیار جالب).

بلاک چین به جای اینکه ارتش سوفیا برنامه ریزی ضعیفی داشته باشد و اتومبیل های بدون راننده به عابر پیاده سقوط کنند ، می تواند کیفیت بالای داده های داده شده در ماشین آلات را تضمین کند. و از طریق رمزنگاری و تغییرناپذیری آن تأیید شده است.

از آنجایی که هوش مصنوعی به داده های معنی دار بستگی دارد ، بلاکچین به زودی می تواند یک توانمند بزرگ برای امکان یادگیری سریعتر و کارآمدتر ماشین آلات باشد. نه فقط صوفیا ، بلکه معاملات مالی ، قراردادهای هوشمند ، متن پیش بینی شده و موارد دیگر.

بعضی از مثالهای روزمره

بنیاد تجارت هوشمند و AiX نمونه هایی از سیستم عامل های تجاری هستند که از هوش مصنوعی و بلاکچین با هم استفاده می کنند. استفاده از شبکه های عصبی عودکننده عمیق برای پیش بینی حرکت قیمت ارزهای رمزپایه. با استفاده از جدیدترین فناوری AI ، آنها می توانند بفهمند که قیمت ارزهای رمزپایه بالا یا پایین می رود. با استفاده از هوش مصنوعی برای هوش و بلاکچین برای تجارت ، این سیستم عامل ها می توانند جدیدترین فناوری را در یک بستر امن ارائه دهند.

DeepBrain Chain یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی است که از فناوری بلاکچین برای ادغام منابع محاسباتی که در حال حاضر در سراسر جهان پراکنده شده اند ، پشتیبانی می کند. الگویی را می بینید؟ داده ها.

زنجیره عمیق او یونگ

DeepBrain Chain او یونگ

در صنعت انرژی, شرکت ها مانند Electrify برای حمایت از هوش مصنوعی و بهبود کارایی عملیات شبکه خود از بلاکچین استفاده می کنند و تا 25 درصد قبض های انرژی را کاهش می دهند. بلاکچین می تواند امنیت و حریم خصوصی داده هایی را که با استفاده از هوش مصنوعی پردازش می کنند تضمین کند و همچنین داده های کافی برای امکان پذیر بودن هوش مصنوعی دقیق را فراهم می کند.

در امور مالی ، هوش مصنوعی و بلاکچین برای بهبود کارایی نیز همکاری می کنند. هوش مصنوعی می تواند کارهای تکراری را به طور خودکار انجام دهد و بلاکچین می تواند داده ها را ایمن کند. و لیست پروژه های جالب (و وحشتناک) ادامه دارد.

غذای آماده

ممکن است وضعیت Bladerunner در دستان ما یا گزارش اقلیت نباشد که در آن قبل از ارتکاب جرم خود را توسط روبات ها مورد قتل عام ببینیم یا در پشت میله های زندان مورد انتقاد قرار بگیریم. اما هنوز ، یک چیز کمی شوم در مورد یک ربات وجود دارد که به نظر می رسد مانند یک جمله انسانی است ، “شما با من خوب باشید و من با شما خوب خواهم بود.”