“بلاکچین اما بیت کوین نه”. جمله ای که به نظر می رسد همه چیز را دیر کرده است. افزایش شهاب سنگی بیت کوین باعث شده وال استریت و مشاغل بزرگ نشسته و از کلاس دارایی های دست نخورده مطلع شوند. بنظر می رسد بانکداران پر پرواز مانند جیمی دیمون (JP Morgan Chase) و لوید بلانکفین (گلدمن ساکس) تقریباً یک روز دیگر نظر خود را در مورد بیت کوین ، بلاکچین و ارزهای رمزپایه تغییر می دهند. صعود بر روی باند بلاکچین ممکن است مطلوب نباشد اما مطمئناً دیگر نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

در دنیای تجارت ، ادراک همه چیز است. در نتیجه ، شرکتها در تلاشند “بلاکچین” را در مدل تجاری خود ادغام کنند ، حتی اگر لازم نباشد. سهام برخی از شرکت ها فقط با ذکر کلمه سر به فلک می کشد. اما آیا بلاکچین های خصوصی واقعا می توانند عزیزان محبوب ارز رمزپایه را به خود اختصاص دهند؟ مسابقه در حال انجام است و بازیکنان تنظیم می شوند. بیایید آماده غرغر شویم!

در گوشه قرمز پرچم قرمز

در ماه مه سال جاری (2018) ، گری کوهن رئیس جمهور سابق گلدمن ساکس و مشاور سابق دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، در مصاحبه ای با CNBC توضیح داد:

“من اعتقاد زیادی به بیت کوین ندارم. من معتقد به فناوری بلاکچین هستم. من فکر می کنم ما در مقطعی که دنیا آن را درک کند ، یک ارز رمزنگاری شده جهانی خواهیم داشت و این براساس هزینه های استخراج یا هزینه برق یا مواردی از این دست نیست. این ارز رمزپایه ای خواهد بود که به راحتی قابل درک است. ”

اردوگاه قرمز ادعا می کند که می توان از مزایای فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) به صورت کنترل شده تری استفاده کرد. چندین شرکت معروف تلاش خود را بر روی ساخت راه حل های بلاکچین آماده برای شرکت متمرکز کرده اند.

در گوشه قرمز ما Hedera Hashgraph و IBM Hyperledger Fabric را به شما معرفی می کنیم:

هدرا هاشگراف

به لطف تلاش های متمرکز بازاریابی ، هاشگراف مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. دکتر لیمون بیرد چارچوب هاشگراف را در سال 2016 تصور کرد و آن را ثبت کرد برای Swirlds ، شرکتی که وی با Mance Harmon تاسیس کرد. Swirlds نرم افزاری را برای برنامه های توزیع شده خصوصی توسعه می دهد.

Hedera آخرین پروژه آنها است. در حالی که Swirlds بر بخش خصوصی متمرکز است ، Hedera به دنبال فرصت های سودآوری است که بلاک چین عمومی ارائه می دهد.

حکومت

این پلت فرم در بالای یک مدل حاکمیت بسته ساخته شده است که به این معنی است که تا 39 سازمان از صنایع و مکانهای مختلف در سراسر جهان تصمیمات مربوط به نحوه توسعه کد و نحوه مدیریت و توزیع ارز رمزپایه بومی سیستم عامل را مدیریت می کنند. در صورت تمایل ، نوعی تمرکز زدایی فقط برای سازمان ها است.

“شورای Hedera Hashgraph برای یک دفتر عمومی غیرمتمرکز باز ، سریع و عادلانه ساخته شده بر روی الگوریتم اجماع هشگراف حکمرانی می کند.”

هاشگراف در واقع از پیاده سازی بلاکچین معمولی شما استفاده نمی کند اما در واقع از چیزی شبیه به نمودار چرخشی مستقیم (DAG) استفاده می کند که هم در IOTA و هم در Nano اعمال می شود. از آن استفاده می کند که به عنوان a شناخته می شود پروتکل شایعات.

توسط Crypto Watercooler

در سیستم شایعات ، گره های موجود در شبکه به طور تصادفی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. همانطور که هر گره “شایعه” می کنند ، تمام اطلاعات موجود در شبکه را به گره دیگری می دهد ، مثلاً تاریخ معاملات را بگویید. پس از دریافت این اطلاعات ، این گره به نوبه خود شایعه سازی به گره های دیگر و غیره و غیره می شود. در نتیجه ، با انتشار اطلاعات صحیح در سراسر شبکه ، همه گره ها به توافق می رسند.

بلاکچین اما بیت کوین نیست. قدرت پروتکل شایعات در هاشگراف

قدرت پروتکل شایعات در هاشگراف

Hedera تا 16 شانزدهم آگوست 2018 برای رمزگذاری بلاکچین عمومی خود سرمایه جمع می کند. متأسفانه در حال حاضر این مورد فقط برای سرمایه گذاران معتبر اعمال می شود. فروش توکن آنها به دنبال روند SAFT (توافق نامه ساده برای توکن های آینده) است که مطابق با مقررات SEC است.

پارچه هایپرلجر

Hyperledger یک همکاری منبع باز با فناوری blockchain توسط چندین شرکت برجسته در صنایع از جمله امور مالی ، بانکی ، زنجیره تأمین ، تولید و غیره است. پارچه از یکی از اولین هکاتون های این طرح ایجاد شده است و بیشتر کدها توسط IBM که پروژه خود را به عنوان “ساخت بلاکچین منبع باز برای تجارت” تبلیغ می کنند ، کمک کرده است..

رویکرد IBM Hyperledger با ایجاد م blockلفه های blockchain plug-n-play تا حدودی متفاوت است. آیا به یک روش اجماع خاص نیاز دارید؟ فقط آن را متصل کنید. آیا شرکت شما از قبل سیستم مدیریت هویت در کار دارد؟ فقط آن را وصل کنید. خوب ، این تئوری است.

بلاکچین اما بیت کوین نیست. زنجیره بلوک هایپرلجر در عمل

زنجیره بلوک هایپرلجر در عمل

برخی از مفاهیم اصلی دیگر پارچه شامل موارد زیر است:

 • معاملات خصوصی
 • قراردادهای محرمانه / کد رمز
 • داده ها بر اساس نیاز به دانستن
 • اجماع مدولار
 • مقیاس پذیری
 • ممیزی و هویت

با این حال ، شاید مهمترین تفاوت این است که Fabric هیچ ارز رمزپایه بومی را به عنوان بخشی از توسعه خود در بر نمی گیرد و نیازی به عملکرد آن نیست. Hyperledger Fabric محکم در اردوگاه “بلاکچین اما نه بیت کوین” نشسته است!

در گوشه آبی پرچم آبی

آنها قهرمان انقلاب رمزنگاری شده و مدافع تمرکززدایی هستند. اردوگاه آبی معتقد است که شبکه های نظیر به نظیر آینده هستند. بلاک چین هایی که به هر کسی امکان می دهند بدون نیاز به شخص ثالث با یکدیگر معامله کنند.

در گوشه آبی ما Bitcoin و Ethereum را به شما معرفی می کنیم:

بیت کوین

بیت کوین از بحران مالی 2008/9 متولد شد. ساتوشی ناکاموتو به اندازه کافی اقدامات مشکوک بانکی داشته است. در طول تاریخ ، دولت ها و مقامات مرکزی اقتصاد را از طریق بدهی های غیرقابل پرداخت و چاپ نامحدود پول نابود کرده اند. بدتر اینکه آنها سپس به شهروندان مراجعه کردند تا متناسب با این لایحه باشد. او / او / آنها راهی دیدند که سرانجام همه اینها را تغییر دهند – بیت کوین:

1. این یک سوال اعتماد است

سیستم های متعارف پول ما را ملزم می کند که تمام اعتماد خود را به شخص ثالث داشته باشیم:

 • آیا می توانیم به بانک های مرکزی اعتماد کنیم تا مسئولیت کنترل عرضه پول کشورهایمان را بر عهده بگیرند?
 • آیا به بانک ها اعتماد داریم که به ثروت سخت بدست آمده ما دسترسی پیدا کنند?
 • آیا دولت ها به ما اجازه می دهند با هر کسی که دوست داریم معامله کنیم?

متأسفانه ، سیستم های بسیار مورد اعتماد به نفع جامعه نیستند. به عنوان مثال ، در سالهای پس از بحران مالی اروپا در سال 2010/1 ، دولت یونان کنترل های سرمایه (چندین بار) را اعمال کرد که مقادیر زیادی پول نقد را از شهروندان خود قطع کرد. تصور کنید که کل زندگی خود را برای ایجاد ثروت کار می کنید فقط به شما گفته می شود می توانید یک پول را پس بگیرید حداکثر 60 یورو (69 دلار) در روز.

بیت کوین همه اینها را تغییر می دهد. این کار کمی مانند پول نقد در کیف پول شما عمل می کند ، شما مالک آن هستید و می توانید هر طور که دوست دارید با آن کار کنید. از آنجا که بلاکچین جهانی بیت کوین معاملات شما را تأیید می کند ، برای دسترسی یا انتقال آن نیازی به اجازه ندارید.

2. تمرکززدایی قوی

قدرت واقعی دفتر کل بیت کوین در ماهیت غیرمتمرکز آن است. اختیار به هر کسی که بخواهد چالش اعتبار سنجی معاملات را بپذیرد ، تفویض می شود. هیچ مرجع واحدی نمی تواند معاملات را معکوس کند و یا قوانین را تغییر دهد اگر و اگر بخواهند. بیت کوین اولین ارز است که اجازه می دهد ارز بدون مرز در مورد برادر بزرگ مبادله شود!

در اینجا نمایی جالب از گره های بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد.

بلاکچین اما بیت کوین نیست. نمایی زنده از گره های جهانی بیت کوین

نمایی زنده از گره های جهانی بیت کوین

3. یک گره نمی تواند همه آنها را کنترل کند

و اکنون به گوشت آنچه ارز رمزنگاری شده … ارز رمزپایه تبدیل می کند ، رسیده ایم. برای تأیید معاملات در یک شبکه رمزنگاری کار طول می کشد و کارگران (گره ها) به درستی می خواهند بابت این کار هزینه دریافت کنند. با طراحی ، شبکه بیت کوین به کسانی که این سرویس را ارائه می دهند پاداش می دهد. این یک سناریو برنده است ، زیرا بازیکنان برای تأمین امنیت شبکه با یکدیگر رقابت می کنند و هیچ مرجع واحدی نمی تواند برای حاکمیت شبکه توسعه دهد.

از آنجا که بیت کوین اولین پیشگام فناوری بلاکچین است ، ارزش این است که این ویژگی های اضافی را در ذهن داشته باشید:

 • عرضه محدود – ارزش آن را نگه دارید
 • منبع باز – هرکسی می تواند حسابرسی کند ، بارگیری کند و گزینه های دیگری ایجاد کند
 • مقاوم در برابر سانسور – معامله بدون اجازه
 • غیرقابل تغییر – معاملات قابل برگشت نیستند
 • نام مستعار – شناسایی لازم نیست

برای بحث بیشتر در مورد بیت کوین ، به راهنمای دقیق ما نگاهی بیندازید.

اتریوم

Ethereum اضافه می کند که ابعاد اضافی انعطاف پذیری فضای رمز ارز از طریق راه حل های قرارداد هوشمند است. سیستم عامل غیرمتمرکز آن دلیل است که اکنون شاهد رونق گسترده عرضه اولیه سکه هستیم.

این نیز یک شبکه کاملا غیرمتمرکز است که تعداد زیادی گره شبکه را ایمن می کند. در حقیقت ، طبق گفته Ethernodes ، بلاکچین Ethereum تقریباً 3 برابر بیت کوین گره دارد.

برای بحث بیشتر در مورد Ethereum به راهنمای جامع ما نگاهی بیندازید.

بلاکچین اما نه بیت کوین: امتیاز نهایی?

در حالی که شرکت هایی مانند Hedera و IBM با جاه طلبی های خود در زمینه بلاکچین رو به جلو حرکت می کنند ، یک سوال مهم بی پاسخ باقی مانده است در واقع بلاکچین های خصوصی چه تفاوتی با سیستم های موجود دارند?

پایگاه داده استاندارد سهام شما از دهه 1970 وجود داشته است و بلاکچین ها چیزی غیر از پایگاه های غیرمتمرکز نیستند. نوآوری در عدم تمرکز از شبکه ، در توزیع قدرت به زیاد پخش کننده های شبکه نه فقط برای کسانی که در بالای هرم هستند. از این رو, هر کسی باید بتواند تراکنش های موجود در شبکه را تأیید کند.

Andreas Antonopolous ، متخصص بیت کوین ، این تصویر را به وضوح ترسیم می کند:

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=r2f0HlaRdgo]

بنابراین به نظر می رسد که اکثر شرکت ها در واقع نیازی به بلاکچین ندارند زیرا بلاکچین واقعی با اهداف یک سازمان سنتی مغایرت دارد.

Hedera ادعا می کند که در حال ساخت یک بلاکچین عمومی است اما فناوری Hashgraph منبع باز نیست و متعلق به یک شرکت بزرگ است. در نتیجه ، این کد برای بررسی عمومی باز نیست و ما باید بار دیگر به اعتماد به تیم و وعده های آنها اعتماد کنیم. از طرف دیگر ، Hyperledger Fabric ادعا می کند که حتی به ارز رمزنگاری شده نیز نیازی ندارد. این س theال را ایجاد می کند که چگونه بلاکچین آنها واقعاً می تواند به طور مستقل حسابرسی شود.

شما نمی توانید یک بلاکچین را از واحد پول اصلی آن جدا کنید. رمز برای تمرکززدایی و هدایت ارزش شبکه ضروری است. تفکیک فناوری از ارز رمزپایه اساسی مشابه کپی پیست کردن سیستمی است که ما نزدیک به 50 سال داشته ایم.

این بازی جوان است و شاید هنوز زمان کافی است تا بلاکچین های سازمانی خود را ثابت کنند. اما حداقل فعلا, “بلاکچین اما بیت کوین نه” به نظر می رسد به سادگی یک ترفند بازاریابی است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me