شبکه های اجتماعی در بیشتر زندگی امروزی ما نفوذ می کنند. تا آنجا که کل صنایع و شرکت ها در تلاش برای تأمین یکی از اساسی ترین نیازهای انسان – نیاز به اتصال – از هیچ جا ظاهر شده اند. اما اکنون ، با نزدیک شدن بلوغ کامل این شبکه ها ، جامعه اینترنت س seriousالات جدی درباره مزایای این اشکالات را مطرح می کند. همانطور که همه ما می دانیم غول هایی مانند فیس بوک و یوتیوب برای همیشه پیروز خواهند شد بنابراین می توان گفت که استفاده از وب سایتی مانند themarketingheaven.com به عنوان آنها یکی از بهترین سایتها برای خرید بازدید از YouTube هستند همیشه سودآور خواهد بود زیرا اکثر مردم از سراسر جهان به آنها دسترسی دارند و بیشتر آنها حتی یک تن از وقت خود را صرف این کار می کنند.

مطمئنا با رسوایی فیس بوک که بسیاری از کاربران آن را تحت تأثیر قرار داده است آشنا خواهید شد. طبق معمول ، درام در حال گسترش به یک مشکل اساسی خلاصه می شود – یک سوال اعتماد. و سیستم های بدون اعتماد جلو و مرکز راه حل های مبتنی بر بلاکچین هستند. شبکه اجتماعی بلاکچین آینده دقیقاً چگونه خواهد بود؟ بیایید نگاهی به چگونگی تکامل شبکه های فعلی بیندازیم.

فریمیوم – رایگان است اما هنوز باید هزینه کنید

تجربه شبکه های اجتماعی دیجیتال نوع جدیدی از مدل تجاری ، مدل freemium را آغاز کرده است. تقریباً همه پلتفرم های موفق رسانه های اجتماعی مبتنی بر فناوری این روزها دسترسی رایگان به محتوای آنها را ارائه می دهند. فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، ​​ردیت ، شما اسم آن را می گذارید ، همه آنها آن را ارائه می دهند.

نمودار صدها سیستم عامل رسانه اجتماعی را نشان می دهد

ظهور رسانه های اجتماعی. با احترام به منشور حفاظت

اما دسترسی رایگان نامحدود صورت حساب ها را پرداخت نمی کند. توسعه ، زیرساخت سرور و کارکنان در تجارت شبکه های اجتماعی هزینه کمی ندارند. بنابراین چگونه این شرکت ها پول نقد می آورند؟ به طور خلاصه ، تبلیغات و تجزیه و تحلیل.

تبلیغات

اولویت اول مدل freemium ایجاد یک پایگاه کاربر بزرگ است. هنگامی که به این مهم دست یافتید ، مشکل اصلی شروع می شود: نحوه فروش وسایل به این افراد. متاسفانه ، تبلیغات آنلاین یک زمینه بسیار ابتکاری نیست و مدتی است که تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. در نتیجه ، این روزها بیشتر شبکه ها به راحتی فضای خالی وب سایت را می فروشند. هرچه کره چشم شما بیشتر شود ، درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد.

نگاه هوشیارانه به شبکه های اجتماعی محبوب ، روند نگران کننده ای را آشکار می کند. سیستم عامل ها در حال افزایش تلاش های تبلیغاتی خود هستند. بیایید به یک مقایسه ساده از سایت سوال یا پاسخ محبوب بپردازیم حد نصاب. در سمت چپ ، ما سایت فعلی و سمت راست را داریم ، یک نسخه تمیزتر از چند سال قبل:

مقایسه هم زمان Quora قدیمی و جدید

Quora – فقط پوسته اسپمی شکوه سابق آن است

خوراک Quora اکنون با پیوندهای تبلیغاتی پر شده است. این یک منع بزرگ در دنیای بازاریابی آنلاین است. هدف یک بازاریاب همیشه این بوده است که افراد را از طریق ایجاد محتوای ارزشمند به سمت یک سایت سوق دهد ، نه اینکه کاربران مانند موارد بالا با تهاجمی ارتباط برقرار کنند.

تعداد فزاینده ای از کاربران قبلی Quora دیگر از سایت استفاده نمی کنند زیرا یافتن محتوای مربوطه هنگام حفر کردن سطل زباله بسیار دردسر ساز شده است.

تجزیه و تحلیل

در حالی که عمده درآمد فیس بوک از طریق تبلیغات هدفمند تأمین می شود ، بحث برانگیز از فروش داده های کاربر نیز سود کسب می کند. فیس بوک در موقعیت قدرتمندی قرار دارد که قبل از هر کسب و کار دیگری در کره زمین ، روندهای مصرف کننده را بخوبی می بیند.

و مطمئن باشید که همه مشاغل دیگر آماده پرداخت و پرداخت خوب برای این نوع اطلاعات هستند. با این حال ، هیچ درآمد رسمی در این مورد وجود ندارد ، زیرا شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل معمولاً ترجیح می دهند این اعداد را به دلایل واضح حفظ کنند..

Blockchain to the Rescue?

Steem یکی از قدیمی ترین نمونه های شبکه اجتماعی بلاکچین است که در عمل وجود دارد. این امر بینش ارزشمندی در مورد اکتشاف اولیه این زمینه برای ما فراهم می کند. اولین بازیکنان موجود در فضا همیشه مسلط نیستند ، همانطور که با MySpace و برخی دیگر از فرزندان پذیرفته شده اولیه که توسط شرکت های نسل دوم خرد شدند ، دیدیم.

برخی از مشکلات اساسی پیش روی شبکه اجتماعی بالغ امروز شامل:

  • اخبار جعلی (فیس بوک)
  • پیمایش بیش از حد (توییتر)
  • سانسور و درآمد زایی (Youtube)
  • کلاهبرداری کامل

خطای فیس بوک مسلما فرصتی را برای کارآفرینان زنجیره بلوک نوپا فراهم کرده است تا شروع به کار کنند و قول دهند “انقلابی اگر فقط پول به راه ما بیندازی.” اما آیا این استارت آپ های شبکه اجتماعی بلاکچین برای پشتیبان گیری از این ادعاها خرده ریزهایی دارند؟ واضح است که راه سختی در پیش دارند. خوشبختانه بلاکچین چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

1. شفافیت & حکومت

یک بلاکچین درست اجرا شده اجازه می دهد تا اطلاعات و معاملات مهم توسط سرورهای مختلف ، توسعه دهندگان و در واقع کاربران جامعه واقعی تأیید شوند. شبکه های اجتماعی بلاکچین که فرآیند دموکراتیک شفافی در مورد چگونگی مدیریت شبکه را پیاده سازی می کنند ، کاربران را بسیار سریعتر از آنهایی که این کار را نمی کنند ، به کار می گیرند.

پروژه هایی مانند آراگون این موضوعات مربوط به مدیریت بلاکچین و حوزه های قضایی دیجیتال را به صورت مستقیم کنترل می کنند. تمرکز آراگون بر این است که هر کسی بتواند سازمانهای غیرمتمرکز با ساختارهای افقی بیشتر شرکت ایجاد کند. علاوه بر این ، شما توانایی ایجاد سیستم دادگاه دیجیتال خود را دارید و به شبکه اجازه می دهید تا در مورد چگونگی حل اختلافات و پیشبرد شرکت تصمیم بگیرد.

آرم آراگون

2. کسب درآمد از محتوای خود

سازندگان محتوای تمام وقت به خوبی می دانند که کسب درآمد در فضای فعلی اینترنت مستلزم تحویل قدرت به شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث یا خدمات مبتنی بر اشتراک است. به نظر می رسد واسطه فقط در هر گوشه ای قرار دارد.

با این حال ، پروژه های بلاکچین مانند مرورگر شجاع, از طریق استفاده از ارز رمزنگاری شده آنها ، توجه اصلی (BAT) ، سعی دارند این واسطه ها را به کلی حذف کنند. در اکوسیستم شجاع ، ناشران ، کاربران و تبلیغ کنندگان ارزش را بین خود منتقل می کنند و کاربران می توانند مستقیماً با BAT به سازندگان مورد علاقه خود کمک کنند..

علاوه بر این ، می توانید تبلیغات را انتخاب کنید و برای این کار هزینه دریافت کنید ، از این رو نیازی نیست که تبلیغ کنندگان مجبور به انجام تبلیغات خود به کاربرانی شوند که به سادگی علاقه ندارند. ناشران نیز می توانند از طریق مسابقات ، اشتراک در شبکه های اجتماعی و غیره به پیروان وفادار پاداش دهند. همه اینها ، بدون نیاز به شخص ثالث.

نشانه توجه اساسی

3. کنترل داده های خود

یکی از عناصر مهم زنجیره های بلوکی عملکردی ، از بین بردن توانایی دو برابر هزینه در معاملات است. هر ورودی دفتر باید منحصر به فرد باشد. این اصل می تواند برای محافظت از هویت کاربر در برابر تقلب و مقابله با شیوع فعلی ربات ها و حساب های جعلی اعمال شود.

مدنی ، توصیف خود “اکوسیستم هویت امن” در تلاش است تا این مشکلات را برطرف کند. در یک شبکه اجتماعی بلاکچین ، شما در نهایت این فرصت را دارید که داده های خود را داشته باشید و دقیقاً تصمیم بگیرید چه کسی به آن دسترسی دارد. بعلاوه ، اگر تصمیم دارید قسمتها یا همه داده های خود را حذف کنید ، در همه جای شبکه حذف می شوند. جای نگرانی نیست که آیا بازیکنان غیر مجاز هنوز به آن دسترسی دارند و بنابراین می توانند در بازار تبلیغات سایه خرید یا فروش کنند.

آرم مدنی

خطرات آهوی

پلت فرم Steem یک آزمایش جالب است و همچنان برجسته برخی از مشکلاتی است که شبکه های اجتماعی بلاکچین هنگام ساخت این شبکه ها باید برطرف کنند.

1. دزدی ادبی

سرقت ادبی هنوز هم یک مشکل بزرگ برای سازندگان محتوا در Steem است. علی رغم اینکه کمپین گوگل برای کسب درآمد از طریق YouTube در حال انجام است ، الگوریتم های محتوای آن به ویژه در برخورد با محتوای تکراری م effectiveثر هستند. گوگل در ابتدای ساخت موتور جستجوی خود فهمید که اینترنت پر از محتوای کپی پیست شده می تواند خیلی زود بی ارزش شود. این یک مشکل جدی است که شبکه های اجتماعی بلاکچین در حال حاضر به آن نمی پردازند.

2. رباتها

ربات ها به تهدیدی واقعی برای زنده ماندن برخی از شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. توسعه دهندگان اب زیر کاه از طریق خطوط کد به دنبال راه هایی برای بازی سیستم هستند. به عنوان مثال ، در فیس بوک ، لایک و اشتراک وزن زیادی دارند و از ربات ها برای ایجاد صدها و هزاران حساب جعلی استفاده می شود. استفاده از رباتها می تواند منجر به افزایش صفحات در رتبه بندی شود.

در مورد توییتر ، ربات ها به عنوان شناخته شده اند چهره های مهم را کمین می کنند و حساب های محبوب علاوه بر این ، پروفایل های جعلی که کلاهبرداری را ترویج می کنند ، ایجاد بحث های واقعی در سیستم عامل را دشوار می کند. این مشکل به شبکه Steemit نیز راه یافته است. یکی از مفسران در یک پست متوسط ​​اخیر در مورد این موضوع گفته های زیر را داشته است:

“ربات های پیشنهادی سیستم عامل را از بین می برند و من خیلی ترسیده ام. نظارت دستی دیگر تشویق نمی شود. “

3. اقتصاد توکن

با وجود وعده های برابری مالی در اکوسیستم ارز رمزنگاری شده ، ما هنوز شاهد مشکلاتی هستیم که در سیستم سنتی وجود دارد. یعنی ، هنگامی که چند بازیکن تعداد زیادی از نشانه ها را بدست می آورند ، این ناگزیر منجر به هدایت نهنگ ها برای عملکرد شبکه می شود. دموکراسی فقط با هر بلاکچین از قبل بسته بندی نشده است ، بلکه باید به درستی اجرا شود.

قیمت رمز Steem تا به امروز نیز به خصوص در بازارها بالا نمانده است. جذب محتواسازان با کیفیت بالا به یک شبکه نیاز به جامعه ای دارد که بتواند به آنها یک رمز ارزشمند پرداخت کند. و با نشانه ای که امیدوارم در آینده ارزش خود را حفظ کند.

4. اولین مزیت متحرک

واقعیت این است که فیس بوک ماهانه بیش از دو میلیارد کاربر فعال دارد. رسیدن به این هدف 14 سال طول کشید. پروژه های X ، Y و Z به سادگی درگیر نخواهند شد و پروژه های قدیمی تر و بدون نیاز به مبارزه ، بلاکچین یا عدم موفقیت را شکست خواهند داد. یک امکان واقعی وجود دارد که فیس بوک به سادگی ارز رمزنگاری شده خود را به این مخلوط اضافه کند. آنها صندوق جنگی عظیمی برای تأمین بودجه توسعه نیز دارند. به همین ترتیب ، آنها محصولات در حال کار دارند که نیازی به ارتباط با تصویر تا حدودی کلاهبردار ICO نیست.

نتیجه گیری: آینده شبکه اجتماعی Blockchain

ساخت زنجیره بلوک بعدی فیس بوک یا بلاکچین توییتر کار آسانی نخواهد بود. در موارد فیس بوک و توییتر ، قدرتمندترین افراد در سازمان تصمیم گیری می کنند. از آنجا که این شرکتها به صورت عمومی معامله می شوند ، تصمیمات مبتنی بر به حداکثر رساندن سود سهامداران است ، نه به حداکثر رساندن ارزش برای کاربران.

شبکه اجتماعی بلاکچین آینده این مدل را تغییر می دهد و به دنبال ایجاد ارزش برای همه افراد در شبکه است: توسعه دهندگان ، سازندگان ، سرمایه گذاران و کاربران به طور یکسان. هنوز روزهای ابتدایی است و شکست های زیادی وجود خواهد داشت. اما در نگاه اول ، بسیاری از پروژه ها حاکی از آن است که ما برای سواری انقلابی وحشی درگیر آن هستیم. بنابراین خود را بند کنید و با ما در ارتباط باشید!