تاریخچه مختصری از جاده ابریشم: مواد مخدر ، خشونت (غیر) و بازی های ویدیویی

آموزش های هک خودپرداز ، نوشیدنی های انرژی زا کوکائین و روش کریستال با کیفیت بالا – این موارد شامل می شود یک لیست کوتاه از موجودی بسیار گسترده تری از مواردی که زمانی در جاده ابریشم موجود بود. جهنم ، حتی اگر به اندازه کافی جیب عمیق داشته باشید ، می توانید یک آدم کش را نیز استخدام کنید.

آنچه به عنوان رویای آزادیخواهان آغاز شد با دستگیری پایان یافت ، اما این بدان معنا نیست که جاده ابریشم نتوانست نوعی تأثیر مثبت بر جهان بگذارد. اگر اخلاقیات مشکوک را کنار بگذاریم ، جاده ابریشم در تصویب ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین نقش اساسی داشت و به زمینه سازی برای کل صنعت کمک کرد.

چندین سال پس از دستگیری (و سکوت متعاقب آن) ، راس اولبریخت ، بنیانگذار جاده ابریشم ، اخیراً از طریق زندان از زندان دور شد توییتر حساب. او درباره “سفر عجیب” زندگی خود اظهار نظر می کند و از کسانی که او را حمایت کرده اند تشکر می کند. اگر اولبریخت را قبل از روزهای جاده ابریشم می شناختید ، دیدن او در پشت میله ها احتمالاً یک شوک بود.

سلام ، این راس است! امیدوارم بعد از این همه سال سکوت صدایم را در اینجا پیدا کنم. این سفر عجیبی بوده است ، اما من از همه کسانی که عشق و حمایت را نشان داده اند و مرا در روزهای سخت تحمل کرده اند بسیار سپاسگزارم. شما به من نیرو می دهید. https://t.co/x4m6J3lgha

– راس اولبریخت (RealRossU) 19 جولای 2018

بیایید یک قدم به عقب برگردیم ، و “سفر عجیبی” که اولبریخت را به جایی که امروز است هدایت کنیم.

آغاز

اولبریخت ، یکی از اهالی آستین ، تگزاس ، در آنجا بود یک مسیر شغلی بسیار متفاوت قبل از شروع جاده ابریشم. او قبل از اینکه با همسایه خود ، دونی پالمرتی ، در Good Wagon Books ، تجارت تجارت الکترونیکی کتابهای دست دوم ، کار کند ، سعی در معاملات روزانه سهام داشت و یک شرکت بازی ویدیویی تشکیل داد. سرانجام ، پالمرتی به دالاس نقل مکان کرد و اولبریخت را به عنوان سرپرست اداره کرد. مدت زمان حضور وی در راس کار کوتاه مدت بود. چند ماه بعد ، انبار کتاب Good Wagon فروریخت و شرکت را با خود برد.

بدون کسب و کار برای مدیریت ، اولبریخت آزاد بود که در یک پروژه اشتیاق مورد انتظار خود ، جاده ابریشم کار کند. اولبریخت به عنوان یک آزادیخواه ، می خواست بازار کاملاً آزاد و خارج از توان هر نهاد دولتی ایجاد کند.

جاده ابریشم یک بازار آنلاین بود که در تاریکی وب زندگی می کرد. با استفاده از Tor ، می توانید به صورت ناشناس در بازار گشت بزنید و بیت کوین به عنوان ارز شبه ناشناس برای خرید هر آنچه قلب شما می خواهد عمل کرد..

عکس صفحه راه ابریشم از طریق Business Insider

عکس صفحه راه ابریشم از طریق Business Insider

فقط چند قانون وجود داشت: عدم وجود پورنو در کودکان ، کلاهبرداری و فروش هیچ چیز که می تواند به شخص دیگری آسیب برساند. غیر از این ، این یک بازار آزاد بود. اگرچه این کار با نیت خیر آغاز شد ، اما سایت به سرعت به چیزی بزرگتر از تصور اکثر مردم تبدیل شد.


اولبریخت نام این بازار را به نام مسیرهای معاملاتی تاریخی که از اروپا تا آفریقا و آسیای شرقی امتداد داشت ، نامگذاری کرد. او با نام مستعار “Dread Pirate Roberts” کار می کرد ، در حالی که ناشناس بود ، سایت را به مدت چند ماه به تنهایی اداره می کرد.

انفجار Gawker

او توانست مدت مدیدی این عملیات انفرادی را حفظ کند. این سایت از همان ابتدا به خوبی کار کرد و بودجه کافی برای اولبریخت در اختیار داشت تا بتواند به راحتی و در کنار خواهرش در استرالیا زندگی کند. با این حال ، محبوبیت آنچنان زیاد نبود که بتواند تعادل سالم بین زندگی و زندگی را از او بگیرد. با این حال ، در ژوئن 2011 ، همه چیز تغییر کرد.

تابستان همان سال ، یک خبرنگار گاوکر این سایت را کشف کرد و داستانی در مورد آن اجرا کرد. مقاله, که اکنون بیش از سه میلیون بازدید دارد ، جاده ابریشم را به کانون توجهات سوق می دهد. در اوج خود ، سایت تقریباً داشت یک میلیون حساب کاربری با تخمین تراکنش از هرجای دیگر 2 تا 7 میلیون دلار یک ماه.

از زمان راه اندازی جاده ابریشم تا بسته شدن آن در سال 2013 ، قیمت بیت کوین از پایین افزایش یافت 1 دلار درست در حدود 130 دلار. مقاله Gawker به تنهایی باعث سکه شد تقریباً دو برابر از 18 دلار تا بیش از 30 دلار ارزش دارد.

قیمت بیت کوین در طول عملیات جاده ابریشم

قیمت بیت کوین در طول عملیات جاده ابریشم

Ulbricht که توسط یک تراکم گسترده در ترافیک هدایت می شود ، چندین پیشرفت در سیستم عامل ایجاد کرد و کارکنان کمی را به خدمت گرفت. وی سایت را به یک سرور مقیاس پذیرتر منتقل کرد ، در یک سرویس سپرده گذاری ساخته شد و سیستم رتبه بندی را در بین خریداران و فروشندگان بهبود بخشید. او همچنین تلاش کرد تا جامعه را با گروه هایی مانند باشگاه کتاب برای ایجاد ایده های اصلی ایجاد کند.

با این حال ، در همان زمان که دنیای زیرزمینی در حال کشف جاده ابریشم بود ، چهره هایی در آن طرف سکه نیز غوغا می کردند.

نیش

به دنبال تبلیغات Gawker, سناتور چارلز شومر به طور علنی از آژانس مبارزه با مواد مخدر (DEA) و وزارت دادگستری (DOJ) خواست تا جاده ابریشم را تعطیل کنند. چندین آژانس وارد عمل شدند. Homeland Security ، IRS ، یک گروه اینترنتی FBI و چندین شعبه DEA همه خواستار یک قطعه بودند.

بازار “آرمانشهر” ابتدا با دستگیری کورتیس گرین ، یک مورمن پیر از یوتا که در کمک به اولبریخت برای اداره تجارت نقش داشت ، شروع به حل شدن کرد. گرین توسط مامور ویژه کارل مارک نیروی چهارم DEA اسیر شد. نیرو مخفیانه به عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر به نام “Nob” ظاهر شده بود که در صفوف عملیات جاده ابریشم بالا رفت.

در حالی که دستگیری و بازجویی گرین در حال انجام بود ، یک گروه سایبری FBI در شناسایی سرور جاده ابریشم پیشرفت زیادی کرد. آ موضوع Reddit تیم را در معرض نشت احتمالی آدرس IP قرار داد و موقعیت سرور را در ایسلند نشان داد. از آنجا ، مجله اینترنتی شروع به جستجوی مسیر پیچ خورده به کامپیوتر Ulbricht کرد.

جستجوی آنها آنها را به یک کافه در سانفرانسیسکو ، شهری که اولبریخت در آنجا برای ادامه اجرای نمایش در آن مستقر شده بود ، هدایت کرد. اما آنها اطلاعات کافی برای درک اینکه Dread Pirate Roberts هنوز چه کسی بود یا دقیقاً کجا زندگی می کرد ، نداشتند.

ماموران امنیت میهن بدون دانستن تغییر و تحولات او ، در محل اقامت اولبریخت در سان فران متوقف شدند تا انبوهی از شناسنامه های جعلی را که در مرز کانادا مصادره کردند تحقیق کنند. شناسنامه های جعلی که قرار بود به آدرس وی برسد. ماموران پس از مصاحبه با وی ، محل را ترک کردند اما هیچ دستگیری نکردند.

نیم تنه

سرانجام ، گروه سایبری FBI مجموعه ای از پست های انجمن مربوط به اطلاعات جاده ابریشم را کشف کرد که منجر به ارسال ایمیل شخصی Ulbricht شد. جستجوی سریع از طریق پایگاه داده فدرال ، گزارش Homeland Security در مورد شناسه های جعلی و آخرین آدرس شناخته شده Ulbricht را پیدا کرد ، که در فاصله نیم بلوکی از محل کافه آدرس IP مهم است.

تیم تحقیق همچنان به ردیابی اولبریخت پرداخت و تلاش کرد شواهد کافی را برای خاموش کردن سایت و دستگیری جمع آوری کند. در اول اکتبر 2013 ، آنها پرونده خود را ارائه دادند.

اعضای تیم FBI به دنبال اولبریخت به کتابخانه ای در سانفرانسیسکو رفتند و در آنجا لپ تاپ او را ربودند ، او را جستجو کردند و دستگیر کردند. او در آن زمان به عنوان مدیر جاده ابریشم وارد سیستم شد – قطعه قطعی این پازل.

راس اولبریخت

راس اولبریخت

مجازات

اولبریخت بود به اتهام هفت اتهام مقصر شناخته شد از جمله پولشویی ، توزیع مواد مخدر و توطئه برای راه اندازی “یک شرکت جنایتکار ادامه دار”. او در حال حاضر در حال گذراندن دو حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط است.

Ulbricht به عنوان پادشاه دنیای زیرین ، به طور متوسط ​​میلیون ها دلار معاملات ماهانه با خالص سازی انجام می داد تقریبا 80 میلیون دلار در زمان تصدی خود. همچنین ادعا شد که وی سفارش چندین ضربه به دشمنان را داشته اما هرگز اتهامی دریافت نکرده است.

FBI توقیف کرد 144000 بیت کوین در زمان دستگیری ارزش سهام ذخیره شده در آن زمان 28.5 میلیون دلار بود اما ارزش فعلی آن بیش از یک میلیارد دلار است. از این تعداد ، خدمات مارشال های ایالات متحده حدود یک سوم را با خرید یک نفر به نام تیم دراپر حراج کرد.

اکنون ، اولبریخت به عنوان یک شهید برای برخی از کسانی که در جنبش های آزادیخواهانه و ارزهای رمزپایه هستند ، خدمت می کند. اما همه اینگونه احساس نمی کنند. بسیاری بر این باورند که وی مسئول برخی از زشت ترین اعمال تاریخ بشر است در حالی که دیگران وی را نجات دهنده بشر می دانند.

به هر طریقی که متمایل شوید ، دامنه تأثیر او در جهان جای تردید ندارد. و بدون بازار مصرف مواد مخدر ، بیت کوین و بقیه فناوری های بلاکچین ممکن است به جایی نرسند که امروز است..

در تاریخ 28 ژوئن 2018 ، دادگاه عالی درخواست نهایی اولبریخت را برای بررسی و تجدیدنظر در احکام وی رد کرد. مادر اولبریخت از آن زمان خواستگاری را برای وی برای دریافت رحمت از رئیس جمهور آغاز کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین Free Ross ، می توانید از بخش وب سایت کمپین یا او دادخواست رحمت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map